Προς το περιεχόμενο

Αξεσουάρ για τις κονσόλες. Μπαταρίες/κάρτες μνήμης/θήκες/καλώδια κλπ.


Mr_Terror

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γενικα παντως, ολα τα controllers μπορούν να χαλάσουν. Απλά με το internet ειναι πολυ ευκολο να μπεις σε ενα reddit και να δεις 5000 ατομα με χαλασμενο πχ Dualsense και μετα να νομιζεις οτι το πρόβλημα ειναι λιγο μεγαλύτερο απότι νομίζουμε. 
Δλδ κ εγω μπορω να πω οτι κανενα xbox controller δε μου εχει βγαλει ποτε κατι, ενω μου εχουν κανει προβληματα πχ καποια dualshock αλλα δε σημαινει κ κατι.
Με τα joycon, το θεμα ειναι οντως τεραστιο. με τα dualshock/sense και Xbox, ειναι νομιζω στα αναμενόμενα πλαίσια ζημιας για gamepad. 

ΥΓ: Πιστευω παντως πως εξαρτάται παρα πολύ και από τον παιχτη. Πολυ συχνα εχω παρατηρήσει άτομα να λενε "μου εχουν χαλασει 2-3-4-5 controllers". καπου εκει, αρχιζεις κ σκεφτεσαι μηπως και ο παιχτης τους συμπεριφερεται ασχημα ή τα πιέζει πολύ, ή τρώει τυρογαριδακια οπως παιζει και γεμιζουν cheeto dust :P 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

Γενικα παντως, ολα τα controllers μπορούν να χαλάσουν. Απλά με το internet ειναι πολυ ευκολο να μπεις σε ενα reddit και να δεις 5000 ατομα με χαλασμενο πχ Dualsense και μετα να νομιζεις οτι το πρόβλημα ειναι λιγο μεγαλύτερο απότι νομίζουμε. 
Δλδ κ εγω μπορω να πω οτι κανενα xbox controller δε μου εχει βγαλει ποτε κατι, ενω μου εχουν κανει προβληματα πχ καποια dualshock αλλα δε σημαινει κ κατι.
Με τα joycon, το θεμα ειναι οντως τεραστιο. με τα dualshock/sense και Xbox, ειναι νομιζω στα αναμενόμενα πλαίσια ζημιας για gamepad. 

ΥΓ: Πιστευω παντως πως εξαρτάται παρα πολύ και από τον παιχτη. Πολυ συχνα εχω παρατηρήσει άτομα να λενε "μου εχουν χαλασει 2-3-4-5 controllers". καπου εκει, αρχιζεις κ σκεφτεσαι μηπως και ο παιχτης τους συμπεριφερεται ασχημα ή τα πιέζει πολύ, ή τρώει τυρογαριδακια οπως παιζει και γεμιζουν cheeto dust :P 

Όπως τα λες είναι φιλαράκι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Skywalker333 είπε

Γενικα παντως, ολα τα controllers μπορούν να χαλάσουν. Απλά με το internet ειναι πολυ ευκολο να μπεις σε ενα reddit και να δεις 5000 ατομα με χαλασμενο πχ Dualsense και μετα να νομιζεις οτι το πρόβλημα ειναι λιγο μεγαλύτερο απότι νομίζουμε. 
Δλδ κ εγω μπορω να πω οτι κανενα xbox controller δε μου εχει βγαλει ποτε κατι, ενω μου εχουν κανει προβληματα πχ καποια dualshock αλλα δε σημαινει κ κατι.
Με τα joycon, το θεμα ειναι οντως τεραστιο. με τα dualshock/sense και Xbox, ειναι νομιζω στα αναμενόμενα πλαίσια ζημιας για gamepad. 

ΥΓ: Πιστευω παντως πως εξαρτάται παρα πολύ και από τον παιχτη. Πολυ συχνα εχω παρατηρήσει άτομα να λενε "μου εχουν χαλασει 2-3-4-5 controllers". καπου εκει, αρχιζεις κ σκεφτεσαι μηπως και ο παιχτης τους συμπεριφερεται ασχημα ή τα πιέζει πολύ, ή τρώει τυρογαριδακια οπως παιζει και γεμιζουν cheeto dust :P 

Προβληματικό controller όμως σε ολοκαίνουργια κονσόλα σου έχει τύχει; Όταν συμβαίνει αυτό σημαίνει ότι το quality control της εταιρείας είναι προβληματικό. Προφανώς η MS  έκανε γκάφα με μεγάλη φουρνιά από controllers που έχουν το ίδιο πρόβλημα, και αντι να τα κάνει recall περιμένει να δει πόσοι θα  το πάρουν χαμπάρι και θα το αλλάξουν. Σε φτύνουν δηλαδή  μήπως και νομίσεις ότι βρέχει.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DiAvOl είπε

Προβληματικό controller όμως σε ολοκαίνουργια κονσόλα σου έχει τύχει; Όταν συμβαίνει αυτό σημαίνει ότι το quality control της εταιρείας είναι προβληματικό. Προφανώς η MS  έκανε γκάφα με μεγάλη φουρνιά από controllers που έχουν το ίδιο πρόβλημα, και αντι να τα κάνει recall περιμένει να δει πόσοι θα  το πάρουν χαμπάρι και θα το αλλάξουν. Σε φτύνουν δηλαδή  μήπως και νομίσεις ότι βρέχει.

ναι μου εχει τυχει. DS4, προβληματικο στη πρωτη εβδομαδα χρησης του. Κ στον γειτονα το Dualsense, του εσπασε το ελατήριο του trigger στις πρωτες μερες κ φρικαρε κ μου χτυπουσε την πορτα να δω αν μπορω να το φτιαξω 😂.
Αλλα δε θα ελεγα οτι εκανε καποια γκαφα η Sony, τα gamepads παντα εχουν ενα πιθανο ποσοστο να βγουν προβληματικα, απλά τωρα το ακουμε περισσότερο λογο ολο κ περισσότερης διασύνδεσης, social κλπ. Να μιλούσαμε για τα joycon που πλεον αποδεδειγμενα η κατασταση ειναι μια τραγωδία, οκ. Αλλα νομιζω dualsense κ xs απεχουν παρα πολυ απο το driftgate :P 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, DiAvOl said:

Προβληματικό controller όμως σε ολοκαίνουργια κονσόλα σου έχει τύχει; Όταν συμβαίνει αυτό σημαίνει ότι το quality control της εταιρείας είναι προβληματικό. Προφανώς η MS  έκανε γκάφα με μεγάλη φουρνιά από controllers που έχουν το ίδιο πρόβλημα, και αντι να τα κάνει recall περιμένει να δει πόσοι θα  το πάρουν χαμπάρι και θα το αλλάξουν. Σε φτύνουν δηλαδή  μήπως και νομίσεις ότι βρέχει.

Γενικά θυμάμαι αρκετό κόσμο με προβληματικά dualsense τις πρώτες μέρες. Ίσως έλειπες εκείνη την περίοδο. 

Επίσης στο quality control δεν ελέγχουν κάθε κομμάτι για να είναι σίγουρο ότι δεν θα τύχει σε καινούρια κονσόλα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, NickTG είπε

Γενικά θυμάμαι αρκετό κόσμο με προβληματικά dualsense τις πρώτες μέρες. Ίσως έλειπες εκείνη την περίοδο. 

Επίσης στο quality control δεν ελέγχουν κάθε κομμάτι για να είναι σίγουρο ότι δεν θα τύχει σε καινούρια κονσόλα. 

 Δεν είπα φίλε μου ότι δεν υπάρχουν προβληματικά controllers  της Sony ή της Nintendo, για ποιο λόγο συνεχίζουμε να αναφερόμαστε σε άλλες εταιρείες;  Πιστεύεις ότι προσπαθώ εγώ να πείσω κάποιον να προτιμήσει μια κονσόλα από την άλλη; I don't give a rat's ass.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, DiAvOl said:

 Δεν είπα φίλε μου ότι δεν υπάρχουν προβληματικά controllers  της Sony ή της Nintendo, για ποιο λόγο συνεχίζουμε να αναφερόμαστε σε άλλες εταιρείες;  Πιστεύεις ότι προσπαθώ εγώ να πείσω κάποιον να προτιμήσει μια κονσόλα από την άλλη; I don't give a rat's ass.

Μα εσύ είχες την απορία αν έχει τύχει προβληματικό χειριστήριο σε καινούρια κονσόλα. Πως αλλιώς μπορεί να απαντηθεί η ερώτηση αυτή πάρα με αναφορά σε άλλη εταιρεία? 

Απλά πρόσθεσα πως δεν γίνεται έλεγχος σε κάθε κομμάτι. Δεν συνηθίζει να δουλεύει έτσι το quality control σε τέτοια προϊόντα τουλάχιστον. 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, NickTG είπε

Μα εσύ είχες την απορία αν έχει τύχει προβληματικό χειριστήριο σε καινούρια κονσόλα. Πως αλλιώς μπορεί να απαντηθεί η ερώτηση αυτή πάρα με αναφορά σε άλλη εταιρεία? 

Απλά πρόσθεσα πως δεν γίνεται έλεγχος σε κάθε κομμάτι. Δεν συνηθίζει να δουλεύει έτσι το quality control σε τέτοια προϊόντα τουλάχιστον. 

 

Για ποιό λόγο να μην λειτουργεί έτσι σε κάθε controller; εννοείς ότι δεν μπορού να αυτοματοποιήσουν την διαδικασία ελένχου ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω την εντύπωση τώρα που παίζω το τρομερό cyberpunk στο καινούριο μου xbox series x ότι και το πλήκτρο X έχει θέμα (στο cyberpunk το πατάς συχνά για να επιβεβαιώσεις την φράση που θα πεις).

Δεν είμαι ακόμα 100% σίγουρος αλλά το βράδυ που θα ξαναπαίξω πιστεύω θα έχω εικόνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, skiabox είπε

Εγώ έχω την εντύπωση τώρα που παίζω το τρομερό cyberpunk στο καινούριο μου xbox series x ότι και το πλήκτρο X έχει θέμα (στο cyberpunk το πατάς συχνά για να επιβεβαιώσεις την φράση που θα πεις).

Δεν είμαι ακόμα 100% σίγουρος αλλά το βράδυ που θα ξαναπαίξω πιστεύω θα έχω εικόνα.

Welcome to the club, you're not alone ! Καινούριο είπες έτσι; 😂

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, skiabox είπε

Ναι πριν καμιά 10αριά μέρες το πήρα το xbox series x.

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα φίλος. Μου είπαν να στείλω το κοντρόλερ σε MS για να πάρω ανακατασκευασμένο σε 10-20 μέρες (που πιθανώς να έχει το ίδιο πρόβλημα).

Γύρισα πίσω την κονσόλα και πήρα τα χρήματά μου. Not worth it. Βέβαια έχω PC και PS5, οπότε δεν καιγόμουν τόσο, τώρα εσύ αν  την χρειάζεσαι μάλλον θα πρέπει να μπεις στην διαδικασία.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, DiAvOl είπε

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα φίλος. Μου είπαν να στείλω το κοντρόλερ σε MS για να πάρω ανακατασκευασμένο σε 10-20 μέρες (που πιθανώς να έχει το ίδιο πρόβλημα).

Γύρισα πίσω την κονσόλα και πήρα τα χρήματά μου. Not worth it.

Φίλε εγώ άλλο πέρα δώθε δεν κάνω.

Ηδη πήγα πριν κανα μήνα 2 φορές πίσω το elite series 2.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, skiabox είπε

Πήρα αυτόν τον controller κια μέχρι στιγμής είμαι πολύ ικανοποιημένος.

eba7c6f0-d369-4d0a-b935-939b469ab0d2.jpg

Πολύ καλά νέα!

Ποιο controller  είναι το συγκεκριμένο; ϊσως θα μπορούσες να δώσεις κάποιο link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...