Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft εξαγόρασε την Activision Blizzard έναντι $68,7 δισεκατομμυρίων


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, Lobo10 είπε

Το έχουν γράψει και άλλα παιδιά νωρίτερα.

Η Sony κατάφερε να γίνει συνώνυμο της λέξης κονσόλα το Playstation.

Kαι αν συνεχίσει θα γίνει συνώνυμο "ούπς, ότι χαζομάρα έκανε μου γύρισε μπούμερανγκ" :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DiAvOl είπε

Λάθος, το ποιο πιθανό είναι να τα αγόρασαν 2nd hand ή να τα δανείστηκαν από φίλο, που δεν φαινεται στα νούμερα.

Το θεωρώ σχεδόν αδύνατο να έχει κάποιος PS και να μην έχει παίξει με κάποιον τρόπο αυτά τα games.

Είχα μια δεκαετία PS3 και γύρω στα 4 χρόνια PS4. Ποτέ μα ποτέ δεν αγόρασα ή δανείστηκα Uncharted, Last of Us ή GoW γιατί πολύ απλά δεν με ενδιαφέρουν. Οπότε δεν ισχύουν αυτά που λες.

Και πρίν με φας και με πεις Xbox fanboy, PC gamer είμαι κυρίως. Δεν πήρα ποτέ στην ζωή μου κονσόλα Xbox και ούτε πρόκειται να πάρω γιατί δεν βλέπω το λόγο αν έχεις ήδη έναν σωστό PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Alexaras1991 είπε

Είχα μια δεκαετία PS3 και γύρω στα 4 χρόνια PS4. Ποτέ μα ποτέ δεν αγόρασα ή δανείστηκα Uncharted, Last of Us ή GoW γιατί πολύ απλά δεν με ενδιαφέρουν. Οπότε δεν ισχύουν αυτά που λες.

Και πρίν με φας και με πεις Xbox fanboy, PC gamer είμαι κυρίως. Δεν πήρα ποτέ στην ζωή μου κονσόλα Xbox και ούτε πρόκειται να πάρω γιατί δεν βλέπω το λόγο αν έχεις ήδη έναν σωστό PC.

Δεκτό, δεν γίνεται να αρέσουν όλα σε όλους αλλά τι έπαιζες στο PS3 και στο PS4? Έτσι από περιέργεια προσπαθώ να καταλάβω γιατί τα αγόρασες ως PC gamer που είσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, DiAvOl said:

Φέτος που έχουν την ίδια τιμή και λίγο καλύτερα spec το Xbox, γιατί πάλι πουλάει περισσότερο το PS5?

Βλέπεις πουθενά αδιάθετα Xbox Series X ή ακόμα και PS5? 

Αυτή τη στιγμή και οι 2 πρακτικά πουλάνε ότι έχουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, DiAvOl είπε

Δεν βγάζει ιδιαίτερο νόημα αυτό που έγραψες φίλτατε. Θες να δώσεις 3κ για PC αλλά προτιμάς Xbox επειδή έχεις καλή τηλεόραση;

Ε δεν εχω λεφτα για πεταμα 3000 και 4000 ευρω που σε 5 χρονια θα κανουν οσα το xbox 

Το νοημα ειναι αφου παιζω που και που gaming δεν θα παω να πεταξω 4000 ευρω για να λεω οτι εχω υπολογιστη τερας.Αυτο για να περναω την ωρα μου και αν καποτε το βαρεθω δηλαδη σε 1 ετος δεν θα κλαιω και τα χρηματα μου αντε να κλαψω τα 500 και 600 ευρω και οχι τα 4000

Επεξ/σία από savvasf1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, savvasf1 είπε

Ε δεν εχω λεφτα για πεταμα 3000 και 4000 ευρω που σε 5 χρονια θα κανουν οσα το xbox 

Το νοημα ειναι αφου παιζω που και που gaming δεν θα παω να πεταξω 4000 ευρω για να λεω οτι εχω υπολογιστη τερας  

Ειδικά αυτή την περίοδο αν δεν έχεις κάρτα γραφικών δεν αξίζει καθόλου να ασχοληθείς με PC building. Αργότερα εάν κάποτε πέσουν οι τιμές ίσως να αξίζει πάλι.

Προσωπικη διαπίστωση το ίδιο game στο PC είναι μέρα με την νύχτα σε σχέση με την κονσόλα, πολύ καλύτερα γραφικά (shadows, AA) και FPS συνήθως διπλάσια από αυτά την κονσόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Herald είπε

Kαι αν συνεχίσει θα γίνει συνώνυμο "ούπς, ότι χαζομάρα έκανε μου γύρισε μπούμερανγκ" :P 

Με τσιπαρισμένες κονσόλες το κατάφερε βέβαια όπως εύστοχα ανέφερε κάποιος σήμερα σε ένα σχόλιο που διάβασα στα social.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, music_lover είπε

Δεκτό, δεν γίνεται να αρέσουν όλα σε όλους αλλά τι έπαιζες στο PS3 και στο PS4? Έτσι από περιέργεια προσπαθώ να καταλάβω γιατί τα αγόρασες ως PC gamer που είσαι.

Δεν είχα PC μέχρι στα μέσα της PS4 γενιάς γιατί οι επιδόσεις του ήταν.. απογοητευτικές, δεν ήταν και τόσο μεγάλη βελτίωση σε σχέση με το PS3. Bloodborne στα 24fps anyone?

Οπότε είπα στον εαυτό μου "go big or go home", πήρα έναν καλό PC και ησύχασα.

Στο PS3 κυρίως καιγόμουν με Resistance 2 multiplayer και Call of Duty Black ops 1.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, WolvesInTheThroneRoom είπε

Επειδη δεν ξέρω τι ακριβως εννοεις. Δεν ξερεις ελληνικά ή εχει δυσκολια στην κατανοηση; ΟΧΙ προς το παρον δεν πουλαει περισσοτερο η MS. O άνθρωπος δεν σου ειπε οτι η MS πουλαει περισσοτερο. Σου λεει πεντακαθαρα, οτι οι ασυναρτησιες που λες πως η sony ειναι 6-7 μυρια μπροστα και εχει πουλησει 18 μυρια κονσολες ειναι ακριβως αυτο. Ασυναρτησιες. 

Δεν είναι Γιάννης είναι Γιαννάκης που λένε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 19/01/2022 at 11:29, Giem said:

Μπράβο στην Microsoft, θέλει να κυριαρχήσει στην γενιά αυτή και το καταφέρνει. Αν βγαλει και ενα χειριστήριο οπως του Ps5 δεν βρισκω λόγο να κρατήσω την Ps5 κονσόλα μου. 

Αλλά εγώ θέλω άλλο να ρωτήσω, με τόσα παιχνίδια στο xbox game pass εσείς που βρίσκεται τον χρονο να παίξετε; για να τερματίσω ενα παιχνίδι 40 ωρών θα χρειαστώ ένα μήνα. Πως θα καταφέρει ένα χρήστης 35 ετών με οικογένεια να παίζει; εγω αφιερώνω 2 ωρες την ημέρα και αυτό με δυσκολία. Αυτό που θέλω να πω θεωρώ πολλά παιχνίδια ισως πάνε χαμένα λογω του τεράστιου ογκου, αφου κάποιος θα επιλέξει να παίξει καποιο ΑΑΑ ή multiplayer. 

 

Εχεις 2 ώρες για gaming; Μερακλή σε βρίσκω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Lobo10 είπε

Με τσιπαρισμένες κονσόλες το κατάφερε βέβαια όπως εύστοχα ανέφερε κάποιος σήμερα σε ένα σχόλιο που διάβασα στα social.

Πιο πολυ πουλαει τωρα γνησια ps1 κ ps2 παιχνιδια που γεμισαμε συλλεκτες παρα τοτε στην εποχη τους. 😂

Αν θυμαμαι καλα μονο το gamecube απο δισκακια δεν είχε τσιπαριστει,δεν ειμαι σιγουρος για το xbox το πρώτο.

Επεξ/σία από RenVen
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, RenVen είπε

Πιο πολυ πουλαει τωρα γνησια ps1 κ ps2 παιχνιδια που γεμισαμε συλλεκτες παρα τοτε στην εποχη τους. 😂

Αν θυμαμαι καλα μονο το gamecube απο δισκακια δεν είχε τσιπαριστει,δεν ειμαι σιγουρος για το xbox το πρώτο.

ούυυ, απλά αν ξεχνιούσουν και δεν έκλεινες το διακόπτη του τσιπ μπαίνοντας στο xbox live, INSTANT ban😂

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...