Προς το περιεχόμενο

CHAOS αοριστολογιών με το «ελληνικό υπεραυτοκίνητο των 3.000 ίππων»


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

58 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ξεκίνησαν και τα άρθρα με τα εκτυπωμένα εξαρτηματα να ανεβαίνουν και στο fb, με  διαμαντάκια comments από κάτω 

 

Screenshot_20230114_181954_Facebook.jpg

Τον εχει παρει στο ψηλο ολος ο κοσμος και τον δουλευει. Μονο καποιοι καμμενοι συνεχιζουν να πιστευουν στις αρλουμπες του απατεωνα. Ερχεται η ωρα του λογικα θελει να τσιμπησει καμια καλη χορηγια και να φυγει εξω να μην τον βρισκει κανεις. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πρέπει να γίνει μια συστηματική αποδόμηση του χαρακτήρα που λέγεται Σπύρος Πανόπουλος. Βλέπω ότι ξεκίνησε ο κόσμος. Καιρός ήταν. Ο ίδιος το προκάλεσε. 

Bλεπεις  πολλά φαντάσματα από το παρελθον αναδύθηκαν. Ελπίζω να βγουν και άλλα. 

Κάποιος ανέφερε ότι υπάρχει μήνυση από τη McLaren. Αν είναι αλήθεια, θα είναι καλό τσίρκο. Όχι ότι μέχρι τώρα δεν είναι Μεντρανο, αλλά λέμε.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο αρθρο 4τροχοι

 “Αν είχαμε επιλέξει τον εύκολο και οικονομικό δρόμο θα ήμασταν πριν δύο χρόνια στο δρόμο. Οι προσδοκίες μου είναι πολύ παραπάνω από ένα ακόμη αυτοκίνητο. Ραντεβού στην επίσημη παρουσίαση του καλύτερου αυτοκινήτου στον κόσμο”.

https://www.4troxoi.gr/epikairotita/chaos-spyros-panopoulos-automotive-2/

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, GoMaR είπε

απο αρθρο 4τροχοι

 “Αν είχαμε επιλέξει τον εύκολο και οικονομικό δρόμο θα ήμασταν πριν δύο χρόνια στο δρόμο. Οι προσδοκίες μου είναι πολύ παραπάνω από ένα ακόμη αυτοκίνητο. Ραντεβού στην επίσημη παρουσίαση του καλύτερου αυτοκινήτου στον κόσμο”.

https://www.4troxoi.gr/epikairotita/chaos-spyros-panopoulos-automotive-2/

 

 

Ω ρε φιλε τι σκατα θα παρουσιασει? Ενα κουτι με 4 ροδες απο ποδηλατο? Γιατι μεχρι εκει τον εχω αξιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Ω ρε φιλε τι σκατα θα παρουσιασει? Ενα κουτι με 4 ροδες απο ποδηλατο? Γιατι μεχρι εκει τον εχω αξιο. 

Κατι πολυ παραπανω απο κουτι με 4 ροδες φιλε 

😂
Πραγματικα δε μπορω να σκεφτω τι γινεται πισω απο ολα αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, GoMaR είπε

Κατι πολυ παραπανω απο κουτι με 4 ροδες φιλε 

😂
Πραγματικα δε μπορω να σκεφτω τι γινεται πισω απο ολα αυτο.

Ουτε εγω. Κατα 99.9999% θα ακυρωθει για ακομα μια φορα. Απο το 2019 ακουω για αυτη την παρουσιαση με τον απατεωνα. Προφανως οταν δεν εχεις τιποτα το τραβας οσο παει και οτι μαζεψεις. Δεν υπαρχει περιπτωση να γινει παρουσιαση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, GoMaR είπε

απο αρθρο 4τροχοι

 “Αν είχαμε επιλέξει τον εύκολο και οικονομικό δρόμο θα ήμασταν πριν δύο χρόνια στο δρόμο. Οι προσδοκίες μου είναι πολύ παραπάνω από ένα ακόμη αυτοκίνητο. Ραντεβού στην επίσημη παρουσίαση του καλύτερου αυτοκινήτου στον κόσμο”.

https://www.4troxoi.gr/epikairotita/chaos-spyros-panopoulos-automotive-2/

 

 

Το γεγονός πως ένας ειδικός τύπος όπως οι 4 τροχοί, με πολύ μεγάλη φήμη και κυριολεκτικά ιστορία δεκαετιών, αναπαράγει τόσο εύκολα και χωρίς καμία αμφισβήτηση το δελτίο τύπου του Πανόπουλου με κάνει να αναρωτιέμαι αν πλέον κάποιο δημοσιογραφικό σαιτ/ περιοδικό νοιάζεται για τίποτα άλλο πέρα απο τα κλικς ενώ ρισκάρουν την αξιοπιστία τους ή ο Σανόπουλος έχει πλάτες που κανένας μας δεν φανταζόταν…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συζήτησα προχτές με έναν φίλο περί Σαρημπάλ, για το τί παίζει. Μου υπέδειξε ένα άλλο βίντεο που έχει κάνει, και αφορά το drone killer ονόματι Κένταυρος. Είναι λίγο διαφορετική περίπτωση από Πανόπουλο, μα το μοτίβο είναι ακριβώς το ίδιο. Ένας μπάρμπας-κάτι-σαν-τρελός εφευρέτης που έχει μια κάπως υπαρκτή εταιρεία και έχει φτιάξει ένα κάπως υπαρκτό προϊόν (έστω και αν μοιάζει με μετεσκευή BTR-1) και που κάνει επίδειξη βάζοντας φωτιά σε ένα στόχο στα - ξέρω 'γω - 30 μέτρα.

Δείχνει εντυπωσιακό και υπαρκτό, αλλά εκεί αν αρχίσεις να ψάχνεις ανάμεσα στις λέξεις, συνειδητοποιείς πως κάτι πάει στραβά. Ο παππούς λέει λ.χ. πως το πράγμα αυτό κοστίζει κάπου.. 35 εκατομμύρια (Το Leopard 2A7+ κοστίζει 10), πως το laser έχει μια ισχύ που αν το ψάξεις είναι κάπου 300% πάνω από αυτές που έχει καταφέρει έως σήμερα να επιτύχει το US Navy, το ραντάρ μέσα μοιάζει με βίντεο που παίζει σε λούπα, ενώ η επίδειξη δεν λέει και τίποτα - εντυπωσιακή ως εφέ, αλλά άλλο να βάλεις φωτιά σε κάτι σε μικρή απόσταση, άλλο να καταστρέψεις drone στα 20χλμ. Και μαζί με αυτά, πάρτα ελληνοκαπηλεία, φτιαγμένο made in Greece, we love Ellada, κτλ.

Θεωρώ πως ο Σαρημπάλ θέλει να χτίσει ένα κανάλι με ποιότητα και θεματολογία κάπου μεταξύ Μάνεση και Ανίτας Πάνιας. Ξεχασμένοι τρελοί εφευρέτες που τους κυνηγάει το κατεστημένο, Ελληνική εφευρετικότητα, κτλ. Το πώς του  έκατσε ο Σπύρος και πώς εξελίχθηκε η φιλία τους, άγνωστο. Το αστείο είναι πως στο τέλος, θα βγάλει εύκολα την ουρά του απ΄έξω. Θα σου πει "εδώ κορόιδεψαν ΕΡΤ, Open, 4Τ, Car&Driver, ΑΠΕ, κτλ - εγώ σας φταίω; )
 

8 λεπτά πριν, McPari είπε

Το γεγονός πως ένας ειδικός τύπος όπως οι 4 τροχοί, με πολύ μεγάλη φήμη και κυριολεκτικά ιστορία δεκαετιών, αναπαράγει τόσο εύκολα και χωρίς καμία αμφισβήτηση το δελτίο τύπου του Πανόπουλου με κάνει να αναρωτιέμαι αν πλέον κάποιο δημοσιογραφικό σαιτ/ περιοδικό νοιάζεται για τίποτα άλλο πέρα απο τα κλικς ενώ ρισκάρουν την αξιοπιστία τους ή ο Σανόπουλος έχει πλάτες που κανένας μας δεν φανταζόταν…

Έχουν φάει το κράξιμο του αιώνα στα σχόλια πάντως. Είμαστε σε καλό δρόμο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, McPari είπε

Το γεγονός πως ένας ειδικός τύπος όπως οι 4 τροχοί, με πολύ μεγάλη φήμη και κυριολεκτικά ιστορία δεκαετιών, αναπαράγει τόσο εύκολα και χωρίς καμία αμφισβήτηση το δελτίο τύπου του Πανόπουλου με κάνει να αναρωτιέμαι αν πλέον κάποιο δημοσιογραφικό σαιτ/ περιοδικό νοιάζεται για τίποτα άλλο πέρα απο τα κλικς ενώ ρισκάρουν την αξιοπιστία τους ή ο Σανόπουλος έχει πλάτες που κανένας μας δεν φανταζόταν…

Γτ πότε υπήρξε αξιόπιστος και έγκυρος ειδικός τύπος στην ελλάδα?

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Arkin είπε

Ουτε εγω. Κατα 99.9999% θα ακυρωθει για ακομα μια φορα. Απο το 2019 ακουω για αυτη την παρουσιαση με τον απατεωνα. Προφανως οταν δεν εχεις τιποτα το τραβας οσο παει και οτι μαζεψεις. Δεν υπαρχει περιπτωση να γινει παρουσιαση. 

Ώπα, τι να ακυρωθεί; Όρισε κάτι;
"Θα" παρουσιάσει είπε. Σταμάτησε να σου λέει πότε. Μπορεί να είναι το 2100. Μπορεί να είναι όταν παρουσιαστεί release version του Star Citizen (που είναι ακόμα πιο μετά). Οπότε τι να ακυρωθεί;

9 ώρες πριν, teodoreh είπε

Συζήτησα προχτές με έναν φίλο περί Σαρημπάλ, για το τί παίζει. Μου υπέδειξε ένα άλλο βίντεο που έχει κάνει, και αφορά το drone killer ονόματι Κένταυρος. Είναι λίγο διαφορετική περίπτωση από Πανόπουλο, μα το μοτίβο είναι ακριβώς το ίδιο. Ένας μπάρμπας-κάτι-σαν-τρελός εφευρέτης που έχει μια κάπως υπαρκτή εταιρεία και έχει φτιάξει ένα κάπως υπαρκτό προϊόν (έστω και αν μοιάζει με μετεσκευή BTR-1) και που κάνει επίδειξη βάζοντας φωτιά σε ένα στόχο στα - ξέρω 'γω - 30 μέτρα.

Δείχνει εντυπωσιακό και υπαρκτό, αλλά εκεί αν αρχίσεις να ψάχνεις ανάμεσα στις λέξεις, συνειδητοποιείς πως κάτι πάει στραβά. Ο παππούς λέει λ.χ. πως το πράγμα αυτό κοστίζει κάπου.. 35 εκατομμύρια (Το Leopard 2A7+ κοστίζει 10), πως το laser έχει μια ισχύ που αν το ψάξεις είναι κάπου 300% πάνω από αυτές που έχει καταφέρει έως σήμερα να επιτύχει το US Navy, το ραντάρ μέσα μοιάζει με βίντεο που παίζει σε λούπα, ενώ η επίδειξη δεν λέει και τίποτα - εντυπωσιακή ως εφέ, αλλά άλλο να βάλεις φωτιά σε κάτι σε μικρή απόσταση, άλλο να καταστρέψεις drone στα 20χλμ. Και μαζί με αυτά, πάρτα ελληνοκαπηλεία, φτιαγμένο made in Greece, we love Ellada, κτλ.

Θεωρώ πως ο Σαρημπάλ θέλει να χτίσει ένα κανάλι με ποιότητα και θεματολογία κάπου μεταξύ Μάνεση και Ανίτας Πάνιας. Ξεχασμένοι τρελοί εφευρέτες που τους κυνηγάει το κατεστημένο, Ελληνική εφευρετικότητα, κτλ. Το πώς του  έκατσε ο Σπύρος και πώς εξελίχθηκε η φιλία τους, άγνωστο. Το αστείο είναι πως στο τέλος, θα βγάλει εύκολα την ουρά του απ΄έξω. Θα σου πει "εδώ κορόιδεψαν ΕΡΤ, Open, 4Τ, Car&Driver, ΑΠΕ, κτλ - εγώ σας φταίω; )
 

Έχουν φάει το κράξιμο του αιώνα στα σχόλια πάντως. Είμαστε σε καλό δρόμο.

Καλή η ανάλυση περί του "δημοσιογράφου".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, teodoreh είπε

Συζήτησα προχτές με έναν φίλο περί Σαρημπάλ, για το τί παίζει. Μου υπέδειξε ένα άλλο βίντεο που έχει κάνει, και αφορά το drone killer ονόματι Κένταυρος. Είναι λίγο διαφορετική περίπτωση από Πανόπουλο, μα το μοτίβο είναι ακριβώς το ίδιο. Ένας μπάρμπας-κάτι-σαν-τρελός εφευρέτης που έχει μια κάπως υπαρκτή εταιρεία και έχει φτιάξει ένα κάπως υπαρκτό προϊόν (έστω και αν μοιάζει με μετεσκευή BTR-1) και που κάνει επίδειξη βάζοντας φωτιά σε ένα στόχο στα - ξέρω 'γω - 30 μέτρα.

Δείχνει εντυπωσιακό και υπαρκτό, αλλά εκεί αν αρχίσεις να ψάχνεις ανάμεσα στις λέξεις, συνειδητοποιείς πως κάτι πάει στραβά. Ο παππούς λέει λ.χ. πως το πράγμα αυτό κοστίζει κάπου.. 35 εκατομμύρια (Το Leopard 2A7+ κοστίζει 10), πως το laser έχει μια ισχύ που αν το ψάξεις είναι κάπου 300% πάνω από αυτές που έχει καταφέρει έως σήμερα να επιτύχει το US Navy, το ραντάρ μέσα μοιάζει με βίντεο που παίζει σε λούπα, ενώ η επίδειξη δεν λέει και τίποτα - εντυπωσιακή ως εφέ, αλλά άλλο να βάλεις φωτιά σε κάτι σε μικρή απόσταση, άλλο να καταστρέψεις drone στα 20χλμ. Και μαζί με αυτά, πάρτα ελληνοκαπηλεία, φτιαγμένο made in Greece, we love Ellada, κτλ.

Θεωρώ πως ο Σαρημπάλ θέλει να χτίσει ένα κανάλι με ποιότητα και θεματολογία κάπου μεταξύ Μάνεση και Ανίτας Πάνιας. Ξεχασμένοι τρελοί εφευρέτες που τους κυνηγάει το κατεστημένο, Ελληνική εφευρετικότητα, κτλ. Το πώς του  έκατσε ο Σπύρος και πώς εξελίχθηκε η φιλία τους, άγνωστο. Το αστείο είναι πως στο τέλος, θα βγάλει εύκολα την ουρά του απ΄έξω. Θα σου πει "εδώ κορόιδεψαν ΕΡΤ, Open, 4Τ, Car&Driver, ΑΠΕ, κτλ - εγώ σας φταίω; )
 

Έχουν φάει το κράξιμο του αιώνα στα σχόλια πάντως. Είμαστε σε καλό δρόμο.

Είναι της σχολής του Τριανταφυλλόπουλου. Άξιος μαθητής. Αριστούχος. Όπως ο Τριανταφυλλόπουλος είχε το Ζωγράφο, οποίος δεν είναι familiar με αυτή την απάτη να δει, αν καταφέρει τα βιντεάκια στο yt. Ο Ζωγράφος έκανε ομιλία στην ένωση φυσικών για το πώς μπορείς να διασπάσεις το άτομο. 

Προειδοποιώ ότι όποιος πέσει σε αυτό το rabbit hole, θα χάσει κάθε ιδέα. Τουλάχιστον έτσι το βίωσα εγώ. Να εμπλέκονται η Ένωση Ελλήνων φυσικών, πολιτικοί, μηχανικοί δημοσιογράφοι.... Σε κάνει να απορείς. 

Πιστεύω με τα εξοπλιστικά  γίνεται πάρτυ. ΤΟ φαγοπότι. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, saintinos είπε

Είναι της σχολής του Τριανταφυλλόπουλου. Άξιος μαθητής. Αριστούχος. Όπως ο Τριανταφυλλόπουλος είχε το Ζωγράφο, οποίος δεν είναι familiar με αυτή την απάτη να δει, αν καταφέρει τα βιντεάκια στο yt. Ο Ζωγράφος έκανε ομιλία στην ένωση φυσικών για το πώς μπορείς να διασπάσεις το άτομο. 

Προειδοποιώ ότι όποιος πέσει σε αυτό το rabbit hole, θα χάσει κάθε ιδέα. Τουλάχιστον έτσι το βίωσα εγώ. Να εμπλέκονται η Ένωση Ελλήνων φυσικών, πολιτικοί, μηχανικοί δημοσιογράφοι.... Σε κάνει να απορείς. 

Πιστεύω με τα εξοπλιστικά  γίνεται πάρτυ. ΤΟ φαγοπότι. 

Φοβερό. Βρήκα τα βίντεο, και βασικά το μόνο άξιο να δώσω ως link, είναι αυτό:
https://www.ellinikahoaxes.gr/2019/03/24/eef-exodika/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βάση αυτά που βλέπω, είμαι σίγουρος ότι οι Ένοπλες Δυνάμεις έχουν, αντιβαρύτητα, AI, ρομπότ, drone  με πυρηνικές κεφαλές και μάγισσες/ χαρτορίχτρες που μπορούν να δουν 3 μήνες μπροστά κακ να ρίχνουν κατάρες και ξόρκια. Όλα αυτά για το πενιχρό αντίτιμο μιας μεζονέτας... Τρίχες. 

Να μη φάει και ο Πανόπουλος το μερτικό του.. κι'αυτος "εφευρέτης" είναι.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...