Προς το περιεχόμενο

Αξεσουάρ για τις κονσόλες. Μπαταρίες/κάρτες μνήμης/θήκες/καλώδια κλπ.


Mr_Terror

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
On 17/10/2022 at 07:19, Cacciatore said:

Υπάρχει κάποια αξιόλογη σταθερή βάση κάθετης τοποθέτησης για ps4 slim ή πάμε για την ακριβή official?

 

Εδώ είσαι. 

Μην κοιτάς για official σε τέτοια πράγματα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 232
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators

Όπως έχω ξαναπεί, τα καλύτερα hard silicone cases για Χbox και DualSense gamepads είναι της Playvital.

Πρόσφατα έβγαλαν έκδοση και για το Εlite V2 και πραγματικά απογειώνει ένα ήδη άψογο controller.

Εδώ για όποιον ενδιαφέρεται, έχουν διάφορες εκδόσεις ανά gamepad.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εδώ και καιρό σκεφτόμουν να προχωρήσω στην αγορά gaming headset για το Xbox One S που είχα. Πλέον "αναβαθμίστηκα" σε Xbox Series S, ενώ πριν κάποιες μέρες βρήκα (και πήρα) την άδεια Dolby Atmos από Αργεντινή, οπότε η επιθυμία μεγάλωσε περισσότερο!

Δεν ψάχνω για κάτι ακριβό (50 ευρώ μαξ), δεν με νοιάζει το μικρόφωνο (δεν παίζω multiplayer, τα θέλω απλά για να αποφύγω το... διαζύγιο!), ούτε προφανώς να είναι ασύρματα, σε αυτή την τιμή. wired πάνω στο controller και μια χαρά είναι...οπότε... τι προτείνετε; Την safe λύση της Microsoft (είναι γύρω στα 40κάτι τώρα) ή κάτι διαφορετικό;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, touristen είπε

Εδώ και καιρό σκεφτόμουν να προχωρήσω στην αγορά gaming headset για το Xbox One S που είχα. Πλέον "αναβαθμίστηκα" σε Xbox Series S, ενώ πριν κάποιες μέρες βρήκα (και πήρα) την άδεια Dolby Atmos από Αργεντινή, οπότε η επιθυμία μεγάλωσε περισσότερο!

Δεν ψάχνω για κάτι ακριβό (50 ευρώ μαξ), δεν με νοιάζει το μικρόφωνο (δεν παίζω multiplayer, τα θέλω απλά για να αποφύγω το... διαζύγιο!), ούτε προφανώς να είναι ασύρματα, σε αυτή την τιμή. wired πάνω στο controller και μια χαρά είναι...οπότε... τι προτείνετε; Την safe λύση της Microsoft (είναι γύρω στα 40κάτι τώρα) ή κάτι διαφορετικό;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

Σε συνέχεια του προηγούμενου, βρήκα αυτά. https://www.public.gr/product/gaming/gaming-controllers/audio/akoystika-razer-kraken-v2-analog-green/1275814

Και αυτά. https://www.public.gr/product/gaming/gaming-controllers/audio/akoystika-razer-blackshark-v2-x/1547460

Μπορεί η ερώτηση να είναι βλακεία, αλλά για να είμαι απόλυτα σίγουρος. Τα συγκεκριμένα έχουν υποστήριξη του dolby atmos (με την αγορά της άδειας φυσικά από το store) σωστά;

Επεξ/σία από touristen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, touristen είπε

Σε συνέχεια του προηγούμενου, βρήκα αυτά. https://www.public.gr/product/gaming/gaming-controllers/audio/akoystika-razer-kraken-v2-analog-green/1275814

Και αυτά. https://www.public.gr/product/gaming/gaming-controllers/audio/akoystika-razer-blackshark-v2-x/1547460

Μπορεί η ερώτηση να είναι βλακεία, αλλά για να είμαι απόλυτα σίγουρος. Τα συγκεκριμένα έχουν υποστήριξη του dolby atmos (με την αγορά της άδειας φυσικά από το store) σωστά;

Ελπίζω να σε πρόλαβα, τα headset που ψάχνεις πρέπει να έχουν χαμηλό impedance από τη στιγμή που θέλεις να τα συνδέσεις στο χειριστήριο για να μπορέσεις να πάρεις το μάξιμουμ από αυτά. Αν έχουν υψηλό impedance τα χειριστήρια δεν έχουν τη ισχύ που απαιτείται (λόγο μπαταρίας ως πηγή ενέργειας) και έτσι θα έχουν χαμηλή ένταση.

Πρόσφατα έτρεχε μια προσφορά για τα HyperX CloudX Stinger Core στα 18€ και τα τσίμπησα. Hθελα κάτι φθηνό για να μην ενοχλώ αλλά και για να συνεννοούμαι (παίζω κυρίως online) γιατί κακά τα ψέματα οι ψείρες πέρα απ΄το ότι κουράζουν από ένα σημείο και μετά όσο καλές κι αν είναι δεν μπορούν να φτάσουν τον ήχο των over the ear. Για 18 ευρώ έκλεψα εκκλησία, τώρα παίζουν στα 30 στο σκρούτζ. Υπάρχουν πάντως και άλλες επιλογές αν κοιτάξεις απλά όπως προείπα πρόσεξε το impedance να μην ξεπερνάει τα 32 Ohms.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Basilhs1982 είπε

Ελπίζω να σε πρόλαβα, τα headset που ψάχνεις πρέπει να έχουν χαμηλό impedance από τη στιγμή που θέλεις να τα συνδέσεις στο χειριστήριο για να μπορέσεις να πάρεις το μάξιμουμ από αυτά. Αν έχουν υψηλό impedance τα χειριστήρια δεν έχουν τη ισχύ που απαιτείται (λόγο μπαταρίας ως πηγή ενέργειας) και έτσι θα έχουν χαμηλή ένταση.

Πρόσφατα έτρεχε μια προσφορά για τα HyperX CloudX Stinger Core στα 18€ και τα τσίμπησα. Hθελα κάτι φθηνό για να μην ενοχλώ αλλά και για να συνεννοούμαι (παίζω κυρίως online) γιατί κακά τα ψέματα οι ψείρες πέρα απ΄το ότι κουράζουν από ένα σημείο και μετά όσο καλές κι αν είναι δεν μπορούν να φτάσουν τον ήχο των over the ear. Για 18 ευρώ έκλεψα εκκλησία, τώρα παίζουν στα 30 στο σκρούτζ. Υπάρχουν πάντως και άλλες επιλογές αν κοιτάξεις απλά όπως προείπα πρόσεξε το impedance να μην ξεπερνάει τα 32 Ohms.

Δεν με πρόλαβες και δυστυχώς δεν το ήξερα αυτό με το impedance....

Παρήγγειλα αυτά https://www.skroutz.gr/s/32463400/HyperX-Cloud-Alpha-Over-Ear-Gaming-Headset-με-σύνδεση-2x3-5mm-3-5mm.html?from=sku_color_variations#specs  γιατί διάβαζα πολύ καλές κριτικές. Βέβαια, έχουν 65 Ohms, οπότε.... όταν έρθουν και δοκιμάσω, θα ενημερώσω, αναφορικά με την ένταση.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, touristen είπε

Δεν με πρόλαβες και δυστυχώς δεν το ήξερα αυτό με το impedance....

Παρήγγειλα αυτά https://www.skroutz.gr/s/32463400/HyperX-Cloud-Alpha-Over-Ear-Gaming-Headset-με-σύνδεση-2x3-5mm-3-5mm.html?from=sku_color_variations#specs  γιατί διάβαζα πολύ καλές κριτικές. Βέβαια, έχουν 65 Ohms, οπότε.... όταν έρθουν και δοκιμάσω, θα ενημερώσω, αναφορικά με την ένταση.....

Τα είχα... τρομερά ακουστικά αλλά με κούραζαν μετά από 2-3 ώρες παιχνιδιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Lobo10 είπε

Τα είχα... τρομερά ακουστικά αλλά με κούραζαν μετά από 2-3 ώρες παιχνιδιού.

Πλέον δεν έχω χρόνο για περισσότερες από 3 ώρες συνεχόμενου παιχνιδιού, οπότε πιστεύω ότι θα είμαι καλά. χαχαχα.

Πάντως η πλειοψηφία των κριτικών που διάβασα ήταν πολύ καλές. Για να δούμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, touristen είπε

Πλέον δεν έχω χρόνο για περισσότερες από 3 ώρες συνεχόμενου παιχνιδιού, οπότε πιστεύω ότι θα είμαι καλά. χαχαχα.

Μία απο τα ίδια, 2-3 ώρες και πολλές είναι πλεον.

Έχε υπόψιν σου οτι θα χρειαστείς διχαλο γιατί απο οτι βλέπω έχει 2 καρφιά και όχι ενα, εκτός κι αν βάζεις μονο των ακουστικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Basilhs1982 είπε

Μία απο τα ίδια, 2-3 ώρες και πολλές είναι πλεον.

Έχε υπόψιν σου οτι θα χρειαστείς διχαλο γιατί απο οτι βλέπω έχει 2 καρφιά και όχι ενα, εκτός κι αν βάζεις μονο των ακουστικών.

Δεν με απασχολεί το mic, δεν ασχολούμαι σχεδόν καθόλου με το multiplayer. Για την ακρίβεια κοίταζα για headset που είτε το mic να ήταν αποσπόμενο, είτε να ήταν έμπαινε μέσα, όπως σε ένα Kraken που είδα. Διαφορετικά θα έπεφτε τρολάρισμα από την σύζυγο που θα με πέρναγε, είτε για πιλότο, είτε έτοιμο να βγω στην πίστα για να τραγουδήσω!! χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/11/2022 στις 3:13 ΜΜ, touristen είπε

Δεν με πρόλαβες και δυστυχώς δεν το ήξερα αυτό με το impedance....

Παρήγγειλα αυτά https://www.skroutz.gr/s/32463400/HyperX-Cloud-Alpha-Over-Ear-Gaming-Headset-με-σύνδεση-2x3-5mm-3-5mm.html?from=sku_color_variations#specs  γιατί διάβαζα πολύ καλές κριτικές. Βέβαια, έχουν 65 Ohms, οπότε.... όταν έρθουν και δοκιμάσω, θα ενημερώσω, αναφορικά με την ένταση.....

Λοιπόν, τα ακουστικά ήρθαν... επειδή είναι το πρώτο μου headset, δεν μπορώ να πω με ακρίβεια το πόσο καλά είναι σε σχέση με άλλα, εμένα (πολύ) καλά μου ακούγονται! 😁

Εκεί που θα σταθώ είναι στην ένταση, λόγω του impedance που δεν γνώριζα. Τα δοκίμασα και σε λάπτοπ και στο κινητό και στο SS και (ευτυχώς), ο ήχος είναι αρκετά δυνατός, οπότε... όλα καλά 😊

Ώρα να ξεκινήσουμε το Requiem..... 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Εχει καποιος εμπειρια με καρτα μνημης για gamecube οχι γνησια? Θελω να παρω μια καρτα να μπει σε ενα wii και εχει το aliexpress.Αξιζει δουλευει σωστα η καρτα? Οι αξιολογησεις παντως ειναι θετικες.

https://www.aliexpress.com/item/1005004193880610.html?spm=a2g0o.productlist.main.3.65ff7fffwnyjQc&algo_pvid=9f96606a-6c8c-4771-8156-da1741c27069&algo_exp_id=9f96606a-6c8c-4771-8156-da1741c27069-1&pdp_npi=3%40dis!EUR!6.1!5.0!!!!!%40210219c216811285933264668d06e5!12000028338394954!sea!GR!800610692&curPageLogUid=HmveaeFqfDJC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mr_Terror είπε

Εχει καποιος εμπειρια με καρτα μνημης για gamecube οχι γνησια? Θελω να παρω μια καρτα να μπει σε ενα wii και εχει το aliexpress.Αξιζει δουλευει σωστα η καρτα? Οι αξιολογησεις παντως ειναι θετικες.

https://www.aliexpress.com/item/1005004193880610.html?spm=a2g0o.productlist.main.3.65ff7fffwnyjQc&algo_pvid=9f96606a-6c8c-4771-8156-da1741c27069&algo_exp_id=9f96606a-6c8c-4771-8156-da1741c27069-1&pdp_npi=3%40dis!EUR!6.1!5.0!!!!!%40210219c216811285933264668d06e5!12000028338394954!sea!GR!800610692&curPageLogUid=HmveaeFqfDJC

Έχω μια παρόμοια που δουλεύει κανονικά και σε GameCube και σε Wii.Λογικά δεν θα έχεις θέμα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

Καλησπέρα σε όλους. 

Θέλω να προχωρήσω στην αγορά ακουστικών αποκλειστικά για gaming σε Series X και PS5. Συνήθως ακούω από τα ηχεία, οπότε δεν θα ακούω αποκλειστικά από αυτά κάθε φορά που ανοίγω την κονσόλα, παρά μόνο βραδινές ώρες για να μην ενοχλώ το 2ο άτομο στο σπίτι. 

Θέλω κάτι στο 100€ (ιδανικά, αλλά μπορώ να ανέβω και λίγο), με καλό ήχο, κατά προτίμηση ασύρματα (όχι απαραίτητα) και μεγάλο plus εάν είναι και Dobly Atmos για να εκμεταλλευτώ και το Series X. 

Δεν ξέρω εάν γίνονται όλα τα παραπάνω, δεν έχω ιδέα απο ακουστικά οπότε αναμένω τα φώτα σας :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...