Προς το περιεχόμενο

Εκτόξευση τιμών καινούριων και μεταχειρισμένων αυτοκινήτων και δικύκλων


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, paylidis said:

Νταξ ειπαμε καλη επιλογη εκανες και σου αρεσει αλλα για το θεο μη το χεσουμε κιολας...

Γούστα είναι αυτά. 

Προσωπικά προτιμώ της Hyundai σε κάθε κατηγορία σε σχέση με της VW από άποψη σχεδίου. 

Επίσης έχω την αίσθηση ότι θα αντέξουν περισσότερο με λιγότερες βλάβες κατά μέσο όρο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 971
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, NickTG είπε

Γούστα είναι αυτά. 

Προσωπικά προτιμώ της Hyundai σε κάθε κατηγορία σε σχέση με της VW από άποψη σχεδίου. 

Επίσης έχω την αίσθηση ότι θα αντέξουν περισσότερο με λιγότερες βλάβες κατά μέσο όρο. 

Στο οτι θα αντεξουν περισσότερο κ με λιγοτερες βλαβες δε νομιζω οτι διαφωνει κανεις... :) 

στη γενικευση που πηρε η μπαλα ολο το VAG group ενω μαλλον αναφερόταν στο Polo & to Golf παραμενει το σχολιο μου...

(που και παλι αν θες να συγκρινεις το I30N θα πρεπει να το κανεις με το Golf R Line οποτε και μάλλον θα παει απατο το hyundai)

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, paylidis είπε

Στο οτι θα αντεξουν περισσότερο με λιγοτερες βλαβες δε νομιζω οτι διαφωνει κανεις...

 

5 λεπτά πριν, NickTG είπε

Γούστα είναι αυτά. 

Προσωπικά προτιμώ της Hyundai σε κάθε κατηγορία σε σχέση με της VW από άποψη σχεδίου. 

Αν σκεφτείς ότι μέχρι τον φεβρουάριο ήθελα giuletta diesel qf, έχω φτάσει μακριά :D . Νάνε καλά ο συνεργάτης που του έβγαλε πρόβλημα σε ηλιοροφή, παράθυρα, φώτα και τιμόνι, αλλιώς θα ήμουν σε άλλο θέμα και θα ρωτούσα αν είναι σωστές οι τιμές επισκευής

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, paylidis said:

Στο οτι θα αντεξουν περισσότερο κ με λιγοτερες βλαβες δε νομιζω οτι διαφωνει κανεις... :) 

στη γενικευση που πηρε η μπαλα ολο το VAG group ενω μαλλον αναφερόταν στο Polo & to Golf παραμενει το σχολιο μου...

(που και παλι αν θες να συγκρινεις το I30N θα πρεπει να το κανεις με το Golf R Line οποτε και μάλλον θα παει απατο το hyundai)

Και η αντοχή δείχνει ποιότητα. Κάποιοι μάλιστα την προτιμούν. 

Κατά τα άλλα εγώ για αυτό έγινα συγκεκριμένος για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις. :P

Όπως και από rline Golf θα προτιμούσα το αντίστοιχο i30. 

6 minutes ago, Sakiz105 said:

 

Αν σκεφτείς ότι μέχρι τον φεβρουάριο ήθελα giuletta diesel qf, έχω φτάσει μακριά :D . Νάνε καλά ο συνεργάτης που του έβγαλε πρόβλημα σε ηλιοροφή, παράθυρα, φώτα και τιμόνι, αλλιώς θα ήμουν σε άλλο θέμα και θα ρωτούσα αν είναι σωστές οι τιμές επισκευής

Δεν θα έλεγα πάντως πως είναι τυπικές βλάβες για την Giulietta αυτές την οποία εννοείται προτιμώ εξωτερικά από ότι άλλο έχει αναφερθεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, NickTG είπε

 

Δεν θα έλεγα πάντως πως είναι τυπικές βλάβες για την Giulietta αυτές την οποία εννοείται προτιμώ εξωτερικά από ότι άλλο έχει αναφερθεί. 

Κατά τα άλλα, ακόμα και 120 άλογα που είναι στα 1600, είναι "πύραυλος". 320nm ροπής.

Πραγματικά, η έκδοση (2016 facelift) και μετά είνα έργο τέχνης. Και γενικότερα, τα alfa romeo τα θεωρώ τα πιο "αυτοκίνητα" όλων. Μακάρι να είχα λεφτά να έσκαγα σε Giullia, αλλά με τον μισθό μου δεν είμαι για τέτοια και ο χαρακτήρας μου δεν μου επιτρέπει να κάνω πάντα ότι λέει η καρδιά (εξού και το άκυρο που έφαγε το mazda 3).

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 27/6/2022 στις 1:52 ΜΜ, Sakiz105 είπε

Δεν είχε το μπλέ του N, διαφορετικά είχα πάει εκεί καρφί. Οι άλλες επιλογές μου ήταν άσπρο, και sunset red μεταλλικό, που το έδειξε σε μινιατούρα, ήταν κεραμιδί. 

Μιας και έχω πιο ολοκληρωμένη άποψη τώρα, παιδιά, kia/hyundai έχουν περάσει μπροστά από VAG και σε ποιότητα και σε design. Πριν το i30 ειχα δει, yaris, corolla, leon, golf, polo. Το μόνο που δεν είχα δει, και έλεγα αν δεν μου αρέσει το i30 είναι η τελευταία επιλογή, ήταν το SCALA. 

Πήρες τρομερό αυτοκίνητο, καλοτάξιδο να είναι. εμείς παραγγείλαμε το i20 nline σε dragon red χρώμα και αναμένουμε. όσων αφορά τη ποιότητα, μόνο τη πόρτα να ανοίξεις από το i20 και με τα πχ από το fabia καταλαβαίνεις τη διαφορά. εν γνώση μας πήγαμε στο i20 ξέραμε ότι γερμανική ποιότητα δεν θα πάρουμε αλλά τουλάχιστον ευελπιστούμε αξιοπιστία. επίσης είναι η μόνη αντιπροσωπεία με kia που κλειδώνει τιμή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, tutuyo είπε

Ναι, δεν ισχύει αυτο. Καλο αυτοκινητο το i30 με συγκεκριμένες αρετες, καλο vfm αλλα όχι ποιοτικο δεν ειναι

It's cheaper for a reason

Συμφωνώ. Έχουν φθήνια. Είναι ωραία, μάλλον είναι και αξιόπιστα, αλλά όταν μπαίνεις μέσα στο hyundai και μετά σε vw group, καταλαβαίνεις γιατί η vw είναι εκεί που είναι. Ειδικά αμα οδηγησεις dsg και μετα πας στο dct που βαζει η hyundai σε ποιανουν τα γελια.

Επεξ/σία από ideal09
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ideal09 είπε

Συμφωνώ. Έχουν φθήνια. Είναι ωραία, μάλλον είναι και αξιόπιστα, αλλά όταν μπαίνεις μέσα στο hyundai και μετά σε vw group, καταλαβαίνεις γιατί η vw είναι εκεί που είναι. Ειδικά αμα οδηγησεις dsg και μετα πας στο dct που βαζει η hyundai σε ποιανουν τα γελια.

Το ζητημα ειναι ότι σε μικροτερα μοντελα το καταλαβαινω, καπου πρεπει να κανεις εκπτωση σε υλικα/ποιοτητα

Αλλα,(οταν εψαχνα για αυτοκινητο) ακομη και μεγαλυτερα μοντελα τους, μου εβγαζαν μια προχειροτητα. Θυμαμαι χαρατηριστικα στο Sportage το mild hybrid, σηκωσα το πατωμα του χωρου αποσκευων και ειχε χυμα ετσι την μπαταρια. Βαλτε ενα καλυμα βρε ρεμπεσκεδες, σουλουπωστε το λιγο🙂

 

kia-sportage-48-V-rear-battery.jpg

2 ώρες πριν, gsisr είπε

επίσης είναι η μόνη αντιπροσωπεία με kia που κλειδώνει τιμή

σοβαρα?

αυτο ειναι τεραστιο συν και μπραβο τους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, tutuyo said:

Ναι, δεν ισχύει αυτο. Καλο αυτοκινητο το i30 με συγκεκριμένες αρετες, καλο vfm αλλα όχι ποιοτικο δεν ειναι

It's cheaper for a reason

Η ποιότητα είναι σχετική και ορίζεται από το τι θέλει η εταιρεία και τι ψάχνει ο πελάτης. 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Dr_73 είπε

Φίλοι που ασχολούνται με αγορές και πωλήσεις , λένε ότι ένα skoda octavia 5 facelift (1.8 tfsi) GT του 2009 (σαν τα περιπολικά) , που έχει μόνο 22Κ χλμ ,  γενικά σε άψογη κατάσταση , μπορεί να πωληθεί 20 με 21 χιλιάρικα. Έχει βάση λέτε αυτό που λένε ; 

Όχι, 13 ετών Skoda 20.000€ ?

Ότι μπορεί να το βάλει κάποιος αγγελία τόσο ναι, να πωληθεί θα έλεγα όχι , αλλά πολλά έχουν δει τα μάτια μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτη φορα βλεπω, να ειναι μεν απλησιαστα καινουργια και μεταχειρισμενα, αλλα κυριως να συμφερει και οικονομικα τελικα, να αγορασεις καινουργιο αντι για παλιο.

Μπαχαντελες (ετη, χλμ) και τις μοσχοπουλανε. Ουρες να αγορασουν.

Τα δε καινουργια, εχουν παρει πες ενα 30% πανω, και φιλας και κατουρημενες ποδιες για να σου ερθει σε κανα χρονο!

Οκ το πιασαμε, αυτοκινητο θα εχουν μονο οι πλουσιοι, οπως το 1950.

Αυτοκινητο για τον μεσο αστο δεν προβλεπεται πια, κυριως γιατι...δεν προβλεπεται η υπαρξη μεσαιας ταξης πλεον...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...