Προς το περιεχόμενο

Vodafone Giga Unlimited Ultra με 34,80€ και 60,70€ για 2 συνδέσεις


blueangel3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, kostas.K είπε

Αν από καρτοκινητο κοσμοτε κάνω τηλεφωνικά αίτηση και με συνδέσουν μπορώ να το πάρω πίσω μέχρι και 14 μέρες; Θα ήθελα να τσεκαρω αν με καλύπτει το δίκτυο στην περιοχή μου 

Γνώμη μου είναι να πάρεις έναν αριθμό CU να δοκιμάσεις 2-3 μέρες το δίκτυο και προχωράς αν δεις ότι σε καλυπτει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 252
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχει πετύχει κανείς τιμές καλύτερες του τιμοκαταλογου;Και αν ναι έκανε κάτι συγκεκριμένο;Μιλάω για μεταφορά από άλλο πάροχο προς Vodafone,πριν κάνω το συμβόλαιο με την Cosmote ζήτησα επίμονα προσφορά το καλύτερο που μπορούσαν να κάνουν ήταν ένα πάγιο δώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 10/4/2022 στις 1:22 ΜΜ, George6633 είπε

Έχει πετύχει κανείς τιμές καλύτερες του τιμοκαταλογου;Και αν ναι έκανε κάτι συγκεκριμένο;Μιλάω για μεταφορά από άλλο πάροχο προς Vodafone,πριν κάνω το συμβόλαιο με την Cosmote ζήτησα επίμονα προσφορά το καλύτερο που μπορούσαν να κάνουν ήταν ένα πάγιο δώρο.

Από μεταφορά από άλλο πάροχο δεν ξέρω να σου πω αλλά ίσως η εμπειρία μου να δώσει μία κατεύθυνση.

Εγώ ήμουν στη Cyta και όταν την αγόρασε η Vodafone μου έκαναν μία πολύ καλή προσφορά για να παραμείνω και να ανανεώσω. Μετά από δύο χρόνια που τελείωνε το συμβόλαιο είχα δει από γνωστούς ότι δεν υπάρχουν πολλά περιθώρια διαπραγμάτευσης στην ανανέωση οπότε πήγα στο κατάστημα με μικρές προσδοκίες.

Το αποτέλεσμα ήταν ότι μάλλον επειδή πλήρωνα πάντα με πάγια εντολή μου έκαναν ξανά μία αρκετά καλή προσφορά (τουλάχιστον για πριν από 1 1/2 χρόνο που το είχα κοιτάξει). 3 νούμερα στο family με 16GB/unlimited χρόνο ομιλίας και 2 σταθερά/ADSL και συνολικά πληρώνω το μήνα λίγο κάτω από 100 ευρώ.

Σε όσους ξέρω που είχαν απλά ένα νούμερο, ήθελαν να ανανεώσουν αλλά δεν ήταν super συνεπείς στις πληρωμές δεν έδωσαν ούτε τις τιμές του καταλόγου (τους είπαν ότι είναι μόνο για νέους συνδρομητές όχι για ανανέωση....).

Άρα αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι έχουν περισσότερα περιθώρια έκπτωσης σε όσους πληρώνουν με πάγια και θέλουν αρκετά νούμερα ή ακριβά προγράμματα.

Επεξ/σία από elpenor
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
10 λεπτά πριν, isaias1983 είπε

Μόλις πήρα δεύτερη κάρτα i4sharing για data μόνο κ μου είπαν ότι δεν είναι unlimited.100gb data κ μετά σταματάει τελειως.

Από vodafone στα Χανιά.

Και εισαι σιγουρος οτι ηξεραν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω ότι μου είπαν στο κατάστημα...κατά 99% δεν ξέρουν τι τους γίνεται...

Μου έδωσαν κ ένα zte k5160 στα 40€.

Αλλά οι ταχύτητες του είναι το πολύ μέχρι 20mbps με μια γρήγορη πρώτη ματιά.

Το κινητό με 4g+ στο ίδιο σημείο πιάνει 180-190mbps...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έκανα και γω αίτηση για το unlimited ultra μετά από πολύ σκέψη (με διάφορες εκπτώσεις ανάμεσα σε Cosmote και Vodafone μου βγαίνει η διαφορά στα 2 χρόνια 5-10€ συνολο) και ο λόγος ήταν η προσφορά που δέχτηκα από την Cosmote και το μετάνιωσα (34,87€ το unlimited) μετά από αίτημα φορητοτητας.Πελάτης Cosmote μια ζωή,με Cosmote ONE αρκετά χρόνια και πολλές φορές προπληρωνα και πάγια να μην τα έχω για τον άλλο μήνα (πχ εκεί που ήταν ο λογαριασμός 20€ εγώ έβαζα 40€ και ερχόταν μηδενικός ο επόμενος) και η προσφορα τους ήταν 0.12€ ακριβότερη από αυτά που μου δίνει η Vodafone και σχεδόν 2,50€ φθηνότερη από την προσφορά που δίνουν τώρα στα 37€ και εγώ σαν συνδρομητής ήδη συμβολαίου δεν μπορούσα να την έχω.Δεν είχα ποτέ θέμα με το δίκτυο της Cosmote όπου και αν πήγα αλλά ένιωσα ότι δεν με σεβάστηκαν ακόμα και την στιγμή που αποφάσισα να φύγω.Κακως δέχτηκα εξαρχής την προσφορά,ίσως θα μπορούσα να πάρω κάτι καλύτερο αλλά αφού έχω το δικαίωμα υπαναχωρησης αποφάσισα να πάω στη Vodafone που είχα και καλύτερη εξυπηρέτηση μέσω τηλεφώνου.Τωρα αν με πάρουν τηλέφωνο και μου το κατεβάσουν κατά πολύ,θα το σκεφτώ αλλά δεν έγινε κάτι ουσιαστικό την πρώτη φορά. 

Επεξ/σία από George6633
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ενημερώσω οτι πήγα στη vodafone 2 γραμμες unlimited  και γυριζω στην cosmote λογω σηματος.Για να μη φυγω απο vodafone μου εκαναν αντιπροσφορα 48 ευρώ όλα απεριοριστα για 2 γραμμες με τελη και φορους +340 ευρω επιδότηση συσκευής........

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα ήρθαν και τα δικά μου χαρτιά με Courier από Vodafone,34.78€(31.62€ με απαλλαγή τελών) και ενα πάγιο δώρο.έχω ζητήσει άμεση ενεργοποίηση(νομιζω στο 3ημερο,έχω γράψει την ιστορία μου πιο πάνω αναλυτικά).Τωρα αν ξυπνήσει η Cosmote έστω τελευταία στιγμή και προλάβει να μου κάνει κάποια σοβαρή πρόταση θα το σκεφτώ,αλλιώς μετά από 17 χρόνια θα δοκιμάσω και το δίκτυο της Vodafone στην καθημερινότητα μου. 

Επεξ/σία από George6633
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, George6633 είπε

Σήμερα ήρθαν και τα δικά μου χαρτιά με Courier από Vodafone,34.78€(31.62€ με απαλλαγή τελών) και ενα πάγιο δώρο.έχω ζητήσει άμεση ενεργοποίηση(νομιζω στο 3ημερο,έχω γράψει την ιστορία μου πιο πάνω αναλυτικά).Τωρα αν ξυπνήσει η Cosmote έστω τελευταία στιγμή και προλάβει να μου κάνει κάποια σοβαρή πρόταση θα το σκεφτώ,αλλιώς μετά από 17 χρόνια θα δοκιμάσω και το δίκτυο της Vodafone στην καθημερινότητα μου. 

Εγώ στο σπίτι μου στην Αθήνα πιάνω 25-30 από τη voda και τις ώρες αιχμής πεθαίνει εντελώς. Η cosmote με το 5g μου δίνει πάντα 550+. Έχει σίγουρα σχέση με την τοποθεσία και το ακριβό πακέτο αλλά ποτέ δεν έχω δει τέτοιες ταχύτητες στη voda. Έτσι στο μυαλό μου έχω την cosmote σαν πολύ ανώτερη και ακριβή εταιρεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, elpenor είπε

Εγώ στο σπίτι μου στην Αθήνα πιάνω 25-30 από τη voda και τις ώρες αιχμής πεθαίνει εντελώς. Η cosmote με το 5g μου δίνει πάντα 550+. Έχει σίγουρα σχέση με την τοποθεσία και το ακριβό πακέτο αλλά ποτέ δεν έχω δει τέτοιες ταχύτητες στη voda. Έτσι στο μυαλό μου έχω την cosmote σαν πολύ ανώτερη και ακριβή εταιρεία.

Τυχαίνει στο σπίτι μου (πολύ κοντά στο νοσοκομείο Τρικάλων) η Vodafone με ένα cu που δοκιμάζω να έχει εξαιρετικές ταχύτητες (4G 70-120mbps και 5G από 700 μέχρι 1100down) όπως και η Cosmote έχει αρκετά καλές αλλά μέσα στην πόλη είναι πολύ πιο σταθερή η Cosmote,δεν έχω συναντήσει πρόβλημα κάπου και όπου και να πήγα και εκτός πόλης ποτέ δεν είχα κάποιο πρόβλημα αλλά δεν μου άρεσε η προσπάθεια που έκανε για να κρατήσει έναν συνδρομητή που έχει δώσε οικογενειακώς αρκετά χρήματα στην εταιρία.. Η Vodafone υπάρχουν σημεία που σου βγαίνει η ψυχή να συνδεθείς αλλά έδειξε ενδιαφέρον από την αρχή ως το τέλος και προσπάθεια για να με πάρει στο δίκτυο της.. Τωρα αν αύριο εμφανιστεί η Cosmote με μια προσφορά για το unlimited xxl γύρω στα 30€,ίσως και να μην προχωρήσω αλλά προς το παρόν δεν φαίνεται κάτι τέτοιο.. Από την Vodafone μου είπαν ότι αύριο το απόγευμα θα συνδεθώ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Angeldust είπε

To unlimited έχει πάει πλέον στα 28,20€ αν υπάρχει και σταθερό.

Πολύ καλή προσφορά..Βέβαια για όποιον δεν έχει σταθερό το άφησαν πάλι στα 34.80€ αλλά ας μην τα θέλουμε όλα δικά μας,αξίζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...