Προς το περιεχόμενο

Cosmote Gigamax Unlimited (απεριόριστα data & λεπτά ομιλίας) στα 37€ [TEΛΟΣ]


blueangel3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, manwlis77 είπε

Οπότε συμφέρει να κόψω το σταθερό μιας και το έχω μόνο για ίντερνετ

 

αυτο εξαρταται απο τις δικες σου αναγκες, το κόστος για καθε περιπτωση και το τι ταχυτητες πιανεις στην περιοχή σου και ποσο σταθερο δικτυο κινητης εχεις. 

 

Εμενα με συμφερει καθως στα δυο χρονια συμβολαιου θα πληρωσω παραπανω και για τα 2 χρόνια 30 ευρώ, θα εχω απεριοριστα δεδομενα και κλησεις σε 2 κινητα (το ενα μεσω ip τηλεφωνια) και ιντερνετ στο σπιτι που δεν φανταζομουν (απο 17/1 πηγα στα 300-700/60-80) αλλά δεν έχω σταθερη τηλεφωνία  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζουμε αν μπορούμε να έχουμε και 2η κάρτα για ομιλία, sms και internet? Θέλω να κάνω μεταφορά (από vodafone) και το κινητό της γυναίκας μου στο πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, go1971 είπε

Γνωρίζουμε αν μπορούμε να έχουμε και 2η κάρτα για ομιλία, sms και internet? Θέλω να κάνω μεταφορά (από vodafone) και το κινητό της γυναίκας μου στο πρόγραμμα.

Το πρόγραμμα ειναι για μια γραμμη και τις εξτρα καρτεςπου ενδεχομένως να παρεις για τις χρησεις που τελως πάντων εχεις κατα νου . Οι εξτρα κάρτες δεχονται μαι στελνουν sms, μοιραζονται τα απεριόριστα data , αλλα δεν δεχονται ουτε κανουν κλησεις voice. Μπορεις να τις εχεις σαν δευτερη σιμ σε κινητο ή να εχεις voip γραμμη σε τριτη εταιρεία.

Δεν εχει νοημα να βαλεις και την σύζυγό σε τοσο ακριβο πακετο. Εγω της εδωσα μια καρτα για τα data και εχει το δικο της νούμερο καρτοκινητο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1) τελικα εχει κοφτη; οριο;
2) ποσο κανει η εξτρα sim;
3) ως ποσες παιρνεις;
4) τα sms που λαμβανεις στη main sim πανε σε ολες;
5) οι αλλες sim στελνουν sms; και ποιος χρεωνεται;

Επεξ/σία από akaloith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, akaloith είπε

1) τελικα εχει κοφτη; οριο;
2) ποσο κανει η εξτρα sim;
3) ως ποσες παιρνεις;
4) τα sms που λαμβανεις στη main sim πανε σε ολες;
5) οι αλλες sim στελνουν sms; και ποιος χρεωνεται;

1. 100tb όριο

2. 3,02 ευρώ ανά μήνα αν κάρτα 

 3. 4

4. Όχι

5. Κανονικά αλλά νομίζω έχουν εξτρα χρέωση την οποία θα τη χρεώνεται αυτός που υπέγραψε το συμβολαιο...ας απαντήσει κάποιος άλλος σε αυτό.

 

 

 

Επεξ/σία από panagiotis1988
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, panagiotis1988 είπε

Κανονικά αλλά νομίζω έχουν εξτρα χρέωση την οποία θα τη χρεώνεται αυτός που υπέγραψε το συμβολαιο...ας απαντήσει κάποιος άλλος σε αυτό 

Από την εφαρμογή της COSMOTE πάω να βάλω sms στην κάρτα που έχω μόνο δεδομένα αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ παντως έστειλα 1 και μοναδικο sms μέσω του interface του  ρούτερ μου κανονικά, αλλά στην κοσμοτε και μου ήρθε κανονικά απάντηση στο ρούτερ.

1650717494775.jpg

Επεξ/σία από panagiotis1988
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Όχι, είναι μόνο για data. Το πολύ πολύ να μπορούν να λάβουν από cosmote μόνο για ενημερώσεις/σύνδεση σε cosmote app

Μπορουν και να στείλουν και να κάνουν sms , δεν μπορούν να δεχτούν και να λάβουν κλήσεις.

Επίσης δεν μπορούν να ενεργοποιηθούν πακέτα σε αυτές τις κάρτες . Τα sms θα χρεωθούν. Ο σκοπός είναι να στέλνουν ειδοποιήσεις οι συσκευές στις οποίες χρησιμοποιούνται οι sim. Συναγερμοί, ρούτερ κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, asteroulis είπε

Μπορουν και να στείλουν και να κάνουν sms , δεν μπορούν να δεχτούν και να λάβουν κλήσεις.

Επίσης δεν μπορούν να ενεργοποιηθούν πακέτα σε αυτές τις κάρτες . Τα sms θα χρεωθούν. Ο σκοπός είναι να στέλνουν ειδοποιήσεις οι συσκευές στις οποίες χρησιμοποιούνται οι sim. Συναγερμοί, ρούτερ κτλ.

Τα τυχόν sms που γίνουν από κάποια/ες extra sim δεν συμπεριλαβάνονται στα δωρεάν 2000 sms προς όλα τα εθνικά δίκτυα που είναι στις παροχές του βασικού προγράμματος cosmote gigamax unlimited ?

Δηλαδή αν κάνεις sms από μια extra sim,αυτό θα χρεωθεί κανονικά,ως χρέωση εκτός παγίου? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ultrahd είπε

Τα τυχόν sms που γίνουν από κάποια/ες extra sim δεν συμπεριλαβάνονται στα δωρεάν 2000 sms προς όλα τα εθνικά δίκτυα που είναι στις παροχές του βασικού προγράμματος cosmote gigamax unlimited ?

Δηλαδή αν κάνεις sms από μια extra sim,αυτό θα χρεωθεί κανονικά,ως χρέωση εκτός παγίου? 

Ακριβώς! Χρεώνονται με τιμή τιμοκαταλόγου εκτος παγίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και Χριστός Ανέστη ! Στο σπίτι έχουμε 4 συσκευές (3 smartphones και 1 λάπτοπ για σερφάρισμα και ταινίες) καθώς και 1 Xbox One αποκλειστικά για FIFA online. Τώρα έχω συνδέσει την 2η sim σε ένα παλιό κινητό Huawei με 4G με το οποίο έχω κάποια ελάχιστα lags,όταν παίζω online στο FIFA.. Αξίζει να πάρω κάποιο φθηνό 4G router (TP-LINK TL-MR6400 v4) ή κάποιο φθηνό 5G smartphone (της TCL έχω δει στα 150€) ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...