Προς το περιεχόμενο

God of War [PC][2022]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Heatspreader είπε

Το PC το αγαπάω. Χωρίς αυτό δεν ζω.
Από την άλλη είχα πάντα κονσόλες. 

Χαίρομαι που γίνεται αυτό τώρα ώστε να δουν όσοι είναι με παρωπίδες, όσοι είναι σε στρατόπεδα, ότι συνήθως τέτοια παιχνίδια βλέπουν στις κονσόλες. Στο PC τα παιχνίδια είναι κάπως άγευστα. Δεν μπορώ να το εξηγήσω ακριβώς. Σαν να μην έχουν ωραία ή καθόλου Cutscenes, δεν έχουν κάτι από Cinema.

Ενώ ίσχυε το εντελώς αντίθετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 658
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αρχικα να πω οτι δν εχω παιξει κανενα της σειρας μιας κ ειχα μονο xbox360 απο κονσολα κ πραγματικα το παιχνιδι εχεο γραφικαρες.

 

Οσον αφορα τις ρυθμισεις μπορει καποιος να μ εξηγησει το εξης;

ενω στο resolution ειμαι 2160, μου βγαζει για render...

δν γινεται να το απενεργοποιησω;

ετσι οπως ειναι τωρα σε τι αναλυση υποτιθεταο παιζω; 2160 η 1080??

 

IMG_20220115_222345.jpg

Επεξ/σία από Tzini_Gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Heatspreader είπε

Το PC το αγαπάω. Χωρίς αυτό δεν ζω.
Από την άλλη είχα πάντα κονσόλες. 

Χαίρομαι που γίνεται αυτό τώρα ώστε να δουν όσοι είναι με παρωπίδες, όσοι είναι σε στρατόπεδα, ότι συνήθως τέτοια παιχνίδια βλέπουν στις κονσόλες. Στο PC τα παιχνίδια είναι κάπως άγευστα. Δεν μπορώ να το εξηγήσω ακριβώς. Σαν να μην έχουν ωραία ή καθόλου Cutscenes, δεν έχουν κάτι από Cinema.

Σε πολλούς δεν αρέσουν τα παιχνίδια της Sony γι' αυτό το λόγο, επειδή έχουν λίγο ή scripted gameplay και τίγκα cutscenes και είναι σα να βλέπεις ταινία.

Εμένα μ' αρέσουν τα cutscenes αλλά οι περισσότεροι γνωστοί μου τα κάνουν skip συνήθως :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tzini_Gr είπε

^ sry εκανα edit το comment μου

Γινεται τερμα κατω λεει render scale. Βαλτο 100% και εισαι κομπλε και παιζεις στην κανονικη αναλυση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 minutes ago, Arkin said:

Γινεται τερμα κατω λεει render scale. Βαλτο 100% και εισαι κομπλε και παιζεις στην κανονικη αναλυση.

παπαγια τοτε, με 100% παζω με 35-40 fps ολα ultra, κριμα θα αναγκαστω να παιξω σε 1080 για 60αρι fps..

 

btw το game εχει memory leak? τρωει 12.5 gb...

Επεξ/σία από Tzini_Gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά πρέπει να αναθεωρήσω το φοβερό που έγραψα ότι φαίνεται στην tv. Πλέον μάλλον μέτριο θα το έλεγα. 

Το σύνδεσα με οθόνη όλα τέρμα και το παιχνίδι δείχνει επικό. Σίγουρα δεν έχω μεγάλη εμπειρία από παιχνίδια σε pc λόγω κονσολών αλλά θα με ενδιέφερε να μου πείτε με τι παιχνίδια το συγκρίνετε και σας φαίνεται υποδεέστερο σε κάποια σημεία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο την δικη μου εμπειρια προυπηρχαν απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου να παιζει σχεδον παντα αυτη η συζητηση επικρατουσε με διαφορους τροπους. 

Οι τοτε κονσολες της εποχης ηταν πιο arcade/platform oriented με πιο ποιοτικους και πηχυαιους τιτλους και το PC πιο adventure/strategy/rpg oriented. Με τα χρονια και με την δημιουργια των σημερινων κονσολων που επικρατησαν δηλαδη Playstation/Xbox/Nintendo consoles υπηρξε σαφεστατα μια συγκλιση λογω των multiplatform και του online gaming κυριως και της δημιουργιας αρκετων νεων ειδων αλλα παρολαυτα οι κονσολες εξακολουθουσαν να εχουν την συντριπτικη πλειοψηφια των πολυ καλων ΑΑΑ single player exclusive τιτλων με πιο arcade χαρακτηρα, ενω τα PC συνεχιζουν να εχουν την πρωτοπορια σε strategy/rpg oriented τιτλους. 

Καλο θα ειναι λοιπον να μην καταφευγουμε σε ευκολους χαρακτηρισμους γιατι πολυ απλα αν το PC gaming μας φαινεται βαρετο και ανιερο παει να πει οτι απλα ειμαστε πιο κοντα σε προτιμησεις console gaming content παρα τιτλων που παραδοσιακα κανουν το PC να ξεχωριζει. 

36 λεπτά πριν, Tzini_Gr είπε

btw το game εχει memory leak? τρωει 12.5 gb...

Πςςςς κανε edit και αυτο ξερω τι σου λεω.. :D😁

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιχνιδάρα και τρέχει νεράκι! Η 1070 μου αν και παλιά τα πάει εξαιρετικά,~60fps, σε 2k high-original settings. Τα γραφικά είναι αρκετά εντυπωσιακά αν και κάποια textures στο περιβάλλον είναι dated.  

 Το ξεκίνησα σε hard δυσκολία και ο μόνος εχθρός που μου έχει σπάσει τα νεύρα είναι οι reverants.. Τα parry frames φαίνεται να είναι αρκετά γενναιόδωρα οπότε οι υπόλοιποι εχθροί μέχρι τώρα φεύγουν άνετα.

Επεξ/σία από >-Nosakos<-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από αρκετά χρόνια είναι το πρώτο γκειμ που αγοράζω για PC.

Είναι πάρα πολύ καλό μέχρι στιγμής και χαίρομαι που βγήκε και εδώ μιας και αρκετός κόσμος δεν έχει πλέον ps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, SpirosRonto said:

Έχει κανείς θέμα σε συγκεκριμένες περιοχές να πέφτουν αβερτα τα καρέ; 5700xt εδώ , ειδικά στο πρώτο fight με stranger πέθανε το είναι μου 

actually 2ο fight. το 1ο ηταν ο τεραστιος..

και ναι και εγω με 5700xt μ κανε drop στην αρχη μεχρι και στα 40fps. δεν κουνηθηκα, το αφησα επανηλθα και επαιξα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 14/1/2022 at 8:23 ΜΜ, Psycho_Warhead said:

Στο PS5 λογικά θα το παίξεις και σε OLED το Ragnarok οπότε τι να κλάσει το IPS monitorάκι της πλάκας..Στο PC τώρα θα αρχίσουν να βγαίνουν επιτέλους τα OLED monitors για να δουν επιτέλους οι PCάδες τι θα πει image quality.

Παίζω όλα τα PC games στην τηλεόραση μου, που είναι Sony PS5 ready. Επίσης έχω και PS5 η διαφορά με το PC είναι αισθητή λόγω unlocked framerates, και σκιών. Έχω σχετικά δυνατό PC και να είναι είμαι ειλικρινής σκέφτομαι να δώσω το PS5 γιατι το 90% παίζω στο PC.

Όπωτε δεν καταλαβαίνω πού είναι ο περιορισμός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...