Προς το περιεχόμενο

Gran Turismo 7 [PS4][PS5]


Lobo10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 303
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω το πρωι το άφησα στο 1.10 και είχαν βάλει νέες αποστολές,  χρηματικά στο παναμερικανικο κύπελλο τα ιδια χρήματα μου έδωσε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, stcp είπε

Αυτο που ειδα ειναι οτι δινει 200.000 αναδρομικα αν εχεις χαλκινα στην εμπειρια πιστας και γεμισα λιγο τα credits μου😉

Ναι σου τα δίνει !!! μπηκα κι εγώ να δω διοτι νομιζα οτι το ειχε κάνει αυτόματα αλλα πρέπει να μπεις και να βγεις στην κάθε πίστα που έχεις ολοκληρώσει... Σε δυο ήθελα μόνο ένα χρυσό και πήρα το μπόνους του χαλκινου και στα καπάκια με νίκη και χρυσό τα μπόνους του χρυσού. Βοήθησε πολύ οτι είχα τρέξει ήδη 15 πίστες σε χαλκινο για να πάρω το αντίστοιχο τρόπαιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Eddy_Gordo είπε

Ναι σου τα δίνει !!! μπηκα κι εγώ να δω διοτι νομιζα οτι το ειχε κάνει αυτόματα αλλα πρέπει να μπεις και να βγεις στην κάθε πίστα που έχεις ολοκληρώσει... Σε δυο ήθελα μόνο ένα χρυσό και πήρα το μπόνους του χαλκινου και στα καπάκια με νίκη και χρυσό τα μπόνους του χρυσού. Βοήθησε πολύ οτι είχα τρέξει ήδη 15 πίστες σε χαλκινο για να πάρω το αντίστοιχο τρόπαιο.

Ακριβως! Πρεπει να μπεις σε μια εμπειρια πιστας που εχεις κανει και να κανεις εξοδο. Τοτε τα βαζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάντως ειχα κάνει αρκετά και έβγαλα 3Μ. Ενα youtuber που εβλεπα του σχολίαζε το update, ειχε κάνει χρυσα όλα τα circuit experience, εβγαλε 46Μ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, tsakonass είπε

Από content βάλανε κατι; Η συνεχίζουν να πασάρουν το καφέ ως campaign?

προσθεσαν αγώνες και ενα Mission το οποιο όλοι οι αγώνες ειναι endurance, διαρκουν 1 ώρα και χρειάζεται συγκεκριμένο αμάξι για να μπείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν έτοιμος να το αγοράσω μιας και το περίμενα από εποχές ps4 όταν βγήκε αλλά με απογοήτευσε μεγάλη έλλειψη από ότι είδα και αυτοκινήτων και πιστών.  Δυστυχώς από ότι κατάλαβα το campaign τις πίστες κτλ τις έχουν μειώσει δραματικά σε σχέση με τα προηγούμενα στα οποία ήθελες μήνες να παίζεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του λείπουν οχήματα όντως. Και πίστες. Και μεγαλύτερο βάθος στο career mode. Αυτά όμως φτιάχνονται με updates. Αυτό που θα ήθελα περισσότερο είναι damage system και qualification round.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/4/2022 στις 6:42 ΜΜ, music_lover είπε

Του λείπουν οχήματα όντως. Και πίστες. Και μεγαλύτερο βάθος στο career mode. Αυτά όμως φτιάχνονται με updates. Αυτό που θα ήθελα περισσότερο είναι damage system και qualification round.

qualification και εκκινηση απο σταση μου ελειπαν παντα απο τα GT. Ισως θυμαμαι λαθος, αλλα εκκινηση με σταματημενα αυτοκινητα πρεπει να εχουν να βαλουν απο το GT 3, οπου εκει ειχε ξεκινησει η εν κινησει εκκινηση.

Τωρα για το damage, δεν με πειραζει τοσο. Ισως επειδη οσα παιχνιδια εχω παιξει μεχρι στιγμης το damage system δεν με καλυπτει. Στην αρχη μοιαζει καπως εντυπωσιακο αλλα τελικα ανουσιο (για μενα).

Ειδικα στο GΤ που ειναι αρκετα sim και στοχος ειναι να οδηγεις πολυ προσεκτικα και σωστα οι συγκρουσεις ειναι κατι που αποφευγω. Προτιμω ενα συστημα "τιμωριας" με ποινες, παρα καποιες ζημιες που θα καταληγουν επαναλαμβανομενες.

Βεβαια αν το φτιαξουν σωστα και με βαθος καλοδεχουμενο.

Επεξ/σία από Brazhlias
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Brazhlias είπε

qualification και εκκινηση απο σταση μου ελειπαν παντα απο τα GT. Ισως θυμαμαι λαθος, αλλα εκκινηση με σταματημενα αυτοκινητα πρεπει να εχουν να βαλουν απο το GT 3, οπου εκει ειχε ξεκινησει η εν κινησει εκκινηση.

Τωρα για το damage, δεν με πειραζει τοσο. Ισως επειδη οσα παιχνιδια εχω παιξει μεχρι στιγμης το damage system δεν με καλυπτει. Στην αρχη μοιαζει καπως εντυπωσιακο αλλα τελικα ανουσιο (για μενα).

Ειδικα στο GΤ που ειναι αρκετα sim και στοχος ειναι να οδηγεις πολυ προσεκτικα και σωστα οι συγκρουσεις ειναι κατι που αποφευγω. Προτιμω ενα συστημα "τιμωριας" με ποινες, παρα καποιες ζημιες που θα καταληγουν επαναλαμβανομενες.

Βεβαια αν το φτιαξουν σωστα και με βαθος καλοδεχουμενο.

To gran Turismo δεν ήταν ποτέ ενα παιχνίδι που το ενδιέφερε το damage. Γιατι οταν πας σε competitive mode, βλεπε sport, mission με μεγάλη δυσκολία στο AI, αν τρακάρεις έχεις χάσει και δεν θα βγεις ποτέ πρώτος. Όσο για το qualification που αναφέρεις το θεωρώ άσκοπο στο Offline. Υπάρχουν Mode οπως τα time trials, circuit experience που μαθαίνεις την πίστα και μετά μπορείς ευκολά να κερδίσεις τα mission. 

Φυσικά όλα αυτά προσωπική γνώμη. 

Προσπαθώ να πάρω τα διπλώματα χρυσά αλλά η Laguna Seca με την F1 δεν μπορώ με τίποτα να την περάσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γίνεται αν θέλεις να λέγεσαι "The Real Driving Simulator" να μην έχεις damage control, έστω και υποτυπώδες. Δώσε μου τουλάχιστον την επιλογή να το κάνω enable ή disable. Υποθέτω ότι είναι δύσκολο να αποδώσεις ένα αληθοφανές damage contror system αλλά είπαμε, αν θέλεις να λέγεσαι "αληθινός εξομοιωτής οδήγησης, οφείλεις να το έχεις αλλιώς βρες άλλη περιγραφή για το πόνημα σου. Μιλάμε για ένα από τα ιστορικότερα παιχνίδια οδήγησης που έφτασε αισίως τα 25 χρόνια εξέλιξης, δεν θα τους χαριστούμε. Ούτε και για το qualification. Τα θεωρώ μεγάλες ελλείψεις εν έτη 2022. Θέλεις ή δεν θέλεις να κάνεις την διαφορά? Να ξεχωρίσεις? Από ότι φαίνεται όχι και είναι κρίμα. Και μιλάω ως μεγάλος φαν της σειράς από το 1997 και το PS1.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, music_lover είπε

Δεν γίνεται αν θέλεις να λέγεσαι "The Real Driving Simulator" να μην έχεις damage control, έστω και υποτυπώδες. Δώσε μου τουλάχιστον την επιλογή να το κάνω enable ή disable. 

Πάντως δεν πρόκειται για "simulator" και ας το λέει στο κουτί. Όπως και το Forza Motorsport, πρόκειται για κάτι ενδιάμεσο σε simulation και arcade. Στις εποχές PS1 μπορεί όντως να θεωρούνταν simulator.

Νομίζω ότι το Assetto Corsa θεωρείται πολύ πιο πιστό simulator. Όσο αναφορά την οδηγική συμπεριφορά τουλάχιστον, όχι το damage model. Υπάρχουν και άλλα simulators στο PC που όμως δεν γνωρίζω ποια είναι.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πάντως στο εξώφυλλο του παιχνιδιού GT2 για το PS1 έγραφε "The Real Driving Simulator", και δεν είχε damage, μόνο φθορά ελαστικών...  Μάλλον registered trademark είναι, "μόττο" ας το πούμε, παρά περιγραφή για τις δυνατότητες του παιχνιδιού...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έχει παρατηρήσει κανείς στα Gifts ότι δίνει σχεδόν πάντα το χειρότερο δώρο από τα 5, δλδ τα 5κ credits-10k κτλπ. 

Είναι σαν να το έχουν με 96% κ απο 1% στα υπόλοιπα. Ή πολύ απλά πρέπει να είμαι λιγο γκαντέμης :P

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...