Προς το περιεχόμενο

iPhone 13 pro max κωτσοβολος


Νικήτας Ράικος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, ChimairaX είπε

Έχει παραγγείλει η κοπέλα μου το iPhone 13 Pro Max 128GB Sierra Blue από Νοέμβριο όπως πολλοί άλλοι εδώ και προφανώς ακόμα περιμένει. Έκανε την πατάτα να το βάλει με δόσεις, και εννοείται ότι πληρώνει δόσεις για ένα κινητό που δεν έχει.

Η φάση είναι πολύ αστεία γενικώς, εγώ δουλεύω σε σκρουτζομάγαζο και από τέλη Δεκέμβριου μέχρι τώρα έχουμε πουλήσει ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ 13 Pro Max σε όλα τα χρώματα και όλους τους αποθηκευτικούς χώρους. Φανταστείτε γενικώς, σε όλα τα σκρουτζομάγαζα, και σε όλες τις χώρες της Ε.Ε (γιατί αυτοί οι προμηθευτές δεν πουλάνε μόνο στην Ελλάδα) πόσα 13 Pro Max φεύγουν καθημερινά. Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να υπάρχει τέτοιο άνετο flow στους δικούς μας προμηθευτές και να το έχουν λούσει τόσο όσοι συνεργάζονται τα πολυκαταστήματα. Υπάρχει, εδώ και μήνες, τόση καλή διαθεσιμότητα που δε μπορώ να χωνέψω αυτό που έχετε πάθει εδώ πέρα

Αρχικά είναι όντως γελοίο να βάλεις δώσεις ν έχεις ήδη δώσει 2-3 δόσεις και τηλέφωνο να μην έχεις 

Το παράξενο της υπόθεσης είναι γιατί δεν πήρε την συσκευή από εσάς αφού δουλεύεις σε μαγαζί με κινητά 

Επισης Εσυ πως την άφησες να το πάρει με το σχετικό πρόσθετο καπέλο που βάζουν οι ελληνικές αλυσίδες ενώ εσείς τα πουλάτε πιο φθηνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, Tasos19s είπε

Αρχικά είναι όντως γελοίο να βάλεις δώσεις ν έχεις ήδη δώσει 2-3 δόσεις και τηλέφωνο να μην έχεις 

Το παράξενο της υπόθεσης είναι γιατί δεν πήρε την συσκευή από εσάς αφού δουλεύεις σε μαγαζί με κινητά 

Επισης Εσυ πως την άφησες να το πάρει με το σχετικό πρόσθετο καπέλο που βάζουν οι ελληνικές αλυσίδες ενώ εσείς τα πουλάτε πιο φθηνα

Δόσεις :P Και δε μπορώ να βάλω φέσι στο αφεντικό τόσο μεγάλο ποσό (για να μου τα δίνει εμένα και καλά λίγα λίγα) για ένα κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, ChimairaX είπε

Δόσεις :P Και δε μπορώ να βάλω φέσι στο αφεντικό τόσο μεγάλο ποσό (για να μου τα δίνει εμένα και καλά λίγα λίγα) για ένα κινητό.

Πολλοί έχουν δόσεις από τα μαγαζιά στο Ίντερνετ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Tasos19s είπε

Πολλοί έχουν δόσεις από τα μαγαζιά στο Ίντερνετ 

Ναι με πιστωτική κάρτα, αλλά και πιστωτική να είχε εμείς γενικώς δεν κάνουμε δόσεις ούτε με κάρτα.

Επεξ/σία από ChimairaX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, ChimairaX είπε

Ναι με πιστωτική κάρτα, αλλά και πιστωτική να είχε εμείς γενικώς δεν κάνουμε δόσεις ούτε με κάρτα.

Υπάρχουν πάντως άλλα καταστήματα που κάνουν δόσεις ακόμα και χωρίς κάρτα αν σε ξέρουν.

Ενδεικτικά αναφέρω qubestore.

Οι δόσεις από εκεί που πήρατε είναι άτοκες?

Στις 31/1/2022 στις 8:29 ΜΜ, giannis_ps_21 είπε

Εγώ δεν σου είπα πάρτο απο istorm. 😂

Κοίτα, οποίος έχει iPhone σχεδόν έχει σκάσει 4ψηφιο. Άρα λίγο πολύ σε όλους την ίδια αντιμετώπιση θα έχουν. Αν δεν σου κάνει η συμπεριφορά τους, αγνόησε την istorm κ πήγαινε αλλού. Αν πάλι κ αλλού συναντάς πρόβλημα, προτίμησε από εξωτερικό κ λύθηκε το πρόβλημα 🙂

Σε ένα εξάμηνο είναι το ποσό που αναφέρω, ούτε καν σε ένα χρόνο, οπότε δεν ξέρω, εδώ για δόσεις λένε. Μπορεί να είναι βέβαια και έτσι όπως τα λες. Τέλοσπαντων, βολεύει το σύστημα προκαταβολών που έχουν στους υπολογιστές μακ, για αυτό και μόνο τους επιλέγουμε.

iPhone εννοείται παίρνουμε από εξωτερικό που είναι 100-200 ευρώ φτηνότερα και χαίρεσαι να μπαίνεις στο Apple store, όχι όπως εδώ με την αγένεια και το υφάκι του ιστορμ.

Στις 31/1/2022 στις 9:05 ΜΜ, sofkaraman92 είπε

Δεν ξέρω για ποιο λόγο στο καθυστερούν τόσο πολύ. Εγώ έκανα την παραγγελία 20/1 στο Κωτσοβολο και σήμερα ενημερώθηκα πως θα παραλάβω από 1 έως 5 Φεβρουαρίου (pro max 128 Sierra blue )

ήρθε παραλαβή χθες. Έχουν μια παρλαβή γύρω στις 15 του μήνα και μία τέλος του μήνα.

9 ώρες πριν, drouks είπε

Προσωπικά ακύρωσα από Κώτσο την ίδια μέρα που έκανα παραγγελία από electroletti (best price). Το κινητό ήρθε σε μια εβδομάδα (μεσολάβησαν και τα Φώτα) ενώ η επιστροφή από Κωτσο έγινε σε 14 μέρες. Οι πιθανότητες είναι 99% να σου έρθει πολύ νωρίτερα, εκτός αν σε έχουν ενημερώσει ότι το κινητό είναι στην αποθήκη ξέρω γω.

το κινητό εμφανίζεται στο σύστημα https://checkcoverage.apple.com/gr/el/

ή το πήρες χωρίς εγγύηση τελικά?

Ενημέρωσε για να ξέρουν και οι άλλοι τι παίζει με το κατάστημα, ωστέ αν είναι φερέγγυο να το πάρουν από εκεί αν είναι

Επεξ/σία από bioentre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, bioentre είπε

το κινητό εμφανίζεται στο σύστημα https://checkcoverage.apple.com/gr/el/

ή το πήρες χωρίς εγγύηση τελικά?

Ενημέρωσε για να ξέρουν και οι άλλοι τι παίζει με το κατάστημα, ωστέ αν είναι φερέγγυο να το πάρουν από εκεί αν είναι

image.png.4b340e762fb10dfa8c6d35a2d8425996.pngεμφανίζεται κανονικά

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, DChas10 είπε

 

Παραγγελία 17/11 iPhone 13 pro max 128 από κοτσοβολο και ακόμα τίποτα εχει παραλάβει κανείς από κοτσοβολο 

Να κόψω γλυκό ;;; 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, DChas10 είπε

 

Παραγγελία 17/11 iPhone 13 pro max 128 από κοτσοβολο και ακόμα τίποτα εχει παραλάβει κανείς από κοτσοβολο 

Τιποτα απολύτως κι εγώ 25/11 ... Τους έστειλα στο τσατ πάλι σήμερα τις ίδιες @@ριες μου λέγανε...

Θα πάω μόλις σχολασω απ' το κατάστημα δουλεύει ένας γνωστός μου να τον ρωτήσω αν τον βρω ... Αν μου πει κάτι ενδιαφέρον θα ενημερώσω...

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Alexandros Voulgaris είπε

Τιποτα απολύτως κι εγώ 25/11 ... Τους έστειλα στο τσατ πάλι σήμερα τις ίδιες @@ριες μου λέγανε...

Θα πάω μόλις σχολασω απ' το κατάστημα δουλεύει ένας γνωστός μου να τον ρωτήσω αν τον βρω ... Αν μου πει κάτι ενδιαφέρον θα ενημερώσω...

Προτείνω να πάμε όλοι όσοι έχουμε δώσει προκαταβολές να ζητήσουμε τα λεφτά πίσω , να βάλουμε μηδέν αστεράκι στις κριτικές , να πέσει το σύστημα , να ζήσουμε εμείς καλά και αυτοί .. ας κάνουν ότι θέλουν! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σταμάτησα να ασχολούμαι με Κωτσόβολο. Το τσίμπησα μέσω amazon με τιμολόγιο σε 2 ημέρες μου ήρθε το κιν. Γνωστή μου παραγγελία 10/11 ακόμα τπτ πάντως.... Ελλάδα είμαστε καφενείο. Από τον εισαγωγέα μέχρι τον μεταπωλητή. Ερασιτέχνες το λιγότερο...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Alexandros Voulgaris είπε

Τιποτα απολύτως κι εγώ 25/11 ... Τους έστειλα στο τσατ πάλι σήμερα τις ίδιες @@ριες μου λέγανε...

Θα πάω μόλις σχολασω απ' το κατάστημα δουλεύει ένας γνωστός μου να τον ρωτήσω αν τον βρω ... Αν μου πει κάτι ενδιαφέρον θα ενημερώσω...

Αν βάλεις βύσμα για να μας φας τη σειρά θα έρθουμε να σε βρούμε, ξέρουμε που μένεις. Ξεκινάμε 36 παπάκια από την πλατεία 

1 ώρα πριν, milopita είπε

Προτείνω να πάμε όλοι όσοι έχουμε δώσει προκαταβολές να ζητήσουμε τα λεφτά πίσω , να βάλουμε μηδέν αστεράκι στις κριτικές , να πέσει το σύστημα , να ζήσουμε εμείς καλά και αυτοί .. ας κάνουν ότι θέλουν! 

Εγώ λέω να πάτε όλοι μαζί και να το ακυρώσετε. Συμφωνώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Faxmi είπε

Αν βάλεις βύσμα για να μας φας τη σειρά θα έρθουμε να σε βρούμε, ξέρουμε που μένεις. Ξεκινάμε 36 παπάκια από την πλατεία

Θα βρεθούμε έξω από στο πάρκο να παίξουμε ξυλιες 🤣🤣

Λοιπόν πήγα στο κατάστημα (Ηράκλειο Κρήτης) και ο φίλος δε γνώριζε αλλά με έστειλε στο ταμείο και ικανοποιήθηκα με την απάντηση .

Της είπα έτσι κι έτσι περιμένω 70 μέρες παίρνει τηλ τον αποθηκαριο τους και της είπε πως έχουν καλύψει μέχρι τις 20/11(ξαναλέω στο κατάστημα Ηρακλείου Κρήτης... Σε άλλες περιοχές όπως Αθήνα που θα έχει σίγουρα μεγαλύτερη ζήτηση ίσως είναι πιο πίσω στη κάλυψη) τώρα μέχρι τα μέσα Φλεβάρη περίμενουν παραλαβή αλλά ακριβώς πότε δεν ήξερε να μου πει...

Θα δούμε τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, Alexandros Voulgaris είπε

Θα βρεθούμε έξω από στο πάρκο να παίξουμε ξυλιες 🤣🤣

Λοιπόν πήγα στο κατάστημα (Ηράκλειο Κρήτης) και ο φίλος δε γνώριζε αλλά με έστειλε στο ταμείο και ικανοποιήθηκα με την απάντηση .

Της είπα έτσι κι έτσι περιμένω 70 μέρες παίρνει τηλ τον αποθηκαριο τους και της είπε πως έχουν καλύψει μέχρι τις 20/11(ξαναλέω στο κατάστημα Ηρακλείου Κρήτης... Σε άλλες περιοχές όπως Αθήνα που θα έχει σίγουρα μεγαλύτερη ζήτηση ίσως είναι πιο πίσω στη κάλυψη) τώρα μέχρι τα μέσα Φλεβάρη περίμενουν παραλαβή αλλά ακριβώς πότε δεν ήξερε να μου πει...

Θα δούμε τώρα...

Σκέψου στο Ηράκλειο που έχει τόσο πληθυσμό και εδώ στο Ρέθυμνο ,δεν έχουν καμία απάντηση από τον προμηθευτή που σημαίνει θα το πάρουμε μαζί με το 14 😂

Επεξ/σία από milopita
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που παρήγγειλα το Σάββατο μου είπαν ότι το πολύ σε μήνα θα το έχω, pro max 128 sierra blue, κ ότι πλέων έρχονται γρήγορα, αυτοί που παρήγγειλαν οκτώβριο-νοέμβριο περίμεναν πολύ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...