Προς το περιεχόμενο

Vodafone CU απεριόριστα data και λεπτά ομιλίας για 5 μήνες [ΤΕΛΟΣ]


Decano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με αυτα που διαβάζω εδω μέσα (το κ@λοχανειο της Voda) μου φαινεται δε θα παραλάβω το νούμερο. Δεν εχω καμια ορεξη να παλευω με το support και να μου λενε και αρλουμπες απο πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 774
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, oletiras είπε

Με αυτα που διαβάζω εδω μέσα (το κ@λοχανειο της Voda) μου φαινεται δε θα παραλάβω το νούμερο. Δεν εχω καμια ορεξη να παλευω με το support και να μου λενε και αρλουμπες απο πανω.

 

κοίτα για αρχή το βασικό λάθος που έχουν κάνει δεν έχουν βάλει οδηγίες

Μετά αφού στέλνεις την υπεύθυνη δήλωση και ταυτότητα

1ον

όταν θα σου έρθει ενημέρωση ότι ενεργοποιήθηκε βάλε την sim στο κινητό ενεργοποίησε την και απλά περίμενε !

2ον

γράψου στο CU app και μην κάνεις τίποτα

3on

αν το πακέτο δεν ενεργοποιηθεί εντός 24 ωρών παρακαλώ επικοινωνήστε με το support να λυθεί το θέμα άμεσα !

Ευχαριστούμε πολύ για την κατανόησή σας και που μας επιλέξατε

Η καθυστέρηση είναι λόγων των πολλών συστημάτων ευχαριστώ και πάλι που μας επιλέξατε

 

Αυτά ! Το θέμα είναι να παίξει αν παίξει καλώς

edit εμένα μου έπαιξε το 4g με μήνυμα 4G ΝΑΙ στο 1285

Επεξ/σία από REWIND84
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

10 minutes ago, REWIND84 said:

 

κοίτα για αρχή το βασικό λάθος που έχουν κάνει δεν έχουν βάλει οδηγίες

Μετά αφού στέλνεις την υπεύθυνη δήλωση και ταυτότητα

1ον

όταν θα σου έρθει ενημέρωση ότι ενεργοποιήθηκε βάλε την sim στο κινητό ενεργοποίησε την και απλά περίμενε !

2ον

γράψου στο CU app και μην κάνεις τίποτα

3on

αν το πακέτο δεν ενεργοποιηθεί εντός 24 ωρών παρακαλώ επικοινωνήστε με το support να λυθεί το θέμα άμεσα !

Ευχαριστούμε πολύ για την κατανόησή σας και που μας επιλέξατε

Η καθυστέρηση είναι λόγων των πολλών συστημάτων ευχαριστώ και πάλι που μας επιλέξατε

 

Αυτά ! Το θέμα είναι να παίξει αν παίξει καλώς

Έχουν μία ολόκληρη σελίδα μέσα στο φάκελο με βήματα. 

τα βήματα που περιγράφεις είναι απλά παραδοχή του μπάχαλου. Μπορείς να τα συνοψίσεις στα:

  1. παρτε σιμ 
  2. οτι κάτσει (σε 24/48/... ώρες)

Στο chat χθες το βράδυ δεν ήξεραν καν την προσφορα..

Προσωπική άποψη, προσφορά φωτοβολίδα για να εμφανίσουν νέους συνδρομητές στο cu πριν κλέισει το έτος. Όπως ανέφερα σε προηγούμενο μήνυμα, μου έστειλαν 2 cu sim στον ίδιο φάκελο. Για ενεργοποιήσω την sim με την "προσφορά" έπρεπε να ενεργοποιήσω αναγκαστικά και τη 2η sim, αφού υπήρχε μόνο μία δήλωση προς την ΕΕΤΤ με τους δύο αριθμούς προσυμπληρωμένους, όχι ξεχωριστές. 

Το ίδιο συνέβη και σε άλλο χρήστη.

Μέχρι τώρα έχουν πάρει τους χρήστες, δεν έχουν δώσει την προσφορά (μάλιστα την κατέβασαν από το site), δεν έχουν στείλει ακουστικά.

 

Επεξ/σία από dj_neo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dj_neo είπε

 

Έχουν μία ολόκληρη σελίδα μέσα στο φάκελο με βήματα. 

τα βήματα που περιγράφεις είναι απλά παραδοχή του μπάχαλου. Μπορείς να τα συνοψίσεις στα:

  1. παρτε σιμ 
  2. οτι κάτσει (σε 24/48/... ώρες)

Στο chat χθες το βράδυ δεν ήξεραν καν την προσφορα..

ναι αλλά εκεί που λέει είσαι έτοιμος

έπρεπε να τα γράψουν και αυτά που αναφέρω αν τα είχαν γράψει θα υπήρχαν παραπάνω πληροφορίες και δεν θα προκαλούνταν περισσότερη σύγχυση οδηγίες απλές κατανοητες

 

πολλές φορές στο SUPPORT τμήμα δεν έχει ιδέα τι κάνει το ΕΜΠΟΡΙΚΟ τμήμα, και όταν σκάνε τότε μαθαίνει τι έχουν κάνει .

όταν γίνει μλκία το support ξελασπώνει το εμπορικό κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, REWIND84 said:

ναι αλλά εκεί που λέει είσαι έτοιμος

έπρεπε να τα γράψουν και αυτά που αναφέρω αν τα είχαν γράψει θα υπήρχαν παραπάνω πληροφορίες και δεν θα προκαλούνταν περισσότερη σύγχυση οδηγίες απλές κατανοητες

 

πολλές φορές στο SUPPORT τμήμα δεν έχει ιδέα τι κάνει το ΕΜΠΟΡΙΚΟ τμήμα, και όταν σκάνε τότε μαθαίνει τι έχουν κάνει .

όταν γίνει μλκία το support ξελασπώνει το εμπορικό κλπ

Δεν νοεείται σοβαρή εταιρία να γράψει περίμενε 24 ώρες και αν δεν δεις αυτό που αγόρασες πάρε στο support. 
Ξέρω ότι τα τμήματα δεν μιλάνε μεταξύ τους και αυτό είναι ακόμη μία επιβεβαίωση του μπάχαλου.

Μιλάμε για 1 ρημάδι πακέτο το οποίο έπρεπε να το βλέπουν συγκεκριμένοι αριθμοί εδώ και 3 μέρες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, dj_neo είπε

Δεν νοεείται σοβαρή εταιρία να γράψει περίμενε 24 ώρες και αν δεν δεις αυτό που αγόρασες πάρε στο support. 
Ξέρω ότι τα τμήματα δεν μιλάνε μεταξύ τους και αυτό είναι ακόμη μία επιβεβαίωση του μπάχαλου.

Μιλάμε για 1 ρημάδι πακέτο το οποίο έπρεπε να το βλέπουν συγκεκριμένοι αριθμοί εδώ και 3 μέρες. 

 

αναμένουμε να το φτιάξουν γιατί όλοι έχουμε κάνει πατάτες με τα 10ευρώ unlimited data λόγο ελλιπώνπληροφοριών

για τους υπόλοιπους απλά περίμεντε μην πατάτε τίποτα

Επεξ/σία από REWIND84
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν να πω και γω την δικιά μου εμπειρία μπας και βοηθήσω με τις απορίες σας. Χθες παρέλαβα τον φάκελο, μέσα είχε 2 νούμερα (πακέτα CU) το ένα να ξέρετε δεν έχει το πρόγραμμα με τα απεριόριστα δεδομένα και ομιλια, είναι μια απλή SIM με τα βασικά που δίνουν σε ολους.

Το άλλο πακέτο έχει κανονικά το πρόγραμμα και τα χρήματα, για την ακρίβεια 21.71€ είχε το δικό μου.

Το σωστό πακέτο/νούμερο είναι αυτό που γράφει απέξω 12€!!! Αυτό θέλετε να βάλετε στο κινητό σας.

Μόλις μπει το πακέτο με τα απεριόριστα θα αφαιρεθούν τα 12€ από τα 21.71€. Προσοχή, μην κάνετε κάποια κλήση και ρίξετε το υπόλοιπο σας γιατί μετά δε θα μπορεί να ενεργοποιηθεί το πακέτο, αυτονόητο αυτό απλά εγώ το γράφω. 

Πριν λίγο μίλησα και με Voda και με ενημέρωσαν ότι θα αργήσουν να ενεργοποιηθούν τα δεδομένα και η ομιλία λόγω μεγάλου όγκου παραγγελιών γι'αυτό μου έδωσαν δωράκι 200λεπτα ομιλίας, άχρηστα για μένα αλλά αν θέλετε κάνετε ένα τηλ. και σας τα δίνουν, φαντάζομαι..

 

Αυτά, ελπίζω να βοήθησα λιγάκι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

7 minutes ago, etnica said:

Λοιπόν να πω και γω την δικιά μου εμπειρία μπας και βοηθήσω με τις απορίες σας. Χθες παρέλαβα τον φάκελο, μέσα είχε 2 νούμερα (πακέτα CU) το ένα να ξέρετε δεν έχει το πρόγραμμα με τα απεριόριστα δεδομένα και ομιλια, είναι μια απλή SIM με τα βασικά που δίνουν σε ολους.

Το άλλο πακέτο έχει κανονικά το πρόγραμμα και τα χρήματα, για την ακρίβεια 21.71€ είχε το δικό μου.

Το σωστό πακέτο/νούμερο είναι αυτό που γράφει απέξω 12€!!! Αυτό θέλετε να βάλετε στο κινητό σας.

Μόλις μπει το πακέτο με τα απεριόριστα θα αφαιρεθούν τα 12€ από τα 21.71€. Προσοχή, μην κάνετε κάποια κλήση και ρίξετε το υπόλοιπο σας γιατί μετά δε θα μπορεί να ενεργοποιηθεί το πακέτο, αυτονόητο αυτό απλά εγώ το γράφω. 

Πριν λίγο μίλησα και με Voda και με ενημέρωσαν ότι θα αργήσουν να ενεργοποιηθούν τα δεδομένα και η ομιλία λόγω μεγάλου όγκου παραγγελιών γι'αυτό μου έδωσαν δωράκι 200λεπτα ομιλίας, άχρηστα για μένα αλλά αν θέλετε κάνετε ένα τηλ. και σας τα δίνουν, φαντάζομαι..

 

Αυτά, ελπίζω να βοήθησα λιγάκι.

Εμένα δεν έγραφε κανένα 12€. Επίσης, στην "καλή" sim το υπόλοιπο είναι 22,71€

Μολις τώρα πήρα 500GB Προσφορά από "online bonus" για 40 μέρες χωρίς να κάνω τίποτα. 

και 2500 λεπτά προς όλους Προσφορά μόνο για σένα επίσης για 40 μέρες χωρίς να κάνω τίποτα.  

Παράνοια


 

Επεξ/σία από dj_neo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά κι εγώ δεν παραλαμβάνω με αυτά που βλέπω, πολύς κόπος για το τίποτα αν δε στείλουν και ακουστικά. Σε αυτήν την περίπτωση τι κάνω, λεω απλά στον κουριερ ότι δεν παραλαμβάνω και τελος; δε μου έχει ξανατυχει. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, REWIND84 είπε

αναμένουμε να το φτιάξουν γιατί όλοι έχουμε κάνει πατάτες με τα 10ευρώ unlimited data λόγο ελλιπώνπληροφοριών

Και γιατί αγχώνεσαι;;; 

Το ίδιο πακέτο αγόρασες και με 2 ευρώ λιγότερα... 

2 λεπτά πριν, vins είπε

Καλά κι εγώ δεν παραλαμβάνω με αυτά που βλέπω, πολύς κόπος για το τίποτα αν δε στείλουν και ακουστικά. Σε αυτήν την περίπτωση τι κάνω, λεω απλά στον κουριερ ότι δεν παραλαμβάνω και τελος; δε μου έχει ξανατυχει. Ευχαριστώ!

Αν δεν παραλάβεις δεν θα πάρεις ακουστικά γιατί πρέπει να στείλεις SMS από το νέο σου cu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, REWIND84 είπε

 

αναμένουμε να το φτιάξουν γιατί όλοι έχουμε κάνει πατάτες με τα 10ευρώ unlimited data λόγο ελλιπώνπληροφοριών

για τους υπόλοιπους απλά περίμεντε μην πατάτε τίποτα

Δεν είμαι ο μόνος δλδ? Τι ευτυχία.. 😂😂😂 Εμένα το live chat μου είπε τελικά ότι θα μου τηλεφωνησει ο αρμοδιος. Ο κύριος Τζανακης. Μου δώσανε και συγκεκριμένο όνομα δλδ.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, dj_neo είπε

 

Εμένα δεν έγραφε κανένα 12€. Επίσης, στην "καλή" sim το υπόλοιπο είναι 22,71€

Μολις τώρα πήρα 500GB Προσφορά από "online bonus" για 40 μέρες χωρίς να κάνω τίποτα. 

και 2500 λεπτά προς όλους Προσφορά μόνο για σένα επίσης για 40 μέρες χωρίς να κάνω τίποτα.  

Παράνοια


 

Περαστικά μας... Ότι θέλουν έχουν στείλει απ'ότι διαβάζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως το support καλό, ξελασπώνει τα άλλα τμήματα

μίλησα με support που ήταν ενημερωμένος τα πιστώνει πίσω τα 10ευρώ και περιμένω να έρθει το άλλο το πακέτο όταν έρθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, andreas1gr είπε

Αν δεν παραλάβεις δεν θα πάρεις ακουστικά γιατί πρέπει να στείλεις SMS από το νέο σου cu

Έχω την εντύπωση ότι γενικά δε θα παραλάβω.. Και να παραλάβω χάσιμο χρόνου είναι για αυτά τα λεφτά που έχουν τα ακουστικά. Τεσπα, ο καθένας υπολογίζει ανάλογα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, etnica είπε

Περαστικά μας... Ότι θέλουν έχουν στείλει απ'ότι διαβάζω.

Σε εμένα ενεργοποίησαν video pass, social pass, socialpath και εγώ δε ξέρω τι ακόμα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...