Προς το περιεχόμενο

God of War [PC][2022]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, panospeter είπε

Τελικά κύριοι mkb ή controller ? (για καλύτερη εμπειρία)

Ό,τι βολεύει τον καθένα αλλά εγώ θα έλεγα controller. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 658
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Οκ θα το δοκιμάσω να δω πως φαίνεται σε κάθε περίπτωση. Ευχαριστώ. 

Σε 1080p που είσαι σε worst case scenario για aliasing και image clarity βοηθάει. Αλλά στα τέρμα βαριά games θέλεις και δυνατή κάρτα γιατί μιλάμε για 1620p rendering, έχει και για 1440p. Εγώ που το δοκίμασα στο Witcher 3 και στο zero dawn είναι πολύ καλό, εξαφανίζει το aliasing. Από εδώ και πέρα θα το χρησιμοποιώ παντού όπου με παίρνει. optimized settings από digital foundry ή hardware unboxed (ή και μόνος σου) και 1620p DLDSR, ή 1440p σε πιο βαριά σενάρια.

Επεξ/σία από ioannis__
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panospeter είπε

Τελικά κύριοι mkb ή controller ? (για καλύτερη εμπειρία)

Με Controller θα έλεγα. Εκτός αν θες να παίζεις πιάνο στο πληκτρολόγιο. 😅
Ο χειρισμός του γενικά δεν μπορώ να πω ότι με βολεύει ιδιαίτερα πάντως.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, ioannis__ είπε

Σε 1080p που είσαι σε worst case scenario για aliasing και image clarity βοηθάει. Αλλά στα τέρμα βαριά games θέλεις και δυνατή κάρτα γιατί μιλάμε για 1620p rendering, έχει και για 1440p. Εγώ που το δοκίμασα στο Witcher 3 και στο zero dawn είναι πολύ καλό, εξαφανίζει το aliasing. Από εδώ και πέρα θα το χρησιμοποιώ παντού όπου με παίρνει. optimized settings από digital foundry ή hardware unboxed (ή και μόνος σου) και 1620p DLDSR, ή 1440p σε πιο βαριά σενάρια.

Κοίταξε χθες κατά την 1 που το έβαλα να το δω πως είναι δεν ήμουν σε φάση να ψάχνω ρυθμίσεις. Το άνοιξα από tv (lg 55 oled) ultra στα 60 fps και έδειχνε φοβερό. Σήμερα θα κάτσω στην οθόνη να δω πως πως θα παιχτεί γιαυτό και οι ερωτήσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, ioannis__ είπε

 

Screenshot 2022-01-15 080155.png

καλα ναι. αλλα δυστυχώς μου προκαλεί flickering στα windows 

edit: το ξαναδοκίμασα και δεν έχει θέμα. ίσως έφταιγαν οι τότε drivers 

Επεξ/σία από virginkiller
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

97% overhwhelmingly positive στο steam με πάνω απο 4000 κριτικές σε λιγοτερο απο μια μέρα.

https://store.steampowered.com/app/1593500/God_of_War/

Επεξ/σία από Anuminas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λογικό είναι αφού του έδιναν αβέρτα 9άρια και 10άρια όταν βγήκε στο PS.

First experimental FOV Mod released for God of War

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Λογικό είναι αφού του έδιναν αβέρτα 9άρια και 10άρια όταν βγήκε στο PS.

First experimental FOV Mod released for God of War

Πολυ γρηγορα βγηκε το fov mod μπραβο θα ειναι απιστευτη εμπειρια σε ultrawide με 100+ fov να δουμε τι θεματα θα υπαρξουν ομως γιατι νομιζω στα cutscenes ειναι fixed η καμερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Λογικό είναι αφού του έδιναν αβέρτα 9άρια και 10άρια όταν βγήκε στο PS.

First experimental FOV Mod released for God of War

Cheat Engine διαβάζω, προσέξτε με το Steam μην την αφήνετε να τρέχει και φάτε κανά VAC κρίμα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, valkon είπε

Cheat Engine διαβάζω, προσέξτε με το Steam μην την αφήνετε να τρέχει και φάτε κανά VAC κρίμα είναι.

Σε single player game γιατί να φας VAC ban?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω 6 ώρες στο game. 1050ti, ryzen 7 3700x, 32gb ram, raid ssds samsung 970 evo plus.
Στα original γραφικά παίζω  σε 2k ανάλυση χωρίς κανένα πρόβλημα. To παίζω με xbox 360 controller for windows. 
Δεν με βολεύει καθόλου το πως έχει σεταρισμένα τα κουμπια (ειδικά αν έχεις παίξει πρόσφατα τα αλλα God Of War , είναι άστα να πάνε). 
Ο Κράτος (τουλάχιστον μέχρι εκεί που έχω φτάσει) είναι πολύ πιο "βαρύς" στις μάχες από τα προηγούμενα games (δεν έχει καν jump button, οπότε τα aerial combos φαντάζοναι τα ξεχνάμε) και γενικά παρουσιάζεται και πιο αδύναμος.
Καλό το τσεκούρι σαν όπλο, αλλα blades of Athena δεν είναι (φαντάζομαι πιο κατω παίνρεις και άλλα όπλα). Tα mechanics με τον Atreus (το παιδί που έχεις μαζί σου) δουλεύουν άριστα.
Γενικώς όσοι περιμένουν να δουν τον Κρατος σαν τον πολεμιστή που σφάζει κόσμο γιατί έτσι γουστάρει, ίσως να απογοητευτούν. Πλέον προτιμά να λύνει τις διαφορές του με διάλογο, αν είναι δυνατον (άσχετα που μετα καταλήγει να τους σφάζει.)
Το character development και των 2 χαρακτήρων είναι εξαιρετικό.
Τέλος αυτό που πραγματικά με εκνεύρισε στο game, είναι αυτά τα άθλια παζλ με τους ρουνους (έχει κατι chests τα οποία για να ανοίξουν πρέπει να χτυπήσεις 3 ρουνους με το τσεκούρι) πραγματικά χαλάνε όλο το pace του παιχνιδιου! Παίζει να έχω φάει 15-20 λεπτα σε κάποια για να μπορέσω να τα ανοίξω. Δεν είναι challenging, είναι απλά εκνευριστικό .!!
Το port γενικώς είναι άψογο. Δεν μου έχει κρασάρει ποτέ μέχρι τώρα , δεν έχω παρατηρήσει slow downs και απ ότι διάβασα, με μερικές αλλαγες στις ρυθμίσεις, παίζει και με integrated graphics. 
Σαν game εξαιρετικό αλλα το ξαναλέω, μην περιμένετε τον Κράτος από τα προηγούμενα games.
Και τιμή πάρα πολύ καλή (σε g2a παίζει στα 35 ευρώ νομίζω). Nα τα βλεπουν αυτά μερικοί άλλοι που κάνουν release το 1/3 του game στα 80 ευρώ και σε exclusive stores. 
Για εμένα, αξιζει η αγορά του και με το παραπάνω day one. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...