Προς το περιεχόμενο

Aκουστικά Earbuds Bluetooth με μικρόφωνο iFrogz Airtime Pro 2 20 €


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, coyote2 είπε

Λες να έχει 2 μικρόφωνα σε κάθε ακουστικό?

Δεν χρησιμεύουν σε τίποτα τα πολλά μικρόφωνα, αρκεί ένα και καλό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, The_Judas είπε

Οκ... το λέω επειδή αναφέρθηκε ότι έχουν ίδια ποιότητα ήχου.

Βλέπω όμως ότι τα earfun έχουν διαφορετικό driver, 6 μικρόφωνα και διάφορες άλλες λειτουργίες. 

 

2 ώρες πριν, coyote2 είπε

 

κι εγω δεν κατάλαβα γιατί τα ανέβασαν

 

Τα Earfun είναι από άλλο νήμα των προσφορών και τα ανέβασα εγώ και εδώ, γιατί απλά ρώτησε κάποιος άλλος συμφορουμίτης νωρίτερα για καλά ακουστικά με ANC σε προσφορά και του πρότεινα αυτά. 😉

Επεξ/σία από black66.gr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, black66.gr είπε

 

Τα Earfun είναι από άλλο νήμα των προσφορών και τα ανέβασα εγώ και εδώ, γιατί απλά ρώτησε κάποιος άλλος συμφορουμίτης νωρίτερα για καλά ακουστικά με ANC σε προσφορά και του πρότεινα αυτά. 😉

οκ τώρα ξεκαθάρισε το ζήτημα!

και εγώ τα earfun πήρα αφού είδα το link σου και την ανάλυση στο rtings αλλά μετά με μπέρδεψε το επόμενο post.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά δουλεύουν κανονικά τα δικά μου

Απλά έπρεπε να αφαιρέσω το smartwatch 

Μάλλον επειδή έχει κι αυτό μικρόφωνο μεγάφωνο για κλήσεις έτρωγε κόλλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 7/1/2022 στις 8:23 ΠΜ, plasTOST είπε

Όταν παραλάβεις γράψε κανένα review πως σου κάθετε στο αυτί και για την ποιότητα της κλήσης αν σε ακούνε χωρίς θορύβους κλπ.

 

Στις 8/1/2022 στις 11:35 ΠΜ, supermarioarv είπε

και εγώ θα ήθελα τα συγκεκριμένα μόλις τα παραλάβεις ενα review πως είναι σε θέμα ήχου (μουσική) αλλά και πως σε ακούνε οι άλλοι και πως τους ακούς....

 

Τα παρέλαβα, τα φόρτισα και τα χρησιμοποιώ καθώς γράφω αυτές τις αράδες.

 

Για μουσική είναι ΟΚ. Όχι κάτι τρομερό. Ίσως ακούγονται τα πρίμα πιο πολύ απ'τα μπάσα αλλά φταίει το γεγονός ότι δεν κλείνουν τον πόρο του αυτιού, έτσι όπως τα φοράω εγώ. Αν τα πλησιάσεις στον πόρο ανεβαίνουν και τα μπάσα.

Έχουν 3 "μαξιλαράκια" στη συσκευασία. Τα default είναι ένα είδος memory foam αλλά εμένα δε με βόλεψαν κι έβαλα τα πιο μικρά που είναι το κλασσικό "μαξιλαράκι". Επειδή είναι μικρά δεν βουλώνουν, όπως είπα, τον πόρο του αυτιού. Βέβαια, λόγω του earhook κάθονται σαν να κρέμονται αλλά δεν κουνιούνται. Το earhook είναι βολικό και δεν το νοιώθεις.

 

Τώρα, λίγο που μίλησα με άλλους δεν μπορώ να σας πω αν ακούν ή όχι με θόρυβο γιατί ήμουν εντός σπιτιού. Βέβαια, για τα 20€ πιστεύω ότι αξίζουν, έστω για τη μουσική on the go. Γιατί σε μένα ακόμα κι όταν έτρωγα κάτι, μου πέφτανε οι ψείρες τύπου Xiami TWS earbuds. Ε, με τα iFrogz δεν πέσανε 😁

Επεξ/σία από Mpiftekis
Μιλάω για τα iFrogz Airtime Sport
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω δεύτερη τρύπα στο πάνω μέρος αλλά δε ξέρω αν ειναι μικρόφωνο δεύτερο.

Μπορώ να πώ όπως άκουσα τον χρήση που τα φορούσε και μου τηλεφώνησε ότι ακούγονται καλά. Δηλαδή ο συνομιλητής έχει ένταση. 

Ακούγονται βέβαια και οι ήχοι γύρω του (αν υπάρχει πχ τηλεόραση δυνατή)

Δεν ακούγονται άλλου είδους ήχοι που είναι σε άλλες συχνότητες. Πχ απορροφητήρας

Αρα θεωρώ ότι έχει γενικά φίλτο αποκοπής εξωτερικών θορυβων με βάση τις συχνότητες. Ομιλίες άλλων περνάνε αλλά όχι πολύ ενοχλητικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως το 79,90 της αρχικης τιμης ειναι για γελια.

Δυστυχως καταστηματα με κατι τετοιες εξωφθαλμες διαφορες χανουν την αξιοπιστια και την πελατεια τους

Αφηνω μονο μια επιφυλαξη να εχει γινει λαθος κ να μην το εχουν παρει χαμπαρι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, kukukali είπε

Παντως το 79,90 της αρχικης τιμης ειναι για γελια.

Δυστυχως καταστηματα με κατι τετοιες εξωφθαλμες διαφορες χανουν την αξιοπιστια και την πελατεια τους

Αφηνω μονο μια επιφυλαξη να εχει γινει λαθος κ να μην το εχουν παρει χαμπαρι..

Στις ΗΠΑ κοστίζουν 35 δολάρια. Στην Ελλάδα γύρω στα 35-40 ευρώ. Αυτή είναι η τρέχουσα αξία τους.

Στα 20 ευρώ είναι καλούτσικη τιμή αλλά μην έχουμε την εντύπωση ότι αγοράζουμε ακουστικά αξίας 100 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως έχει πολλές προσφορές αν δεν έχεις και θέλεις να κάνεις τη δουλειά σου 

7-8 ευρω bluetooth με καλώδιο 

https://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=204853

 

οπως επίσης και το ξεβουλωτήρη τουαλέτας για να stand κινητού. Οσοι πήγατε στρατό το αγαπήσατε 

Μισό ευρω

https://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=81969 

Επεξ/σία από coyote2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...