Προς το περιεχόμενο

Cosmote Gigamax Unlimited (απεριόριστα data & λεπτά ομιλίας) στα 37€ [TEΛΟΣ]


blueangel3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Rattlehead είπε

Πες τα άνθρωπε μου! Είμαι Αθήνα και είδα μέσω "εεττ-κεραιες" ότι έχω μια κεραία στα 500 μέτρα ακτίνα. Cosmote έχω μόνο what's up για το χωριό. Κάντε έναν έλεγχο μην τα παίρνετε όλα αβιαστα

Όπου έχω πάει στην Ελλάδα μέχρι τώρα η Cosmote δε μ’ έχει προδώσει σαν σήμα… Αντίθετα με τις άλλες δύο που πολλές φορές έμεινα και χωρίς σήμα κινητής και με Ε για σήμα internet…

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

18 λεπτά πριν, ordion3 είπε

Άραγε θα μπορούν να δώσουν public ip να κουμπώσω με extra Sim σε ενα hium hotspot? 

Δεν γίνεται να δώσει public ip θα είσαι relayed υπάρχει όμως λύση στο παρακάτω λινκ: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι παθών από τα Unlimited προγράμματα, είχα "επωφεληθεί" πέρσι στην Black Friday την Unlimited προσφορά της Vodafone  με τα 30 ευρώ, την πρώτη εβδομάδα που το δούλεψα επαρχία δεν μπορούσα να έχω επαρκή άποψη, την δεύτερη εβδομάδα αντιλήφθηκα πλήρως την κατάσταση, σήμα 4G ανεπαρκές, πολλά τυφλά σημεία, ταχύτητες τραγικές, να γράφει 3G και στο Speedtest να πιάνει 1 MBPS και η ομιλία; οι εισερχόμενες μου έρχονταν ως SMS ειδοποιήσεις. Επειδή χρησιμοποιώ Cloud πρόγραμμα τιμολόγησης έφτανα στο σημείο να λέω στον πελάτη, βγαίνω έξω να πιάσω σήμα να μου ανοίξει το πρόγραμμα.

Αποτέλεσμα να γυρίσω στην Cosmote πάνω στη 2η εβδομάδα και η Vodafone με τιμώρησε με 250 ευρώ που έσπασα το συμβόλαιο.

Με την Cosmote το ίδιο ακριβώς Unlimited πρόγραμμα είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος, απλά θα επισημάνω αυτό που ήδη γράφτηκε, όποτε δίνονται Unlimited data από προσφορές, οι ταχύτητες σέρνονται.

Πραγματικά με τέτοια υπεροχή δικτύου (πάντα για επαρχία αναφέρομαι) απορώ με την προσφορά αυτή...

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 minutes ago, ordion3 said:

Άραγε θα μπορούν να δώσουν public ip να κουμπώσω με extra Sim σε ενα hium hotspot? 

Μπορούν να δώσουν public ip. Για να συμβει αυτό πρέπει

  1. να το ζητήσεις στο τεχνικό τμήμα (έχει συγκεκριμένη ονομασία το αίτημα η οποία μου διαφεύγει αυτή τη στιγμή) και αφού στο ενεργοποιήσουν
  2. να αλλάξεις το apn από internet σε vpn-internet.

 

Στα αρνητικά έχω διαβάσει αυτό "στο APN "vpn-internet" εφαρμόζεται ένα throughput 128 Mbps down, 64 Mbps up και packet loss."

 

 

Επεξ/σία από dj_neo
packet loss
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Jiim_P είπε

όποτε δίνονται Unlimited data από προσφορές, οι ταχύτητες σέρνονται.

 

Εδώ δεν έχεις δίκιο γιατί όλο το καλοκαίρι η Cosmote που έδινε σε όλους & καρτοκινητά απεριόριστα data σφαίρα πήγαιναν όλα…. Επίσης μη νομίζεις ότι όλοι θα πλακώσουν να κάνουν συμβόλαιο με 37 €

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Jiim_P είπε

Πραγματικά με τέτοια υπεροχή δικτύου (πάντα για επαρχία αναφέρομαι) απορώ με την προσφορά αυτή...

Δηλαδή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, kostasfalcon είπε

Το οποίο κάθε λίγο και λιγάκι θα το έχει για φόρτιση γιατί η μπαταρία φεύγει νεράκι, γι’ αυτό και αναγκαστικά και αγόρασα  ένα 4G mobile router …. Δεν πειράζει ας μην έχω 5G Στο router όταν μοιράζω την σύνδεση με το ταμπλετ…ας εχω στο κινητο μου 

Δίνω ίντερνετ 3 χρόνια από κινητό το οποίο είναι μονίμως στη φόρτιση. Δεν έχει πάθει το παραμικρό. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Babasu είπε

Σε κατάστημα μπορούμε να το κάνουμε ή περιμένουμε να μας πάρει ο ΟΤΕ τηλ;

Πάρε τηλέφωνο στο 13888,  πες τους ότι θέλεις να κάνεις το πακέτο με τα 37 € που δίνει προσφορά η Cosmote όλα απεριόριστα, και θα σε συνδέσουν με τον εκπρόσωπο που θα σου κάνει την αίτηση, μόνο πρόσεχε να είναι ενημερωμένος…

Επεξ/σία από kostasfalcon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, dj_neo είπε

Μπορούν να δώσουν public ip. Για να συμβει αυτό πρέπει

  1. να το ζητήσεις στο τεχνικό τμήμα (έχει συγκεκριμένη ονομασία το αίτημα η οποία μου διαφεύγει αυτή τη στιγμή) και αφού στο ενεργοποιήσουν
  2. να αλλάξεις το apn από internet σε vpn-internet.

 

Στα αρνητικά έχω διαβάσει αυτό "στο APN "vpn-internet" εφαρμόζεται ένα throughput 128 Mbps down, 64 Mbps up και packet loss."

 

 

Αν γίνεται όλα καλά, η ταχύτητα αυτή στην δεύτερη συσκευή που θέλω να βάλω την έξτρα σιμ είναι υπεραρκετή. Για πρώτη συσκευή στο κινητό θα παίζω με κανονικές ρυθμίσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, DjTony είπε

Δίνω ίντερνετ 3 χρόνια από κινητό το οποίο είναι μονίμως στη φόρτιση. Δεν έχει πάθει το παραμικρό. 

Και με την μπαταρία τι γίνεται ?  ρισκάρεις να έχεις ένα κινητό μονίμως σε μία μπρίζα ? εγώ όχι και  ας είναι ο μοναδικός του σκοπός αυτός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, kostasfalcon said:

Και με την μπαταρία τι γίνεται ?  ρισκάρεις να έχεις ένα κινητό μονίμως σε μία μπρίζα ? εγώ όχι και  ας είναι ο μοναδικός του σκοπός αυτός.

Και τα φορητά 4g / 5g modem κινητά με μπαταρία είναι, με άλλο περιτύλιγμα. Και αυτά μονίμως στην πρίζα είναι, όπως και όλοι οι φορητοί υπολογιστές χωρίς αποσπώμενη μπαταρία, τα ups κλπ. 

Δεν είναι η καλύτερη χρήση για ένα smartphone (συνέχεια ενεργό, θερμότητα...) αλλά είναι μία λύση. Κάποια μάλιστα λόγω μόντεμ (multiple carrier aggregation) δίνουν πολύ καλύτερες ταχύτητες (εφόσον η λήψη είναι επαρκής) από άλλες λύσεις στο ίδιο σημείο. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, eko13 είπε

Φαίνονται πολλά, ΑΛΛΑ αφού είναι πραγματικά απεριοριστα μπορείς να κόψεις το dual play σταθερό οπότε θα έχεις κέρδος. 

Kαι καθε φορα που σε παιρνει τηλεφωνο καποιος η θα του καυλωνει να μπει σε LTE, θα σου κοβεται η συνδεση μαχαιρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, dj_neo είπε

Και τα φορητά 4g / 5g modem κινητά με μπαταρία είναι, με άλλο περιτύλιγμα. Και αυτά μονίμως στην πρίζα είναι, όπως και όλοι οι φορητοί υπολογιστές χωρίς αποσπώμενη μπαταρία, τα ups κλπ. 

Δεν είναι η καλύτερη χρήση για ένα smartphone (συνέχεια ενεργό, θερμότητα...) αλλά είναι μία λύση. Κάποια μάλιστα λόγω μόντεμ (multiple carrier aggregation) δίνουν πολύ καλύτερες ταχύτητες (εφόσον η λήψη είναι επαρκής) από άλλες λύσεις στο ίδιο σημείο. 

Μη συγκρίνεις ένα μόντεμ και μάλιστα φορητό με ένα smartphone, το δεύτερο έχει οθόνη κι άλλα χίλια δυο  εξαρτήματα, μνήμες RAM, επεξεργαστή με κάρτα γραφικών,  και ότι άλλο έχει ένα smartphone… ένα μόντεμ έχει μέσα ένα τσιπ και την κεραία λήψης  και μετάδοσης

Επεξ/σία από kostasfalcon
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, eko13 είπε

Φαίνονται πολλά, ΑΛΛΑ αφού είναι πραγματικά απεριοριστα μπορείς να κόψεις το dual play σταθερό οπότε θα έχεις κέρδος. 

Ας μας άφηναν να κάνουμε και το νούμερο του σταθερού, "φορητότητα" σε τέτοιο πρόγραμμα κινητής. Ζηταώ πολλά ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...