Προς το περιεχόμενο

Hogwarts Legacy [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, stevenfins είπε

Προφανώς δεν ξέρω τι ακριβώς συμβαίνει στην ομάδα ανάπτυξης, αλλά θα μου φαινόταν απίθανο ένα τέτοιο κομμάτι του παιχνιδιού να λειτούργησε εις βάρος των υπολοίπων.

Όσον αφορά το γιατί του δίνουν τόσο σημασία στην προώθηση του, υποθέτω ότι είναι επειδή στοχεύουν σε όλους του λάτρεις των βιβλίων/ταινιών του Harry Potter, που διαβάζοντας/βλέποντας τόσα χρόνια, θέλουν να βάλουν τον εαυτό τους μέσα στον κόσμο του Hogwarts. Οπότε σου λένε, είτε είσαι άσπρος-μαύρος, άντρας-γυναικά, στρέιτ-γκέι θα μπορέσεις και εσύ να εκπληρώσεις την επιθυμία σου να γίνεις μέλος του σύμπαντος αυτού.

Υποψιν μεταφερεις μια εμφανιση που θα ηθελες να εχεις. Οι οποιες σεξουαλικες προτιμησεις ειναι ηδη γραμμενες απο το στορι. 

Οποτε οχι, δεν ειναι κατι που θα επρεπε να τονιστει, και να χανουν χρονο σε ενα gameplay video. :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 hours ago, SabotazNic said:

Όταν είναι feature, το οποίο πρέπει να τονιστεί, σημαίνει ότι έχουν αφήσει σε 2η μοίρα αλλά πράγματα. Δεν είναι το 1ο game έχει character creation. Σε κάποια, και ως κλόουν βγαίνεις. Δεν βγήκαν να το φωνάξουν όμως. 

 

Επειδή έχουν βάλει επιλογές στη δημιουργία χαρακτήρα αυτόματα σημαίνει πως έχουν αφήσει πίσω άλλα πράγματα? 

Μιλάμε για τεράστιο λογικό άλμα. 

21 hours ago, SabotazNic said:

Οποτε οχι, δεν ειναι κατι που θα επρεπε να τονιστει, και να χανουν χρονο σε ενα gameplay video. :) 

Ίσως δεν είναι για κόσμο που θεωρεί αυτονόητο ότι οι δικές του επιλογές θα είναι εκεί. Για κάποιον άλλον ίσως χρειάζεται να τονιστει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, {TDi}Dj2k..infc said:

No offense στον οποιονδήποτε, αλλα normal άτομα δεν νοιάζονται για τέτοια πράγματα. Ένα game απλά θέλουμε να παίξουμε. ;)

No offense αλλά normal άτομα δεν νοιάζονται για έξτρα επιλογές σε παιχνίδια όταν δεν τους αφορούν οι επιλογές αυτές. 

Όταν εστιάζουν εκεί δείχνει άλλα. 

Αυτός που απλά θέλει να παίξει ένα game δεν θα δώσει σημασία. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, NickTG είπε

No offense αλλά normal άτομα δεν νοιάζονται για έξτρα επιλογές σε παιχνίδια όταν δεν τους αφορούν οι επιλογές αυτές. 

Εγώ τι είπα δηλαδή?! :D

24 λεπτά πριν, NickTG είπε

Όταν εστιάζουν εκεί δείχνει άλλα.

Sorry αλλα η εταιρία δεν εστίασε εκεί? Δεν είδα και δεν διάβασα, από ότι ειπώθηκε εδώ μέσα από τον φίλο Sab.

Στις 26/11/2022 στις 6:17 ΜΜ, SabotazNic είπε

Όταν είναι feature, το οποίο πρέπει να τονιστεί

  Anyways, αδιαφορώ, εγώ απλά πατάω ότι default έχει στο char creation, αλλα το post του Sab έχει ένα point, άμα ισχύει όντως από την μεριά εταιρίας. Προσωπικά θα το τιμήσω κάποιους μήνες μετά κλασσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 minutes ago, {TDi}Dj2k..infc said:

Εγώ τι είπα δηλαδή?! :D

Άρα λοιπόν συμφωνούμε ότι κάποιον normal δεν θα έπρεπε να τον πειράζει που υπάρχουν τέτοιες επιλογές, σωστά? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NickTG είπε

Άρα λοιπόν συμφωνούμε ότι κάποιον normal δεν θα έπρεπε να τον πειράζει που υπάρχουν τέτοιες επιλογές, σωστά? 

Γενικά όσες περισσότερες επιλογές τόσο καλύτερα εννοείτε.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NickTG είπε

Άρα λοιπόν συμφωνούμε ότι κάποιον normal δεν θα έπρεπε να τον πειράζει που υπάρχουν τέτοιες επιλογές, σωστά? 

Οι επιλογες υπηρχαν χρονια τωρα, σε αρκετα παιχνιδια. :) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 minutes ago, SabotazNic said:

Οι επιλογες υπηρχαν χρονια τωρα, σε αρκετα παιχνιδια. :) 

Ναι, και? 

Αυτό σημαίνει ότι δεν πρέπει να δείξουν ότι τις έχουν και αυτοί? 

Αν ήταν σε όλα τα παιχνίδια όντως δεν θα είχε νόημα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/11/2022 στις 6:09 ΜΜ, stevenfins είπε

Το παιχνίδι έχει character creator, όπως τόσα πολλά άλλα. Το να έχουν επιλογές ώστε να καλύπτουν τον οποιοδήποτε, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μπορεί να είναι αρνητικό. Ο καθένας φτιάχνει τον χαρακτήρα του όπως θέλει και προχωράει παρακάτω. 

Καλά όλα αυτά αλλά καράφλα θα μπορώ να έχω; Αλλιώς δεν θα αισθάνομαι ο εαυτός μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Gilmaru είπε

Καλά όλα αυτά αλλά καράφλα θα μπορώ να έχω; Αλλιώς δεν θα αισθάνομαι ο εαυτός μου. 

Βεβαίως. Θα σε έχουν και ως αιώνιο φοιτητή για να είναι ακόμα πιο αυθεντικό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Gilmaru είπε

Καλά όλα αυτά αλλά καράφλα θα μπορώ να έχω; Αλλιώς δεν θα αισθάνομαι ο εαυτός μου. 

Ορίστε, πες να βάλουν αυτό. :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...