Προς το περιεχόμενο

Αξεσουάρ για τις κονσόλες. Μπαταρίες/κάρτες μνήμης/θήκες/καλώδια κλπ.


Mr_Terror

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 232
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

On 17/02/2022 at 14:18, DiAvOl said:

Για ποιό λόγο να μην λειτουργεί έτσι σε κάθε controller; εννοείς ότι δεν μπορού να αυτοματοποιήσουν την διαδικασία ελένχου ;

Διότι έχει κόστος που δεν δικαιολογείται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 μήνες μετά...
  • 3 μήνες μετά...

Να κάνω μια ερώτηση αν και είναι λίγοπ χαζή.Δεν ξέρω αν θεωρείται και αξεσουάρ κονσολων αυτο,έχω γεμίσει πλέον κουτάκια games για όλες τις κονσόλες και χάνω την μπάλα, για την ταξινόμηση τους, χρησιμοποιεί κανενας κάποιο stand; Ενδιαφέρομαι κυρίως για του switch τα game cases,γιατί αυτά χρησιμοποιώ περισσότερο αλλά και για τις άλλες κονσόλες ίδιο μέγεθος έχουν.Έκανα μια έρευνα αλλά δε βρήκα κάτι.Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω σκεφτεί και πολύ καλά αν θελω κάποιο απλό ή κάποιο stylish ή αν θέλω 1 μέτρο ή 20 εκατοστών ιδέες θέλω να πάρω κυρίως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, stafftw είπε

Να κάνω μια ερώτηση αν και είναι λίγοπ χαζή.Δεν ξέρω αν θεωρείται και αξεσουάρ κονσολων αυτο,έχω γεμίσει πλέον κουτάκια games για όλες τις κονσόλες και χάνω την μπάλα, για την ταξινόμηση τους, χρησιμοποιεί κανενας κάποιο stand; Ενδιαφέρομαι κυρίως για του switch τα game cases,γιατί αυτά χρησιμοποιώ περισσότερο αλλά και για τις άλλες κονσόλες ίδιο μέγεθος έχουν.Έκανα μια έρευνα αλλά δε βρήκα κάτι.Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω σκεφτεί και πολύ καλά αν θελω κάποιο απλό ή κάποιο stylish ή αν θέλω 1 μέτρο ή 20 εκατοστών ιδέες θέλω να πάρω κυρίως.

Και εγώ δεν έχω δει κάτι εξειδικευμένο, οι περισσότεροι κάποια βιβλιοθήκη από ΙΚΕΑ ή αλλού χρησιμοποιούμε, απ' όσο έχω δεί.

Είχα πάρει δύο τέτοιες πριν μερικά χρόνια και τις βγάζει ακόμα απ' όσο είδα. Τα ράφια είναι ρυθμιζόμενα σε ύψος οπότε βάζεις ότι κουτί θέλεις.

Κάποια στιγμή τα παράτησα τα φυσικά μέσα και αγοράζω μόνο ψηφιακά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, stafftw said:

Να κάνω μια ερώτηση αν και είναι λίγοπ χαζή.Δεν ξέρω αν θεωρείται και αξεσουάρ κονσολων αυτο,έχω γεμίσει πλέον κουτάκια games για όλες τις κονσόλες και χάνω την μπάλα, για την ταξινόμηση τους, χρησιμοποιεί κανενας κάποιο stand; Ενδιαφέρομαι κυρίως για του switch τα game cases,γιατί αυτά χρησιμοποιώ περισσότερο αλλά και για τις άλλες κονσόλες ίδιο μέγεθος έχουν.Έκανα μια έρευνα αλλά δε βρήκα κάτι.Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω σκεφτεί και πολύ καλά αν θελω κάποιο απλό ή κάποιο stylish ή αν θέλω 1 μέτρο ή 20 εκατοστών ιδέες θέλω να πάρω κυρίως.

Ανάλογα το χώρο, τι θες να κάνεις, πόσα λεφτά να διαθέσεις, πόσο να ασχοληθείς, πως να είναι τοποθετημένα τα παιχνίδια, πόσα είναι τα παιχνίδια. 

Δώσε λίγες πληροφορίες παραπάνω ή καμία φωτογραφία που θες να τα βάλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, MadPax είπε

Και εγώ δεν έχω δει κάτι εξειδικευμένο, οι περισσότεροι κάποια βιβλιοθήκη από ΙΚΕΑ ή αλλού χρησιμοποιούμε, απ' όσο έχω δεί.

Είχα πάρει δύο τέτοιες πριν μερικά χρόνια και τις βγάζει ακόμα απ' όσο είδα. Τα ράφια είναι ρυθμιζόμενα σε ύψος οπότε βάζεις ότι κουτί θέλεις.

Κάποια στιγμή τα παράτησα τα φυσικά μέσα και αγοράζω μόνο ψηφιακά.

 

Σε τέτοια περίπου τα έχω τώρα αλλά επειδή δεν "εφαρμόζουν" σωστά και επειδή είναι το ένα πάνω στο άλλο λίγο να κουνηθεί χαλάνε αρκετά και όταν βγάζω κάποιο το ίδιο, θα προτιμούσα με ραφάκια ειδικά.

 

13 ώρες πριν, NickTG είπε

Ανάλογα το χώρο, τι θες να κάνεις, πόσα λεφτά να διαθέσεις, πόσο να ασχοληθείς, πως να είναι τοποθετημένα τα παιχνίδια, πόσα είναι τα παιχνίδια. 

Δώσε λίγες πληροφορίες παραπάνω ή καμία φωτογραφία που θες να τα βάλεις.

Δεν έχω πολλές πληροφορίες να δώσω καθώς το επεξεργάζομαι και εγώ,δεν έχω και πάααρα πολύ χωρο βέβαια στο σπίτι επομένως θα προτιμούσα να χωράει πχ 20 (έχω σίγουρα 100) και να μπαίνει πχ όρθιο και σε μια ντουλάπα. Η αλήθεια είναι ότι μάλλον δε θέλω να το έχω εξωτερικά και να φαίνεται καθώς δεν έχουν και ίδια χρώματα και σχήματα όλα και θα με χαλούσε.Γιατί υπάρχει τόσο μεγάλη ποικιλια και πρέπει να γίνω πιο συγκεκριμένος; Εγώ 2-3 μέρες που ψάχνω τώρα μόνο αυτό έχω βρει https://www.kotsovolos.gr/gaming-gadgets/playstation-5/periferiaka-ps5/230007-null?gclid=EAIaIQobChMIzMzE-Kvf-gIVg91RCh1gFAP0EAYYAiABEgLvPfD_BwE και ένα με 14 θέσεις αλλά ειναι για ps3 θήκες που ήταν αρκετά μεγαλύτερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, stafftw said:

Γιατί υπάρχει τόσο μεγάλη ποικιλια και πρέπει να γίνω πιο συγκεκριμένος; Εγώ 2-3 μέρες που ψάχνω τώρα μόνο αυτό έχω βρει https://www.kotsovolos.gr/gaming-gadgets/playstation-5/periferiaka-ps5/230007-null?gclid=EAIaIQobChMIzMzE-Kvf-gIVg91RCh1gFAP0EAYYAiABEgLvPfD_BwE και ένα με 14 θέσεις αλλά ειναι για ps3 θήκες που ήταν αρκετά μεγαλύτερες.

Αν ψάχνεις κάτι τέτοιο όχι δεν νομίζω να υπάρχει τόση ποικιλία. 

Για αυτό και ρώτησα πως θες να το κάνεις. 

Ίσως να ρίξεις και μια ματιά σε aliexpress. 

https://m.aliexpress.com/item/1005004160859103.html?spm=a2g0n.productlist.0.0.41b4b0pZb0pZrr&browser_id=b25601a77ce34676b4170ed6e05eb85b&aff_trace_key=&aff_platform=msite&m_page_id=001183d5f180df1f847b9421772a476c1203256744&gclid=&pdp_npi=2%40dis!EUR!55.02!39.06!!!2.4!!%402101d68d16657417178883502e7f32!12000028235532099!sea&curPageLogUid=C3DFF038fUBK&algo_pvid=0d7a1665-f527-4528-9af7-bea6b74c427e

Ρώτησα για χώρο και λοιπά μήπως ήθελες να πας σε λύση τύπου ραφιερα/βιβλιοθήκη ή ράφια σε τοίχο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...