Προς το περιεχόμενο

Πόσo να πουλήσω..?


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, fotaras76 είπε

Πουλάει κάποιος πλήρη πύργο με

I5 4570- 8gb Ram- Gtx 960 - 256 ssd - 1tb hdd στα 180 ευρώ (δεν το πουλάει χωρίς gpu).

Αν αγοραστεί θέλουμε να πουληθεί η 960 και να κρατήσει ένας φίλος το υπόλοιπο σύστημα για απλή χρήση. Οπότε μας ενδιαφέρει πόσο μπορεί να πουληθεί η κάρτα για να ξέρουμε τελικά πόσο θα στοιχίσει το pc καθώς δεν έχει και πολλά φράγκα.

Χωρίς να ξέρω τι θερμοκρασίες σηκώνει ο 4570 και αν δικαιολογούνται σε σχέση με την ψύκτρα του και το κουτί που είναι μέσα, για 5 ευρώ θα υπολόγιζα στο κόστος του το πολύ. Τους θεωρώ χαλασμένους μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου.

Για 960 σου έδωσα τιμές. Δεν πιστεύω ότι χρειάζεται να τις προσαρμώσω πάνω από τάληρο, ακόμα και αύριο να την ήθελες πουλημένη. Αλλά μέχρι να το πάρεις, να ελέγξεις, να συντηρήσεις, μάλλον πάλι την ανιούσα θα έχουν πάρει οι κάρτες.

Επεξ/σία από PC_Science_Lefkada
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, PC_Science_Lefkada είπε

Τους θεωρώ χαλασμένους μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου.

Με προβληματίζει τώρα αυτό που λες. Μπορώ να δω τη θερμοκρασία του σε idle και σε gaming. Αν είναι οκ γιατί να μην προχωρήσουμε σε αγορά ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, fotaras76 είπε

Με προβληματίζει τώρα αυτό που λες. Μπορώ να δω τη θερμοκρασία του σε idle και σε gaming. Αν είναι οκ γιατί να μην προχωρήσουμε σε αγορά ;

Εννοείται ότι προχωράς, τότε. Εγώ είμαι ψείρας. Δεν εννοώ ότι είναι μισοί με degraded θερμική λύση, αλλά ότι είναι αρκετοί ώστε να με αποθαρρύνουν, αν δεν έχω καμία πληροφορία για την κατάστασή τους.

Επεξ/σία από PC_Science_Lefkada
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, PC_Science_Lefkada είπε

Εννοείται ότι προχωράς, τότε. Εγώ είμαι ψείρας. Δεν εννοώ ότι είναι μισοί με degraded θερμική λύση, αλλά ότι είναι αρκετοί ώστε να με αποθαρρύνουν, αν δεν έχω καμία πληροφορία για την κατάστασή τους.

Το pc βρίσκεται στην περιοχή μου οπότε μπορώ να κάνω έναν έλεγχο από κοντά. Ανοίγω το hwinfo και βλέπω τι δείχνει σε idle και gaming σε cpu,gpu,mobo. Η τιμή είναι πολύ καλή, αν είναι εντάξει και τα parts θα προχωρήσουμε. Νομίζω πως 15 λεπτά σε gaming ή stress test είναι συνήθως αρκετά για να δείξουν αν υπάρχει κάποιο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fotaras76 είπε

Το pc βρίσκεται στην περιοχή μου οπότε μπορώ να κάνω έναν έλεγχο από κοντά. Ανοίγω το hwinfo και βλέπω τι δείχνει σε idle και gaming σε cpu,gpu,mobo. Η τιμή είναι πολύ καλή, αν είναι εντάξει και τα parts θα προχωρήσουμε. Νομίζω πως 15 λεπτά σε gaming ή stress test είναι συνήθως αρκετά για να δείξουν αν υπάρχει κάποιο θέμα.

  Δεκαπέντε λεπτά heaven σε όλα low και disabled θα έτρεχα, σε όποια ανάλυση σηκώνει μεγαλύτερο cpu usage. Τα ελέγχει όλα. Ακόμα και ram και controller τα περισσότερα σφάλματα θα τα βγάλει. Παίρνεις θερμοκρασίες cpu και μετά 5 λεπτά ακομα furmark φτάνουν και περισσεύουν, η κάρτα θα είναι ήδη ζεσταμένη από το heaven. Πληρώνεις και γεια σας. Είναι γραφείου το πισί, μην έχει τίποτα πολύ χοντρό σε cpu, θερμοκρασίες gpu δεν ενδιαφέρουν ιδιαίτερα, θα πέσουν μετά τη συντήρηση.

8 λεπτά πριν, p_under είπε

μια msi gt 730 2gb Low profile passive πόσο μπορεί να πουληθεί? 

45 ευρώ.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/2/2022 στις 12:15 ΠΜ, PC_Science_Lefkada είπε

45 ευρώ.

Γιατί να μην τη δώσει 50-55; Η η πιο φθηνή ξεκινά καινούρια στα 70ε και δεν έχει άλλη για ανταγωνισμό.

Επεξ/σία από Τέρης Α.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο να δωσω πληρες υπολογιστη με:

Ryzen 1200

Gigabyte B450M DS3H

2X 8GB Aegis 3000Mhz

Gigabyte 1050Ti OC

Chieftec 500W

Intel 120GB SSD

Toshiba P300 1TB

DVD-RW

Corsair Carbide Spec 01 με 2 led ανεμιστηρες

Οθονη Dell S2309W

Ποντικι Logitech G203 

Πληκτρολογιο Microsoft 600

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Dantε είπε

Ποσο να δωσω πληρες υπολογιστη με:

Ryzen 1200

Gigabyte B450M DS3H

2X 8GB Aegis 3000Mhz

Gigabyte 1050Ti OC

Chieftec 500W

Intel 120GB SSD

Toshiba P300 1TB

DVD-RW

Corsair Carbide Spec 01 με 2 led ανεμιστηρες

Οθονη Dell S2309W

Ποντικι Logitech G203 

Πληκτρολογιο Microsoft 600

περίπου 450  πιστεύω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, fotaras76 είπε

περίπου 450  πιστεύω

Δε νομίζω ότι θα ήθελα να δώσω πάνω από 400, αλλά το τι θέλει ο καθένας είναι άσχετο με τις τιμές της αγοράς.

Ο fotaras76, τα έβαλε κάτω και τα υπολόγισε, εγώ όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας. 

Έχω κάνει πρόσφατα αναβάθμισή αλλά πρέπει να το δώσω μιάς και τελικά απαραίτητο πλέων είναι η φορητότιτα.

Θα ήθελα να μου προτείνετε που θεωρείτε πως είναι μία σωστή τιμή. Ευχαριστώ

 

Επεξεργαστής μητρική ραμ είναι τα αγόρασα πριν ένα μήνα, M2 πριν κάνα 3μηνο ίσως. Δεν έχω παίξει πέρα από κάνα 20ωρο cs και όπως προείπα πρέπει επειγόντως να πάω σε λάπτοπ.

AMD Ryzen 5 5600X 6-Core Processor 

Gigabyte B550 gaming x v2

Ram ddr4 2x16gb  32.0 GB

gpu Nvidia GTX 1070 8gb

m2 500gb

ssd 256gb

hdd 1tb

Case phanteks eclipse p400

Monitor Dell P2414H

Μηχανικό πληκτρολόγιο 

Ποντίκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, PC_Science_Lefkada είπε

Δε νομίζω ότι θα ήθελα να δώσω πάνω από 400, αλλά το τι θέλει ο καθένας είναι άσχετο με τις τιμές της αγοράς.

Ο fotaras76, τα έβαλε κάτω και τα υπολόγισε, εγώ όχι.

Και εγω πιστευω πως κυριως λογω της καρτας που πιανει μονη της κανα 150-200 στις αγγελιες,κανα 400αρι μια χαρα θα ειναι.

 

ΥΓ.Τραγικο 5 χρονια μετα να πουλιεται η καρτα οσο αγοραστηκε τοτε.Που και τοτε ηταν τσιμπημενη η τιμη της λογω και της και τοτε εκρηξης του mining

Επεξ/σία από Dantε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, tsakalister είπε

Καλησπέρα σας. 

Έχω κάνει πρόσφατα αναβάθμισή αλλά πρέπει να το δώσω μιάς και τελικά απαραίτητο πλέων είναι η φορητότιτα.

Θα ήθελα να μου προτείνετε που θεωρείτε πως είναι μία σωστή τιμή. Ευχαριστώ

 

Επεξεργαστής μητρική ραμ είναι τα αγόρασα πριν ένα μήνα, M2 πριν κάνα 3μηνο ίσως. Δεν έχω παίξει πέρα από κάνα 20ωρο cs και όπως προείπα πρέπει επειγόντως να πάω σε λάπτοπ.

AMD Ryzen 5 5600X 6-Core Processor 

Gigabyte B550 gaming x v2

Ram ddr4 2x16gb  32.0 GB

gpu Nvidia GTX 1070 8gb

m2 500gb

ssd 256gb

hdd 1tb

Case phanteks eclipse p400

Monitor Dell P2414H

Μηχανικό πληκτρολόγιο 

Ποντίκι

  Case phanteks eclipse p400                                                                                                                         40€

Gigabyte B550 gaming x v2                                                                                                                            95€

AMD Ryzen 5 5600X                                                                                                                                       230€

Ram ddr4 2x16gb (άγνωστες=οι φτηνότερες)                                                                                          50€

gpu Nvidia GTX 1070 8gb (20hrs CS:GO + 2164hrs mining χωρίς undervolt σε κουτί φούρνο)      315€

m2 500gb (άγνωστoς=ο φτηνότερoς)                                                                                                         30€

hdd 1tb (άγνωστoς=ο φτηνότερoς)                                                                                                             25€

Monitor Dell P2414H                                                                                                                                        45€

ssd 256gb (άγνωστoς=ο φτηνότερoς)                                                                                                         15€

Μηχανικό πληκτρολόγιο (άγνωστo=το φτηνότερo)                                                                                 15€

Ποντίκι (άγνωστo=το φτηνότερo)                                                                                        +                  Δώρο

                                                                                                                                                 ----------------------------------

                                                                                                                                                      =                    860€

                                           - 18% έκπτωση πακέτου (είναι για αγορά χωριστά η παραπάνω τιμές)   705€ (Τελικό σύνολο)

 

Κοντά είσαι (επί 2): https://www.insomnia.gr/classifieds/item/1909940-πλήρης-gaming-pc-με-όλα-τα-παρελκόμενα/

 

Επεξ/σία από PC_Science_Lefkada
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...