Προς το περιεχόμενο

Cosmote Gigamax Unlimited (απεριόριστα data & λεπτά ομιλίας) στα 37€ [TEΛΟΣ]


blueangel3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 minutes ago, kostasfalcon said:

Μη συγκρίνεις ένα μόντεμ και μάλιστα φορητό με ένα smartphone, το δεύτερο έχει οθόνη κι άλλα χίλια δυο  εξαρτήματα, μνήμες RAM, επεξεργαστή με κάρτα γραφικών,  και ότι άλλο έχει ένα smartphone… ένα μόντεμ και να έχει μέσα ένα τσιπ και την κεραία λείψεις και μετάδοσης

https://www.skroutz.gr/c/775/adsl-modem/f/857628_858038/4G-forito-hotspot.html?o=4g+modem
> 50% έχουν οθόνη, επομένως υποσύστημα γραφικών

ΟΛΑ έχουν τουλάχιστον cpu, flash storage, ram...
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, dj_neo είπε

https://www.skroutz.gr/c/775/adsl-modem/f/857628_858038/4G-forito-hotspot.html?o=4g+modem
> 50% έχουν οθόνη, επομένως υποσύστημα γραφικών

ΟΛΑ έχουν τουλάχιστον cpu, flash storage, ram...
 

Δεν είναι το ίδιο όμως όπως ένα smartphone…. Τελοσπάντων δικαίωμα σου το τι θα κάνεις… Για μένα είναι λάθος για σένα είναι σωστό

Το 4G μόντεμ της HUAWEI το πήρα στα 39€ και Έχει αποσπώμενη μπαταρία….Δεν έχει οθόνη μόνο Led φωτάκια

Τα κόστη όπως βλέπεις είναι δυσανάλογα

Επεξ/σία από kostasfalcon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 minutes ago, kostasfalcon said:

Δεν είναι το ίδιο όμως όπως ένα smartphone…. Τελοσπάντων δικαίωμα σου το τι θα κάνεις… Για μένα είναι λάθος για σένα είναι σωστό

Δεν το κάνω, ούτε το θεωρώ σωστή και αξιόπιστη λύση. Το έχω χρησιμοποιήσει σε κάποιες περιόδους που υπήρχε ανάγκη. Προς το παρόν κάνω τη δουλειά μου με αυτό https://mikrotik.com/product/lhgg_lte6_kit 

Edit: Ούτε τα φορητά 4g/5g modem θεωρώ αξιόπιστη λύση.

Επεξ/σία από dj_neo
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 13888 μόλις με ρώτησε πού βρήκα αυτήν την προσφορά, μου είπε ότι μπορεί να μου το δώσει 46 και ότι τα 37 δίνονται μόνο μέσω του link. Έμεινα σύξυλος και αναρωτιέμαι αν θα καλέσει κανένας, γιατί τη χρειάζομαι αυτήν την προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Malagad είπε

To 13888 μόλις με ρώτησε πού βρήκα αυτήν την προσφορά, μου είπε ότι μπορεί να μου το δώσει 46 και ότι τα 37 δίνονται μόνο μέσω του link. Έμεινα σύξυλος και αναρωτιέμαι αν θα καλέσει κανένας, γιατί τη χρειάζομαι αυτήν την προσφορά.

Καλά μην τρελαίνεσαι... 

Θα πάρουν τηλ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Malagad said:

To 13888 μόλις με ρώτησε πού βρήκα αυτήν την προσφορά, μου είπε ότι μπορεί να μου το δώσει 46 και ότι τα 37 δίνονται μόνο μέσω του link. Έμεινα σύξυλος και αναρωτιέμαι αν θα καλέσει κανένας, γιατί τη χρειάζομαι αυτήν την προσφορά.

Εγώ έκανα κανονικά την αίτηση στο 13888 πριν από δέκα λεπτα.

 

Τελική τιμή 33.2€ με cosmote one 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Armoral είπε

στα 29 αν ενεργοποιήσετε την αφαίρεση τελών οι κάτω των 29 ετών.

τελικα ισχυει αυτο? Το τελος δεν ειναι 12-15%? Αν παει 29 ευρω μιλαμε για 25% κατω

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Demis είπε

Εγώ έκανα κανονικά την αίτηση στο 13888 πριν από δέκα λεπτα.

 

Τελική τιμή 33.2€ με cosmote one 

2 λεπτά πριν, andreas1gr είπε

Καλά μην τρελαίνεσαι... 

Θα πάρουν τηλ... 

Δεν είμαι και πολύ σίγουρος. Τώρα το αν τρελαίνομαι ή όχι είναι μια άλλη, άσχετη, συζήτηση. Βλέπεις ότι άλλος την πήρε. Έχουν θέμα με τέτοιου είδους ανακολουθίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Malagad είπε

To 13888 μόλις με ρώτησε πού βρήκα αυτήν την προσφορά, μου είπε ότι μπορεί να μου το δώσει 46 και ότι τα 37 δίνονται μόνο μέσω του link. Έμεινα σύξυλος και αναρωτιέμαι αν θα καλέσει κανένας, γιατί τη χρειάζομαι αυτήν την προσφορά.

Και εμένα με ρώτησε και της λέω την βρήκα στο ίντερνετ και αφορά όλους τους συνδρομητές που θέλουν να την αποκτήσουν.... εάν αυτός που μιλούσες απλά δεν ήθελε να σε εξυπηρετήσει ή δεν ήξερε  για την προσφορά. . Έχω την εντύπωση ότι έχουν πάρει γραμμή κάποιος να τους κόβουν για να μην το κάνουν πολλοί.... Αν και αυτό είναι λίγο συνωμοτικό... 

7 λεπτά πριν, andreas1gr είπε

Καλά μην τρελαίνεσαι... 

Θα πάρουν τηλ... 

Σιγά μην πάρουν τηλέφωνο... από χθες έδωσα το κινητό μου ίσα με 15 φορές στη φόρμα.... και αν δεν έπαιρνα τηλέφωνο εγώ ακόμα θα περίμενα

Νομίζω ότι τελικά πρέπει να έχει πέσει σύρμα και τουλάχιστον τηλεφωνικά δεν θα δέχονται αιτήσεις... και δεν ξέρω αυτές που έγιναν τηλεφωνικά εάν θα δοθούν κανονικά.... 

Επεξ/σία από kostasfalcon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Malagad said:

Δεν είμαι και πολύ σίγουρος. Τώρα το αν τρελαίνομαι ή όχι είναι μια άλλη, άσχετη, συζήτηση. Βλέπεις ότι άλλος την πήρε. Έχουν θέμα με τέτοιου είδους ανακολουθίες.

Ξαναπάρε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Jiim_P είπε

Είμαι παθών από τα Unlimited προγράμματα, είχα "επωφεληθεί" πέρσι στην Black Friday την Unlimited προσφορά της Vodafone  με τα 30 ευρώ, την πρώτη εβδομάδα που το δούλεψα επαρχία δεν μπορούσα να έχω επαρκή άποψη, την δεύτερη εβδομάδα αντιλήφθηκα πλήρως την κατάσταση, σήμα 4G ανεπαρκές, πολλά τυφλά σημεία, ταχύτητες τραγικές, να γράφει 3G και στο Speedtest να πιάνει 1 MBPS και η ομιλία; οι εισερχόμενες μου έρχονταν ως SMS ειδοποιήσεις. Επειδή χρησιμοποιώ Cloud πρόγραμμα τιμολόγησης έφτανα στο σημείο να λέω στον πελάτη, βγαίνω έξω να πιάσω σήμα να μου ανοίξει το πρόγραμμα.

Αποτέλεσμα να γυρίσω στην Cosmote πάνω στη 2η εβδομάδα και η Vodafone με τιμώρησε με 250 ευρώ που έσπασα το συμβόλαιο.

Με την Cosmote το ίδιο ακριβώς Unlimited πρόγραμμα είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος, απλά θα επισημάνω αυτό που ήδη γράφτηκε, όποτε δίνονται Unlimited data από προσφορές, οι ταχύτητες σέρνονται.

Πραγματικά με τέτοια υπεροχή δικτύου (πάντα για επαρχία αναφέρομαι) απορώ με την προσφορά αυτή...

Εσύ έχεις πρόβλημα σήματος. Εγώ από τον Σεπτέμβρη είχα βάλει με τηλεφωνική προσφορά το Vodafone unlimited. 21.40 μείον 5 ευρώ από το πάγιο του σταθερού των δικών μου Ελλάδα . 16.40 δηλαδή μένω εξωτερικό όλα είναι unlimited και το σήμα καμπάνα. Και οι κλήσεις προς ευρωπαϊκά νούμερα είναι δωρεάν όπως γράφει. Ίσως η καλύτερη προσφορά που έχω πάρει ποτέ σε οποιοδήποτε προϊόν η υπηρεσία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο δεύτερο τηλεφώνημα, άλλη εκπρόσωπος είπε ότι γνωρίζει την προσφορά, με έβαλε σε αναμονή, μετά με ρώτησε αν κάνω φορητότητα και καταλήξαμε στο ότι δεν βλέπει στο σύστημά της την προσφορά και δεν μπορεί να τη δώσει!!! Είναι λέει προσφορά που δίνεται μόνο από το τμήμα προσφορών. Της αντέτεινα ότι υπάρχουν άνθρωποι που το πήραν αλλά φευ... Ζήτησα να με καλέσει κάποιος πάνω από αυτήν, αλλά ήδη έχω ξενερώσει και θα το αφήσω για κάποια άλλη στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Malagad είπε

στο δεύτερο τηλεφώνημα, άλλη εκπρόσωπος είπε ότι γνωρίζει την προσφορά, με έβαλε σε αναμονή, μετά με ρώτησε αν κάνω φορητότητα και καταλήξαμε στο ότι δεν βλέπει στο σύστημά της την προσφορά και δεν μπορεί να τη δώσει!!! Είναι λέει προσφορά που δίνεται μόνο από το τμήμα προσφορών. Της αντέτεινα ότι υπάρχουν άνθρωποι που το πήραν αλλά φευ... Ζήτησα να με καλέσει κάποιος πάνω από αυτήν, αλλά ήδη έχω ξενερώσει και θα το αφήσω για κάποια άλλη στιγμή.

Ακριβώς το ίδιο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Malagad είπε

στο δεύτερο τηλεφώνημα, άλλη εκπρόσωπος είπε ότι γνωρίζει την προσφορά, με έβαλε σε αναμονή, μετά με ρώτησε αν κάνω φορητότητα και καταλήξαμε στο ότι δεν βλέπει στο σύστημά της την προσφορά και δεν μπορεί να τη δώσει!!! Είναι λέει προσφορά που δίνεται μόνο από το τμήμα προσφορών. Της αντέτεινα ότι υπάρχουν άνθρωποι που το πήραν αλλά φευ... Ζήτησα να με καλέσει κάποιος πάνω από αυτήν, αλλά ήδη έχω ξενερώσει και θα το αφήσω για κάποια άλλη στιγμή.

 

11 λεπτά πριν, dimitrisg55 είπε

Ακριβώς το ίδιο

 

Εγώ έχω εταιρικό... 

Πήρα τηλ στο 13818

Με πλασαραν στο 13888

Απάντησε μια κοπελιά... 

Της είπα ότι ενδιαφέρομαι... 

Τελική τιμή 33,2€ με σταθερό. 

Πολύ εξυπηρετική! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kostasfalcon είπε

Το οποίο κάθε λίγο και λιγάκι θα το έχει για φόρτιση γιατί η μπαταρία φεύγει νεράκι, γι’ αυτό και αναγκαστικά και αγόρασα  ένα 4G mobile router …. Δεν πειράζει ας μην έχω 5G Στο router όταν μοιράζω την σύνδεση με το ταμπλετ…ας εχω στο κινητο μου 

Και ποιο το πρόβλημα να το έχεις δηλαδή 24/7 στο ρεύμα; Παίζει να σκάσει η μπαταρία; Ειλικρινά ρωτάω δεν τρολαρω. Έχω ένα παροπλησμένο 5g που δεν το χρησιμοποιώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...