Προς το περιεχόμενο

God of War [PC][2022]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 minutes ago, d4ydr33m3r said:

Αυτες οι μεταγλωτισεις παντα με εκαναν και γελουσα απο μικρος οπου τις ειχαμε.. :D

Ευτυχως που δεν επικρατησαν στον ηλιθιο βαθμο που επικρατησαν σε κατι χωρες τυπου Ιταλια,Γερμανια,Ισπανια κτλ που για λογους προωθησης της δικης τους γλωσσας το μονο που καταφεραν ηταν να κανουν ενα μεγαλο μερος του πληθυσμου να μην μπορει να μιλησει ουτε σωστα Αγγλικα γιατι δεν εκπαιδευονταν το αυτι απο μικρο.. 

 

Εντάξει δεν είναι τόσο κακές. Μου άρεσαν και του God of War και του TLOU. Στην τελική ανάλυση όποιος θέλει απενεργοποιεί και βάζει αγγλική γλώσσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 658
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

27 minutes ago, xtrmsnpr said:

 Ότι θα παίξει θα παίξει, απλώς οπτικά αν θα είναι καλύτερα από το PS4 pro αναρωτιέμαι, μη το πάρω άδικα δηλαδή (καλά άδικα δε θα είναι).

Σίγουρα θα παίξει καλύτερα από το PS4 Pro με τα 30FPS.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, d4ydr33m3r said:

Αυτες οι μεταγλωτισεις παντα με εκαναν και γελουσα απο μικρος οπου τις ειχαμε.. :D

Ευτυχως που δεν επικρατησαν στον ηλιθιο βαθμο που επικρατησαν σε κατι χωρες τυπου Ιταλια,Γερμανια,Ισπανια κτλ που για λογους προωθησης της δικης τους γλωσσας το μονο που καταφεραν ηταν να κανουν ενα μεγαλο μερος του πληθυσμου να μην μπορει να μιλησει ουτε σωστα Αγγλικα γιατι δεν εκπαιδευονταν το αυτι απο μικρο.. 

 

Nα βλέπεις ταινία και αντι για την φωνή του Ντενίρο και αλλων αστέρων του Χόλλυγουντ να ακούς την φωνή κάποιου τυχάρπαστου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, Armoral said:

Εντάξει δεν είναι τόσο κακές. Μου άρεσαν και του God of War και του TLOU. Στην τελική ανάλυση όποιος θέλει απενεργοποιεί και βάζει αγγλική γλώσσα.

Οχι δεν ειναι θεμα κακης υλοποιησης δεν το λεω απο αυτη την αποψη το εξηγησα πριν και το ιδιο πιστευω για ολες τις γλωσσες οχι μονο για τα Ελληνικα φυσικα, πιο πολυ αβολα με κανουν και αισθανομαι δεν τις μπορω οπως ειπα μονο σε ντοκυμαντερ και καποια κινουμενα σχεδια μου αρεσουν.. 

 

6 minutes ago, Anuminas said:

Nα βλέπεις ταινία και αντι για την φωνή του Ντενίρο και αλλων αστέρων του Χόλλυγουντ να ακούς την φωνή κάποιου τυχάρπαστου

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, d4ydr33m3r said:

Οχι δεν ειναι θεμα κακης υλοποιησης δεν το λεω απο αυτη την αποψη το εξηγησα πριν και το ιδιο πιστευω για ολες τις γλωσσες οχι μονο για τα Ελληνικα φυσικα, πιο πολυ αβολα με κανουν και αισθανομαι δεν τις μπορω οπως ειπα μονο σε ντοκυμαντερ και καποια κινουμενα σχεδια μου αρεσουν.. 

 

 

Νσι το διάβασα μετά και κατάλαβα πως το λες.

Κοίτα επειδή ο Κράτος δεν είναι ο Ντενίρο για να μου τη χαλάει η φωνή, δε με πειράζει τι ακούω αν έχει γίνει επαγγελματική δουλειά. Ούτε του Ατρέα η φωνή με χάλασε παρά το γεγονός ότι κάποιες φορές φαίνεται αστεία σε κάποιους.

Αλλά γενικά συμφωνώ με τη μεταγλώττιση στις ταινίες, με χαλάει και εμένα πολύ.

Αν θέλουμε να είμαστε δίκαιοι υπάρχουν και άνθρωποι που ίσως βολεύονται και ειδικά σε παιχνίδια τα ελληνικά δείχνουν  και την προσοχή των παραγωγών στην τοπική αγορά, κάτι που για εμένα είναι πολύ σημαντικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υποτιτλοι αρκουν θεωρω.. Τωρα αν ειναι και αγραμματος ο αλλος τι να πω; Τλπ θεμα αποψης ειναι εμενα στα παιχνιδια αλλαζει εντελως η αρτιστικη προσεγγιση σε καιρια ζητηματα οπως αυτο της γλωσσας, αλλα οκ τι συζηταμε τωρα μην βγαινουμε και τελειως OT..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγγλικά και χωρίς υπότιτλους. Και σε games και σε ταινίες/σειρές. Χωρίς υπότιτλους μου φαίνεται καλύτερη η εμπειρία. Αν έχει υπότιτλους επικεντρωνομαι στο να τους διαβάζω και χάνω διάφορα που συμβαίνουν..

Επεξ/σία από ioannis__
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, d4ydr33m3r said:

Προσωπικα σιχαινομαι τις μεταγλωττισεις (οχι τους μεταγλωττιστες και το εργο τους ή το ταλεντο τους), μονο σε καποια ντοκυμαντερ και καποια κινουμενα σχεδια τα θεωρω ανεκτα.. Σε σειρες,ταινιες τα θεωρουσα αστεια και awkward παντα απο μικρος και γελουσα σε οποια γλωσσα και να τα ακουγα. Δεν θελω να αλλαζω το original concept..

Η μεταφραση απο την αλλη πλευρα ειναι μια τεχνη απο μονη της για να ειναι ακριβης και to the point που λεμε.. 

Σε περιπτώσεις παιδικών σειρών, ταινιών των παιδικών μας χρόνων ή ντοκιμαντέρ θεωρώ ότι ταιριάζουν απόλυτα και γω. Σε περίπτωση τέτοια αναφέρομαι εννοείται στο πρώτο ποστ. ( το διόρθωσα, συγχωρέστε με μάγκες αλλά χωρίς pc γράφω με ποντίκι από το tv box κ παραλείπω πράγματα )Και σε ορισμένα παιχνίδια όπως εδώ, πάλι είναι μια καλοπροαίρετη προσπάθεια. Υπότιτλους ελληνικούς όμως είμαι full in κ χαίρομαι όταν προσφέρονται, ας είναι κ οριακά καλοί, σημαίνει ότι έδωσε πόρους και προσοχή και για το ελληνικό κοινό της η υπηρεσία ή η ομάδα ανάπτυξης. 

Σε ταινίες ή σειρές όντως κ γω θεωρώ δε ταιριάζουν οι ελλ. μεταγλωττίσεις, δεν θα επέλεγα ελληνικά, θα ήταν σαν σαπουνόπερα.  Εκεί υπότιτλους μόνο 😛

1 hour ago, ioannis__ said:

Αγγλικά και χωρίς υπότιτλους. Και σε games και σε ταινίες/σειρές. Χωρίς υπότιτλους μου φαίνεται καλύτερη η εμπειρία. Αν έχει υπότιτλους επικεντρωνομαι στο να τους διαβάζω και χάνω διάφορα που συμβαίνουν..

Συνήθεια είναι αυτό αλλά αναλόγως και πώς τους διαβάζεις, εγώ κλεφτιες ματιές ρίχνω. Πάντα βάζω ελληνικά subs, αν δεν υπάρχουν τότε θα επιλέξω Αγγλικά για να έχω την σιγουριά ότι δε θα χάσω κάποιες φορές το νόημα λόγω της σκηνής ή της προφοράς του ηθοποιού (πχ τίποτα Άγγλοι). 

( δεν αποσπά την προσοχή μου πάντως, πολύ σπάνια έχω πιάσει τον εαυτό μου έτσι, συνήθως αν έχει έρθει απίστευτη νυστα οπότε έτσι κι αλλιώς σταματώ και τη βλέπω άλλη στιγμή )

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μετά από 10 ώρες επανέρχομαι με μερικά τιπς για το πώς να νιώσετε op. (Στο προηγούμενο ποστ μου γκρινιαζα γιατί έπαιζα λάθος.) Έχουμε και λέμε:

Αναβαθμιστε τον Atreus όσο πιο γρήγορα μπορείτε και όσο πιο πολύ γίνεται. Από ένα σημείο και μετά γίνεται πάρα πολύ δυνατός και πολύτιμος σύμμαχος.! 

Μην παίζετε μόνο με το τσεκούρι. Ακόμα δεν έχω πάρει άλλο όπλο (είμαι μέσα στο βουνό). Όταν ο Atreus stunarei κάποιον, βαρεστε τον με τις γροθιές ώστε να γεμίσει ο μετρητής που έχει για brutal kill.

Χρησιμοποιήστε το Spartan rage. Παραδοσιακά στα προηγούμενα παιχνίδια , το Spartan rage ήταν η τελευταία λύση. Κρατούσε λίγο και γέμιζε πολύ δύσκολα. Εδώ δεν ισχύει, μην φοβάστε να το ανοίξετε γιατί κατά πάσα πιθανότητα στα 10 μέτρα θα έχει potion που το κάνει refill.

Αυτά τα λίγα tips,Ε βοηθήσαν πάρα πολύ στο να απολαύσω περισσότερο το παιχνίδι.!!

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Experimental Branch – Test Fix for Out of Memory Errors

Κάποιοι αντιμετωπίζουν θέματα με memory leak και έβγαλαν hotfix στο BETA channel για δοκιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Psycho_Warhead said:

Experimental Branch – Test Fix for Out of Memory Errors

Κάποιοι αντιμετωπίζουν θέματα με memory leak και έβγαλαν hotfix στο BETA channel για δοκιμή.

επιτελους θα το δοκιμασω γτ εφτανε και τα 12.5gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 minutes ago, Psycho_Warhead said:

Experimental Branch – Test Fix for Out of Memory Errors

Κάποιοι αντιμετωπίζουν θέματα με memory leak και έβγαλαν hotfix στο BETA channel για δοκιμή.

Εγώ σε κάποια φάση είδα 16GB RAM.
Έχω ανοιχτά βέβαια Edge, Discord, Viber, Skype, κλπ, αλλά μου κάνει εντύπωση.
Δηλαδή αν είχα 16GB RAM τι θα γινόταν; Εκτός και αν δεν «άπλωναν» τόσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 hours ago, xtrmsnpr said:

Άραγε σε  i7-9750H, 16GB ram, gtx1650 4gb θα το παίξω καλύτερα απ'ότι στο ps4 pro?

Εδώ το παίζω στο σύστημα της υπογραφής σε Original ρυθμίσεις, μεταξύ 45-60fps, μια χαρά.

Το ξεκίνησα με controller αλλά γύρισα σε kb+mouse, θεωρώ είναι πολύ καλύτερα λόγω ελέγχου της κάμερας και ακρίβεια στο axe throw. Έχει πολλά κουμπιά αλλά συνηθίζεται.

Εξαιρετικό μέχρι στιγμής.

Επεξ/σία από Despotas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ps4 shadows

gow_2022_01_17_13_21_vsjnb.jpg.01fae6763bc366020c64abefaf11d589.jpg

Pc ultra shadows

gow_2022_01_17_13_20_yrk20.jpg.4fadeca40c1aca380b772afed850bb29.jpg

Όπως βλέπετε η έκδοση του ps4 ανάθεμα και αν κάνει cast κάποια σκιά στα αντικείμενα! Ανύπαρκτα shadows παντού που κάνουν το παιχνίδι να φαίνεται τελείως flat. Να λοιπόν πως τρέχουν τα παιχνίδια στο ps4 και χαίρονται οι κονσολάδες, με ανύπαρκτα shadows που όποιος γνωρίζει από γραφικά ξέρει ότι τα high και ultra shadows γoνατίζουν τις gpu's.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...