Προς το περιεχόμενο

Stand Up Paddle (SUP) 130,5€ Banggood


panosdOUG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, giorgoskalo είπε

Κρίμα..το κεντρικό μεγάλο πτερύγιο μπαίνει; ή κολλάει;

Μπαίνει μέχρι τη μέση και με αρκετή δυσκολία θα έλεγα ίσως φταίει οτι είναι ξεφούσκοτο αλλα δεν είμαι και σίγουρος

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, panosdOUG είπε

Μπαίνει μέχρι τη μέση και με αρκετή δυσκολία θα έλεγα ίσως φταίει οτι είναι ξεφούσκοτο αλλα δεν είμαι και σίγουρος

 

Λίγη βαζελίνη και θα λυθεί το πρόβλημα, επίσης για τα στραβά φιν, δυστυχώς παιδιά είτε μας αρέσει είτε όχι τα λεφτά που δώσαμε είναι πολύ λίγα για να πάρουμε και κάτι πολύ σοβαρό οπότε μπιστολάκι μαλλιών λίγο ζέσταμα και ίσιωμα κατά το δοκούν... Αυτό που θα πρέπει να σας ενδιαφέρει περισσότερο θα είναι να το φουσκώσετε και να δείτε μην έχει τίποτα διαρροές αέρα και μην τυχόν δεν έχει γίνει καλή κόλληση στο περιφερειακό λάστιχο κυρίως... Στο pand με λίγη κόλλα σιλικόνης ή βενζινόκολλα διορθώνονται μικροατέλειες που ίσως υπάρξουν... Αν χάνει αέρα παιδιά από την περιφέρεια τότε άστα βράστα... Επιστροφή και χωρίς πολλά πολλά...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, panosdOUG είπε

Μπαίνει μέχρι τη μέση και με αρκετή δυσκολία θα έλεγα ίσως φταίει οτι είναι ξεφούσκοτο αλλα δεν είμαι και σίγουρος

 

Φούσκωσε το πρώτα και μετά το βάζεις το κεντρικό

19 ώρες πριν, giorgoskalo είπε

Παρέλαβα σήμερα. Ενώ η πρώτη εντύπωση ηταν φοβερή για το πόσα αντικείμενα περιλαμβάνει η συσκευασία αλλά και τον όγκο του, μόλις άνοιξα να ελέγξω το sup παρατήρησα ότι το ένα από τα δυο πτερύγια που ειναι πάνω στο sup φαίνεται να είναι στραβό και να εχει μια μικρή ρωγμή.

Στη συνέχεια προσπαθώντας να προσθέσω στο κεντρικό πτερύγιο κολλάει στην μέση λόγω ενός φουσκώματος του πλαστικού εκεί.

Δε ξέρω αν κάνω κάποιο λάθος ή αν περάλαβε κάποιος και εχει παρόμοια προβλήμα. Θα επικοινωνήσω με τα after-sales του banggood

IMG_20211207_205757863.jpg

IMG_20211207_205854555.jpg

Τα πλαϊνά fins είναι από μαλακό πλαστικό, τα ισιώνεις με το χέρι, δεν είναι θέμα. Όλα τα φθηνά αυτής της κατηγορίας πάνω κάτω έτσι είναι. Για το κεντρικό φιν φούσκωσε πρώτα το sup Και μετά δοκίμασε να το βάλεις

5 ώρες πριν, panosdOUG είπε

Καλημέρα και το δικό μου που παρέλαβα σήμερα στην ίδια κατάσταση. Θα επικοινωνήσω και εγώ με το support.

Screenshot_20211208-114906.jpg

Τα πλαϊνά fins είναι από μαλακό πλαστικό, τα ισιώνεις με το χέρι, δεν είναι θέμα. Όλα τα φθηνά αυτής της κατηγορίας πάνω κάτω έτσι είναι.

Επεξ/σία από leros2004
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε εμενα ηρθε με την κουρμπα στο κεντρικο.

Τα πλαινα πτερυγια ειναι ενταξει.

Με το που το φουσκωσα, ισιωσε το κεντρικο.

Παρολαυτα ειναι σφιχτο κ δυσκολο να παει μεχρι τερμα το πτερυγιο
Ισως οι γνωστες εχουν να προτεινουν κατι ωστε να ...γλυστραει πιο ευκολα.😁

Δοκιμασα μεχρι 8psi και νιωθω οτι ειναι στην τσιτα,στη βαλβιδα βεβαια γραφει για max 15psi.

Το αφησα στα 8psi σκοπιμα ωστε να δω το πρωι αν θα εχει χασει αερα αλλα και για να τεντωσει.Ποιος ξερει ποσους μηνες ηταν διπλωμενο.

Παντως ειναι τεραστιο..

 

20211208_192840.jpg

20211208_201103.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι λαθος διπλωμενο. Οταν το διπλωνουμε πρεπει ολα τα φινακια να μενουν ισια και να μην ειναι σε κουρμπα διπλωματος.
Οποτε στην βαλβιδα γραφει 15PSI ενω στην αγγελια εγραφε 20PSI.
Μεινετε ολοι στην περιοχη 13-14.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kukukali είπε

Και σε εμενα ηρθε με την κουρμπα στο κεντρικο.

Τα πλαινα πτερυγια ειναι ενταξει.

Με το που το φουσκωσα, ισιωσε το κεντρικο.

Παρολαυτα ειναι σφιχτο κ δυσκολο να παει μεχρι τερμα το πτερυγιο
Ισως οι γνωστες εχουν να προτεινουν κατι ωστε να ...γλυστραει πιο ευκολα.😁

Δοκιμασα μεχρι 8psi και νιωθω οτι ειναι στην τσιτα,στη βαλβιδα βεβαια γραφει για max 15psi.

Το αφησα στα 8psi σκοπιμα ωστε να δω το πρωι αν θα εχει χασει αερα αλλα και για να τεντωσει.Ποιος ξερει ποσους μηνες ηταν διπλωμενο.

Παντως ειναι τεραστιο..

 

20211208_192840.jpg

20211208_201103.jpg

Δώσε 12 psi, το fin αν δουλέψει λίγο στο βάλε βγάλε,  μετά θα χαλαρώσει και δεν θα έχεις θέμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, xenos3 είπε

Επειδή έχω και εγώ (λίγο πιο επώνυμο) και ασχολούμαι, μου φαίνεται από τις φωτογραφίες ιδιαίτερα καλό για την τιμη του.

Εχω και εγω ενα λιγο πιο επωνυμο και το ειδα απο φιλο που πηρε μην χασει την υπερπροσφορα (φταιω και εγω λιγο και αισθανομαι τυψεις οτι τον εκαψα) και εχω να πω οτι απο κοντα που το ειδα οχι δεν φαινεται ιδαιτερα καλο. Τα φινακια στραβωμενα, η τρομπα ειναι μονης λειτουργιας και δεν εχει καν λειτουργια για ξεφουσκωμα (καλη τυχη στο διπλωμα), ακομη και το σακιδιο ειναι φτηνιαρικο.
Ελπιζω να του αντεξει για καμια βολτα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στατιστικά, όσοι αγοράζουν sup να το χρησιμοποιήσουν μέγιστο 20 φορές. Ειναι το ίδιο με τα drones δηλαδή.

Αν βγαλει 20 φορές, θα ειναι όλοι χαρούμενοι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Στατιστικά, όσοι αγοράζουν sup να το χρησιμοποιήσουν μέγιστο 20 φορές. Ειναι το ίδιο με τα drones δηλαδή.

Αν βγαλει 20 φορές, θα ειναι όλοι χαρούμενοι....

Είναι κρίμα που τέτοια προϊόντα δεν έχουν εναλλακτικές χρήσεις.. Όπως ένας διάδρομος γυμναστικής που τον κάνεις και κρεμάστρα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο σπαστικό είναι το φούσκωμα κλπ. Εγώ υπάρχουν φάσεις που βαριέμαι, αλλά αν είναι να κάτσω αρκετά το παίρνω, να παίζουν και τα μικρά κλπ. 

Επίσης πολλοί παίρνουν συνήθως κάποιο πιο φθηνό που όμως είναι λίγα λίτρα και βουλιάζουν εύκολα, οπότε το παρατάνε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, beamex είπε

Είναι κρίμα που τέτοια προϊόντα δεν έχουν εναλλακτικές χρήσεις.. Όπως ένας διάδρομος γυμναστικής που τον κάνεις και κρεμάστρα...

Για ψάρεμα δεν κάνει;

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Doubt είπε

Για ψάρεμα δεν κάνει;

:P

Σωστός! Είμαι λάτρης της θάλασσας και όλες οι αφορμές που μας πάνε κοντά της έχουν ξεκάθαρα θετικό πρόσημο.. Το sup είναι ένας "περίπατος" στη θάλασσα. Με μια βασική αντίληψη των καιρικών συνθηκών και δυνατοτήτων μας, όλοι μπορούμε να το κάνουμε.. Στην Ελλάδα ζούμε, όλοι από ένα σκάφος έπρεπε να έχουμε.. όχι απλά sup...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, beamex είπε

Είναι κρίμα που τέτοια προϊόντα δεν έχουν εναλλακτικές χρήσεις.. Όπως ένας διάδρομος γυμναστικής που τον κάνεις και κρεμάστρα...

Τί λες τώρα; 😉

60216642_2336873503221787_1861049671984611328_o.jpg
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...