Προς το περιεχόμενο

Vodafone CU απεριόριστα data και λεπτά ομιλίας για 5 μήνες [ΤΕΛΟΣ]


Decano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, ChrisN.S. είπε

δλδ θα δώσετε 66€ για 5 μήνες απεριόριστα data με κάρτα Vodafone;

Έχεις να προτείνεις κάτι άλλο; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 774
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει και η βόντα, αλλά δεν βρίσκω παραπάνω πληροφορίες, ίσως μόνο στο κατάστημα;

https://www.vodafone.gr/kiniti/esim-mobile/

 

(Τραγικό εν τω μεταξύ, ψηφιακή κάρτα και να πρέπει να είσαι στο κατάστημα για να την πάρεις, στην κοσμοτέ πέρισυ τους ζητούσα ένα τρίμηνο κοντά στο καλοκαίρι στο κατάστημα και όλο θα φέρουν και ακόμα φέρνουν, σιχτίρισα κι έκανα  μια airalo)...

Επεξ/σία από oykas2001
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 minutes ago, oykas2001 said:

Σε esim μπορούμε να το έχουμε; Δεν βλέπω κάποια επιλογή κάπου επ'αυτού.

Αν είναι συμβατό το κινητό σου με esim συνήθως σου βγάζει επιλογή μέσα στο my vodafone app για να την κάνεις download απευθείας.

 

Screenshot από ένα cu που έχω.

 

Screenshot_20211127-181142.png

Επεξ/σία από dj_neo
Screenshot
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, oykas2001 είπε

Σε esim μπορούμε να το έχουμε; Δεν βλέπω κάποια επιλογή κάπου επ'αυτού.

Αφού πάρεις την κανονική SIM, θα πρέπει να πας σε κατάστημα για να τη "μετατρέψεις" σε eSIM (κανονικά γίνεται και από το MyVodafone app, αλλά σε αρκετούς αποτυγχάνει η online διαδικασία λόγω τεχνικών ζητημάτων, γι' αυτό και η Vodafone επισήμως συστήνει επίσκεψη σε κατάστημα).

1 ώρα πριν, Thresh είπε

Μόνο η Cosmote δεν έχει e-sim στην Ελλάδα ή κάνω λάθος?

Εδώ και μερικούς μήνες έχει και η Vodafone.

Επεξ/σία από pluss
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ChrisN.S. είπε

δλδ θα δώσετε 66€ για 5 μήνες απεριόριστα data με κάρτα Vodafone;

Όχι θα δώσουμε 12€ για ένα μήνα απεριόριστα data και κλήσεις + κάποιο πακέτο data τον δεύτερο μήνα με το υπόλοιπο που θα μας μείνει + ένα ζευγάρι bluetooth ακουστικά! 

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dj_neo είπε

Αν είναι συμβατό το κινητό σου με esim συνήθως σου βγάζει επιλογή μέσα στο my vodafone app για να την κάνεις download απευθείας.

 

Screenshot από ένα cu που έχω.

 

Screenshot_20211127-181142.png

Η οποία επιλογή πότε εμφανίζεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, oykas2001 είπε

Η οποία επιλογή πότε εμφανίζεται;

Εάν είναι συμβατή η συσκευή με esim 

Χθες που ενεργοποιηθηκε το unlimited με 26.9€/μήνα, μπήκα στο app και μου έβγαλε 2 pop up μηνύματα, ενα για διαγωνισμό με iPhone (με αγορά κάποιου πακέτου 😂😂 data) και μετα ενημέρωση ότι η συσκευή μου (p40 pro) είναι συμβατή με esim, εάν επιθυμώ να μετατρέψω τη sim σε esim. (Το οποίο μήνυμα μένει στο app) 

Δες εδώ εάν υπάρχει η συσκευή σου, εμένα δε υπάρχει βέβαια αλλλλαααα... 😎😂

Screenshot_20211127_200550.jpg

Επεξ/σία από terry308
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, oykas2001 said:

Είναι συμβατή και στη λίστα (iphone se 2020). Μήπως το εμφανίζει μόνο με νέα κάρτα sim; Δηλαδή αν πάρω του θέματος, θα το βγάλει;

Δεν νομίζω ότι θα σε βοηθήσει να βγάλεις άκρη, αλλά η συσκευή μου δεν είναι στη λίστα (και δεν νομιζω να μπει ποτε) και δεν έχω καν μεσα την φυσική cu sim. Όταν έβγαλα το screenshot είχα την κανονική μου (φυσική sim cosmote). 

Δεν έχω προχωρήσει τη διαδικασία για να δω αν θα ολοκληρωθεί με επιτυχία.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, αλλά κάθε φορά που μπαίνω εδώ και δύο μέρες μου πετάει ότι για την καλύτερη λειτουργία της εφαρμογής χρειάζεται να γίνει αναβάθμιση της άγαρμπη, αλλά έχω την τελευταία (ή τουλάχιστον δεν βγάζει άλλη στο store)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ τον ts, έριξα μια παραγγελία μόνο και μόνο για τα ακουστικά, αλλά αφού θα περάσω και τις γιορτές με unlimited δεδομένα, δε με χάλασε καθόλου.

Επειδή παρατήρησα μια ανησυχία για το δώρο, πριν ολοκληρώσω την παραγγελία, μίλησα με το live chat όπου με διαβεβαίωσαν πως υπάρχει ακόμα επάρκεια ακουστικών και πως θα παραλάβω σε 2ο χρόνο με ξεχωριστή αποστολή το δώρο μου.

Καλού κακού, κράτησα και screenshot με τη συζήτηση, οπότε αν στην πορεία μου πουν μα μου σου του, θα φάνε το κράξιμο του αιώνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειάζεται να προσθέσω ένα πακέτο (εκεί που λέει "διάλεξε πακέτο: 22,71€ απομένουν/διαθέσιμα") ;

Ολοκλήρωσα τελικά τη παραγγελία, νομίζω ότι θα πληρώσω το ποσό φόρτισης ηλεκτρονικά, λέει αντικαταβολή στο κούριερ...

...καλά μέσα στη πανδημία γιατί επιλέγουν τη φυσική συναλλαγή; Πιο γρήγορα δεν θα ολοκληρωνόταν η διαδικασία με ηλεκτρονική πληρωμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έκανα την παραγγελία το πρωί του Σαββάτου και μόλις μου ήρθε μήνυμα "έχουμε λάβει επιτυχώς την παραγγελία σου. Λόγω μεγάλου όγκου παραγγελιών στις εταιρείες courier, η παράδοση θα ολοκληρωθεί το αργότερο μέχρι Δευτέρα 6/12. Ευχαριστούμε πολύ για την κατανόηση"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...