Προς το περιεχόμενο

Vodafone Giga Unlimited Ultra με 34,80€ και 60,70€ για 2 συνδέσεις


blueangel3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, ALIEN-3- είπε

Δεν μπορείς να πάρεις έξτρα κάρτα data δηλαδή ,ούτε με χρέωση?

Sorry, δεν το έγραψα καλά την πρώτη φορά. Το έκανα edit, νομίζω το εξήγησα καλά τώρα. Και ναι, 1 έξτρα SIM μπορείς να πάρεις στην περίπτωση που έγραψα. Δεύτερη έξτρα κάρτα SIM δε δίνουν με τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 252
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, ALIEN-3- είπε

Δεν μπορείς να πάρεις έξτρα κάρτα data δηλαδή ,ούτε με χρέωση?

Την μία extra sim σου την δίνουν και χωρίς σταθερή. Το 4g Mifi hotspot στο δίνουν μόνο με σταθερή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα,

θα ήθελα την γνώμη σας καθώς ειμαι άσχετος με τις συνδέσεις κινητής και μολις είδα οτι vodafone/cosmote δίνουν απεριόριστα data με εξτρα sim.

εχω καρτοκινητό εδω και χρόνια, γενικά μιλάω ελάχιστα στο κινητό, παιζει να μην δίνω ουτε 10€/μήνα

Σε ενα ενα μικρό χώρο που νοικιάζω δεν έχει ιντερνετ και σε 1 χρόνο ισως το ξενοικιάσω.

εχει νόημα η προσφορά αυτή της vodafone, απλα για να πάρω ενα 4g router (τα 5g απο οτι ειδα ειναι ακριβά) για να εχω και απεριόσιστα data στον χώρο αυτό ή ειναι προτιμότερο να πάρω την φθηνότερη adsl (νομιζω ειναι της nova) για σταθερότητα στο ιντερνετ;

δυστυχώς και της nova το 2play (ουσιαστικά μονο το ιντερνετ με ενδιαφέρει) και της vodafone η προσφορά, εχουν συμβόλαιο για 2 χρονια.

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, prefuse είπε

καλησπερα,

θα ήθελα την γνώμη σας καθώς ειμαι άσχετος με τις συνδέσεις κινητής και μολις είδα οτι vodafone/cosmote δίνουν απεριόριστα data με εξτρα sim.

εχω καρτοκινητό εδω και χρόνια, γενικά μιλάω ελάχιστα στο κινητό, παιζει να μην δίνω ουτε 10€/μήνα

Σε ενα ενα μικρό χώρο που νοικιάζω δεν έχει ιντερνετ και σε 1 χρόνο ισως το ξενοικιάσω.

εχει νόημα η προσφορά αυτή της vodafone, απλα για να πάρω ενα 4g router (τα 5g απο οτι ειδα ειναι ακριβά) για να εχω και απεριόσιστα data στον χώρο αυτό ή ειναι προτιμότερο να πάρω την φθηνότερη adsl (νομιζω ειναι της nova) για σταθερότητα στο ιντερνετ;

δυστυχώς και της nova το 2play (ουσιαστικά μονο το ιντερνετ με ενδιαφέρει) και της vodafone η προσφορά, εχουν συμβόλαιο για 2 χρονια.

Από την στιγμή που λογικά δεν θα μείνεις για 2 χρόνια ακόμα εκεί όχι δεν έχει νόημα,είναι καλή ιδέα αυτό που λες να βάλεις της Vodafone και με +3€ το μήνα από τη στιγμή που δεν έχεις σταθερή να κουμπώσεις την extra sim σε ένα ρουτερ..Σήμερα τελειώνει η προσφορά,δεν ξέρω αν πάρει παράταση πρέπει να κάνεις αίτηση γιατί μετά είναι πιο ακριβό.Εχε υπόψιν σου όμως ότι οι ταχύτητες θα είναι όσο σου δίνει το δίκτυο,αν έχεις Vodafone ή έχεις δοκιμάσει την εταιρία και είσαι κομπλέ,θα είσαι και με την extra sim εντάξει(εκτός από τα online games σύμφωνα με αυτά που διαβάζω από παιδιά στα forums θελει κανονικά ίντερνετ για να μην έχεις κολλήματα κλπ) 

Επεξ/σία από George6633
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, George6633 είπε

Από την στιγμή που λογικά δεν θα μείνεις για 2 χρόνια ακόμα εκεί όχι δεν έχει νόημα,είναι καλή ιδέα αυτό που λες να βάλεις της Vodafone και με +3€ το μήνα από τη στιγμή που δεν έχεις σταθερή να κουμπώσεις την extra sim σε ένα ρουτερ..Σήμερα τελειώνει η προσφορά,δεν ξέρω αν πάρει παράταση πρέπει να κάνεις αίτηση γιατί μετά είναι πιο ακριβό.Εχε υπόψιν σου όμως ότι οι ταχύτητες θα είναι όσο σου δίνει το δίκτυο,αν έχεις Vodafone ή έχεις δοκιμάσει την εταιρία και είσαι κομπλέ,θα είσαι και με την extra sim εντάξει(εκτός από τα online games σύμφωνα με αυτά που διαβάζω από παιδιά στα forums θελει κανονικά ίντερνετ για να μην έχεις κολλήματα κλπ) 

το ανανέωσαν για αλλες 2 μερες και μπορει να το πάνε έτσι..

https://www.vodafone.gr/symvolaio-kinitis-unlimited-cmab?i_source=homepage-banner&i_medium=banners&i_owner=mk-hv&i_name=20220420-hv-unlimited-ultra

αν γνωρίζει καποιος, σιγουρα η ταχύτητα ειναι ανάλογα την περιοχή, αλλα τα φθηνά 4g router μεχρι ποσα περίπου mbps πιάνουν σταθερά;

Επεξ/σία από prefuse
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Cat4 150/50 = lg g2 2013
Cat6 300/50 = lg g4 2015
Cat9 450/50 = lg g5 2016
Cat12 600/150 = lg g6 2017
Cat16 1024/150 = lg g7 2018
Cat19 1600/150 = lg g8 2019

τα χρεποmifi ειναι cat4 δηλαδη δινουν οτι και κινητο 9ετιας
τα router cat6 αντε κινητο 7 ετιας

TP-LINK TL-MR6400 cat4
TP-LINK Archer MR600 cat6

χρησιμοποιω ενα lg g6 και ξεζουμιζω αυτο που μου δινει η vodafone

Επεξ/σία από akaloith
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, prefuse είπε

καλησπερα,

θα ήθελα την γνώμη σας καθώς ειμαι άσχετος με τις συνδέσεις κινητής και μολις είδα οτι vodafone/cosmote δίνουν απεριόριστα data με εξτρα sim.

εχω καρτοκινητό εδω και χρόνια, γενικά μιλάω ελάχιστα στο κινητό, παιζει να μην δίνω ουτε 10€/μήνα

Σε ενα ενα μικρό χώρο που νοικιάζω δεν έχει ιντερνετ και σε 1 χρόνο ισως το ξενοικιάσω.

εχει νόημα η προσφορά αυτή της vodafone, απλα για να πάρω ενα 4g router (τα 5g απο οτι ειδα ειναι ακριβά) για να εχω και απεριόσιστα data στον χώρο αυτό ή ειναι προτιμότερο να πάρω την φθηνότερη adsl (νομιζω ειναι της nova) για σταθερότητα στο ιντερνετ;

δυστυχώς και της nova το 2play (ουσιαστικά μονο το ιντερνετ με ενδιαφέρει) και της vodafone η προσφορά, εχουν συμβόλαιο για 2 χρονια.

Εξαρτάται. Από τι ταχύτητες πιάνει η κινητή και τι η σταθερή στην περιοχή σου και φυσικά τι χρειάζεσαι.
Μπορείς να πάρεις και 5g κινητό αντί για 5g router, με τα όποια μειονεκτήματα υπάρχουν.

5 ώρες πριν, George6633 είπε

Από την στιγμή που λογικά δεν θα μείνεις για 2 χρόνια ακόμα εκεί όχι δεν έχει νόημα,είναι καλή ιδέα αυτό που λες να βάλεις της Vodafone και με +3€ το μήνα από τη στιγμή που δεν έχεις σταθερή να κουμπώσεις την extra sim σε ένα ρουτερ..Σήμερα τελειώνει η προσφορά,δεν ξέρω αν πάρει παράταση πρέπει να κάνεις αίτηση γιατί μετά είναι πιο ακριβό.Εχε υπόψιν σου όμως ότι οι ταχύτητες θα είναι όσο σου δίνει το δίκτυο,αν έχεις Vodafone ή έχεις δοκιμάσει την εταιρία και είσαι κομπλέ,θα είσαι και με την extra sim εντάξει(εκτός από τα online games σύμφωνα με αυτά που διαβάζω από παιδιά στα forums θελει κανονικά ίντερνετ για να μην έχεις κολλήματα κλπ) 

Δεν έχω διαπιστώσει κολλήματα με 5g, εκτός από σπάνιες περιπτώσεις που πέφτει σε h+, είμαι όμως στα όρια του  5g στην περιοχή μου.

Το ακριβώς αντίθετο, έχω και καλύτερο ping με 5g και σταθερότητα καλύτερη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πραγματικο 5g 500, 1000, 1500mbit/sec τελικα η vodafone που πιανει;;;;;;;;;;
τα 100αρια και τα 150 ειναι ανετα 4g
πραγματικο 5g που θα βρω;;;;;;;;;;;;;;;;;

Επεξ/σία από akaloith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γνωρίζει κανείς τι θα πληρώσουμε αν φύγουμε πριν τα 2 χρόνια συμβολαίου;

Γράφουν το τέλος διακοπής, σύμφωνα με το μήνα αποχώρησης, κάπου στο συμβόλαιο;

Σε ένα άλλο συμβόλαιο nova που έκανα πρόσφατα τα αναφέρει, όπως και το μέγιστο, ελάχιστο, bandwidth της περιοχής που θα γίνει η σύνδεσή.

15 ώρες πριν, akaloith είπε

Cat4 150/50 = lg g2 2013
Cat6 300/50 = lg g4 2015
Cat9 450/50 = lg g5 2016
Cat12 600/150 = lg g6 2017
Cat16 1024/150 = lg g7 2018
Cat19 1600/150 = lg g8 2019

τα χρεποmifi ειναι cat4 δηλαδη δινουν οτι και κινητο 9ετιας
τα router cat6 αντε κινητο 7 ετιας

TP-LINK TL-MR6400 cat4
TP-LINK Archer MR600 cat6

χρησιμοποιω ενα lg g6 και ξεζουμιζω αυτο που μου δινει η vodafone

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Πάντως είναι πολύ καλό για να είναι αληθινό.

Πώς δεν το πήραν γραμμή οι data hoarders..

με σταθερά 1500/150 unlimited/μήνα, θα κατεβάζουν αστρονομικά Tb/μήνα.

Η inalan στα οικιακά προγράμματα 200mbit, έχει limit 3,5Τb το μήνα που είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ data για οποιαδήποτε οικιακή χρήση. Και Vodafone/cosmote με 5G ταχύτητες 1500/150 (7+ πλασιες ταχύτητες από τα οικιακά προγράμματα ftth)  δεν έχουν κανένα limit? 

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, prefuse είπε

Γνωρίζει κανείς τι θα πληρώσουμε αν φύγουμε πριν τα 2 χρόνια συμβολαίου;

Γράφουν το τέλος διακοπής, σύμφωνα με το μήνα αποχώρησης, κάπου στο συμβόλαιο;

Σε ένα άλλο συμβόλαιο nova που έκανα πρόσφατα τα αναφέρει, όπως και το μέγιστο, ελάχιστο, bandwidth της περιοχής που θα γίνει η σύνδεσή.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Ποιό ακριβώς μοντέλο χρησιμοποιείς;

Πάντως είναι πολύ καλό για να είναι αληθινό.

Πώς δεν το πήραν γραμμή οι data hoarders..

με σταθερά 1500/150 unlimited/μήνα, θα κατεβάζουν αστρονομικά Tb/μήνα.

Η inalan στα οικιακά προγράμματα 200mbit, έχει limit 3,5Τb το μήνα που είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ data για οποιαδήποτε οικιακή χρήση. Και Vodafone/cosmote με 5G ταχύτητες 1500/150 (7+ πλασιες ταχύτητες από τα οικιακά προγράμματα ftth)  δεν έχουν κανένα limit? 

Στην voda γράφει στην 1η σελίδα ανά μήνα διακοπής ποιο είναι το τέλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/3/2022 στις 4:31 ΜΜ, coyote2 είπε

Αν πας στο χάρτη της βονταφον σου λεει τι να περιμένεις σε κάθε περιοχή....

Όποιος μπορεί μια βοήθεια γιατί είμαι μάλλον colorblind.

Τι ταχύτητες πιάνει στην πινέζα του χάρτη;

Σκέφτομαι να βάλω το πρόγραμμα του νήματος κυρίως γιατί θέλω ίντερνετ για 1 χρόνο σε έναν χώρο  καθώς τον επόμενο χρόνο ίσως ξενοικιασω.

Οποία εταιρεία και αν ρώτησα για οπτική (ακόμα και hcn, inalan) λένε σύνδεση μετά από 8 μήνες..

Λέτε με την έξτρα sim που δίνουν και ένα router 4G+ όπως το TP Link Archer mr600 να είμαι οκ;

Screenshot_20220517-165619__01.jpg

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, prefuse είπε

Γνωρίζει κανείς τι θα πληρώσουμε αν φύγουμε πριν τα 2 χρόνια συμβολαίου;

Γράφουν το τέλος διακοπής, σύμφωνα με το μήνα αποχώρησης, κάπου στο συμβόλαιο;

Σε ένα άλλο συμβόλαιο nova που έκανα πρόσφατα τα αναφέρει, όπως και το μέγιστο, ελάχιστο, bandwidth της περιοχής που θα γίνει η σύνδεσή.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Ποιό ακριβώς μοντέλο χρησιμοποιείς;

Πάντως είναι πολύ καλό για να είναι αληθινό.

Πώς δεν το πήραν γραμμή οι data hoarders..

με σταθερά 1500/150 unlimited/μήνα, θα κατεβάζουν αστρονομικά Tb/μήνα.

Η inalan στα οικιακά προγράμματα 200mbit, έχει limit 3,5Τb το μήνα που είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ data για οποιαδήποτε οικιακή χρήση. Και Vodafone/cosmote με 5G ταχύτητες 1500/150 (7+ πλασιες ταχύτητες από τα οικιακά προγράμματα ftth)  δεν έχουν κανένα limit? 

εγω οπως γραφω χρησιμοποιω lg g6 και πιανω αντε 150/50
οι ταχυτητες ειναι θεωρητικα μεγιστα και προφανως δε πιανω τετοια νουμερα
η δε vodafone δε φημιζεται για ψηλα της νουμερα

το χαρτη με τα χρωματακια που τον βρισκω;;
ψαχνω να βρω καμια περιοχη που μου δινει κανα 500αρι 1000αρι 1500αρι σε 5g

Επεξ/σία από akaloith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, akaloith είπε

εγω οπως γραφω χρησιμοποιω lg g6 και πιανω αντε 150/50
οι ταχυτητες ειναι θεωρητικα μεγιστα και προφανως δε πιανω τετοια νουμερα
η δε vodafone δε φημιζεται για ψηλα της νουμερα

το χαρτη με τα χρωματακια που τον βρισκω;;
ψαχνω να βρω καμια περιοχη που μου δινει κανα 500αρι 1000αρι 1500αρι σε 5g

https://www.vodafone.gr/mobilespeedsmap/

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, akaloith είπε

συμφωνα με το χαρτη πιανω 2-10mbit
image.jpeg.74287bc9d1f43c4fc5482374ea903c2d.jpeg

συμφωνα με το τεστ της vodafone πιανω 100
image.png.3a43abae25896a4870bee3f9c0a2311f.png

Από όσο ξέρω οι χάρτες της Vodafone δεν είναι και οι καλύτεροι σε θέμα ανανέωσης... Οποτε λογικό να είναι πιο παλιοί,υποτίθεται όμως όταν αναβαθμίζεις μια περιοχή το πρώτο πράγμα που κάνεις είναι να το δείχνεις παντού αλλά εδώ δεν.. Το ίδιο συνάντησα και στη Wind,να λέει πχ μέχρι 30 και να πιάνω 100.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...