Προς το περιεχόμενο

Gran Turismo 7 [PS4][PS5]


Lobo10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, privateer είπε

οποιος παιζει σοβαρα τετοια παιχνιδια με τιμονιερα ακομη και GT7 το οποιο δεν το λες sim αλλα κατι ενδιαμεσο, δεν παιζει με καμερα απο εξω. Νόμος 😄

Ε μα ναι, επειδή διάβασα πως τα αυτοκίνητα πάνε σαν βάρκα και λέω "άλλο παιχνίδι παίζω εγώ ρε γμτ"?

Μετά κατάλαβα ότι παίζουν με την κάμερα από έξω και τους φαίνεται έτσι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 303
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 minutes ago, AntonisKo said:

Αν θέλεις να παίξεις σοβαρά, ναι είναι αναγκαίο.

Αν θέλεις απλώς να παίξεις, ναι δεν είναι.

👍

Εξαρταται τι εννοεις σοβαρα. Να κανεις ανταγωνιστικούς χρόνους? Οπως ειπα καλο ειναι αλλα μπορεις και να αυτοσχεδιασεις αν δεν θελεις να δωσεις ενα σωρο λεφτα που κανουν τα καλα καθισματα.

13 minutes ago, music_lover said:

Ε μα ναι, επειδή διάβασα πως τα αυτοκίνητα πάνε σαν βάρκα και λέω "άλλο παιχνίδι παίζω εγώ ρε γμτ"?

Μετά κατάλαβα ότι παίζουν με την κάμερα από έξω και τους φαίνεται έτσι.

Με τιμονιέρα μόνο από μέσα. Ακόμη και το grid legends το οποίο παίζω τώρα και είναι γαμάτο παρεπιπτόντως arcade βέβαια, μόνο με εσωτερική κάμερα εννοείται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταστείτε ότι παίζω με την κάμερα απο το τιμόνι με το dualsence. Εχω μια ANDA Seat αλλά δεν ξέρω πως μπορώ να στήσω rig για να παίζω. Ιδανικά θα ηθελα ολο το set, βλέπω την τιμονίερα της logitech G29 . Την έχεις κάποιος χρησιμοποιήσει να μου δώσει ενα feedback.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Giem είπε

ναι όλο το πακέτο, μιας και θα το κάνω να το κάνω σωστά

Για εμένα το πιο φθηνό "αξιοπρεπές πακέτο" είναι playseat challenge (220€) + Logitech G29 (290€). Το έφτιαξα πρόσφατα και παίζω GT7, αφού πρώτα δοκίμασα wheel stand pro + g29, το οποίο είμαι βολικό για αποθήκευση όχι για παιχνίδι...

 

3 ώρες πριν, Giem είπε

Αν το κάνω έτσι θα με χωρίσει η γυναίκα. 

Εγώ μόλις έφτιαξα το παραπάνω set up και δεν με χώρισε ακόμα😁😁  αλλά το χειρίζομαι αποκλειστικά εγώ είναι ογκώδες και βαρύ όταν μαζεύει- μαζί με την τιμονιερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thrustmaster είναι καλύτερη επιλογή από Logitech. Για παραπάνω υπάρχει και fanatec βέβαια. Αν και θα περίμενα να δω την dd της thrustmaster πριν έκανα οποιαδήποτε αγορά τώρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πρωτη τιμονιερα νομιζω πως ειναι πολλα τα λεφτα για την συγκεκριμενη. Θελεις ενα χιλιαρικο με τα εξτρα. Τα πεταλια πχ θα τα αλλαξεις. Για μενα ξεκινηστε απο κατι πιο φτηνο γιατι μπορει να ανακαλυψετε οτι δεν σας αρεσει η δεν εχετε τον χρονο ασχολειστε. Στο μελλον πηγαινετε σε DD οπως αυτη. Και οπως ειπα θα βγαλει και η Thrustmaster DD τιμονιερα οποτε ισως παιξουν καλυτερες τιμες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, privateer είπε

Για πρωτη τιμονιερα νομιζω πως ειναι πολλα τα λεφτα για την συγκεκριμενη. Θελεις ενα χιλιαρικο με τα εξτρα. Τα πεταλια πχ θα τα αλλαξεις. Για μενα ξεκινηστε απο κατι πιο φτηνο γιατι μπορει να ανακαλυψετε οτι δεν σας αρεσει η δεν εχετε τον χρονο ασχολειστε. Στο μελλον πηγαινετε σε DD οπως αυτη. Και οπως ειπα θα βγαλει και η Thrustmaster DD τιμονιερα οποτε ισως παιξουν καλυτερες τιμες.

Μάλλον η DD της TM θα είναι μόνο για PC αρχικά.

Λέγαμε προχθές για το DriveHub που όντως χρειάζεται όπως έγραφε ο φίλος ένα Hori Mini Controller για να μην κάνει αποσυνδέσεις στο PS5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα σταντ που εχουν μια κολωνα στην μεση για μενα ειναι αχρηστα..πλήρωσα και εγω next lvl 150 ευρώ και πήρα το μάθημα μου. Τώρα ψάχνω ολόκληρο ring να το αντικαταστήσω ,μην πω σαν τι κουνιέται...

Τιμονιερα έχω την t300rs gt edition

Με το drive hub παιζει και στο series x κανονικα

Το κουπερακι παει μαλλιοκουβαρα😀 δεν έχω χρημα βέβαια να του ρίξω νιτρο😛

 

6 ώρες πριν, skskre είπε

Για εμένα το πιο φθηνό "αξιοπρεπές πακέτο" είναι playseat challenge (220€) + Logitech G29 (290€). Το έφτιαξα πρόσφατα και παίζω GT7, αφού πρώτα δοκίμασα wheel stand pro + g29, το οποίο είμαι βολικό για αποθήκευση όχι για παιχνίδι.

Ειναι σταθερό το challenge? Θέση οδηγησης;  επίσης το τιμονι είναι σταθερό οταν παιζεις η κουνιούνται ολα ; έχω φάει φολα με το σταντ και πλεον τα φοβαμε. Αν δεν είναι εντελώς σταθερή η τιμονιερα πιστευω χαλάει η όλη εμπειρία. Και βασικό να παιζεις άνετα χωρίς να έχεις στο μυαλό σου να μην κάνεις απότομες κινησεις μη χαλάσεις καμια σιδερια😛 δεν μπορω να αποφασίσω τι να πάρω. Βρήκα και τα fk αλλά φενονται φτηνο κατασκευές 

Επεξ/σία από chrisgewrgi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, skskre είπε

Για εμένα το πιο φθηνό "αξιοπρεπές πακέτο" είναι playseat challenge (220€) + Logitech G29 (290€). Το έφτιαξα πρόσφατα και παίζω GT7, αφού πρώτα δοκίμασα wheel stand pro + g29, το οποίο είμαι βολικό για αποθήκευση όχι για παιχνίδι...

Προτείνεις κάτι αντίστοιχο με G29 που να υποστηρίζει και Xbox εκτός από PS, PC; Η είναι καλύτερα να πάρω κάποιο αντάπτορα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Τα σταντ που εχουν μια κολωνα στην μεση για μενα ειναι αχρηστα..πλήρωσα και εγω next lvl 150 ευρώ και πήρα το μάθημα μου. Τώρα ψάχνω ολόκληρο ring να το αντικαταστήσω ,μην πω σαν τι κουνιέται...

Τιμονιερα έχω την t300rs gt edition

Με το drive hub παιζει και στο series x κανονικα

Το κουπερακι παει μαλλιοκουβαρα😀 δεν έχω χρημα βέβαια να του ρίξω νιτρο😛

 

Ειναι σταθερό το challenge? Θέση οδηγησης;  επίσης το τιμονι είναι σταθερό οταν παιζεις η κουνιούνται ολα ; έχω φάει φολα με το σταντ και πλεον τα φοβαμε. Αν δεν είναι εντελώς σταθερή η τιμονιερα πιστευω χαλάει η όλη εμπειρία. Και βασικό να παιζεις άνετα χωρίς να έχεις στο μυαλό σου να μην κάνεις απότομες κινησεις μη χαλάσεις καμια σιδερια😛 δεν μπορω να αποφασίσω τι να πάρω. Βρήκα και τα fk αλλά φενονται φτηνο κατασκευές 

Είναι στιβαρή κατασκευή δεν έχει καμία σχέση με wheel stand. Δεν κουνιέται τπτ, η τιμονιερα και τα πετάλια ρυθμίζονται ώστε να βολευτείς και γενικά είναι τίμια κατασκευή, αν και την έχω λίγο καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...