Προς το περιεχόμενο

Gran Turismo 7 [PS4][PS5]


Lobo10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 303
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
16 ώρες πριν, vfragos είπε

Η Sony και η παπαριές της με το licensing, Έχω την Fanatec Podium DD1, μόνο η βάση χωρίς καν τιμόνι 1250€, μαζί με τιμόνι πεντάλ και shifter κοντά στα 2500€ και μου λέει όχι θα παίξεις με το χειριστήριο.....Δεν πειράζει ας είναι καλά το Forza motosport που μάλλον μέσα στην χρονιά περιμένουμε το καινούργιο και τα υπόλοιπα pc racing Sims.

Καλό λιωσιμο!

Είναι λίγο τραγικό αυτό όντως, λες και δεν θα μπορούσαν να βάλουν υποστήριξη μέσω firmware update. Αλλά μάλλον έχει να κάνει με το παπαρο licensing που λες. Κοιτούσα και εγώ για DD1/2 αλλά επειδή δεν είναι συμβατά με PS 4/5 και επειδή είναι το πρώτο μου rig, είπα να μην το παρακάνω (πάλι βέβαια κοντά στα 2.5k μου βγήκε..) Βολέψου με το Forza ή εάν έχεις PC έχει τα καλύτερα sim από οποιαδήποτε κονσόλα.

Πάντως racing σε κανονικό rig με DD είναι μοναδική εμπειρία, δεν συγκρίνεται με τιμόνι σε γραφείο. Μου πήρε μέρες να τελειώσω το setup λόγο υποχρεώσεων και δυσκολιών, άλλα άξιζε μέχρι και την τελευταία σταγόνα ιδρώτα 😆

Webp.net-resizeimage.jpg.6a66cd8bec252d8ff9b46d0a29585da4.jpg

1332652048_Webp.net-resizeimage(1).jpg.d848b92efc8e9399808b48274b12a3ca.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά γνωρίζει κάποιος πως λειτουργούν τα time trial; βλέπω ότι πηγαίνω σε κάθε πίστα και όταν επιλέγω τους χρόνους που έχουν κάνει οι άλλοι όλοι οι πίνακες είναι χωρίς παίκτες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, kostas-1982 είπε

Καλησπέρα κι από μένα. Το επίπεδο του ΑΙ πως σας φάνηκε; Υπάρχει καθολου ανταγωνισμός με ίδιου επιπέδου αυτοκίνητο;

Difficult level υπάρχει; 

Υπάρχει επίπεδο δυσκολίας. Στο μεσαίο που παίζω εγώ, μην περιμένεις πολλά πολλά από την ΑΙ. Όπως λέω χαρακτηριστικά και στο review "τα οχήματα που διαχειρίζεται η Α.Ι. είναι περισσότερο σαν κινητά εμπόδια που καλούμαστε να προσπεράσουμε, παρά σαν δυναμικοί οδηγοί με «προσωπικότητα», αν με εννοείτε". Οπότε αν το πάρεις, βάλε το στο δύσκολο με τη μία.

Δοκίμασα και το online χθες. Στο απλό multiplayer (με τα lobbies) δεν είχα πολύ καλή εμπειρία. Έκαναν κάτι περίεργα τα αμάξια, σαν να πάνε μπρος - πίσω. Στο sport ήταν πολύ καλύτερα τα πράγματα, αλλά εκεί πρέπει να το δεις πολύ πιο σοβαρά, γιατί οι αγώνες γίνονται ανά συγκεκριμένα διαστήματα, με πολύ αυστηρές προϋποθέσεις κλπ. Δεν είναι δλδ φάση "ας μπω να παίξω έναν αγώνα στα γρήγορα". Βέβαια από την άλλη, άλλο να ξέρεις ότι εκείνος με τον οποίο μονομαχείς εκείνη τη στιγμή είναι κανονικός άνθρωπος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα αγόρασα χθες το disk το έβαλα έγινε η εγκατάσταση αλλά κάνει download τα δεδομένα κ καθυστερεί πάρα πολύ  με σύνδεση 100αρα. Το έσβησα κ το ξαναέκανα κ πάλι τα ίδια λέει 95 λεπτά. Έχει κανείς το ίδιο θέμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο 1vs1 βλεπω η οθονη χωριζεται καθετα, οχι οριζοντια που ηταν στα παλιοτερα GT και στη Formula 1. Ειναι περιεργο! Δε βλεπω καπου επιλογη να αλλαζει αυτο...

6 λεπτά πριν, maotag είπε

Καλησπέρα αγόρασα χθες το disk το έβαλα έγινε η εγκατάσταση αλλά κάνει download τα δεδομένα κ καθυστερεί πάρα πολύ  με σύνδεση 100αρα. Το έσβησα κ το ξαναέκανα κ πάλι τα ίδια λέει 95 λεπτά. Έχει κανείς το ίδιο θέμα?

Εγω  ειχα κανει predownload στις 28/2. Δεν υπηρχε θεμα. Ισως εχουν μπουκωσει οι server. Ολοι κατεβαζουν GT!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοίταζα την car list. Μια car list που θεωρώ πως είναι ελλειπεστατη. Εκτός κ αν τα κρατάνε για dlc.

Audi δεν έχει κανέναν s κ rs μοντέλο!!!

Buggati δεν έχει την chiron κ την Divo.

Bmw δεν έχει Μ2 m8

Ferrari δεν έχει 488 pista, f90, 812

Mclaren δεν έχει 720 k 765

Porsche δεν έχει gt2

Κ πολλά άλλα. Περίμενα από έναν τέτοιο τίτλο να έχει πολλά από τα γνωστότερα μοντέλα. 

 

 

Επεξ/σία από ilias78
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/3/2022 στις 12:19 ΜΜ, petran91 είπε

Το παρέλαβα σήμερα αλλά πριν το ανοίξω έχω μία απορία.

Πώς ξέρω ότι πήρα έκδοση με το preorder? Στο κουτί δεν γράφει κάτι.

Θα πρέπει να σου σταλεί κάπως ο preorder κωδικός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 hours ago, ilias78 said:

Κοίταζα την car list. Μια car list που θεωρώ πως είναι ελλειπεστατη. Εκτός κ αν τα κρατάνε για dlc.

Audi δεν έχει κανέναν s κ rs μοντέλο!!!

Buggati δεν έχει την chiron κ την Divo.

Bmw δεν έχει Μ2 m8

Ferrari δεν έχει 488 pista, f90, 812

Mclaren δεν έχει 720 k 765

Porsche δεν έχει gt2

Κ πολλά άλλα. Περίμενα από έναν τέτοιο τίτλο να έχει πολλά από τα γνωστότερα μοντέλα. 

 

 

Εμένα μου λείπουν πολλά απλά αυτοκίνητα, όπως είχε πχ το GT2. Μπορούσες να τρέξεις με πουντάκι και Xsara...

Πιστεύω μέχρι να πάρω PS5 θα έχει μειωθεί κάπως το κενό με DLC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ilias78 είπε

Κοίταζα την car list. Μια car list που θεωρώ πως είναι ελλειπεστατη. Εκτός κ αν τα κρατάνε για dlc.

Audi δεν έχει κανέναν s κ rs μοντέλο!!!

Buggati δεν έχει την chiron κ την Divo.

Bmw δεν έχει Μ2 m8

Ferrari δεν έχει 488 pista, f90, 812

Mclaren δεν έχει 720 k 765

Porsche δεν έχει gt2

Κ πολλά άλλα. Περίμενα από έναν τέτοιο τίτλο να έχει πολλά από τα γνωστότερα μοντέλα. 

 

 

https://www.gtplanet.net/gt7-updates-add-new-tracks-cars-20220303/

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κι από μένα.

Για όσους έχουν απορία σχετικά με τα bonus προπαραγγελίας, υποτίθεται ότι σας τα στέλνουν μέσω email. Εγώ είχα κάνει προπαραγγελία την επετειακή έκδοση από το Console Club και από τα Public. Παρέλαβα από το Console Club και μου έστειλαν τον κωδικό μετά από μερικές ώρες. Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι, ενώ ακύρωσα την παραγγελία μου από τα Public, μου έστειλαν κωδικό για τα bonus. Άλλοι παίρνουν 2 κωδικούς, άλλοι δε παίρνουν κανένα. A glitch in the matrix.

Σκεφτόμουν να δώσω τον δεύτερο κωδικό εδώ ή στο subreddit του Gran Turismo αλλά επειδή φοβόμουν ότι θα τον χρησιμοποιούσε κάποιος πονηρός που είχε ήδη πάρει ένα δικό του κωδικό για να πάρει έξτρα credits, τον χρησιμοποίησα τελικά εγώ. Και δε μου έδωσε τίποτα.🤣

3 ώρες πριν, ilias78 είπε

Κοίταζα την car list. Μια car list που θεωρώ πως είναι ελλειπεστατη. Εκτός κ αν τα κρατάνε για dlc.

Audi δεν έχει κανέναν s κ rs μοντέλο!!!

Buggati δεν έχει την chiron κ την Divo.

Bmw δεν έχει Μ2 m8

Ferrari δεν έχει 488 pista, f90, 812

Mclaren δεν έχει 720 k 765

Porsche δεν έχει gt2

Κ πολλά άλλα. Περίμενα από έναν τέτοιο τίτλο να έχει πολλά από τα γνωστότερα μοντέλα. 

 

 

Από όλα τα αρνητικά που έχει το παιχνίδι αυτό, το τραγικό roster αυτοκινήτων είναι αυτό που με εκνευρίζει περισσότερο. Δε χρειάζεται να εστιάζεις σε συγκεκριμένα μοντέλα αυτοκινήτων όταν δεν υπάρχουν ολόκληρες μάρκες, όπως οι Bentley, Cadillac, Lotus και πολλές άλλες. Βάζουν καμιά ντουζίνα Skylines και GT-Rs, βάζουν Fiat 500, VW Beetle και Sambabus από το 1960, βάζουν κάτι vision αμάξια που δεν υπάρχουν καν και δε βάζουν Hennessey Venom, δε βάζουν SSC Tuatara, δε βάζουν Bugatti Chiron, που την ανέφερες και εσύ και που είναι στο GT Sport.. και δεν έχουν βάλει ΟΥΤΕ ΜΙΑ KOENIGSEGG! ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΜΗ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΒΟΥΝ ΜΙΑ ΜΑΡΚΑ ΥΠΕΡΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΠΟΥ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΣΕ ΠΟΣΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ, ΟΠΩΣ ΤΑ NEED FOR SPEED ΚΑΙ ΤΑ FORZA, ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΔΕΚΑ ΧΡΟΝΙΑ;!

Δεν έχω ιδέα τι νέα αυτοκίνητα σκέφτονται να προσθέσουν στο μέλλον. Αν θέλουν να ενημερώνουν το roster, θα μπορούσαν να προσθέτουν ένα καινούριο supercar κάθε μήνα. Ή θα μπορούσαν να προσθέτουν παλιά αμάξια σαν τα Sambabus και τα Fiat 500 του '60 που ανέφερα και πιο πριν, γι αυτούς που προτιμούν τα oldies. Όμως μάρκες σαν τις Bentley, Cadillac, Lotus και Koeniggseg πρέπει να προστεθούν στο παιχνίδι ΠΡΟΧΘΕΣ.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το GT Sport κυκλοφόρησε με 168 αυτοκίνητα και 29 πίστες και δύο χρόνια μετά είχε 324 αυτοκίνητα και 82 πίστες ενώ το GT 7 ξεκίνησε με 424 αυτοκίνητα και 63 πίστες. Δεν θα ήθελα να περιμένουμε να κυκλοφορήσει το παιχνίδι μέχρι αυτά να γίνουν όσα του GT 6 που είχε από το ξεκίνημα του 1200 αυτοκίνητα και 30 πίστες γιατί πλέον δεν υπάρχει πρόβλημα προσθήκης τους καθότι οι αναβαθμίσεις γίνονται τη σήμερον με updates. Και σε αυτή την περίπτωση όποιος έχει την υπομονή να περιμένει θα βγει κερδισμένος. Το πιθανότερο είναι το συγκεκριμένο παιχνίδι να πάρει υποστήριξη μέχρι το τέλος της ζωής του PS5.

Επεξ/σία από music_lover
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κ για να τα αποκτήσεις όλα αυτά, ήθελες 390 ευρώ (μόνο για τα αυτοκίνητα)......

Gt7, παιχνίδι του 2022 κ τα περισσότερα αυτοκίνητα είναι της περασμένης 10ετιας (κ πιο παλιά). Έχει ένα αυτοκίνητο του 2021, 3 αν θυμάμαι 2020, 6-7 του 2019 κ όλα τα άλλα είναι από περασμένα gt. Κ για κάθε καινούριο απλά θα σε χρεώνει αν το θες.

Αυτό που θέλω να πω, είναι πως σε ένα τέτοιο game, με κυκλοφορία 2022, θα περίμενε κανείς όλα τα καινούρια super cars να είναι μέσα. Κ όχι όλα τα παλιά. Αλλά έτσι, κάνεις θα αγόραζε dlcs.

 

Επεξ/σία από ilias78
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, ilias78 είπε

Κ για να τα αποκτήσεις όλα αυτά, ήθελες 390 ευρώ (μόνο για τα αυτοκίνητα)......

Gt7, παιχνίδι του 2022 κ τα περισσότερα αυτοκίνητα είναι της περασμένης 10ετιας (κ πιο παλιά). Έχει ένα αυτοκίνητο του 2021, 3 αν θυμάμαι 2020, 6-7 του 2019 κ όλα τα άλλα είναι από περασμένα gt. Κ για κάθε καινούριο απλά θα σε χρεώνει αν το θες.

Αυτό που θέλω να πω, είναι πως σε ένα τέτοιο game, με κυκλοφορία 2022, θα περίμενε κανείς όλα τα καινούρια super cars να είναι μέσα. Κ όχι όλα τα παλιά. Αλλά έτσι, κάνεις θα αγόραζε dlcs.

 

Εγώ πάλι χίλιες φορές προτιμώ τα παλιά "άγρια" supercars που ήταν fun to ride παρά τα νέα ξενέρωτα που είναι γεμάτα ηλεκτρονικά βοηθήματα. Δώσε μου Mitsubishi GTO, Toyota Supra, Nissan Skyline κλτ κτλ. Αυτά τουλάχιστον κουβαλάνε και μια τεράστια ιστορία πίσω τους και είχαν ένα σωρό βελτιώσεις και τροποποιήσεις να τους κάνεις. Αλλά, γούστα είναι αυτά, καθένας με τα δικά του..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...