Προς το περιεχόμενο

Official Anime, Manga/Manhwa/Manhua Topic.


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και το Rurouni Kenshin έχει fillers νομίζω όπως και το κλασικό Hellsing, τα OVAs του 2ου είναι πιο πιστά στο manga...

 

 

γενικότερα σχεδόν όλα τα anime που προέρχονται από manga έχουν fillers ώστε να μην φτάνει το anime την ιστορία του manga...

 

θυμάμαι μια φορά που έγινε αυτό (Inuyasha) και έφαγε cancel το anime...

 

Αναφέρω αυτό για το Hellsing και όπως βλέπεις αναφέρω μόνο το OVA του Kenshin.Πως είναι δυνατόν ένας δολοφόνος να έχει γλυκά ματάκια και να κάνει πλάκα με το παρεάκι του από χαριτωμένους χαρακτήρες.

 

Δεν προτείνεις κανα δυσκολάκι να δω γιατί έχω ξεμείνει?Πες 3 τιτλους.Λέω να αρχίσω το Monster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

δεν μπορώ να τα πω "δύσκολα¨ αλλά είναι σίγουρα αξιόλογα...Darker than Black, Technolyze, Kurozuka και κάμποσα άλλα, δεν είμαι σπίτι τώρα και δεν τα θυμάμαι όλα απέξω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες το claymore. και απορω πως δεν ειπες για το nge και ειπες για το death note που οκ εχει τα τρομερα twists αλλα δεν εχει τροφη για σκεψη.

επεισης αν θες mind games , akagi, kaiji, one outs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δει το Claymore, έιπα για το NGE .Το ανιμέ είναι απίστευτα στριφνό.Πολύ ενδιαφέρον αλλά δεν είναι για 2 φορές κατά την γνώμη μου.Τα άλλα δεν τα έχω δει (δεν είναι δυνατόν να τα έχεις δει όλα).

 

Για το Claymore.Ξεκινάει μέτρια, αναρωτιέμαι (πάντα όμως με τους γιαπωνέζους) αυτό το παιδάκι ΤΙ ΤΣΟΥΤΣΕΚΙ ΠΑΡΙΣΤΑΝΕΙ.Κάνει μια ωραία βελτίωση και σε πορώνει και καταλήγει Dragonball( μα καλά κάλο εχουν στο κεφάλι?).Για μένα 8/10.Ευχάριστο , περνάει η ώρα, γουστάρεις αλλά πέφτουν σε τέτοια λακούβα από μόνοι τους σεναριακά , που ο μόνος τρόπος διαφυγής και να δώσουν λιγο μέλλον στην ηρωίδα, φτάνουν στο σεναριακό τρελό της αλλάγής χεριών.Δεν συνεχίζω για να μην Spoilaro.

 

Το Death Note είναι πολύ καλό με την έννοια ότι είναι νεωτεριστικό , έχει αντιήρωα αλλά ναι είναι κάπως επιφανειακο ,κρατάει πολύ για αυτά που έχει να πει (κλασική περίπτωση ) και μετά το 24 ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ.Βασικά μην το δείτε μετά το 24.Παρόλα αυτα το προτείνω.Αλλά δεν μπορώ να κοτσάρω λίστα με άπειρα ανιμέ.

 

Το TRIGUN που το θεωρώ απίστευτο anime το έχει δει πολύ λίγος κόσμος.Από τα λίγα που συγκινήθηκα και από τους καλύτερους ήρωες EVAH.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ρε Dakon δεν αρχίζεις να διαβάζεις manga? :-)

 

που είναι συνήθως ολοκληρωμένη η ιστορία (ή τουλάχιστον συνεχίζεται) χωρίς να τρως fillers στην μάπα :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι και συνήθως πιο σοβαρά.Αλλά είναι πολύ κουραστική διαδικασία να διαβάζεις στο PC και δεν έχω Laserjet :) Αλλά το Blade of the Immortal και το Hajime NO Ippo που διάβασ ήταν πολύ καλά.To BERSERK δεν το βρίσκω πλέον online.Θα ήθελα να διαβάσω Hellsing, οπότε όποιος θέλει ας βοηθήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

το Berserk manga το έχω μέχρι το τελευταίο που έχει βγει αλλά κλασικά βγαίνει μια φορά του Αγίου Ποτέ...

 

είναι από τα manga που θα μας θάψουν...

 

το Ηellsing τελειώσε ευτυχώς αν και περίμενα ότι θα μας έθαβε και αυτό...

 

για manga http://www.onemanga.com online viewer :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators
το Berserk manga το έχω μέχρι το τελευταίο που έχει βγει αλλά κλασικά βγαίνει μια φορά του Αγίου Ποτέ...

 

είναι από τα manga που θα μας θάψουν...

 

Μια χαρά το Berserk, στο τελευταίο δεν είναι που απλά βλέπουμε τον Griffith να περπατάει και να ανεβαίνει στον άλλον επάνω; (έχω ξεχάσει το όνομα)

 

Χειρότερο από DBZ κατάντησε... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...