Προς το περιεχόμενο

Gran Turismo 7 [PS4][PS5]


Lobo10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, music_lover είπε

Yes makes. Βλέπε CP2077.

Το να τα ρίχνεις όλα στους "χαρτογιακαδες" είναι η εύκολη λύση. Εδώ δεν μιλάμε για τον οποιονδήποτε. Μιλάμε για τον Yamauchi ο οποίος έχει και την δυναμη και το ειδικό βάρος που χρειάζεται για να βάλει ένα στοπ. Δηλαδη δεν έβλεπε ότι θα ξεφτιλίσει ότι έχτισε εδώ και 25 χρόνια; 

Αυτόν που δεν μπορείς να κατηγορήσεις είναι τον απλό dev που ακολουθεί απλά οδηγίες. 

Φαινόταν από το GT Sport που θα πήγαινε το πράγμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 303
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Το να τα ρίχνεις όλα στους "χαρτογιακαδες" είναι η εύκολη λύση. Εδώ δεν μιλάμε για τον οποιονδήποτε. Μιλάμε για τον Yamauchi ο οποίος έχει και την δυναμη και το ειδικό βάρος που χρειάζεται για να βάλει ένα στοπ. Δηλαδη δεν έβλεπε ότι θα ξεφτιλίσει ότι έχτισε εδώ και 25 χρόνια; 

Αυτόν που δεν μπορείς να κατηγορήσεις είναι τον απλό dev που ακολουθεί απλά οδηγίες. 

Φαινόταν από το GT Sport που θα πήγαινε το πράγμα. 

Υποθέσεις, υποθέσεις, υποθέσεις. Δεν είμαστε μέσα στα κέντρα των αποφάσεων οπότε δεν ξέρουμε με σιγουριά. Αν ήθελε όμως ο Yamauchi θα έκανε κάτι τέτοιο και στο GT sport. Αλλά δεν έγινε. Τι άλλαξε από τότε? Ο εμπνευστής πολλών "παπάδων" γνωστός και ως Jim..μην τα ξαναλέμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, music_lover είπε

Υποθέσεις, υποθέσεις, υποθέσεις. Δεν είμαστε μέσα στα κέντρα των αποφάσεων οπότε δεν ξέρουμε με σιγουριά. Αν ήθελε όμως ο Yamauchi θα έκανε κάτι τέτοιο και στο GT sport. Αλλά δεν έγινε. Τι άλλαξε από τότε? Ο εμπνευστής πολλών "παπάδων" γνωστός και ως Jim..μην τα ξαναλέμε.

Εννοείται ότι κάνουμε υποθέσεις. Πάντως δεν εννοω ότι ο Yamauchi ήθελε να διαλύσει το πνευματικό του παιδί. Αλλά ότι έχει ευθύνη για αυτό το αποτέλεσμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Εννοείται ότι κάνουμε υποθέσεις. Πάντως δεν εννοω ότι ο Yamauchi ήθελε να διαλύσει το πνευματικό του παιδί. Αλλά ότι έχει ευθύνη για αυτό το αποτέλεσμα. 

Σίγουρα δεν είναι αθώος. Αλλά δεν πιστεύω ότι είναι και ο κύριος υπεύθυνος για αυτήν την κατάσταση. Όπως πολύ σωστά είπες, ποιος θέλει να διαλύσει το πνευματικό παιδί του? Είναι σαν να πυροβολεί τα πόδια του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω νομίζω ήξεραν ότι δεν είναι έτοιμο, απλά έπρεπε να χτυπήσουν το forza, καθως έβγαλε το πρώτο racing στην next gen κονσολες.

Δεν θα το αφήσουν έτσι πιστευω, θα το φτιάξουν. Εγω προσωπικά θα του δώσω χρόνο.

Βέβαια χρειαζεται το χαστουκι να καταλάβει η Sony και η κάθε Sony να σταματήσουνε να μας πουλάνε φουμαρα. Οχι αλλα Microtransactions. Πληρωσα 65 ευρώ. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες πάντως. Η κατάσταση με τα ΜΤΧ ειναι τραγική. Ας ελπίσουμε να ακούσει κανενας μπας και αλλάξει κατι

Επεξ/σία από YiannisPj
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, Giem είπε

Εγω νομίζω ήξεραν ότι δεν είναι έτοιμο, απλά έπρεπε να χτυπήσουν το forza, καθως έβγαλε το πρώτο racing στην next gen κονσολες.

Δεν θα το αφήσουν έτσι πιστευω, θα το φτιάξουν. Εγω προσωπικά θα του δώσω χρόνο.

Βέβαια χρειαζεται το χαστουκι να καταλάβει η Sony και η κάθε Sony να σταματήσουνε να μας πουλάνε φουμαρα. Οχι αλλα Microtransactions. Πληρωσα 65 ευρώ. 

 

Γιατι λες οτι μπορει να μην ηταν ετοιμο? Εγω βλεπω οτι εχουμε να κανουμε με ενα GT Sport 2.0.

Πηραν το GT Sport αυτουσιο και απλα προσθεσαν μερικα πραγματα και αλλαξαν ελαχιστα με την προθεση να βασιστει σε mtx.

Ο τυπος λεει οτι σκοπος τους ειναι να προσομοιωσουν τη συλλογη αυτοκινητων στην πραγματικη ζωη. Αν ειναι δυνατον... Προς αυτη την κατευθυνση, τα mtx ειναι απαραιτητα και μη σου πω οτι μπορει στο μελλον να βαλουν και NFT. Εδω οι τυποι συνεργαζονται με την Hagerty για να καθοριζει δυναμικα τις τιμες των legendary αυτοκινητων με βαση τις πραγματικες τους αξιες.

The Hagerty Collection will include muscle cars, Group C Le Mans champions, iconic rally cars, and legendary movie cars. Players can acquire cars from the Hagerty Collection with in-game credits or game progressions. Car prices are based on the Hagerty Valuation Tool and will update based on real-life valuations. Hagerty Drivers Club member can opt in for an exclusive a select car with a custom Hagerty livery. https://www.hagerty.com/valuation-tools

Εγω εχω να πω, οτι δεν παμε καλα... αισχρο monetization.. στα παντα πλεον.

Επεξ/σία από mikesss
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντος 2 γνωστοί μου που το πήρανε το γύρισαν παλι σε gt sport.εγω απλα σταματησα. Αν μπεις  online με άλλους και βγει αυτος που εχει φτιαξει το room τους πεταει όλους. Ουτε Να αλλάξεις πίστα  μπορείς ουτε χρόνους μπορείς να δεις από friends. Απορώ πραγματικά.

πραγματα που δεν χρειάζεται να είσαι προγραμματιστης για να τα σκεφτείς και να τα εφαρμόσεις. Και ένα παιδάκι του δημοτικού θα τα σκέφτονταν. Μου θυμίζει τους πολιτικούς που δεν έχουν βγει από το γραφείο τους ποτε εξω στην κοινωνια και δεν ξέρουν πως είναι ένα απλό σούπερ μαρκετ.. Αλλά κάνουν πως τα ξέρουν όλα.

Σε λιγο θα σκεφτούν ότι τα αμάξια θελουν φουλάρισμα βενζίνη για να κάνεις γύρες. 2 ευρώ το φουλάρισμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παίζω μόνο offline πια αξίζει η αγορά του μόνο για αυτό;η θα είναι όπως στο GT sport,που έδωσα τζαπα χρήματα αφού κατόπιν εορτής κατάλαβα ότι δεν έχει καθόλου offline campaign.

Επεξ/σία από kostasblues21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kostasblues21 είπε

παίζω μόνο offline πια αξίζει η αγορά του μόνο για αυτό;η θα είναι όπως στο GT sport,που έδωσα τζαπα χρήματα αφού κατόπιν εορτής κατάλαβα ότι δεν έχει καθόλου offline gaming.

Δεν υπάρχει offline. Μην το πάρεις. 

Αυτό πάθαμε πριν μερικές μέρες που οι servers ήταν κάτω λόγω ενός bug που βρήκαν με το patch που είχε βγει live. Δεν υπήρχε κάτι να παίξεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τραγικες καταστασεις:

Gran Turismo 7 Reduced In-Game Rewards, and Fans Are Fighting Back - IGN

According to VGC, some players have begun using the Remote Play feature on PlayStation consoles along with a simple script to run the same race over and over again… without even playing it.

The result is that they generate millions of in-game credits without even picking up their controller.

The method was first posted to PSProfiles and shows how users can use a simple script in Windows machines running the PlayStation Remote Play app to run laps of the same track over and over again.

“I know with nerfs people are not happy and are probably turned off by the enormous grind, or at least I am,” said user, Septomor. “So, here are some scripts, created to adjust for those nerfs.”

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, mikesss είπε

Δεν υπάρχει offline. Μην το πάρεις. 

Αυτό πάθαμε πριν μερικές μέρες που οι servers ήταν κάτω λόγω ενός bug που βρήκαν με το patch που είχε βγει live. Δεν υπήρχε κάτι να παίξεις. 

Άλλο όμως ρώτησε και άλλο του απάντησες..ρωτάει αν υπάρχει story στο παιχνίδι, όχι αν θέλει μόνιμη σύνδεση σε server για να δουλέψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, music_lover είπε

Άλλο όμως ρώτησε και άλλο του απάντησες..ρωτάει αν υπάρχει story στο παιχνίδι, όχι αν θέλει μόνιμη σύνδεση σε server για να δουλέψει.

Τι εννοεις? ειπε οτι παιζει μονο offline και ρωτησε αν εχει offline gaming, offline περιεχομενο και του ειπα οχι. Και το συγκρινε με το sport που ειναι της ιδιας ακριβως λογικης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, music_lover είπε

Άλλο όμως ρώτησε και άλλο του απάντησες..ρωτάει αν υπάρχει story στο παιχνίδι, όχι αν θέλει μόνιμη σύνδεση σε server για να δουλέψει.

Ναι αυτό εννοούσα,στην ουσία αν υπάρχει παιχνίδι offline όπως το ξέραμε στα παλια gran turismo,γιατί αν είναι σαν το sport δεν αξίζουν τα 60ευρω.

Επεξ/σία από kostasblues21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...