Προς το περιεχόμενο

Cosmote Gigamax Unlimited (απεριόριστα data & λεπτά ομιλίας) στα 37€ [TEΛΟΣ]


blueangel3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα παρέλαβα το mu5001 από vodafone για χρήση με κάρτα cosmote . Σε λίγη ώρα θα πάω να το ρυθμίσω και θα ήθελα να ρωτήσω για τα παρακάτω :

1) 5g θα πάρει αυτόματα ή θα πρέπει να το βάλω σε κινητό αναγνωρισμένο από cosmote ή θα πρέπει να καλέσω την εξυπηρέτηση πελατών .

2) Apn βάζω internet ή κάνω λάθος ;

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μετά από 2 βδομάδες τουλάχιστον από την παραγγελία , και επανειλημμένες ερωτήσεις μου στο 13888 , εδέησε και ήρθε το συμβόλαιο στα ΕΛΤΑ . Είμαι επαρχία βλέπετε και δεν έχει κατάστημα εδώ . Τώρα περιμένω την ενεργοποίηση . Βλέπω οτι οι extra sim είναι standard και θέλουν κόψιμο , δεν βγαίνει η nano από μέσα . Έτσι είναι σε όλους ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, chrismas είπε

 

1) 5g θα πάρει αυτόματα ή θα πρέπει να το βάλω σε κινητό αναγνωρισμένο από cosmote ή θα πρέπει να καλέσω την εξυπηρέτηση πελατών .

2) Apn βάζω internet ή κάνω λάθος ;

Ευχαριστώ 

 

9 λεπτά πριν, alekout είπε

Βλέπω οτι οι extra sim είναι standard και θέλουν κόψιμο , δεν βγαίνει η nano από μέσα . Έτσι είναι σε όλους ;

Οι extra κάρτες είναι triple sim

Επεξ/σία από flyer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον είμαι άτυχος . Είχα ανοίξει μόνο τις 2 . Τελικά και οι άλλες 2 είναι ίδιες , δεν είναι triple sim . Τη μία την έκοψα επιτυχώς . Τι λέτε να ζητήσω αντικατάσταση ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/3/2022 στις 9:26 ΜΜ, nikangel είπε

Μόλις γύρισα από Γερμανό κάνοντας το συμβόλαιο 18 μηνών στα 37 + extra SIM 3 ευρώ. Για να βοηθηθούν και άλλοι αναφέρω.

1) Στην σχετική φόρμα της ιστοσελίδας της cosmote εδώ και ημέρες έχω συμπληρώσει από 2 φορές 3 διαφορετικά νούμερα και δεν με κάλεσαν ποτέ. 

2) Τηλεφωνικά η διαδικασία αργεί καθώς πρέπει να υπάρχει αποστολή με κούριερ ενώ στο κατάστημα στο ενεργοποιούν αμέσως.

3) Αν κάνεις μετατροπή από καρτοκινητο της cosmote η δέσμευση είναι 18 μήνες αντί για 24 μήνες

4) Αν είσαι άνεργος με καρτα ΟΑΕΔ έχεις 10% έκπτωση. Επίσης αν δηλώσεις σταθερό τηλέφωνο ΟΤΕ οποιουδήποτε συγγενή έχεις ακόμα 10% έκπτωση

5) Αν μεταφέρεις το σταθερό του σπιτιού σου από άλλη εταιρεία στον ΟΤΕ τότε έχεις 40% έκπτωση επί τών 37 ευρώ

6) Η αρχική τιμή του συγκεκριμένου προγράμματος είναι στα 90 ευρώ και η τελική τιμή προκύπτει ως έκπτωση επιδότηση 800+ ευρώ (στο 18μηνο) για αυτό έχει πέναλτι αν φύγεις νωρίτερα

7) Το πέναλτι για τους πρώτους 3 μήνες είναι μόνο 62 ευρώ ενώ από τον 4 ως τον 9 μήνα ανεβαίνει στα 130 ευρώ και μετά πέφτει κλιμακωτά ως την λήξη του συμβολαίου

😎Αν επιλέξεις να παίρνεις έντυπο λογαριασμό η τιμή από τα 37 πάει στα 37.93 ευρώ. Η έκπτωση των 93 λεπτών είναι για e- bill

9) Αν πάτε αυτές τις ημέρες ο πρώτος λογαριασμός θα έρθει παραπάνω από 37+3 της extra SIM καθώς περιέχει και τις χρεώσεις αναλογικά για λίγες ημέρες μέχρι να λήξει ο μήνας. 

10) Την Extra SIM ή τις Extra sims μέχρι 4 μπορείτε να τις κόψετε ανά πάσα στιγμή μέσα στην διάρκεια του προγράμματος χωρίς ποινή. Επίσης χωρίς ποινή μπορείτε να τις ενεργοποιησετε ξανά

11) Για οικογενειακά προγράμματα unlimited η τιμή του κάθε παγίου πέφτει ακόμα πιο χαμηλά

12) Υπάρχει πολιτική ορθής χρήσης των Data η οποία είναι στα 100tera byte και ο μέσος ιδιώτης αποκλείεται να τα εξαντλήσει ποτέ.

13) Ο υπάλληλος του Γερμανού μου είπε πως γίνεται μάχη με αυτό το πρόγραμμα και έχει κάνει αρκετές αιτήσεις ειδικά για φορητότητα από άλλες εταιρείες. Μου είπε πως αυτές οι προσφορές κρατάνε για λίγο και δεν θεωρεί πως θα υπάρχει χαμηλότερη τιμή στον επόμενο 1 χρόνο

14) Αν έχεις κάνει φορητότητα από φοιτητικό ή προνομιακό cosmote και διακόψεις ή λήξει το συγκεκριμένο πρόγραμμα χωρίς να το ανανεώσεις ο αριθμός δεν ξαναγίνεται καρτοκινητο 

15) Από τις προσωπικές μου πληροφορίες αναφέρω πως αυτή την περίοδο γίνεται μάχη και από τις εταιρείες να κρατήσουν τους συνδρομητές τους και υπάρχουν πολλά παράπονα από υφιστάμενους συνδρομητές οι οποίοι είναι δυσαρεστημένοι που πληρώνουν διπλά και τριπλά χρήματα χωρίς όμως να έχουν unlimited παντού. Επειδή οι εταιρείες φοβούνται πολλά πιστόλια στους λογαριασμούς, θεωρώ πως τα πάγια θα πέσουν και στους παλιούς συνδρομητές με μορφή επιδοτήσεων από τις ίδιες εταιρίες. 

16) Με τα 37 +3 ευρώ έχω απεριόριστη ομιλία σε όλα τα σταθερά και κινητά εντός Ελλάδος και απεριόριστα GB (100tera) που υπερκαλύπτουν τις ανάγκες μου. Μέχρι πρότινος πλήρωνα 23 σταθερό και internet στο σπίτι + 12ευρω για σχεδόν απεριόριστη ομιλία (1500 λεπτά) για 25 ημέρες στο κινητό + 12 ευρώ για άθλια πακέτα internet της τάξης των 3-5 gb ανά μήνα. Συνολικά έφευγαν 50 ευρώ και πάλι με αρκετούς περιορισμούς

Να αναφέρω για αυτούς που σκέφτομαι να κόψουν το σταθερό στο σπίτι με την χρήση της Extra SIM πως για να φύγω από το σταθερό internet στο σπίτι από άλλο πάροχο (nova) έχω ποινή πέναλτι 132 ευρώ η οποία μειώνεται καθώς περνάνε οι μήνες ανά 6 ευρώ και τέλος και πιο σημαντικό αν κάνετε την σύμβαση να ζητήσετε ΠΆΣΗ ΘΥΣΊΑ ΦΡΑΓΗ σε 5 ψηφία καθώς οι συνδέσεις κινητής δεν προστατεύονται διαφορετικά και μπορεί αν την πατήσετε τα 37 ευρώ να γίνουν 137 σε χρόνο ρεκόρ. Προσωπική μου άποψη και κλείνω το συγκεκριμένο πακέτο είναι οτι καλύτερο έχει κυκλοφορήσει ποτέ καθώς με όλες τις άλλες εταιρείες είχα προβλήματα με την κάλυψη δικτύου. Η cosmote σε δικαρτο κινητό είχε πάντα άριστο σήμα και πολύ καλή κάλυψη 5g Αν αγοράσετε κάρτα sim data να θυμάστε πως μπορεί να μπει σε κινητό , τάμπλετ, φορητό wifi spot καθώς και SIM router. Τα 4G+ router έχουν νορμάλ τιμές και καλύπτουν τον μέσο χρήστη. Τα 5g routers έχουν τιμές από 300 ως 500 ευρώ αλλά εκμεταλλεύονται πλήρως τις ταχύτητες των δικτύων 5g 

Ελπίζω να βοήθησα

 

 

 

span widget

Καλησπερα επειδη τα χεις γραψει υπεροχα:

Καποιος που εχει ανεργια + συνδιαστικο + φορητοτητα σταθερο κινητο cosmote + 1 extra sim 

Adsl 24: 22.90

Unlimited: 37

Extra sim: 3

Μπορεις να μας πει που εφαρμοζεται το 10% της ανεργιας το 10% του συνδιαστικου και το 40% της φορητοτητας και των 2;;

Στο τηλεφωνο που με πηραν αρνηθηκαν το 40αρι και τα 10αρια τα βαζαν πχ μονο στο σταθερο..... Τι μπορω να κανω; Τι θα πρεπε να μου δωσουν στα παραπανω ως τελικη τιμη και πως θα το παρω;

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πηγα βοντα γιατι 
δοκιμασα cosmote σπιτι μου και ηταν η χειροτερη απ ολους, πολυ κακο σημα, ναι υπαρχουν και αυτα τα μερη
και στις εκπτωσεις το ενα τους ξυνιζε το αλλο τους βρωμουσε
οποτε:
18,60 adsl σταθερο 300min 2 παγια δωρο (που ξεφορτωθηκα τη σταθερη στη μανα μου)
28,20 unlimited κινητο + extra sim + mifi

δυστυχως η κοσμοτε στη περιοχη μου δεν...
κυριακη λενε η προσφορα ληγει... λενε....

Επεξ/σία από akaloith
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι και εγώ. Πήρα τηλέφωνο στην Cosmote και έκανα αίτηση για το πρόγραμμα unlimited στα 37ευρω. Όταν ζήτησα να μου στείλουν και έξτρα sim μου είπαν ότι πρώτα θα υπογράψω το συμβόλαιο και ύστερα θα μπορώ να αγοράσω τις έξτρα κάρτες sim. Ισχύει αυτό η θα δυσκολευτώ μετά να τις πάρω. Γιατί βασικό στοιχείο που πάω στο πρόγραμμα είναι η δυνατότητα που προσφέρουν οι έξτρα Sim 

thanks 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Antonis31 είπε

Να ρωτήσω κάτι και εγώ. Πήρα τηλέφωνο στην Cosmote και έκανα αίτηση για το πρόγραμμα unlimited στα 37ευρω. Όταν ζήτησα να μου στείλουν και έξτρα sim μου είπαν ότι πρώτα θα υπογράψω το συμβόλαιο και ύστερα θα μπορώ να αγοράσω τις έξτρα κάρτες sim. Ισχύει αυτό η θα δυσκολευτώ μετά να τις πάρω. Γιατί βασικό στοιχείο που πάω στο πρόγραμμα είναι η δυνατότητα που προσφέρουν οι έξτρα Sim 

thanks 

σε κατάστημα μπορούν να ενεργοποιήσουν τις έξτρα sim άμεσα.

 

αν επιλέξεις μέσω τηλεφώνου και δεν σου ενεργοποιούν κάρτα παράλληλα με την βασική γραμμή, υπάρχει μια μικρή πιθανότητα αν πας σε δεύτερο χρόνο να την ενεργοποιήσεις να σου ζητηθεί εγγύηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, sakplat είπε

Σε φορητότητα σταθερού κ κινητού που έκανα μόλις, η έκπτωση που μ έδωσαν στο κινητό ήταν 10%,   33,20€ τελική τιμή.

Δεν γνωρίζω αν εφαρμόζουν διαφορετική πολιτική ανάλογα την εταιρεία που ήσουν πριν για να δώσουν πριμ φορητότητας. Εμένα μου ανέφεραν ξεκάθαρα 40% έκπτωση παγιο. Ακόμα και λάθος να έκανε ο υπάλληλος γιατί δεν ασχολήθηκα αφού δεν με ενδιέφερε η φορητότητα, το site τους διαψεύδει το 10% μιας και αναφέρει από 15 ως 20% έκπτωση αν έχεις και σταθερό cosmote. Εμένα μου έδιναν 10% αρκεί να τους δήλωνα έναν αριθμό σταθερού cosmote ακόμα και αν δεν ήταν στο δικό μου όνομα.  Τι ισχύει πραγματικά είναι δύσκολο να καταλάβει κανείς...

Screenshot_2022-04-30-12-14-28-018_com.android.chrome.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...