Προς το περιεχόμενο

Hogwarts Legacy [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό είναι το σημαντικότερο στο traversal για να μην έχεις stutters, μετά θες RAM μπόλικη και τέλος HW decompression on the fly.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι μωρε τι θελει,ολα τα components του υπολογιστη σου να τρεχουν με μια αλφα αποδοση και με οσο χαμηλοτερο latency γινεται.

Και εμεις παλευουμε ακομα να τρεξουμε rt reflections χαμηλης αναλυσης που στο σινεμα τα τρεχουν με offline renderers εδω και 20 χρονια.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό μας αφήνεις να το δείξουμε?

Το 2019 κυκλοφόρησε ή να μη το κοιτάμε γιατί ακόμα γυρίζουμε τον τροχό στο αλέτρι.

Δε μπορώ να καταλάβω  πραγματικά τι προσπαθείς να αποδείξεις κ υπερασπίζεσαι έτσι μια αβάσιμη θεωρία. Δε το γράφω επιθετικά, αλλά πραγματικά δε καταλαβαίνω.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aυτος εχει πιασει mach 4,δεν προλαβα καν να τον δω..

Θα το βαλω ξανα σε αργη κινηση...

Περα απο την πλακα εαν ηταν να παιξω ετσι quidditch δεν θα το ηθελα ρε φιλε,πραγματικα!!

Δεν εχεις καταλαβει τι γραφω,για αυτο δεν με πιανεις..

Εγω σου μιλαω για το ποσο κοστιζει 1 frame σε επεξεργαστικη ισχυ και εσυ προσπαθεις να μου αποδειξεις οτι εχει ξαναγινει..

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
6 ώρες πριν, SabotazNic είπε

"represent who they are" "bring themselves to Hogwarts" κτλ κτλ. Που τα εχω ξανα ακουσει ολα αυτα. Α ναι:

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

 

Το παιχνίδι έχει character creator, όπως τόσα πολλά άλλα. Το να έχουν επιλογές ώστε να καλύπτουν τον οποιοδήποτε, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μπορεί να είναι αρνητικό. Ο καθένας φτιάχνει τον χαρακτήρα του όπως θέλει και προχωράει παρακάτω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, stevenfins είπε

Το παιχνίδι έχει character creator, όπως τόσα πολλά άλλα. Το να έχουν επιλογές ώστε να καλύπτουν τον οποιοδήποτε, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μπορεί να είναι αρνητικό. Ο καθένας φτιάχνει τον χαρακτήρα του όπως θέλει και προχωράει παρακάτω. 

Όταν είναι feature, το οποίο πρέπει να τονιστεί, σημαίνει ότι έχουν αφήσει σε 2η μοίρα αλλά πράγματα. Δεν είναι το 1ο game έχει character creation. Σε κάποια, και ως κλόουν βγαίνεις. Δεν βγήκαν να το φωνάξουν όμως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Όταν είναι feature, το οποίο πρέπει να τονιστεί, σημαίνει ότι έχουν αφήσει σε 2η μοίρα αλλά πράγματα. Δεν είναι το 1ο game έχει character creation. Σε κάποια, και ως κλόουν βγαίνεις. Δεν βγήκαν να το φωνάξουν όμως. 

Προφανώς δεν ξέρω τι ακριβώς συμβαίνει στην ομάδα ανάπτυξης, αλλά θα μου φαινόταν απίθανο ένα τέτοιο κομμάτι του παιχνιδιού να λειτούργησε εις βάρος των υπολοίπων.

Όσον αφορά το γιατί του δίνουν τόσο σημασία στην προώθηση του, υποθέτω ότι είναι επειδή στοχεύουν σε όλους του λάτρεις των βιβλίων/ταινιών του Harry Potter, που διαβάζοντας/βλέποντας τόσα χρόνια, θέλουν να βάλουν τον εαυτό τους μέσα στον κόσμο του Hogwarts. Οπότε σου λένε, είτε είσαι άσπρος-μαύρος, άντρας-γυναικά, στρέιτ-γκέι θα μπορέσεις και εσύ να εκπληρώσεις την επιθυμία σου να γίνεις μέλος του σύμπαντος αυτού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...