Προς το περιεχόμενο

Πόσo να πουλήσω..?


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, LLLEFTERIS είπε

Εγω θα ελεγα να τοι βαλει αγγελια σε κανενα Avclub Avsite αν και εκει μεσα τα ιδια ατομα σχεδον ειναι.

Marketplace σε αυτήν την κατηγορία και σε ομάδες στο Facebook ψάχνουν αρκετοί Λευτέρη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, sotos 1 είπε

Marketplace σε αυτήν την κατηγορία και σε ομάδες στο Facebook ψάχνουν αρκετοί Λευτέρη 

Ναι απλα σε αυτα τα δυο site που εγραψα ειναι ποιο πολυ γνωστες του ειδους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, jumpmaster είπε

και βελόνα που αναγράφει ortofon MC 20 Super.

Δεν είναι βελόνα, είναι κεφαλή. Η βελόνα είναι το πλαστικό που βγαίνει (και είναι αναλώσιμο). Με βάση αυτά που είδα αυτό το πικαπ έχει πεταριστεί για HiFi καταστάσεις. Ένας μερακλής, λάτρης του αναλογικού ήχου σίγουρα θα σκάσει φραγκά για να το έχει. Το καπάκι είναι ένα θέμα που θα σου κόψει λεφτά, αλλά είναι και κάτι που εύκολα διορθώνεται. Εγώ θα έλεγα σίγουρα πάνω από 2Κ €. Αν μπρει στο σωστό μέρος θα τα πιάσεις. Δοκίμασε και ebay δεν έχεις να χάσεις κάτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας,

ποσο πιστεύετε θα μπορούσε να πωληθεί το pc της υπογραφης με καποια  custom καλουδια (Sleeved Καλώδια - Καλύματα SSD RGB) ?? 

Ολα τα fan ειναι noctua 140mm εκτος του πίσω που είναι 120mm. 

Επισυνάπτω 2 photos, ετσι για την ιδέα. 

 

σας ευχαριστώ!

Spoiler

image.jpeg.a331ed4ca97d6b06ecea5193c69804b8.jpeg

 

 

Spoiler

image.jpeg

 

 

 

Επεξ/σία από denis_kos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας παιδια! Θα ήθελα την γνωμη / βοήθεια σας για τα 2 Setup PC που πουλαω αυτη τη στιγμη στις αγγελιες του site. Να προσθεσω πως εχουν καθαριστει και οι δυο πυργοι απο σκονη και εχω αλλαξει παστα CPU/GPU και στα 2 setup στις 12/02/24.

Spoiler

500€

  • Intel i5-10400F
  • Be Quiet Pure Rock 2
  • Sapphire Pulse RX 5600 XT 6G
  • Asus Z490-M Plus
  • G.Skill Ripjaws V 16GB 3200 Mhz CL14
  • M.2 NVMe Kingston A2000 500GB
  • Coolermaster Masterwatt 650w 80+
  • Coolermaster Masterbox MB311 (window)
  • Custom RGB Led Ταινία

 

Spoiler

300€

  • Intel i5-6600K
  • Cryorig H7
  • Asus GTX 1070 Strix Gaming 8G
  • Asus Z170-E
  • Hyperx Fury 16GB 2666Mhz C15
  • SSD Samsung 750 Evo 500GB
  • HDD Seagate 1TB
  • EVGA SuperNOVA 650w G2 80+ Gold
  • Fractal Design Define S (no window)

 

Επεξ/σία από kazu1926
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, kazu1926 είπε

Καλησπερα παιδια! Αρχιζω και πιστευω οτι ειμαι τρελος με ολα αυτα τα παζαρια που δεχομαι, οποτε θα σας παρακαλουσα την βοηθεια - γνωμη σας για τα 2 Setup PC που πουλαω αυτη τη στιγμη στις αγγελιες του site. Να προσθεσω πως εχουν καθαριστει και οι δυο πυργοι απο σκονη και εχω αλλαξει παστα CPU/GPU και στα 2 setup στις 12/02/24.

  Απόκρυψη περιεχομένων

500€

  • Intel i5-10400F
  • Be Quiet Pure Rock 2
  • Sapphire Pulse RX 5600 XT 6G
  • Asus Z490-M Plus
  • G.Skill Ripjaws V 16GB 3200 Mhz CL14
  • M.2 NVMe Kingston A2000 500GB
  • Coolermaster Masterwatt 650w 80+
  • Coolermaster Masterbox MB311 (window)
  • Custom RGB Led Ταινία

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

300€

  • Intel i5-6600K
  • Cryorig H7
  • Asus GTX 1070 Strix Gaming 8G
  • Asus Z170-E
  • Hyperx Fury 16GB 2666Mhz C15
  • SSD Samsung 750 Evo 500GB
  • HDD Seagate 1TB
  • EVGA SuperNOVA 650w G2 80+ Gold
  • Fractal Design Define S (no window)

 

Τι να πω και εγώ που για laptop που έχει αυτή την στιγμή 600 ευρώ μου πρόσφεραν 100 ευρώ.

Του είπα θα του στείλω μήνυμα την Κυριακή αλλά δεν του είπα χρονολογία. 😂

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LLLEFTERIS είπε

Τι να πω και εγώ που για laptop που έχει αυτή την στιγμή 600 ευρώ μου πρόσφεραν 100 ευρώ.

Του είπα θα του στείλω μήνυμα την Κυριακή αλλά δεν του είπα χρονολογία. 😂

Εγώ δίνω 110€ :P

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, kazu1926 είπε

Καλησπερα παιδια! Αρχιζω και πιστευω οτι ειμαι τρελος με ολα αυτα τα παζαρια που δεχομαι, οποτε θα σας παρακαλουσα την βοηθεια - γνωμη σας για τα 2 Setup PC που πουλαω αυτη τη στιγμη στις αγγελιες του site. Να προσθεσω πως εχουν καθαριστει και οι δυο πυργοι απο σκονη και εχω αλλαξει παστα CPU/GPU και στα 2 setup στις 12/02/24.

  Απόκρυψη περιεχομένων

500€

  • Intel i5-10400F
  • Be Quiet Pure Rock 2
  • Sapphire Pulse RX 5600 XT 6G
  • Asus Z490-M Plus
  • G.Skill Ripjaws V 16GB 3200 Mhz CL14
  • M.2 NVMe Kingston A2000 500GB
  • Coolermaster Masterwatt 650w 80+
  • Coolermaster Masterbox MB311 (window)
  • Custom RGB Led Ταινία

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

300€

  • Intel i5-6600K
  • Cryorig H7
  • Asus GTX 1070 Strix Gaming 8G
  • Asus Z170-E
  • Hyperx Fury 16GB 2666Mhz C15
  • SSD Samsung 750 Evo 500GB
  • HDD Seagate 1TB
  • EVGA SuperNOVA 650w G2 80+ Gold
  • Fractal Design Define S (no window)

 

Φτιάχνεις εφάμιλλων επιδόσεων build με το πρώτο σε καινούργιο κοντά στα ίδια χρήματα

r5 5500 -> 95€

b450m-> 60€

16gb ram-> 40€

500gb nvme-> 40€

case/psu ~80€

rx 6600-> 210€

Σύνολο περί τα 525€, όλα κούτα και με την 6600 θα έχει καλύτερες επιδόσεις. Ναι προφανώς δεν μιλάμε για ίδιας ποιότητας (b450 vs z490) πράγματα αλλά μην ξεχνάς οτι συγκρίνουμε μεταχειρισμένα με καινούργια. Ακόμη και κάποιος που δε γνωρίζει συναρμολόγηση, με +40€ (565€) δεν βλέπω γιατί να προτιμήσει το δικό σου build αν δεν έχει σοβαρή διαφορά χρημάτων.

 

Όσο για το δεύτερο build, με εξαίρεση την κάρτα, δεν υπάρχει κάτι αξιόλογο για κάποιον. Επεξεργαστής ακατάλληλος για σύγχρονα παιχνίδια, κάρτα γερασμένη (πολλά έτη κυκλοφορίας αν και επαρκεί για 1080p gaming). Σαν σετ δύσκολα στέκεται, σαν κομμάτια αμφιβάλλω οτι θα πιάσει κάποιος τα 300€, με υπομονή να τα πουλήσει ένα προς ένα.

 

Πρόσεχε, τα παραπάνω δε τα λέω για να δικαιολογήσω το παζάρι, απλά προσπαθώ να σου εξηγήσω τι μπορεί να σκέφτεται κάποιος.

Καθένας κάνει τη δική του προσέγγιση, σου λέει πετάω την πρόταση κι αν πιάσει.

Το ίδιο (δυστυχώς) κάνουν και αρκετοί πωλητές, που πολλές φορές πωλούν πράγματα ποιό ακριβά απ'οσο τα βρίσκεις καινούργια και ψάχνουν για "κορόϊδα".

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/2/2024 στις 8:29 ΜΜ, fmarkos είπε

Δεν είναι βελόνα, είναι κεφαλή. Η βελόνα είναι το πλαστικό που βγαίνει (και είναι αναλώσιμο). Με βάση αυτά που είδα αυτό το πικαπ έχει πεταριστεί για HiFi καταστάσεις. Ένας μερακλής, λάτρης του αναλογικού ήχου σίγουρα θα σκάσει φραγκά για να το έχει. Το καπάκι είναι ένα θέμα που θα σου κόψει λεφτά, αλλά είναι και κάτι που εύκολα διορθώνεται. Εγώ θα έλεγα σίγουρα πάνω από 2Κ €. Αν μπρει στο σωστό μέρος θα τα πιάσεις. Δοκίμασε και ebay δεν έχεις να χάσεις κάτι. 

- Ο «μερακλής, λάτρης του αναλογικού ήχου» δεν πρόκειται να ενδιαφερθεί για πολλούς λόγους. Θα ενδιαφερθεί «το ψώνιο» ή αυτός που λατρεύει αυτό το είδος αλλά δεν έχει και τον ανάλογο προϋπολογισμό (budget).

Το συγκεκριμένο σύστημα αποτελείται από ένα πικάπ και μια κεφαλή που ήταν απλά best buy στην εποχή τους λόγω της χαμηλής τους τιμής σε σχέση με τον ανταγωνισμό και φυσικά δεν είχαν τις επιδόσεις των κορυφαίων τότε συστημάτων και υποσυστημάτων. Ο βραχίονας ανήκε, τότε, σε άλλη υψηλότερη κατηγορία (τιμής και ποιότητας).

- Τέλος η τιμή που έβαλες είναι υπερβολικά υψηλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, filipN είπε

- Ο «μερακλής, λάτρης του αναλογικού ήχου» δεν πρόκειται να ενδιαφερθεί για πολλούς λόγους. Θα ενδιαφερθεί «το ψώνιο» ή αυτός που λατρεύει αυτό το είδος αλλά δεν έχει και τον ανάλογο προϋπολογισμό (budget).

Το συγκεκριμένο σύστημα αποτελείται από ένα πικάπ και μια κεφαλή που ήταν απλά best buy στην εποχή τους λόγω της χαμηλής τους τιμής σε σχέση με τον ανταγωνισμό και φυσικά δεν είχαν τις επιδόσεις των κορυφαίων τότε συστημάτων και υποσυστημάτων. Ο βραχίονας ανήκε, τότε, σε άλλη υψηλότερη κατηγορία (τιμής και ποιότητας).

- Τέλος η τιμή που έβαλες είναι υπερβολικά υψηλή.

Δεν μεγάλωσα με πικάπ οπότε πραγματικά δεν ξέρω τι και πως. Κι εμένα το 2k που αναφέρθηκε πιο πάνω μου φαίνεται υπερβολικό. Από την άλλη τα 200 ευρώ που (ευτυχώς μάλλον) δεν το πουλήσαμε φαίνεται πολύ χαμηλή τιμή.

Όπως έγραψα θέλω να φύγει άνετα μεν, χωρίς πολλά παζάρια, αλλά να μην είναι σκότωμα.
Ενδεικτικά ψάχνοντας στο ebay έχω βρει τα κάτωθι:
άλλο μοντέλο της ίδιας εταιρείας (το 55, όχι το 58 της περίπτωσής μας) πουλήθηκε πρόσφατα 170 ευρώ (χωρίς βραχίονα), 350 και 360 ευρώ (λειτουργικά, το ένα με βραχίονα Linn κεφαλή Technics, το άλλο χωρίς πληροφορίες)
Sme Series III βραχίοντας πουλήθηκε μόνος του, μεταχειρισμένος, για 445 ευρώ, χωρίς παρελκόμενα, άλλος πουλήθηκε για 250 ευρώ.
Η κεφαλή ortofon mc 20 super, χωρίς βελόνα, πουλήθηκε πρόσφατα 157 ευρώ

With that in mind, μιλάμε για 500, 750 ή χίλια ευρώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, kazu1926 είπε

Γεια σας παιδια! Θα ήθελα την γνωμη / βοήθεια σας για τα 2 Setup PC που πουλαω αυτη τη στιγμη στις αγγελιες του site. Να προσθεσω πως εχουν καθαριστει και οι δυο πυργοι απο σκονη και εχω αλλαξει παστα CPU/GPU και στα 2 setup στις 12/02/24.

Λαμβάνοντας υπ' όψιν τις θετικές σου αξιολογήσεις σαν πωλητής και το ότι είσαι Θεσ/νικη, η δικιά μου πολύ πρόχειρη εκτίμηση είναι η ακόλουθη:

 

Σύστημα 1:


 

Spoiler

Intel i5-10400F                                                                                      60

Be Quiet Pure Rock 2                                                                           15

Sapphire Pulse RX 5600 XT 6G                                                          90

Asus Z490-M Plus                                                                                65

G.Skill Ripjaws V 16GB 3200 Mhz CL14                                           35

M.2 NVMe Kingston A2000 500GB                                                   25

Coolermaster Masterwatt 650w 80+                                                15

Coolermaster Masterbox MB311 (window)                                     35

Custom RGB Led Ταινία                                                                 Δώρο

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Σύνολο εάν πουληθούν μεμονομένα                                              340

Έκπτωση πλήρους συστήματος                                                     -12%

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Αναμενόμενη τελική τιμή πώλησης                                               300

 

 

 

Σύστημα 2:


 

Spoiler

Intel i5-6600K                                                                                        30

Cryorig H7                                                                                              15

Asus GTX 1070 Strix Gaming 8G                                                     100

Asus Z170-E                                                                                          35

Hyperx Fury 16GB 2666Mhz C15                                                       20

SSD Samsung 750 Evo 500GB                                                           20

HDD Seagate 1TB                                                                                  5

EVGA SuperNOVA 650w G2 80+ Gold                                              20

Fractal Design Define S (no window)                                                45

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Σύνολο εάν πουληθούν μεμονομένα                                              290

Έκπτωση πλήρους συστήματος                                                     -14%

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Αναμενόμενη τελική τιμή πώλησης                                               250

 

 

 

Επομένως συμφωνώ πολύ με τον @nickol-us σε σχέση με το δεύτερο σύστημα:

10 ώρες πριν, nickol-us είπε

σαν κομμάτια αμφιβάλλω οτι θα πιάσει κάποιος τα 300€, με υπομονή να τα πουλήσει ένα προς ένα.

  και θεωρώ ότι πολύ σωστά το έβαλες στα τρία κατοστάρικα και μακάρι να το πουλήσεις τόσο. Αν ήμουν εγώ στη θέση σου, θα ήμουν ικανοποιημένος και με λίγο λιγότερα.

 

Εκεί που θεωρώ ότι πέφτεις έξω είναι στο πρώτο σύστημα. Αξίζει σίγουρα περισσότερο από το παλιότερο δεύτερο σύστημα, αλλά όχι τόσο πολλά χρήματα κατά τη γνώμη μου. Άστο όσο το έχεις, μην παίζεις με την τιμή που εμφανίζεται και απλά δέξου κάποιο από τα λιγότερο εξωφρενικά παζάρια που σου γίνονται.

 

Γράφεις ότι έχεις περάσει και windows 10. Aν τυχόν υπάρχουν και άλλα εξαρτήματα (π.χ. επιπλέον ανεμιστήρες κουτιού, hardware για τις ψύκτρες για άλλα socket), αυθεντικές συσκευασίες/κουτιά ή αποδείξεις αγοράς ασχέτως εγγύησης ότι είναι πρώτο χέρι, μπορείς να περιμένεις να πουληθούν για λίγο παραπάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

 

Συμφωνω πανω κατω σε οτι εχω διαβασει μεχρι τωρα.. απο οποιον εχει σχολιασει.. το μονο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι για ποιο λογο κοστολογεις τα PSU τοσο χαμηλα.. ειναι σχεδον 75-80% κατω της τιμης πωλησης στην αγορα..

Επισης δεν μου παει η καρδια να τα σκοτωσω, καλυτερα να μην τα δωσω.. ηδη το ενα με την GTX 1070 & i5-6600k το εδωσα στον πατερα μου γιατι πεθανε το laptop του .. αυτο με τον i5-10400f & rx 5600 xt να το δωσω στη χειροτερη 400 Ευρω.

Υπαρχουν κουτια σχεδον απο τα παντα και ολα τα case εχουν extra fans αλλα να ειχαμε να λεγαμε.. Μιλαμε για υπολογιστη που ειναι console killer στα 1080 p. Τεσπα ισως απλα να ειμαι κολλημενος εγω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, kazu1926 είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

Συμφωνω πανω κατω σε οτι εχω διαβασει μεχρι τωρα.. απο οποιον εχει σχολιασει.. το μονο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι για ποιο λογο κοστολογεις τα PSU τοσο χαμηλα.. ειναι σχεδον 75-80% κατω της τιμης πωλησης στην αγορα..

Επισης δεν μου παει η καρδια να τα σκοτωσω, καλυτερα να μην τα δωσω.. ηδη το ενα με την GTX 1070 & i5-6600k το εδωσα στον πατερα μου γιατι πεθανε το laptop του .. αυτο με τον i5-10400f & rx 5600 xt να το δωσω στη χειροτερη 400 Ευρω.

Υπαρχουν κουτια σχεδον απο τα παντα και ολα τα case εχουν extra fans αλλα να ειχαμε να λεγαμε.. Μιλαμε για υπολογιστη που ειναι console killer στα 1080 p. Τεσπα ισως απλα να ειμαι κολλημενος εγω!

Αμα θες τη γνωμη μου, καλυτερα πουλα τα ξεχωριστα. Ναι, ειναι μεγαλυτερη ταλαιπωρια αλλα θα πιασεις παραπανω χρηματα σιγουρα. Σορρυ στον φιλο @PC_Science_Lefkada αλλα οντως το EVGA G2 το σκοτωνεις στα 20€, που πιθανον να ειναι και οριακα εντος εγγυησης ακομα αλλα regardless. Καρτα στα 100 ειναι επισης σκοτωμα. Παρολα αυτα σαν συνολο δεν μπορεις να ανεβασεις τις τιμες γιατι εχει προχωρησει η τεχνολογια και με ~550€ φτιαχνεις συστημα AM4 με RX6600 αν δεν με απατα η μνημη μου. Τελος παντων, εγω θα εδινα CPU+MOBO+RAM ως πακετο και τα υπολοιπα χώρια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, cincgr είπε

Σορρυ στον φιλο @PC_Science_Lefkada

               [     ...     ]

Καρτα στα 100 ειναι επισης σκοτωμα.

Χαίρομαι πολύ που διαφωνείς!

1 ώρα πριν, kazu1926 είπε

το μονο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι για ποιο λογο κοστολογεις τα PSU τοσο χαμηλα.. ειναι σχεδον 75-80% κατω της τιμης πωλησης στην αγορα

41 λεπτά πριν, cincgr είπε

αλλα οντως το EVGA G2 το σκοτωνεις στα 20€, που πιθανον να ειναι και οριακα εντος εγγυησης ακομα αλλα regardless.

Τροφοδοτικά είναι, αναλογικά ηλεκτρονικά ισχύος. Έχουν ημερομηνία λήξης ακόμα και σφαγισμένα στο κουτί τους αν κάθονται λόγω των ηλεκτρολυτικών πυκνωτών τους. Το service τους θα το χρειαστούν κατά μέσω όρο νωρίτερα από τα αντίστοιχα καινούρια, ασχέτως εγγυήσεων και το εάν η επισκευή θα συμφέρει ή θα πάνε ανακύκλωση.

Άλλοι παράγοντες που μου έρχονται κατά νου είναι ότι μπορεί να τους λείπουν καλώδια, μπορεί ο ανεμιστήρας τους να χαρχαλάει. Μπορεί να είναι ήδη ελαττωματικά/εκτός προδιαγραφών και αν έχουν δοκιμαστεί σε ένα μόνο ή δύο συστήματα, όπου το πρόβλημα να μην εκδηλώνεται. Γνώσεις, χρόνος και εξοπλισμός για να ελεχθούν και να κριθούν ως ελαττωματικά ή λειτουργικά.

Aκόμα και τα ποιοτικά μεταχειρισμένα τροφοδοτικά, όπως το G2 αλλά και το masterwatt, ίσως να τα αποφεύγουν ακόμα περισσότεροι από όσους θα απέφευγαν μια μεταχειρισμένη μητρική ή έναν μεταχειρισμένο επεξεργαστή. Κάτι τέτοιο θα δημιουργούσε υπερπροσφορά στην αγορά μεταχειρισμένου τροφοδοτικού. Καλώς ή κακώς, είτε συμφωνώ, είτε διαφωνώ, κάποιοι την έχουν αυτή την άποψη. Την έχω συναντήσει και στο insomnia και όχι μία φορά.

2 ώρες πριν, kazu1926 είπε

Υπαρχουν κουτια σχεδον απο τα παντα και ολα τα case εχουν extra fans αλλα να ειχαμε να λεγαμε..

Είναι καλό να αναφέρεις τα επιπλέον εξαρτήματα, όσο μικρή αξία και αν προσθέσουν τελικά, όπως και μισή αράδα να λες λες ότι έχεις σχεδόν όλα τα κουτιά χωρίς οτιδήποτε άλλο, όπως φώτο αποδείξεων. Γιατί από πρώτο χέρι είναι διαφορετικό από εξαρτήματα που έχουν κάνει καναδυο φορές το γύρο της Ευρώπης.

Συνηθισμένα πράγματα που ένας πωλητής τα ξέρει ο ίδιος και όποιος τον εμπιστεύεται θα τα δεχτεί εύκολα, ένας άγνωστος πιθανά μόνο ενδιαφερόμενος αγοραστής, δε βλέπει το ποτήρι μισοάδειο, αλλά τελείως άδειο. Θα τα δεχτεί μόνο με απόδειξη, αλλιώς υποθέτει το χειρότερο δυνατό για να σου σκοντάρει την τιμή όσο μπορεί περισσότερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, cincgr είπε

Αμα θες τη γνωμη μου, καλυτερα πουλα τα ξεχωριστα. Ναι, ειναι μεγαλυτερη ταλαιπωρια αλλα θα πιασεις παραπανω χρηματα σιγουρα. Σορρυ στον φιλο @PC_Science_Lefkada αλλα οντως το EVGA G2 το σκοτωνεις στα 20€, που πιθανον να ειναι και οριακα εντος εγγυησης ακομα αλλα regardless. Καρτα στα 100 ειναι επισης σκοτωμα. Παρολα αυτα σαν συνολο δεν μπορεις να ανεβασεις τις τιμες γιατι εχει προχωρησει η τεχνολογια και με ~550€ φτιαχνεις συστημα AM4 με RX6600 αν δεν με απατα η μνημη μου. Τελος παντων, εγω θα εδινα CPU+MOBO+RAM ως πακετο και τα υπολοιπα χώρια.

Επτά χρόνια εγγύηση 20€ με τέτοια ποιότητα απλά εκτός πραγματικότητας 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...