Προς το περιεχόμενο

Gran Turismo 7 [PS4][PS5]


Lobo10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, DiAvOl είπε

εγώ είμαι έτοιμος!! Τα λέμε σε κάνα μήνα 😁

gt7_1.jpg.6c97a4e22ba09c817d19d8b8ce264e02.jpg

gt7.jpg

ποιά τιμονιέρα έχεις φίλε;

Η Sony και η παπαριές της με το licensing, Έχω την Fanatec Podium DD1, μόνο η βάση χωρίς καν τιμόνι 1250€, μαζί με τιμόνι πεντάλ και shifter κοντά στα 2500€ και μου λέει όχι θα παίξεις με το χειριστήριο.....Δεν πειράζει ας είναι καλά το Forza motosport που μάλλον μέσα στην χρονιά περιμένουμε το καινούργιο και τα υπόλοιπα pc racing Sims.

Καλό λιωσιμο!

Επεξ/σία από vfragos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 303
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, vfragos είπε

Η Sony και η παπαριές της με το licensing, Έχω την Fanatec Podium DD1, μόνο η βάση χωρίς καν τιμόνι 1250€, μαζί με τιμόνι πεντάλ και shifter κοντά στα 2500€ και μου λέει όχι θα παίξεις με το χειριστήριο.....Δεν πειράζει ας είναι καλά το Forza motosport που μάλλον μέσα στην χρονιά περιμένουμε το καινούργιο και τα υπόλοιπα pc racing Sims.

Καλό λιωσιμο!

Και εγώ έχω την Thrustmaster TS-XW με 3 τιμόνια, load cell πετάλια, χειρόφρενο, shifter και δεν μπορώ να παίξω GT7.😡😡😡

Υπάρχει ένα Drive HUB που υποτίθεται ότι κάνει δουλειά και κοστίζει  με μεταφορικά περίπου 120€.

Δεν μπορώ να γνωρίζω αν έχει απώλειες σε FFB κτλ.

Επεξ/σία από Lobo10
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Κατάφερα χθες να παίξω ένα τριωράκι (από 24:00 έως 03:00 😜) και πραγματικά έφαγα σκάλωμα με τα γραφικά. Επίσης, όντως το dualsense είναι όλα τα λεφτά σε αίσθηση. Αφού έκανα τις αρχικές αποστολές, ας το πούμε έτσι, ξεκίνησα να βγάλω τα διπλώματα. Έχω κολλήσει στην τελευταία δοκιμασία του αγωνιστικού διπλώματος. Έφαγα πόση ώρα και δεν μπορώ να το πάρω. Με το παραμικρό η porsche είτε θα βγει εκτός πίστας είτε θα πετάξει κώλο και πάλι θα βγει εκτός πίστας. Πρέπει να δοκίμασα καμιά 30αριά φορές σίγουρα. Καμιά συμβουλή ρε παιδιά, αν το πήρε κανείς? Σίγουρα πρέπει να ακολουθήσεις την αγωνιστική γραμμή, καθώς υπάρχουν σημεία που είναι βρεγμένα με αποτέλεσμα αν πατήσεις εκεί να χάσεις την πρόσφυση, κάτι το οποίο αν και με έσπασε τα νεύρα, με άρεσε σαν future, αλλά δεν μπόρεσα να κάνω ούτε έναν ολοκληρωμένο γύρο. Δεν ξέρω και αν και πότε μπορεί να χρειαστεί το συγκεκριμένο δίπλωμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Lobo10 είπε

Και εγώ έχω την Thrustmaster TS-XW με 3 τιμόνια, load cell πετάλια, χειρόφρενο, shifter και δεν μπορώ να παίξω GT7.😡😡😡

Υπάρχει ένα Drive HUB που υποτίθεται ότι κάνει δουλειά και κοστίζει  με μεταφορικά περίπου 120€.

Δεν μπορώ να γνωρίζω αν έχει απώλειες σε FFB κτλ.

Ευχαριστώ για την πληροφορία, που μπορώ να το βρώ 120€ με μεταφορικά; Το φτηνότερο που κατάφερα να βρώ είναι απο γερμανικό άμαζον που μαζί με μεταφορικά πάει στα 160€. Εμένα για να παίξει πρέπει να την βάλω σε compatibility mode που θα χάνει σίγουρα. Αυτό όμως είναι το λιγότερο, το πρόβλημα στην περίπτωση μου ότι για να παίξει πρέπει shifter και πεντάλ να συνδεόνται επάνω στην τιμονιέρα και εμένα συνδέονται ξεχωριστά, πρέπει να πάρω άλλα πεντάλ και shifter που να συνδέονται πάνω στην τιμονιέρα για να δουλέψει....

Στην δική σου περίπτωση έαν όλα συνδεόνται επάνω στην τιμονίερα δεν θα έχεις πρόβλημα.

Επεξ/σία από vfragos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, vfragos είπε

Ευχαριστώ για την πληροφορία, που μπορώ να το βρώ 120€ με μεταφορικά; Το φτηνότερο που κατάφερα να βρώ είναι απο γερμανικό άμαζον που μαζί με μεταφορικά πάει στα 160€. Εμένα για να παίξει πρέπει να την βάλω σε compatibility mode που θα χάνει σίγουρα. Αυτό όμως είναι το λιγότερο, το πρόβλημα στην περίπτωση μου ότι για να παίξει πρέπει shifter και πεντάλ να συνδεόνται επάνω στην τιμονιέρα και εμένα συνδέονται ξεχωριστά, πρέπει να πάρω άλλα πεντάλ και shifter που να συνδέονται πάνω στην τιμονιέρα για να δουλέψει....

Στην δική σου περίπτωση έαν όλα συνδεόνται επάνω στην τιμονίερα δεν θα έχεις πρόβλημα.

Ναι έχω και το hub της TM και κουμπώνονται όλα στη βάση.

Εδώ το βρήκα:

https://www.stealth-gamer.com/fr/drive-hub-adaptateur-volants-pour-ps4-et-xbox-one.html

Τα μεταφορικά για Ελλάδα είναι 18€ περίπου ανά παραγγελία και όχι ανά προϊόν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Lobo10 είπε

Ναι έχω και το hub της TM και κουμπώνονται όλα στη βάση.

Εδώ το βρήκα:

https://www.stealth-gamer.com/fr/drive-hub-adaptateur-volants-pour-ps4-et-xbox-one.html

Τα μεταφορικά για Ελλάδα είναι 18€ περίπου ανά παραγγελία και όχι ανά προϊόν.

Νομίζω για εσένα είναι αρκετά καλή λύση. Για το ps5 δυστυχώς χριάζεσαι και ένα έξτρα χειριστήριο ενσύρματο γιατί διαφορετικά κανει disconnections. Κάτι τέτοιο:

Horipad Mini Schwarz Standard [PlayStation 4] : Amazon.de: PC & Video Games

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, vfragos είπε

Νομίζω για εσένα είναι αρκετά καλή λύση. Για το ps5 δυστυχώς χριάζεσαι και ένα έξτρα χειριστήριο ενσύρματο γιατί διαφορετικά κανει disconnections. Κάτι τέτοιο:

Horipad Mini Schwarz Standard [PlayStation 4] : Amazon.de: PC & Video Games

Μπορείς να συνδέσεις πάνω και dualsense με καλώδιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα και με χειριστηριο, οκ πολυ καλο με ωραια αναδραση, αλλα δεν συγκρινεται με τιμονιερα και καθισμα. Επεστρεψα στην Τ300rs μου και συνεχιζω…

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ektelion είπε

Είχα την τύχη να μου το δώσουν νωρίτερα το παιχνίδι για review κι έπαθα την πλάκα μου. Αναλυτικά η γνώμη μου εδώ:

 

Συγχαρητήρια για το κανάλι σου γενικότερα. 🙏

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...