Προς το περιεχόμενο

Πόσo να πουλήσω..?


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ηθελα ενα intel i7 2600 για ενα παλιο μηχανακι να του δωσω λιγη boost + ssd και λιγη μνημη και καποιοι ζητανε 60 ευρω ακομη και τωρα.Μ@λ@κες τι ζητανε καποιοι για τοσο παλια κομματια. 100-120 ευρω για 6700k κτλ.

Τον βρηκα 25 ευρω τον i7 2600 και εκει που θα το πετουσα το μηχανακι τωρα κανει σουζες.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, toyo73 είπε

Ηθελα ενα intel i7 2600 για ενα παλιο μηχανακι να του δωσω λιγη boost + ssd και λιγη μνημη και καποιοι ζητανε 60 ευρω ακομη και τωρα.Μ@λ@κες τι ζητανε καποιοι για τοσο παλια κομματια. 100-120 ευρω για 6700k κτλ.

Τον βρηκα 25 ευρω τον i7 2600 και εκει που θα το πετουσα το μηχανακι τωρα κανει σουζες.

Εγω ειχα βαλει αγγελια ενα Laptop 2023 μοντελο που εχει 600 ευρω αυτη την στιγμη το ειχα βαλει ανταλλαγη με φακο.

Μου στελνει ενας αν το πουλαω και ποσο και του λεω κανε μου μια προσφορα και μου λεει 100 ευρω.

Του ειπα θα του στειλω μηνυμα το Σαββατο αλλα δεν του ειπα χρονολογια. 😂

  • Confused 1
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους!

Έχει ο αδερφός μου ένα σύστημα το οποίο πιθανόν να βάλουμε προς πώληση τις επόμενες ημέρες μιας και πάει για ολική αναβάθμιση

Έχει ένα case από Dell Inspiron 3881 (H470 μητρική και 360W PSU) με έναν i5 10400(f αν θυμάμαι σωστά), 16GB RAM, 512GB NVME SSD, μια GTX 1070 και έναν επιπλέον ανεμιστήρα. Είναι προσεγμένο και στα θετικά τουλάχιστον για τη χρήση που το θέλαμε ότι είναι μικρό σε μέγεθος. 

Ποια πιστεύετε ότι είναι μια τιμή πώλησης του; 

(Αν θέλετε μπορώ να παρέχω παραπάνω λεπτομέρειες σχετικά με κάποιο κομμάτι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Gikaron είπε

Καλησπέρα σε όλους!

Έχει ο αδερφός μου ένα σύστημα το οποίο πιθανόν να βάλουμε προς πώληση τις επόμενες ημέρες μιας και πάει για ολική αναβάθμιση

Έχει ένα case από Dell Inspiron 3881 (H470 μητρική και 360W PSU) με έναν i5 10400(f αν θυμάμαι σωστά), 16GB RAM, 512GB NVME SSD, μια GTX 1070 και έναν επιπλέον ανεμιστήρα. Είναι προσεγμένο και στα θετικά τουλάχιστον για τη χρήση που το θέλαμε ότι είναι μικρό σε μέγεθος. 

Ποια πιστεύετε ότι είναι μια τιμή πώλησης του; 

(Αν θέλετε μπορώ να παρέχω παραπάνω λεπτομέρειες σχετικά με κάποιο κομμάτι)

Κάπου κοντά στα 300€, ίσως και κάτι παραπάνω (ανάλογα τα εξαρτήματα).

Καταλαβαίνω οτι μιλάμε για prebuilt οπότε είναι ένα από τα κυριότερα μειονεκτήματα.

Τις περισσότερες φορές μιλάμε για μέτρια ποιότητα κατασκευής σε συνδυασμό με μεγάλο περιορισμό στην επεκτασιμότητα.

Μικρό τροφοδοτικό, πολύ οριακό για την 1070, πολύ πιθανό να μιλάμε για κουτί φουρνάκι και φαντάζομαι με την απουσία σοβαρής ψύκτρας cpu θα υπάρχουν θέματα.

Μητρική που δεν επιτρέπει ram oc και περιορίζει τον 10400f.

Πες μας λίγο πιο αναλυτικά το setup (μνήμες, δίσκο,gpu) για να μην κάνουμε υποθέσεις.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, nickol-us είπε

Κάπου κοντά στα 300€, ίσως και κάτι παραπάνω (ανάλογα τα εξαρτήματα).

Καταλαβαίνω οτι μιλάμε για prebuilt οπότε είναι ένα από τα κυριότερα μειονεκτήματα.

Τις περισσότερες φορές μιλάμε για μέτρια ποιότητα κατασκευής σε συνδυασμό με μεγάλο περιορισμό στην επεκτασιμότητα.

Μικρό τροφοδοτικό, πολύ οριακό για την 1070, πολύ πιθανό να μιλάμε για κουτί φουρνάκι και φαντάζομαι με την απουσία σοβαρής ψύκτρας cpu θα υπάρχουν θέματα.

Μητρική που δεν επιτρέπει ram oc και περιορίζει τον 10400f.

Πες μας λίγο πιο αναλυτικά το setup (μνήμες, δίσκο,gpu) για να μην κάνουμε υποθέσεις.

 

 

Το σύστημα το είχα ουσιαστικά στήσει εγώ πριν μερικά χρόνια κι έκτοτε δεν ασχολήθηκα παραπάνω λόγω έλλειψης χρόνου. Η κάρτα είναι νομίζω έκδοση της MSI, τύπου blower  που στο συγκεκριμένο σύστημα είναι βοηθητικό γιατί βγαίνει όλη η θερμότητα εκτός κουτιού. Το τροφοδοτικό έβγαζε ήδη ένα 6pin το οποίο πρακτικά φτάνει για τη κάρτα (με ανταπτορα σε 8pin) γιατί τραβάει συνολικά το μέγιστο περί τα 150-160W (ελεγμένο και σε άλλο υπολογιστή αυτο) και αυτά μοιράζονται, μέγιστο δεν έχω δει παραπάνω από 80-85W να δέχεται από το pcie connection. 

Ο δίσκος είναι ένα της Adata, SU σειρά, με πολύ καλά read/write και dram cache με heat spreader. Οι RAM λόγω chipset μητρικής ήξερα ότι θα περιοριζόταν οπότε είναι 2666mhz που είναι το μέγιστο που υποστήριζε σίγουρα. Γενικά η μητρική με είχε εκπλήξει ευχάριστα, διότι και ο 10400 boostαρε ολοσωστα και σταθερά με 4ghz σε όλους τους πυρήνες (ίδια συμπεριφορά με μια Gigabyte Β460 μητρική που τον ειχα δοκιμάσει). Τώρα σε ότι αφορά τις θερμοκρασίες, έχοντας ανοιχτα παιχνίδια όπως το shadow of the tomb raider και fifa 23, η κάρτα συνήθως έμενε κάτω από τους 75-80 βαθμούς και ο επεξεργαστής περίπου 10 βαθμούς πιο κάτω. Και όλα αυτά σε δωμάτιο που ούτε ήταν πολύ κρύο το χειμώνα αλλά και το καλοκαίρι επίσης είναι σε σχετικά ζεστή θέση, οπότε επικρατούν εκεί μέσα συνήθως θερμοκρασίες 30 βαθμών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, fotisro said:

Xελλο. Οθονη Samsung c27f390fhu, αγορασμενη το 2021, χωρις εγγυηση, 80 ευρω ειναι καλα? Δεν εχει γρατζουνιες ή νεκρα πιξελ

Δεν ειναι ασχημα,καλυτερα 70 γιατι τρεχουν μερικες ευκαιριες αυτη την περιοδο με 30,40 ευρω παραπανω καινουργια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα 

Ποσο πιστευετε μπορει να πουληθει το συγκεκριμενο gaming laptop?

Σε αριστη κατασταση εμφανισιακα να σημειωσω

Αν θελετε καποια αλλη πληροφορια και με ποιον τροπο θα την βρω μου λετε.

 

image.png

image.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ideapad 110, νομιζω δε κραταει καλα η μπαταρια (δε θυμαμαι, εχω εναμιση χρονο να το χρησιμοποιησω, τωρα το ξαναανοιξα). Σκεφτομουν 40 ευρω. Ειναι καλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια, ηρθε ο καιρος να πουλησω το παλιο πισακι. Σε τι τιμη θα το κοστολογουσατε;
Απο specs:

Cpu:  AMD Ryzen 9 3900X
Mobo: MSI B450-A PRO MAX
Gpu: AMD Radeon RX 580 -Asrock 8gb
case: Montech 
psu : Seasonic focus 550w
ram: 64gb (4x16) (DDR4) (16-15-15-36)
ssd: 1TB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηθελα γνωμη στην τιμη που θελω να πουλησω τα παρακατω κομματια ιδανικα combo

 

3900x κουτι μαζι με ψυτρα που ειχε

gigabyte x570 aorus pro

tridenz 16gb 2x8 3600mhz rgbο(λα δουλευουν αψογα κανενα προβλημα)

 

 

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδεικτική τιμή πώλησης για το συγκεκριμένο:

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B09GKLC5K4

Έχει αγοραστεί μέσα Νοεμβρίου 2022 και λογικά έχει εγγύηση διετούς διάρκειας.

Είναι σε κατάσταση καινούριου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα συνφορουμιτες

Μπορείτε να μου πείτε μία τίμια τιμή να πουλήσω set MB Asrock B450 Pro 4, Ryzen 7 5700G & 4 x 8GB (32GB) GSkill DDR4-3200? Το σετ θα δοθεί μαζί με ανεμιστήρα cpu Arctic, απλά δεν μου έχει έρθει ακόμα το AIO και το έχω πάνω στο αναβαθμισμένο.

Για πείτε γνώμες; Ευχαριστώ.

FB_IMG_1710064175100.jpg

FB_IMG_1710064171525.jpg

FB_IMG_1710064168307.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vste είπε

Καλημέρα συνφορουμιτες

Μπορείτε να μου πείτε μία τίμια τιμή να πουλήσω set MB Asrock B450 Pro 4, Ryzen 7 5700G & 4 x 8GB (32GB) GSkill DDR4-3200? Το σετ θα δοθεί μαζί με ανεμιστήρα cpu Arctic, απλά δεν μου έχει έρθει ακόμα το AIO και το έχω πάνω στο αναβαθμισμένο.

Για πείτε γνώμες; Ευχαριστώ.

Χωρίς τον "ανεμιστήρα" καθώς δε λες ποιός είναι, 250€ μοιάζει καλό deal εφόσον οι μνήμες είναι-παίζουν στα 3200 (σε καινούργια βγαίνουν ~320€)

2 ώρες πριν, penny_gr είπε

Καλημέρα,

Πόσο λετε να κοστιζει desktop με

ASRock B450 Pro4

NVIDIA GeForce GT1030,

Ryzen 7 1700 & 16GB ram ?

Κουτί, psu, μέσο αποθήκευσης;

Ram σε τι χρονισμούς;

Χρειάζονται περισσότερα στοιχεία.

H λογική λέει κάπου ανάμεσα στα 200-250€,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...