Προς το περιεχόμενο

Αξεσουάρ για τις κονσόλες. Μπαταρίες/κάρτες μνήμης/θήκες/καλώδια κλπ.


Mr_Terror

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, giorgos th. είπε

Δεν χάνει ούτε μία όχι 5-10...παίζει όπως πρέπει να παίζει ρε παιδί μου...και τα κουμπιά και το headset κουμπώνει κομπλέ κλπ κλπ...

Το headset κλπ κλπ δεν είχαν θέμα, το όλο πρόβλημα είναι στο gamepad στα κουμπιά A και/ή Υ όπως φαίνεται και στα διάφορα video αν κοιτάξεις youtube.

Μια χαρά λοιπόν κάποια στιγμή θα στείλω και του S/X μου. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 232
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους .αγόρασα ένα ζευγάρι μπαταρίες επαναφορτιζόμενες για να τις βάλω στο controller του Xbox .Μήπως ξέρει κανένας αν όταν τελειώσουν ,φορτίζουν  πάνω στο χειριστήριο με το καλώδιο type c ? 

Επεξ/σία από Mexmet8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ακουστικά του ps5 κάνουν για το Xbox series x;

Τσίμπησα κ εγώ πριν λίγο το series X με το Forza από πλαίσιο.

Πρώτη φορά με κονσόλα της Microsoft τι χρειάζομαι άλλο ρε παιδιά για να είμαι οκ;

Με τα χειριστήρια του Xbox τι παίζει ;Αλλαζω μπαταρίες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, 26ska είπε

 

Τα ακουστικά του ps5 κάνουν για το Xbox series x;

Τσίμπησα κ εγώ πριν λίγο το series X με το Forza από πλαίσιο.

Πρώτη φορά με κονσόλα της Microsoft τι χρειάζομαι άλλο ρε παιδιά για να είμαι οκ;

Με τα χειριστήρια του Xbox τι παίζει ;Αλλαζω μπαταρίες;

Μόνο αν είναι ενσυρματα και τα συνδέσεις στο χειριστήριο του Xbox. Οι μπαταριες είναι ΑΑ και αλλάζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, FiLiP1 είπε

Γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω διαθέσιμες τις επίσημες μπαταρίες για xbox series ? Θέλω να φορτίζουν μέσω της θύρας του χειριστηρίου. 

Δυστυχώς είναι  out of stock παντού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για οι νομικό headset ποιο από τα παρακάτω.?

https://www.plaisio.gr/logitech-gaming-headset-g332_3144151

https://www.plaisio.gr/creative-gaming-headset-h3-soundblaster-x_2375028

https://www.plaisio.gr/pc-perifereiaka/perifereiaka-pc/akoustika-headset-mikrofona/razer-gaming-headset-kraken-x-7-1_3303632

 Με ενδιαφέρει κυριως η ποιοτικά του μικροφώνου καθώς θα χρησιμοποιούνται και για teams στη δουλεια

Επεξ/σία από imr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/2/2022 στις 9:11 ΜΜ, ChrisAce είπε

Το headset κλπ κλπ δεν είχαν θέμα, το όλο πρόβλημα είναι στο gamepad στα κουμπιά A και/ή Υ όπως φαίνεται και στα διάφορα video αν κοιτάξεις youtube.

Μια χαρά λοιπόν κάποια στιγμή θα στείλω και του S/X μου. 

 

To θέμα είναι πονεμένο πολύ με το A κουμπί και μάλιστα είναι οριζόντιο, δηλαδή διατρέχει όλες τις εταιρίες που βγάζουν xbox χειριστήρια.

Είναι καθαρά θέμα τύχης.

Στο xbox series s που πούλησα μόλις πήρα το xbox series x δούλευε μια χαρά.

Σε δύο elite series 2 που πήρα από το πλαίσιο είχε πάλι θέμα και στο xbox series x που αγόρασα πρόσφατα έχει πάλι θέμα.

Σε εμένα όλες οι περιπτώσεις είναι χάσιμο ενός ποσοστού των πατημάτων, αλλά σε άλλους έχω δει ότι κολλάει κιόλας, που σημαίνει ότι η τρύπα δεν είναι αρκετά μεγάλη και έχω δει σε ακριβά κιόλας controllers να την μεγαλώνουν με μαχαιράκι!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, skiabox είπε

To θέμα είναι πονεμένο πολύ με το A κουμπί και μάλιστα είναι οριζόντιο, δηλαδή διατρέχει όλες τις εταιρίες που βγάζουν xbox χειριστήρια.

Είναι καθαρά θέμα τύχης.

Στο xbox series s που πούλησα μόλις πήρα το xbox series x δούλευε μια χαρά.

Σε δύο elite series 2 που πήρα από το πλαίσιο είχε πάλι θέμα και στο xbox series x που αγόρασα πρόσφατα έχει πάλι θέμα.

Σε εμένα όλες οι περιπτώσεις είναι χάσιμο ενός ποσοστού των πατημάτων, αλλά σε άλλους έχω δει ότι κολλάει κιόλας, που σημαίνει ότι η τρύπα δεν είναι αρκετά μεγάλη και έχω δει σε ακριβά κιόλας controllers να την μεγαλώνουν με μαχαιράκι!

 

Υπάρχει λύση μην ανησυχείς, παίξε κάποιο fighter παιχνίδι και θα λυθεί μόνο του το πρόβλημα. Έχω ακούσει ότι αν φάει ξύλο το κουμπάκι θα στρώσει.

Δοκιμασμένη λύση από ένα παλικάρι εδώ μέσα.

Όσο για τα Elite Series v2 που βγαίνουν στην φιλική τιμή των 180 ευρώ, εντάξει μωρε, ηλεκτρονικες συσκευές είναι, συμβαίνουν αυτά.

Αγοράζεις καινούριο Series X  και δεν πατιέται σωστά το κουμπί, λεπτομέρειες, τόσο σημαντικό είναι ένα  controller  για ην κονσόλα;

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, DiAvOl είπε

Υπάρχει λύση μην ανησυχείς, παίξε κάποιο fighter παιχνίδι και θα λυθεί μόνο του το πρόβλημα. Έχω ακούσει ότι αν φάει ξύλο το κουμπάκι θα στρώσει.

Δοκιμασμένη λύση από ένα παλικάρι εδώ μέσα.

Όσο για τα Elite Series v2 που βγαίνουν στην φιλική τιμή των 180 ευρώ, εντάξει μωρε, ηλεκτρονικες συσκευές είναι, συμβαίνουν αυτά.

Αγοράζεις καινούριο Series X  και δεν πατιέται σωστά το κουμπί, λεπτομέρειες, τόσο σημαντικό είναι ένα  controller  για ην κονσόλα;

Απλά προκαλεί εντύπωση ο μαζικός χαρακτήρας του φαινομένου.

Δηλαδή είναι σαν να δώσανε όλοι μαζί μια παραγγελία πριν πέντε χρόνια για το ίδιο καλούπι σε ένα κινέζικο εργοστάσιο, αυτό να έκανε λάθος στα χιλιοστά, αλλά να παρήγαγε τόσες ποσότητες που θέλει καμιά δεκαετία να εξαφανιστούν από τα ράφια προιόντα που βασίζονται σε αυτό το καλούπι.

Για την ακρίβεια μιλάμε για έλλειψη quality control που σημαίνει ότι το 50% είναι εντάξει στα χιλιοστά και το άλλο 50% όχι.

Επεξ/σία από skiabox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, skiabox είπε

Απλά προκαλεί εντύπωση ο μαζικός χαρακτήρας του φαινομένου.

Δηλαδή είναι σαν να δώσανε όλοι μαζί μια παραγγελία πριν πέντε χρόνια για το ίδιο καλούπι σε ένα κινέζικο εργοστάσιο, αυτό να έκανε λάθος στα χιλιοστά, αλλά να παρήγαγε τόσες ποσότητες που θέλει καμιά δεκαετία να εξαφανιστούν από τα ράφια προιόντα που βασίζονται σε αυτό το καλούπι.

Για την ακρίβεια μιλάμε για έλλειψη quality control που σημαίνει ότι το 50% είναι εντάξει στα χιλιοστά και το άλλο 50% όχι.

Έχουν περάσει 10 controller της MS  από τα χέρια μου, 2 από αυτά Elite (V1 και V2) και δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα. Το 50% είναι αυθαίρετο συμπέρασμα.

Θέματα έχουν αρκετά controllers σε όλους τους κατασκευαστές δυστυχώς.

Επεξ/σία από Lobo10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Lobo10 είπε

Έχουν περάσει 10 controller της MS  από τα χέρια μου, 2 από αυτά Elite (V1 και V2) και δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα. Το 50% είναι αυθαίρετο συμπέρασμα.

Θέματα έχουν αρκετά controllers σε όλους τους κατασκευαστές δυστυχώς.

Εγώ είχα πολύ αρνητική εμπειρία με το controller (σε καινούργια κονσόλα Xbox series X) και απ ότι φαίνεται πολλά άτομα εδώ μέσα δυστυχώς , είναι γενικευμένο το πρόβλημα 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω ειχα θεμα με 2 κοντρολερ, ενα με την κονσολα κ οταν μου το αλλαξαν παλι το ιδιο θεμα.. Κριμα τοσο χαλια το quality control απο μια εταιρεια μεγεθους οσο η microsoft ... 😟

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...