Προς το περιεχόμενο

Official Anime, Manga/Manhwa/Manhua Topic.


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

το υπέθεσα...μιας και κάθε φορά που ακούω τους fan του αναφέρουν την λέξη "μακαρονάδα" με την συγκεκριμένη προφορά...

 

τι να σου πω, έτη φωτός πάντως δεν είναι και προσωπικά δεν το θεωρώ καν καλύτερο από άλλα Comedy anime...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
το υπέθεσα...μιας και κάθε φορά που ακούω τους fan του αναφέρουν την λέξη "μακαρονάδα" με την συγκεκριμένη προφορά...

 

Να υποθέσω και εγώ ότι δεν το έχεις δει; (γιατί τι σχέση έχει τι αναφέρουν οι ... fan; Εσύ μόνο το "μακαρονάδα" θυμάσαι; )

Τέλος πάντων δεν βλέπω πως μπορούμε να καταλήξουμε σε κάτι που να συμφωνούμε σε μια τέτοια συζήτηση περι... ορέξεως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ναι προφανώς το έχω δει...

 

γούστα είναι, τι περιμένεις να συμφωνούμε? :o

 

απλά δεν μπορώ να βλέπω υπερβολές του τύπου έτη φωτός :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

εγώ για το 2ο κόβω το χέρι μου...

 

δεν λέω ότι όλοι Έλληνες στους οποίους αρέσει παρά πολύ το Kabamaru δεν έχουν δει πάνω από 10 anime (ολόκληρα έτσι), αλλά χαλαρά οι περισσότεροι είναι αυτοί που το είδαν από την ελληνική TV ούτε καν ολόκληρο και έχουν δει μόνο ότι έχουν δείξει τα ελληνικά κανάλια από άλλα anime

 

μόνο το topic να κοιτάξεις εδώ σχεδόν όλοι όσοι αναφέρουν Kabamaru αναφέρουν και τα υπόλοιπα κλασικά anime που έχουν παιχτεί στην TV, απολύτως κανένα άλλο

 

 

κάνω λάθος? :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν ασχολούμαι, δλδ δεν πρόκειται να κάτσω να δώ εκτός αν με παρακινήσει άλλος, προσφατα είδα και με εξέπληξαν ευχάριστα τα Serial Experiments Lain και Paranoia Agent.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπα, καλα τα αλλα δυο, το FMA γιατι ειναι σαβουρα; :mad:

 

κατευθειαν εβαλες και FMA αβαταρ :P

 

feron γιατι αποκαλεις τα 3 πιο γνωστα Σαβουρες???

τα λατρευω :-(

 

Naruto

Bleach

Full Metal Alchemist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω βαρεθεί τα χαζά , λέω να αρχίσω πόλεμο.

 

NArutο: Πολύ καλό anime μέχρι το 140 επισόδιο.Μετά , fillers μέχρι τελικής πτώσεως ,flashbacks μέχρι θανάτου,Dragonball με ninja.Μετά το 140 απά μην αχοληθέιτε.To shippuuden κάτι πήγε να σώσει αλλά μια αποτα ίδια μάστορα.Ta fanboys ας το βλέπουν μέχρι να λιώσουν

 

Οne piece: Το έχω δει μέχρι το 310.Στο 220 (πόσο ελέυθερο χρόνο έχω ε?) απλά έκανα να ξαναδώ anime 4 μήνες.Ξεκινάει ωραία αλλά δεν υπάρχει αυτή η αργή εξέλιξη ρε παιδί μου.Εντω μεταξύ τι έχουν κάνει τα παλικάρια.Αντί να σου λένε ''και τώρα ξεκινάνε τα φιλερς'' στα ΒΑΖΟΥΝ ενδιάμεσα.Βλέπεις συνεχώς άσχετα πράγματα.Άντε να τα χιλιάσει , να βγει κανα φράγκο να χαίρονται τα Fanboys.

 

Bleach:To Bleach είναι ένα ωράιο ανιμε.Ξεκινάει στο 15ο επεισόδιο,τελειώνει στο 80.Μέσα σε 3 μέρες ο κεντικός ήρωας έχει σπάσει οτυς πάντες στο ξύλο.Μιλάμε για θεούς του θανάτου , όχι @@ριες.Και μετά μαντέψτε.FILLERS.E και κάπου εκεί μέσα έχει μια κεντρική ιστορία, το κλασικό μοτίβο , όπως και με τα πιο πάνω , δυνατότεροι και δυνατότεροι αντίπαλοι χωρίς λόγο και αιτία.

 

Επιδή έχω δει και εγώ αρκετά anime αλλά είμαι και 29 χρονών και όχι κανένα παιδάκι να χαίρομαι με ΟΤΙ χαζομάρα μου πασάρουν θα σας προτείνω μερικά anime με ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ να τα δείτε να ευχαριστηθέιτε χωρίς ηλίθια Fillers.Εντάξει μερικά δεν έχουν ακριβώς τέλος αλλά αξίζουν μέχρι και το τελευταίο λεπτό.

 

1ο Rourounin Kenshin:Trust&Betrayal. Κατά πολλούς η καλύτερη ταινία anime (OVA).Δεν τους αδικώ.Βία,ρομάντζο χαρακτήρες.

 

2ο Berserk. Μας ξενέρωσε λίγο το ''τέλος''.Όχι επειδή ήταν κακό αλλά επειδή θέλαμε και αλλο.Όμως όποιος τη είδε καταλαβαίνει.Βία , με καταπληκτικούς ήρωες ,για μεγάλα παιδιά

 

3ο NInja Scroll:The Movie.ΌΤαν μια ταινία δείχνει φρέσκια μετα από δέκα και βάλε χρόνια η ποιότητα είναι αδιαμφισβήτητη.Δείτε την (εγώ έγινα anime fan μετά από αυ΄τη ν καθώς και πολλοί άλλοι της ηλικίας μου).Αφού την δέιτε συμπληρώστε με Basilisk.

 

Όχι δεν θα προτείνω το NeoGenesis Evangellion.Δεν μπορώ να προτείνω ανιμε που εγώ δεν θα έβλεπα 2ερη φορά.Βαθύ και πολύ ενδιαφέρον αλλά 2ερη φορά δεν .Εξηγούμαι γι να πην πέσετε να με φάτε.

 

Λίστα με άλλα anime.

 

Movies+Ova

 

Akira,Vampire Hunter D :Bloodlust,Ghost In the Shell, Blood, Jin Roh και για τους πολύ μερακλήδες το Fist of The North Star.Αν θέλετε μια καλή βραδιά με κλάμα , δείτε το Grave of the Fireflies.

 

Σειρές

 

Trigun,Cowboy Beebop,Samurai Champloo,Death Note,Midori No Hibi(έρωτες), HAJIME NO IPPO (από τα καλύτερα που είδα εδώ και πολλά χρόνια, με θέμα το box), Basilisk, Elfen Lied, Hikaru No Go (anime με θέμα το Go,το ιαπωνικό σκάκι, ανέλπιστα καλό,ποιος θα το περίμενε),Ηellsing:Ultimate (καλό και το πρωτότυπο αλλά απλά το νέο είναι πιο μέσα στο πνέυμα, επίσης το νέο είναι ανολοκλήρωτο)

 

Προφανώς θα ξεχνάω και άλλα, επίσης δεν είμαι μεγάλος φαν των ερωτο-anime γιατί πλέον απαιτώ και μια ωριμότητα στις σχέσεις και δεν την παλέυω να βλέπω 50 επεισόδια μέχρι να δώσει ένα φιλί ο πρωταγωνιστής .ΕΛΕΟΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

και το Rurouni Kenshin έχει fillers νομίζω όπως και το κλασικό Hellsing, τα OVAs του 2ου είναι πιο πιστά στο manga...

 

 

γενικότερα σχεδόν όλα τα anime που προέρχονται από manga έχουν fillers ώστε να μην φτάνει το anime την ιστορία του manga...

 

θυμάμαι μια φορά που έγινε αυτό (Inuyasha) και έφαγε cancel το anime...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...