Προς το περιεχόμενο

Αγορα καινουργιου αυτοκινητου (γνώμες-ιδέες-προτάσεις-προσφορές)


paylidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, paylidis said:

Αναμενομενο ήταν... κ ερχεται περαιτερω ανηφορα με το Euro 7! Το λογικο ειναι να πεσουν επισης τα μπαταριοκινητα (γιατι ηλεκτροκινητα ειναι τα τρενα τα τρολευ και το τραμ 🤣) ωστοσο μεχρι να αποκτησουν αυτονομίες θερμικού θα περάσουν δεκαετίες... εως τοτε καλα ειμαστε με τα θερμικα!

κερδος θα βγαλω δε το συζητάμε, δεν ειμαι φιλοπτωχο ταμειο να κανω αγαθοεργία, το θέμα ειναι οτι αντε κ το εδωσες τι παιρνεις...; εχουν ξεφυγει ολα...

Βασικα μετάνιωσα που δε το εδωσα οταν βγηκε η Χ1 και μου την εδιναν 36 κ κατι χιλιαρικα (τιμή pre-release με εκπτωση στην εκπτωση κλπ-βαρια ενα ταλιρο εβαζα επανω), οποτε κ ελπιζω σε κανενα αντιστοιχο deal με το νεο Χ2 (αλλα δε το βλεπω to be fair, δεν ειναι καθε μερα του αγιανιου)

 

Εχεις και το troc, νομιζω δεν το χρησιμοποιεις και καθολου. Αν δεν το χρειαζεσαι το πουλας, κρατας τα λεφτα και περιμενεις.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

34 λεπτά πριν, MontzOlee είπε

Σχετικά με αυτό (2008) έχουμε κανέναν ιδιοκτήτη έστω και της προηγούμενης γενιάς; 
Ειδα κάτι POV στο YouTube & το allure φαίνεται όμορφο αλλα τι λένε από αξιοπιστία κινητήρων, αυτόματο κιβώτιο κτλ ;
 

Βάρκα γιαλό  , άθλια θέση οδήγησης

Άνετη ανάρτηση καλό αυτόματο

Μπορείς να το δεις αφού δεν έχουμε όλοι τα ίδια γούστα

Τα παιδιά μου ζαλιζοντουσαν, το ότι είναι βάρκα γιαλό δεν το λέω μόνο εγώ ( για να μην με λένε και εμμονικο όσοι είναι κάτοχοι)

Μην παρεξηγηθω, μία χαρά κράτημα έχει απλά γίνεσαι φραπές στις στροφές

Στις 3 εβδομάδες εγώ το έδιωξα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, paylidis said:

εχω τη γυναικα που χρειαζεται αμαξι για ~25 χλμ τη βδομάδα....!

Αυτό είναι ότι πρέπει για παλιό smart, που είχες και το ξέρεις. Και με το tridion έχεις και καλή ασφάλεια (με την προυπόθεση <60χλμ/ώρα και δεν βγαίνεις κηφισσίας εκτός από όταν έχει κίνηση).

Τώρα για ταξίδια πάρε το καινούριο, τι το θες το αυδί...

 

Υ.Γ. 1 Πέρα από την πλάκα, το αυδί θα καταντήσει σαν την ξανθιά του θείου, ξες εσύ, που έχει μερικές δεκάδες χιλχλμ 30ετών...

Υ.Γ. 2 offtopic Για smart που θέλει ο αδερφός μου για τους δύο μήνες τον χρόνο που είναι Ελλάδα, ποιό αξίζει με το χαμηλότερο κόστος αγοράς και συντήρησης (+ένα καλό μάζεμα σε όλα τα μηχανική του μέρη). Ξέρω, το σωστό είναι να νοικιάζει, αλλά είναι σπασμένες οι μέρες και του βγαίνει 2χιλ€ τον χρόνο (τα τσιγκουνεύεται και παίρνει τα δικά μας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

images?q=tbn:ANd9GcRgnHXZMglzKuocevkhSJV

 

:ph34r::lol:

ανασφαλες και αβεβαιο, δε μπαινουμε ουτε αν μας πυροβολήσουν και εχουν βγει τα αντερα μας στο δρομο σε ταξι στην ελλαδα 😄

11 λεπτά πριν, imr είπε

Παρε και εσυ ενα αυγο (η γιαρις) και θα σου μεινουν τα λεφτα

μπα πεταμενα θα ειναι να δωσω αμαξαρα να παρω πχ 30 κ καπακι να δωσω τα 20 για ενα ματρακα; γιατι; δεν εχει νοημα... 😕 

9 λεπτά πριν, filarhos είπε

Αυτό είναι ότι πρέπει για παλιό smart, που είχες και το ξέρεις. Και με το tridion έχεις και καλή ασφάλεια (με την προυπόθεση <60χλμ/ώρα και δεν βγαίνεις κηφισσίας εκτός από όταν έχει κίνηση).

Τώρα για ταξίδια πάρε το καινούριο, τι το θες το αυδί...

το εχω σκεφτει αλλα θελει παρκιν κ εχω 1 θεση μονο... επισης η ασφαλεια κλοπης τους ειναι ακριβοτερη απο τεσλα ξερω γω :P Κ παλι το καινουργιο ειναι μικρο δε μας καλοχωραει αν ξεκινησουμε να φορτώνουμε για διακοπες. επιπλεον θελουμε χωρις καμια συζητηση ολα τα συστηματα ασφαλείας που υπαρχουν και οτιδηποτε πριν το 19 δε θα τα εχει... αρα μενουμε στα αυγα μας...;

9 λεπτά πριν, filarhos είπε

Υ.Γ. 1 Πέρα από την πλάκα, το αυδί θα καταντήσει σαν την ξανθιά του θείου, ξες εσύ, που έχει μερικές δεκάδες χιλχλμ 30ετών...

Υ.Γ. 2 offtopic Για smart που θέλει ο αδερφός μου για τους δύο μήνες τον χρόνο που είναι Ελλάδα, ποιό αξίζει με το χαμηλότερο κόστος αγοράς και συντήρησης (+ένα καλό μάζεμα σε όλα τα μηχανική του μέρη). Ξέρω, το σωστό είναι να νοικιάζει, αλλά είναι σπασμένες οι μέρες και του βγαίνει 2χιλ€ τον χρόνο (τα τσιγκουνεύεται και παίρνει τα δικά μας).

ενα 451 βενζίνη να παρει, θα παει και απο το γνωστο θαναση για ελεγχο και σουλουπωμα, και τελειωσε...

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, paylidis είπε

Αναμενομενο ήταν... κ ερχεται περαιτερω ανηφορα με το Euro 7! Το λογικο ειναι να πεσουν επισης τα μπαταριοκινητα (γιατι ηλεκτροκινητα ειναι τα τρενα τα τρολευ και το τραμ 🤣) ωστοσο μεχρι να αποκτησουν αυτονομίες θερμικού θα περάσουν δεκαετίες... εως τοτε καλα ειμαστε με τα θερμικα!

 

Αρα τα υπολοιπα δεν ειναι βενζινοκινητα, αλλα ντεποζιτοκινητα? :P

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, MontzOlee said:

Σχετικά με αυτό (2008) έχουμε κανέναν ιδιοκτήτη έστω και της προηγούμενης γενιάς; 
Ειδα κάτι POV στο YouTube & το allure φαίνεται όμορφο αλλα τι λένε από αξιοπιστία κινητήρων, αυτόματο κιβώτιο κτλ ;
 

Σήμερα έκλεισε 30000 χλμ του 21 μοντέλο πετρέλαιο. Όπως τα λέει ο tsofras, βάρκα γιαλό, εμένα ζαλίζεται μόνο η σύζυγος. Κρατάει καλά στις στροφές ( για το είδος πάντα ) με αρκετό roll. Έχω με τα 110ps και είναι λίγο τάφος αλλά πολύ οικονομικό, παίζω στο 5 lt/100 Αθήνα αλλά σε ανοιχτούς δρόμους ( αττική οδό - Καρέα ). Ακόμα δεν μου έχει βγάλει το πρόβλημα με το ad blue, έχω βάλει τρείς φορές από 10 λίτρα ως τώρα. Για το αυτόματο ακούγονται τα καλύτερα, αλλά για τα μοτέρ, το κάθε ένα έχει τα δικά του, βενζίνη ξεφτίζει ο ιμάντας εκκεντροφόρου και βουλώνει οδεύσεις του λαδιού, πετρέλαιο χαλάει η αντλία του ad blue. Αν το πάρεις και έχει αρκετή εγγύηση θα έλεγα ναι, αρκεί να μην περιμένεις ότι θα μπαίνεις με όσα στις στροφές και θα συμπεριφέρεται σαν hatchback. Σαν χώρους, με ένα παιδί είναι super, όταν ξεπεράσεις το στάδιο με τα καρότσια ( που και φορτηγό να έχεις το γεμίζεις εύκολα ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, paylidis είπε

θερμικα ;) 

Δεν κινουνται με θερμοτητα, κινουνται προκαλωντας εκρηξεις συμπιεσμενου μιγματος υγρου καυσιμου και αερα :P

Here's the unexpected origin of the "confused math lady" meme - Boing Boing

  • Sad 1
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ntinaras είπε

Δεν κινουνται με θερμοτητα, κινουνται προκαλωντας εκρηξεις συμπιεσμενου μιγματος υγρου καυσιμου και αερα :P

Here's the unexpected origin of the "confused math lady" meme - Boing Boing

ΤΟ ακουω! 😅

 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tsofras είπε

Πως σε πετσοκοψε έτσι ρε Γιώργο?

Να τον κάνω ban?

Όχι του το δίνω το σετ! 😅

αν μη τι άλλο προβληματίστηκα κ εγώ για το πως θα έπρεπε να λέγεται… θερμικό; Θερμοκινητικο; Αντιδραστικό; Αλλά τελικά είναι βενζινοκίνητο-πετρελαιοκίνητο… 😂

Επεξ/σία από paylidis
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...