Προς το περιεχόμενο

Αγορα καινουργιου αυτοκινητου (γνώμες-ιδέες-προτάσεις-προσφορές)


paylidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, zanskou είπε

δεν ειναι πάντα έτσι, εκ των πραγμάτων. χρειάζεται να σταθεί και λίγο (έως πολύ τυχερός). όλοι με τα λεφτά στο χέρι ειναι. νομίζεις ότι η πλειοψηφία πάει και παρακαλάει για δάνεια ; ;)

 

Οι ποιο πολλοί ναι. Εκεί ειμουν. Οκ ήθελα την pulse με 18800 αλλά τελικά έφυγα γιατί είχε την τρέντ.με 19500. Θα τα έδινα στα ταξια. 

Και εγώ από ακύρωση δανείου το πηρα συν με πήραν τηλ άλλος ένας που του απάντησα συν άλλος ένας από επαρχεία που δεν το σήκωσα. 

Δώρα τίποτα.  Εκτός ένας που μου είπε παραλαβή Απρίλιο αλλά όλοι οι άλλοι Ιούλιο αυγουστο.

Ειμουν τυχερός που έδωσα το μίνι και πήρα αμάξι με πιο λίγα χρήματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, paylidis είπε

λογικο ρε συ ολα ανεβαινουν οσο αργουμε...

ναι αν τους ζητησετε θα τους βαλουν

Και να τους βάλουν και να μου κόψουν και 1000 ευρώ δεν κάθομαι να περιμένω 10 μήνες μέχρι να έρθει.

1 ώρα πριν, zanskou είπε

ρε συ και δώρο να μην τους έκαναν (που αποκλείεται εκτός αν του έκαναν κάτι άλλο πιο ακριβό) δεν ειναι λογικό όταν ειναι έτοιμος να δώσει 30.000 να κολλήσει στα 100 ευρώ

Πέρα οτι το έχουμε αποκλείσει γιατί κάνει 10 μήνες να έρθει δεν είναι λογικό να θέλει να δώσει κάποιος 30Κ και να μήν έχει κατι που κοστίζει 100 ευρω.Ουτε κι εγώ θα τα έδινα αν δεν είχε κάτι που θα το ήθελα.

Θέλει να πάρει κάτι και να μην ξανασχοληθει ούτε να βάλει ούτε να βγάλει.Δεν θα τρέξει ο αδερφός μου για υο αυτοκίνητο ποτέ να κάνει τίποτα.Θα το πάρει και τέλος αυτό ήταν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι λογικο αυτό που λες. σου έχει κάμερα από τη βασική έκδοση που έχει πολλαπλάσιο κόστος και είναι ξεκάθαρα πολύ καλύτερη λύση από τους αισθητήρες. 

υπάρχουν άλλα αυτοκίνητα παρόμοιου ή μεγαλύτερου κόστους που δεν έχουν τιποτα από τα δύο. προφανώς στα 30.000 παίρνεις ένα συγκεκριμένο και πολύ καλό πακέτο. τώρα σε τι θα ασχοληθει δεν καταλαβαινω. δεν θα τους βάλει ο ίδιος τους αισθητήρες. μια λεξη θα πει και θα το πάρει έτοιμο και πιθανονατα χωρις επιπλέον χρέωση (που και πάλι λέω οτι αν τα 30000 γίνουν 30.100 δεν εχει καμια διαφορά) 

το να μην το θέλει γιατί αργεί, αυτό το καταλαβαίνω απόλυτα, αλλά μην προβάλουμε ως λόγο ότι δεν έχει αισθητηρες. που να πήγαινε να πάρει κανενα bmw δλδ, θα την βγάζαμε τη μάρκα για κλείσιμο :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Και να τους βάλουν και να μου κόψουν και 1000 ευρώ δεν κάθομαι να περιμένω 10 μήνες μέχρι να έρθει.

Πέρα οτι το έχουμε αποκλείσει γιατί κάνει 10 μήνες να έρθει δεν είναι λογικό να θέλει να δώσει κάποιος 30Κ και να μήν έχει κατι που κοστίζει 100 ευρω.Ουτε κι εγώ θα τα έδινα αν δεν είχε κάτι που θα το ήθελα.

Θέλει να πάρει κάτι και να μην ξανασχοληθει ούτε να βάλει ούτε να βγάλει.Δεν θα τρέξει ο αδερφός μου για υο αυτοκίνητο ποτέ να κάνει τίποτα.Θα το πάρει και τέλος αυτό ήταν.

 

 

4 λεπτά πριν, zanskou είπε

δεν ειναι λογικο αυτό που λες. σου έχει κάμερα από τη βασική έκδοση που έχει πολλαπλάσιο κόστος και είναι ξεκάθαρα πολύ καλύτερη λύση από τους αισθητήρες. 

υπάρχουν άλλα αυτοκίνητα παρόμοιου ή μεγαλύτερου κόστους που δεν έχουν τιποτα από τα δύο. προφανώς στα 30.000 παίρνεις ένα συγκεκριμένο και πολύ καλό πακέτο. τώρα σε τι θα ασχοληθει δεν καταλαβαινω. δεν θα τους βάλει ο ίδιος τους αισθητήρες. μια λεξη θα πει και θα το πάρει έτοιμο και πιθανονατα χωρις επιπλέον χρέωση (που και πάλι λέω οτι αν τα 30000 γίνουν 30.100 δεν εχει καμια διαφορά) 

το να μην το θέλει γιατί αργεί, αυτό το καταλαβαίνω απόλυτα, αλλά μην προβάλουμε ως λόγο ότι δεν έχει αισθητηρες. που να πήγαινε να πάρει κανενα bmw δλδ, θα την βγάζαμε τη μάρκα για κλείσιμο :)

 

 

προσωπικα εχω 360ο αισθητήρες και αυτοματο παρκαρισμα κ δε ξερω γω τι άλλο...

Το αυτοκινητο ειναι ιδιας (τεχνικά μεγαλυτερης λόγω υψηλότερης εκδοσης) αξιας

χιλιες φορες θα προτιμούσα να εχω καμερα...

 

ομοιως το προσωπικο μου το αγορασα με αισθητήρες... τη καμερα ήθελα!

 

απο εκει κ περα για την αναμονή δε διαφωνώ-ουτε εγω θα περιμενα, βεβαια κ παλι πιστευω οτι αν ψαξει κανεις κ το πιέσει βρισκει...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Και να τους βάλουν και να μου κόψουν και 1000 ευρώ δεν κάθομαι να περιμένω 10 μήνες μέχρι να έρθει.

Πέρα οτι το έχουμε αποκλείσει γιατί κάνει 10 μήνες να έρθει δεν είναι λογικό να θέλει να δώσει κάποιος 30Κ και να μήν έχει κατι που κοστίζει 100 ευρω.Ουτε κι εγώ θα τα έδινα αν δεν είχε κάτι που θα το ήθελα.

Θέλει να πάρει κάτι και να μην ξανασχοληθει ούτε να βάλει ούτε να βγάλει.Δεν θα τρέξει ο αδερφός μου για υο αυτοκίνητο ποτέ να κάνει τίποτα.Θα το πάρει και τέλος αυτό ήταν.

 

Αισθητήρες μπαίνουν της τουοτα.τους έβαλα εγώ 130 ευρώ. Απατεώνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, mp123 είπε

Παρτο μαμαει.

Αν θες βοήθεια για άμεση παράδοση σε 10 μέρες αν σου λένε μέτα από 5 6 μηνες στειλε μου πμ να σου πω τι θα κάνεις   εμένα μου έλεγαν Ιούλιο αυγουστο σε 7 μέρες θα,το πάρω.

Τι άκρη έχεις φίλος ; Για Corolla Cross στον Πασπαλιάρη μου είπε 12 μήνες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοιτάω το Cooper S.

Τουλάχιστον κοίταγα το F56.
 

Τώρα που το άλλαξαν απογοητεύτηκα.
Αρχικά το έκαναν σαν μην πω. Ιδίως πίσω. Επίσης ο εξοπλισμός είναι μάπα και γενικώς για μια έκδοση της προκοπής πας στα 40Κ. 
 

Βασικά έπαθα πλάκα όταν πήγα να αλλάξω το κιβώτιο στο Cooper S από σπορ αυτόματο 30Κ σε σπορ αυτόματο steptronic και ανέβηκε στα 44Κ. Έχετε ιδέα γιατί;
 

Σε σχέση με παλιά κιόλας, όλα είναι σε πακέτα. Παλιά έκανες πάνω κάτω ότι ήθελες με το αμάξι και τον εξοπλισμό. Το βασικό χρώμα είναι άχαρο εντελώς όπως και η ζάντα. Σαν γκιλοτίνες είναι.

Ο ασύρματος φορτιστής είναι σαν ζώνη για το αμάξι; Μοιάζει σαν να μην μπορείς να ακουμπάς το κινητό σου ενώ οδηγάς.

 

Επίσης είδα ότι ο δίλιτρος του S είναι ακόμα ο B48? 
 

Το clubman OK δεν μου άρεσε και ποτέ αλλά τώρα παραεγινε Not-MINI.

IMG_1496.jpeg

Επεξ/σία από Giorgos241
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Giorgos241 είπε

Κοιτάω το Cooper S.

Τουλάχιστον κοίταγα το F56.
 

Τώρα που το άλλαξαν απογοητεύτηκα.
Αρχικά το έκαναν σαν μην πω. Ιδίως πίσω. Επίσης ο εξοπλισμός είναι μάπα και γενικώς για μια έκδοση της προκοπής πας στα 40Κ. 
 

Βασικά έπαθα πλάκα όταν πήγα να αλλάξω το κιβώτιο στο Cooper S από σπορ αυτόματο 30Κ σε σπορ αυτόματο steptronic και ανέβηκε στα 44Κ. Έχετε ιδέα γιατί;
 

Σε σχέση με παλιά κιόλας, όλα είναι σε πακέτα. Παλιά έκανες πάνω κάτω ότι ήθελες με το αμάξι και τον εξοπλισμό. Το βασικό χρώμα είναι άχαρο εντελώς όπως και η ζάντα. Σαν γκιλοτίνες είναι.

Ο ασύρματος φορτιστής είναι σαν ζώνη για το αμάξι; Μοιάζει σαν να μην μπορείς να ακουμπάς το κινητό σου ενώ οδηγάς.

 

Επίσης είδα ότι ο δίλιτρος του S είναι ακόμα ο B48? 
 

Το clubman OK δεν μου άρεσε και ποτέ αλλά τώρα παραεγινε Not-MINI.

IMG_1496.jpeg

 

Ορίστε και με ηλιοροφούμπα

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/339176293-mini-cooper-s

Και άσε το νέο να κουρεύεται έτσι όπως το έκαναν

Υ.Γ. Εντελώς τυχαία το πουλάει ο κος Θωμάς :D

Επεξ/σία από tsofras
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, tsofras said:

 

Ορίστε και με ηλιοροφούμπα

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/339176293-mini-cooper-s

Και άσε το νέο να κουρεύεται έτσι όπως το έκαναν

Υ.Γ. Εντελώς τυχαία το πουλάει ο κος Θωμάς :D

Η ερώτηση παραμενει: και στο καινούργιο έβαλαν τα ίδια μοτέρ;

Για το μεταχειρισμένο, το χρώμα δεν ειναι καθόλου του γούστου μου. Δεν ξέρω γιατί, αλλά όταν βλέπω Mini θέλω ένα έντονο χρώμα, κάτι fun. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Giorgos241 είπε

Η ερώτηση παραμενει: και στο καινούργιο έβαλαν τα ίδια μοτέρ;

Για το μεταχειρισμένο, το χρώμα δεν ειναι καθόλου του γούστου μου. Δεν ξέρω γιατί, αλλά όταν βλέπω Mini θέλω ένα έντονο χρώμα, κάτι fun. 

Μάλλον ναι

B46A20A αν είναι ο κωδικός

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άπαξ κ βρήκε η bmw κάτι που δε χαλάει θα το βάλει ακόμα και σε πατίνι… το έχω ξαναπεί 😂 μη σας κάνει εντύπωση!

Είναι θαύμα για τη bmw να μη βγάζει βλάβες ένα μοτέρ!

Επεξ/σία από paylidis
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Giorgos241 είπε

Η ερώτηση παραμενει: και στο καινούργιο έβαλαν τα ίδια μοτέρ;

Για το μεταχειρισμένο, το χρώμα δεν ειναι καθόλου του γούστου μου. Δεν ξέρω γιατί, αλλά όταν βλέπω Mini θέλω ένα έντονο χρώμα, κάτι fun. 

Για μενα υπαρχει μονο ενα χρωμα στο mini cooper.

Ανετα το επαιρνα αυτο για καθημερινο αμαξι.

File:Mr Beans Mini.jpg - Wikipedia

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, zanskou είπε

το να μην το θέλει γιατί αργεί, αυτό το καταλαβαίνω απόλυτα, αλλά μην προβάλουμε ως λόγο ότι δεν έχει αισθητηρες. που να πήγαινε να πάρει κανενα bmw δλδ, θα την βγάζαμε τη μάρκα για κλείσιμο

Ναι μην σου κάνει εντύπωση δεν το λεω για πλάκα.Αν δεν έχει αισθητήρες και κάμερα δεν το θέλει είτε έχει 10 είτε 30 είτε 50.

Επειδή αργεί και δεν έβρισκα κανένα κάτω απο 9-10 μήνες ήταν ο βασικός λόγος που απορρίφθηκε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για την κάμερα το καταλαβαίνω γιατί αν δεν έχει από το εργοστάσιο είναι πολύ λίγες οι περιπτώσεις που μπορούν να την βάλουν εδώ (και σε συγκεκριμένες μάρκες) 

για τους αισθητήρες πραγματικά δεν το καταλαβαίνω από τη στιγμή που θα το παραλάβει έτοιμο. 

τελικά τι πήρε ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, paylidis said:

Άπαξ κ βρήκε η bmw κάτι που δε χαλάει θα το βάλει ακόμα και σε πατίνι… το έχω ξαναπεί 😂 μη σας κάνει εντύπωση!

Είναι θαύμα για τη bmw να μη βγάζει βλάβες ένα μοτέρ!

Άρα είναι μοτέρ της προκοπής; Έρχομαι από το Peugeot μοτέρ που ήταν κλάφτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...