Προς το περιεχόμενο

iPhone 13 pro max κωτσοβολος


Νικήτας Ράικος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

39 λεπτά πριν, insomniac01 είπε

Σε 4-5 μήνες έρχεται το 14. 

Ναι ερχεται σε 4-5 μήνες για προπαραγγελίες και παραλαβή τα Χριστούγεννα! Καθε χρόνο τα ίδια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, kundi είπε

παντου  υπαρχει δεν σας καταλαβενω ,

Εδώ που τα λέμε, το να υπάρχει στα you διαθέσιμο και να μην το αγοράζεις από εκεί ή να το παραγγέλνεις "για πλάκα" (όταν το βλέπεις διαθέσιμο στον κοτσο) αλλά να συνεχίζεις να μην το αγοράζεις γιατί έχεις παραγγελία 2 μήνες στον κότσο , το λες και παράδοξο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, doomya είπε

Εδώ που τα λέμε, το να υπάρχει στα you διαθέσιμο και να μην το αγοράζεις από εκεί ή να το παραγγέλνεις "για πλάκα" (όταν το βλέπεις διαθέσιμο στον κοτσο) αλλά να συνεχίζεις να μην το αγοράζεις γιατί έχεις παραγγελία 2 μήνες στον κότσο , το λες και παράδοξο...

ακριβως !!! τι να πω τοσα  λεμε για κοτσο και ακομα εκει κολλημενη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημέρα! Με πήραν μόλις τηλέφωνο και μου είπαν ότι θα είναι στο Κατάστημα (που είχα κάνει κ την αγορά) την Παρασκευή το μεσημέρι που έχουν το δρομολόγιο από την αποθήκη τους. Η παραγγελία ήταν 2 Μαρτίου, και είχα λάβει την Δευτέρα το μήνυμα ότι η παραγγελία ολοκληρώθηκε.
Καλές παραλαβές σε όλους. 💥

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, doomya είπε

Εδώ που τα λέμε, το να υπάρχει στα you διαθέσιμο και να μην το αγοράζεις από εκεί ή να το παραγγέλνεις "για πλάκα" (όταν το βλέπεις διαθέσιμο στον κοτσο) αλλά να συνεχίζεις να μην το αγοράζεις γιατί έχεις παραγγελία 2 μήνες στον κότσο , το λες και παράδοξο...

 

12 ώρες πριν, kundi είπε

ακριβως !!! τι να πω τοσα  λεμε για κοτσο και ακομα εκει κολλημενη 

Το γεγονος οτι εχουν κανει πλανο δοσεων το σκεφτηκαμε? Και μην αρχισετε με το αν δεν εχεις λεφτα δεν παιρνεις 1000+ κινητο. Δεν ειναι απαραιτητο να θελουν να τα δωσουν ολα μαζεμενα π.χ και απο επιλογη να τρωνε ταλαιπωρια.Κατα τα αλλα , ναι δε βλεπω τον λογο καποιος που παει μετρητα να ασχοληθει με κωτσο κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντάξει άρα εμείς που είμαστε στο τέλος Μαρτίου πάμε στην επόμενη παραλαβή υπομονή και καλή Ανάσταση σε όλους

 

 

IMG_20220420_102522.jpg

Επεξ/σία από Konfor21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, vag.patrick είπε

 

Το γεγονος οτι εχουν κανει πλανο δοσεων το σκεφτηκαμε? Και μην αρχισετε με το αν δεν εχεις λεφτα δεν παιρνεις 1000+ κινητο. Δεν ειναι απαραιτητο να θελουν να τα δωσουν ολα μαζεμενα π.χ και απο επιλογη να τρωνε ταλαιπωρια.Κατα τα αλλα , ναι δε βλεπω τον λογο καποιος που παει μετρητα να ασχοληθει με κωτσο κλπ.

 Μα και το γιου έχει πλάνο δόσεων. Αλλά γιατί να αποκτήσεις κάτι που κοστίζει 1399 και με τις δόσεις σε βάθος 2 χρόνων θα φτάσει 1900€ και η αξία της συσκευής τότε θα έχει 800€. Έχεις μπει "μέσα 1000€".

Από την άλλη μεριά γιατί να βάλεις 80€ δόση σε κάτι που δεν μπορείς να αποκτήσεις με άλλο τρόπο; Συμφερει να κάνεις το σκ@τ@ σου παξιμάδι , να μαζέψεις ένα χιλιάρικο και να το αγοράσεις τις μετριτίς , παρά με δόσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, doomya είπε

 Μα και το γιου έχει πλάνο δόσεων. Αλλά γιατί να αποκτήσεις κάτι που κοστίζει 1399 και με τις δόσεις σε βάθος 2 χρόνων θα φτάσει 1900€ και η αξία της συσκευής τότε θα έχει 800€. Έχεις μπει "μέσα 1000€".

Από την άλλη μεριά γιατί να βάλεις 80€ δόση σε κάτι που δεν μπορείς να αποκτήσεις με άλλο τρόπο; Συμφερει να κάνεις το σκ@τ@ σου παξιμάδι , να μαζέψεις ένα χιλιάρικο και να το αγοράσεις τις μετριτίς , παρά με δόσεις.

Στο you έχει δόσεις με πιστωτική όπως κ σε ολα τα κατάστήματα. Ο κοτσόβολος εχει δάνειο και χωρίς πιστωτική και φυσικά είναι άτοκο. Δηλαδή κάνει 1339 κ αυτο είναι το ποσο που θα πληρώσεις. Δεν θα φτάσει 2000 οπως λες. 1339 είναι το ποσο. Αν είχε τοκους δεν θα ψώνιζε κανεις. Ακόμα και να εχει τα 1000 αλλα και 10.000 χιλιαρικά στην ακρη κάποιος μπορεί να θέλει να μην τα δώσει όλα μαζί κ να δώσει π.χ 14 δόσεις απο 100 ευρω περίπου. Δεν το βρισκω παράλογο

4 λεπτά πριν, Elintan68177221 είπε

Στο you έχει δόσεις με πιστωτική όπως κ σε ολα τα κατάστήματα. Ο κοτσόβολος εχει δάνειο και χωρίς πιστωτική και φυσικά είναι άτοκο. Δηλαδή κάνει 1339 κ αυτο είναι το ποσο που θα πληρώσεις. Δεν θα φτάσει 2000 οπως λες. 1339 είναι το ποσο. Αν είχε τοκους δεν θα ψώνιζε κανεις. Ακόμα και να εχει τα 1000 αλλα και 10.000 χιλιαρικά στην ακρη κάποιος μπορεί να θέλει να μην τα δώσει όλα μαζί κ να δώσει π.χ 14 δόσεις απο 100 ευρω περίπου. Δεν το βρισκω παράλογο

Υπάρχουν περιοδοι ομως που βάζουν και τόκους αλλα δεν νομιζω μα ψωνίζει κανεις τοτε...

Επεξ/σία από Elintan68177221
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Elintan68177221 είπε

Στο you έχει δόσεις με πιστωτική όπως κ σε ολα τα κατάστήματα. Ο κοτσόβολος εχει δάνειο και χωρίς πιστωτική και φυσικά είναι άτοκο. Δηλαδή κάνει 1339 κ αυτο είναι το ποσο που θα πληρώσεις. Δεν θα φτάσει 2000 οπως λες. 1339 είναι το ποσο. Αν είχε τοκους δεν θα ψώνιζε κανεις. Ακόμα και να εχει τα 1000 αλλα και 10.000 χιλιαρικά στην ακρη κάποιος μπορεί να θέλει να μην τα δώσει όλα μαζί κ να δώσει π.χ 14 δόσεις απο 100 ευρω περίπου. Δεν το βρισκω παράλογο

Υπάρχουν περιοδοι ομως που βάζουν και τόκους αλλα δεν νομιζω μα ψωνίζει κανεις τοτε...

Μα εδώ : https://www.kotsovolos.gr/plano-doseon

Λέει ότι έχει 15 επιτόκιο

 

epit-kotso.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, doomya είπε

Μα εδώ : https://www.kotsovolos.gr/plano-doseon

Λέει ότι έχει 15 επιτόκιο

 

epit-kotso.png

Το τελευταιο 3μηνο επαιξε πολυ ατοκο πλανο δοσεων. Γι αυτο και ο χαμος με τον Κωτσο. ΕΓω προσωπικα ειχα πει , εδωσα 600€ μπροστα και εκοψα τιμολογιο στην γυναικα , τα υπολοιπα ατοκα δοσεις και αναγκαστηκα (μου το χανε πει απο την αρχη , ηταν ξεκαθαροι για 2 μηνες 100% αναμονη). ΔΕν ηθελα να φφουσκωσω την πιστωτικη μου γιατι περιμενα κατι αλλα εξοδα και ετσι κι εγινε και μου βγηκε. Εγω παραπονο δεν εχω γενικα , οτι μου παν εγινε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, doomya είπε

Μα εδώ : https://www.kotsovolos.gr/plano-doseon

Λέει ότι έχει 15 επιτόκιο

 

epit-kotso.png

Ναι εχει επιτοκιο 15 αλλα πολύ συχνά είναι ατοκο.. οπως τώρα! Εγω ατοκο εχω. Δεν υπήρχε περίπτωση να πληρωνα τοκους

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το όλο θέμα όμως του να αγοράσεις ένα iphone στην αρχική day one τιμή είναι κυρίως τον πρώτο καιρό/μηνες που παντού πάνω κάτω τόσο έχει και όλοι έχουν θέματα διαθεσιμότητας.

Πλέον την συσκευή την βρίσκεις ειτε από Ελλάδα,ειτε απο εξωτερικό με πολύ λιγότερα χρήματα απο τα 1340ευρω μιας και έχουν περάσει τόσοι μήνες και άσε που θα την είχες ηδη στα χερια σου να την χαρεις και δεν θα ήσουν στο περίμενε.

Αρα ακόμα και ατοκα αν την έχεις αγοράσει, στην ουσία σε αυτή την τιμή ειναι σαν να πληρώνεις τόκους,  αφού στο τέλος της ημέρας όταν την παραλάβεις, θα έχεις δώσει αρκετά παραπάνω χρήματα.

Εκει κολλάει πολύ και η αναφορά στο iphone 14 σε λίγο καιρό. 

Η μόνη περίπτωση πλέον που κατανοώ το γιατί κάποιος να αγοράσει σε αυτή την τιμή είναι λόγω τιμολογίου.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Το όλο θέμα όμως του να αγοράσεις ένα iphone στην αρχική day one τιμή είναι κυρίως τον πρώτο καιρό/μηνες που παντού πάνω κάτω τόσο έχει και όλοι έχουν θέματα διαθεσιμότητας.

Πλέον την συσκευή την βρίσκεις ειτε από Ελλάδα,ειτε απο εξωτερικό με πολύ λιγότερα χρήματα απο τα 1340ευρω μιας και έχουν περάσει τόσοι μήνες και άσε που θα την είχες ηδη στα χερια σου να την χαρεις και δεν θα ήσουν στο περίμενε.

Αρα ακόμα και ατοκα αν την έχεις αγοράσει, στην ουσία σε αυτή την τιμή ειναι σαν να πληρώνεις τόκους,  αφού στο τέλος της ημέρας όταν την παραλάβεις, θα έχεις δώσει αρκετά παραπάνω χρήματα.

Εκει κολλάει πολύ και η αναφορά στο iphone 14 σε λίγο καιρό. 

Η μόνη περίπτωση πλέον που κατανοώ το γιατί κάποιος να αγοράσει σε αυτή την τιμή είναι λόγω τιμολογίου.

Εγω προσωπικά δεν θα αγόραζα απο κανένα σκρουτζομάγαζο και ούτε απο το εξωτερικό. Δεν τα εμπιστεύομαι. Παρόλο που κοστίζει 100 ευρώ λιγότερα σε αυτά. 1350 δίνουμε, δεν θα τσιγκουνευτούμε στα 100. Μόνο απο επίσημη αντιπροσωπειά. Επειδή ποτέ δεν ήμουν κάτοχος apple δεν με νοιάζει αν βγει το 14. Ενα κινητό ήθελα το οποιο θα το κρατήσω 4 χρόνια. Δεν αλλάζω κάθε χρόνο. 

Επεξ/σία από Elintan68177221
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...