Προς το περιεχόμενο

πτωση τιμων σε GPUs ;


μαστερ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, umbrella co. είπε

Εαν τη χρειαζεσαι τωρα, αγορασε την. Εαν εχεις αλλη ή δεν καιγεσαι και πολυ για αγορα, περιμενε.

This

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βρισκω καλη περιπτωση τα ~380 που ζητανε για την rx6600 hellbund. Ειναι ενα 50ρικο πανω απο msrp και γνωμη μου ειναι οτι η συγκεκριμενη ειναι οτι καλυτερο vfm για 1080. Αλλα υπαρχει λαι η περιπτωση σε δυο βδομαδες να πεσει 300 (?) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, JDeviant είπε

Βρισκω καλη περιπτωση τα ~380 που ζητανε για την rx6600 hellbund. Ειναι ενα 50ρικο πανω απο msrp και γνωμη μου ειναι οτι η συγκεκριμενη ειναι οτι καλυτερο vfm για 1080. Αλλα υπαρχει λαι η περιπτωση σε δυο βδομαδες να πεσει 300 (?) 

φιλε μου και εγω περιμενω να παρω την RX6900 που εχει φτασει πολυ κοντα στην MSRP, αλλα απο οτι αφουγρκαζομαι, κανεις δεν εχει ιδεα τι ακριβως θα παιχτει. Γνωμη μου ειναι εαν μπορεις να περιμενεις και δεν ξυνεσαι υπερβολικα, να περιμενεις. Γνωμη μου ειναι η κατασταση ειναι 50-50 εαν θα σκασει και θα βρισκουμε καρτες πολυ χαμηλοτερα απο MSRP ή θα ξεκινησει η ανηφορα.

Μια η καθυστερηση στην μεταβαση στα νομισματα, μια η Ιντελα που θα βγαλει μοντελα, μια οι νεες σειρες που ανακοινωνονται, μια ο βαθμος δυσκολιας που αυξανεται στα νομισματα....

Επεξ/σία από ASDIC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οι 6600 ,3050 ειναι κατω απο 400 ευρω, στοκαρισμενες κ πεφτουν συνεχως

 

5 ώρες πριν, Tatofski64 είπε

Παιδιά εγώ βρήκα απο eShop την VGA PNY GEFORCE RTX 3060 UPRISING LHR VCG306012DFMPB 12GB GDDR6 PCI-E RETAIL, πρίν εξαντληθεί, στα 449€, τι λέτε αξίζει για gaming, θέλω να φτιάξω το pc κομάτι κομάτι. 

εξαρταται απο πολλα, τί εχεις τωρα,τι ειναι για σενα τα 1000 ευρω , δοσεις, στοχοι κλπ

σε αυτα τα χρηματα θα μπορεις να βρεις κ 1080 τι ή αλλες μεταχειρισμενες ή για λιγα παιχνιδια χβοχ κλπ . τους επομενους μηνες ή τωρα, κ φτηνοτερα απο 450

Επεξ/σία από Stefanos683
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Stefanos683 είπε
Spoiler

οι 

 

εξαρταται 

 

Spoiler

Υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος που ανεβάζεις σε διάφορα post βίντεο με γάτες? Legit ρωτάω. 

Προσωπικά για 50 ευρώ δεν θα το ρίσκαρα. Το ότι πήγε γρήγορα τόσο, δεν σημαίνει ότι θα πέσει και το ίδιο γρήγορα σε msrp. Μπορεί να πέφτει 10 ευρώ κάθε μήνα από εδώ και πέρα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, johnmt2 είπε

Μάλιστα. Αντε Κοντεύει μια regular 3080 σιγά σιγά,  υπομονή 🤪

Έχει ψωμί ακόμα για τα 0,45kh/j 🔌

Επεξ/σία από Tenshi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι μπορείτε να πάρετε από Γερμανία, είτε γιατί ζείτε εκεί είτε χρησιμποποιείτε κάποιο handler/virtual address, σήμερα το mindfactory έχει την 6700XT (XFX SWFT 309) στα 599€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Speculoos είπε

Όσοι μπορείτε να πάρετε από Γερμανία, είτε γιατί ζείτε εκεί είτε χρησιμποποιείτε κάποιο handler/virtual address, σήμερα το mindfactory έχει την 6700XT (XFX SWFT 309) στα 599€.

Και την  αντίστοιχη 6800ΧΤ 899.

Κάπως καλές τιμές για την περίοδο, αλλά παραμένουν τραγικές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ας ελπίσουμε ότι είναι το κύκνειο άσμα της όλης κατάστασης και τα πράγματα θα ομαλοποιηθούν τους επόμενους μήνες.

Η ΑΜΔ ανακοίνωσε ανανέωση των καρτών της τον άλλο μήνα.

 OverclockersUK μόλις έριξε τιμές στις κάρτες που έχει.

Επεξ/σία από ASDIC
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ο απαλευτος ο μαινερ πηγε κ τσιμπησε 12 6600 κ τις κρεμασε στο τσιγγελι σαν σταφυλια..παμε για ανηφορες ξανα

τις βρηκε φτηνες κ πηρε 12 !

πας μετα να ψωνισεις κ την πληρωνεις σκαλπαρισμενη 300%

 

 τσιμπανε καρτες σαν να ειναι κανα σταφυλακι του αυγουστου

 

καθεται χτυπαει φραπεδες κ μαζευει το χρημα

και αυτος εινσι καλος γιατι βοηθαει κ ανεβαζει βιντεο να βγαλουν κ αλλοι χρημα.

κατα τα αλλα δεν ειναι φουσκα

800 ευρω ευκαιρια εε? 

Επεξ/σία από Stefanos683
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τωρα τελευταια που κoιταω τα γραφηματα τιμης στο skroutz/bestprice οσον αφορα κυριως τις rtx 3060/6600-xt σαν να μου φαινεται πως τσιμπανε προς τα πανω οι τιμες, ειναι ιδεα μου?

https://www.skroutz.gr/s/31573389/Asus-GeForce-RTX-3060-12GB-GDDR6-Dual-V2-OC-Κάρτα-Γραφικών-PCI-E-x16-4-0-με-HDMI-και-3-DisplayPort-90YV0GB2-M0NA10.html

https://www.skroutz.gr/s/31441434/Asrock-Radeon-RX-6600-XT-8GB-GDDR6-Challenger-D-OC-Κάρτα-Γραφικών-PCI-E-x16-4-0-με-HDMI-και-3-DisplayPort-90-GA2TZZ-00UANF.html

Επεξ/σία από umbrella co.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίρνουν λίγο την ανηφόρα πάλι. Ειδικά αν υπάρχουν πολλοί τύπο σαν τον από πάω που πήρε 12 RX 6600. 

Λογικά θα είναι οι ίδιοι που θα κλαίγονται τον Ιούλιο όταν το ETH γίνει PoS (αντε να δούμε) και θα τις έχουν για κομπολόι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...