Προς το περιεχόμενο

Αξεσουάρ για τις κονσόλες. Μπαταρίες/κάρτες μνήμης/θήκες/καλώδια κλπ.


Mr_Terror

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 ώρες πριν, MrZeroGR είπε

Καλησπέρα σε όλους. 

Θέλω να προχωρήσω στην αγορά ακουστικών αποκλειστικά για gaming σε Series X και PS5. Συνήθως ακούω από τα ηχεία, οπότε δεν θα ακούω αποκλειστικά από αυτά κάθε φορά που ανοίγω την κονσόλα, παρά μόνο βραδινές ώρες για να μην ενοχλώ το 2ο άτομο στο σπίτι. 

Θέλω κάτι στο 100€ (ιδανικά, αλλά μπορώ να ανέβω και λίγο), με καλό ήχο, κατά προτίμηση ασύρματα (όχι απαραίτητα) και μεγάλο plus εάν είναι και Dobly Atmos για να εκμεταλλευτώ και το Series X. 

Δεν ξέρω εάν γίνονται όλα τα παραπάνω, δεν έχω ιδέα απο ακουστικά οπότε αναμένω τα φώτα σας :) 

για αυτά τα χρήματα, θα σου έλεγα Hyper X Cloud A.
ή  ακόμα καλύτερα, αν βρεις σε προσφορά (ή μεταχειρισμένα) τα Steelseries Arctis 7Χ.

είχα γράψει μια ανάλυση για όλα αυτα πριν μερικα χρόνια, μπορείς να τα ρίξεις μια ματιά εδώ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και Καλή Χρονια!! 
ειχαμε ξαναμιλήσει για headsets. Τελικά πήρα τα Sony WH-XB900N για μουσική (τα φοράω έξω αλλά και στο σπιτι όταν ακούω μουσική). Και έλεγα τι σκάω θα τα χρησιμοποιω και στα παιχνίδια! Έλα ντε που δεν παλεύονται για πολλές ώρες gaming και σκάνε τα αυτιά μου από τη ζέστη (φοράω και ακουστικά βαρηκοΐας - το καλοκαίρι δεν παλεύονται!) συν ότι δεν είναι καθαρά για gaming αυτά. Όποτε λέω να πάρω αλλα ακουστικά για παιχνίδια.
 

Μου ανέφεραν τα Astro A50 ως πολύ δυνατά ακουστικά (θέλω δυνατό ήχο λόγω της βαρηκοΐας μου) αλλα η τιμή του ξεφεύγει απίστευτα πολύ.. άσε που φοβάμαι με όλες αυτές τις ρυθμίσεις. Δεν ακούω καθαρά για να μπορέσω να τα ρυθμίσω στον ήχο που θέλω.  Προτιμώ κάτι σχετικά plug n play! Όποτε σε ένα γκρουπ ξένων κωφών gamer λέγανε για τα Razer Kaira PRO που έχουν hypersense / haptics. Δηλαδή δονούνται με τον ήχο. Η τιμή είναι κάπως ανεκτή για το πορτοφολι μου. Θα πάω μεθαύριο στο Public να δω αν τα έχουν να τα δοκιμάσω (με επιφύλαξη γιατί δε νομίζω να μπορέσω να τα δοκιμάσω)… το μείον είναι ότι δεν ξέρω αν είναι όντως δυνατά στον ήχο αν και λένε ότι είναι. Έχετε καμία ιδέα; Τα έχει κάποιος; Δεν μου απαντησανε εκεί στο ερώτημά μου. 

Σκεφτομαι βέβαια να τα αγοράσω από Public και αν δεν μου κάνουν να τα επιστρέψω και να πάρω κάτι άλλο. Γίνεται αυτό; Έχω ακούσει άτομα που το κάνουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για ακουστικά είχε αναφερθεί παλιότερα το συγκεκριμένο site 

https://www.rtings.com/headphones/reviews/best/ps5

Και για Razer συγκεκριμένα

https://www.rtings.com/headphones/reviews/razer

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορά face plates για PS5

Καλησπέρα και καλή χρονιά εύχομαι σε όλους!

Ψάχνω και δεν καταφέρει να βρω Black faceplates για PS5 (disc) σε τιμή μικρότερη από ένα νεφρο.

Υπάρχει κάποια εναλλακτική πέρα από το να κάνω αλχημείες και να τα βάψω εγώ (σίγουρη αποτυχία)?

Γνωρίζετε αν υπάρχει κανένα κατάστημα που να πουλάει μαύρα faceplates ή να αναλαμβάνει ντύσιμο με βυνιλιο και να κάνει καλή δουλειά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Kapws είπε

Καλησπέρα και καλή χρονιά εύχομαι σε όλους!

Ψάχνω και δεν καταφέρει να βρω Black faceplates για PS5 (disc) σε τιμή μικρότερη από ένα νεφρο.

Υπάρχει κάποια εναλλακτική πέρα από το να κάνω αλχημείες και να τα βάψω εγώ (σίγουρη αποτυχία)?

Γνωρίζετε αν υπάρχει κανένα κατάστημα που να πουλάει μαύρα faceplates ή να αναλαμβάνει ντύσιμο με βυνιλιο και να κάνει καλή δουλειά?

Μπες AliExpress έχει διάφορα χρώματα και σχέδια.

https://a.aliexpress.com/_mqOjMRq

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Αγορά face plates για PS5

Δε γνωριζω τι εννοεις σα νεφρο αλλα εγω εχω το παρακατω το οποιο κουμπωνει τελεια.

https://www.amazon.de/innoAura-Faceplate-Anti-Scratch-Dustproof-Replacement/dp/B09TB2JG1R?ref_=ast_sto_dp&th=1&psc=1

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, bonepeeler είπε

Δε γνωριζω τι εννοεις σα νεφρο αλλα εγω εχω το παρακατω το οποιο κουμπωνει τελεια.

https://www.amazon.de/innoAura-Faceplate-Anti-Scratch-Dustproof-Replacement/dp/B09TB2JG1R?ref_=ast_sto_dp&th=1&psc=1

Παίζει να βγάλεις φώτο απο το PS5 σου να δούμε πως είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Παίζει να βγάλεις φώτο απο το PS5 σου να δούμε πως είναι;

Αν υπαρχει το Budget, προτεινω τα κατα πολυ ομορφοτερα dbrand:

Darkplates

Arachnoplates

Για το τελωνειο, εξωτερικα βαζουν χαμηλοτερη τιμη απο την πραγματικη, οποτε το 5αρι των ελτα και ισως κανα 2.5-5 ακομα (αναλογως την κλιμακα)

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Αν υπαρχει το Budget, προτεινω τα κατα πολυ ομορφοτερα dbrand:

Darkplates

Arachnoplates

Για το τελωνειο, εξωτερικα βαζουν χαμηλοτερη τιμη απο την πραγματικη, οποτε το 5αρι των ελτα και ισως κανα 2.5-5 ακομα (αναλογως την κλιμακα)

Dbrand σταθερή αξία. Πανέμορφα. Απλά δεν θέλω να δώσω τόσα χρήματα για plates.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Φαίνεται πολύ πιο μαζεμένο ή είναι ιδέα μου;

Μπα, οι διαστασεις ιδιες ειναι απλα δεν μπορουν να αντιγραψουν της sony τις γωνιες. Ισως και λογω αυτων να σου φαινεται ετσι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Nik1239 είπε

Τα vents για το fan κάνουν δουλειά ή είναι διακοσμητικά; Είναι καθόλου πιο κρύο;

Νομίζω ο gamers nexus ειχε τεστάρει της dbrand, όντως βοηθούσαν λίγο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...