Προς το περιεχόμενο

Official Anime, Manga/Manhwa/Manhua Topic.


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

γειαααα,ξερει κανεις καποιο σαιτ που να κατεβαζουμε μανγκα και να τα διαβαζουμε σαν φωτο?

 

εχω βρει σε τορρεντ καποια μεινστριμ αλλα αυτα που ψαχνω(shamo,noblesse,tower of god κ.α.) δεν υπαρχουν.

 

κανω κατι δρομολογια μεγαλα και ηθελα να τα περασω στο κινητο για την διαδρομη και να τα διαβασω απο την αρχη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru. Zoku - Episode 13

Δυνατό cliffhanger.

Πήγε βαθιά,ίσως πιο βαθιά από όσο έπρεπε.

Μακράν το καλύτερο slice of life της σεζόν και πολύ πιθανόν και της χρονιάς.

Η 2η σεζόν μου φάνηκε λίγο πιο ανομοιογενής από την 1η η οποία όμως ήτο πιο εύπεπτη,χωρίς αυτό να σημαίνει ότι ήτο χειρότερη.

Λογικά θα έχουμε 3η  ή ova.

8/10 .

 

Seraph of the End

7/10

Παρόλο που το concept δεν εντυπωσιάζει όσο άλλα,οι χαρακτήρες δεν έχουν τόσο βάθος και ίσως βλέπουμε πράγματα τα οποία τα έχουμε δει ξανά,η γενικότερη υλοποίηση ήταν πολύ καλή και σε συνδυασμό με το ότι η σεζόν ήτο κακή το έκανε worth watching.

Ανανεώθηκε για τον Οκτώβρη.

 

Danmachi

6.5/10

Παρομοίως με το Seraph of the End μόνο που σε κάποια σημεία κούρασαν τα boob overload,κάποιοι ρηχοί χαρακτήρες όπως και η ανεπαρκής προβολή του arch enemy που λογικά θα δούμε πολύ περισσότερο σε επόμενη σεζόν.

 

Δυστυχώς η spring season ήταν αρκετά λιτή προσπάθησα να δω και άλλα project όπως plastic memories,shokugeki no souma αλλά τα έκανα drop.Ίσως τα συνεχίσω στο μέλλον.

Soon summer season :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru. Zoku - Episode 13

Δυνατό cliffhanger.

Πήγε βαθιά,ίσως πιο βαθιά από όσο έπρεπε.

Μακράν το καλύτερο slice of life της σεζόν και πολύ πιθανόν και της χρονιάς.

Η 2η σεζόν μου φάνηκε λίγο πιο ανομοιογενής από την 1η η οποία όμως ήτο πιο εύπεπτη,χωρίς αυτό να σημαίνει ότι ήτο χειρότερη.

Λογικά θα έχουμε 3η  ή ova.

8/10 .

 

Seraph of the End

7/10

Παρόλο που το concept δεν εντυπωσιάζει όσο άλλα,οι χαρακτήρες δεν έχουν τόσο βάθος και ίσως βλέπουμε πράγματα τα οποία τα έχουμε δει ξανά,η γενικότερη υλοποίηση ήταν πολύ καλή και σε συνδυασμό με το ότι η σεζόν ήτο κακή το έκανε worth watching.

Ανανεώθηκε για τον Οκτώβρη.

 

Danmachi

6.5/10

Παρομοίως με το Seraph of the End μόνο που σε κάποια σημεία κούρασαν τα boob overload,κάποιοι ρηχοί χαρακτήρες όπως και η ανεπαρκής προβολή του arch enemy που λογικά θα δούμε πολύ περισσότερο σε επόμενη σεζόν.

 

Δυστυχώς η spring season ήταν αρκετά λιτή προσπάθησα να δω και άλλα project όπως plastic memories,shokugeki no souma αλλά τα έκανα drop.Ίσως τα συνεχίσω στο μέλλον.

Soon summer season :)

Τι εννοεις οτι οι χαρακτηρες δεν εχουν τοσο βαθος???Με βαση το story του παιχνιδιου και να θελεις δεν μπορεις να δωσεις βαθος σε χαρακτηρες. Οσο για το ''βλεπουμε πραγματα που τα εχουμε ηδη ξαναδει'' ισχυει για τα περισσοτερα Anime ουτως ή αλλως.

 

Εγω προσωπικα του βαζω 8.5 γιατι αλλιως το περιμενα απο το πρωτο επεισοδιο και μετα(πιο βαρετο) και αλλιως ειδα να πηγαινει(με την καλη εννοια)απο το δευτερο και μετα. Μεγα αρνητικο για μενα ειναι που θεωρησα λιγο κουραστικο ειναι το ''δραμα'' μεταξυ του κεντρικου ηρωα,του παρελθοντος του αλλα και του ξανθου φιλου του,δηλαδη το τραβηξαν παραπανω απο οσο επρεπε και κουρασε(γνωμη μου παντα).

Δεν ειναι Tokyo Ghoul και D.gray man αλλα και παλι βλεπεται ανετα με εξαιρεση καποιους ενοχλητικους διαλογους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις οτι οι χαρακτηρες δεν εχουν τοσο βαθος???Με βαση το story του παιχνιδιου και να θελεις δεν μπορεις να δωσεις βαθος σε χαρακτηρες. Οσο για το ''βλεπουμε πραγματα που τα εχουμε ηδη ξαναδει'' ισχυει για τα περισσοτερα Anime ουτως ή αλλως.

Οπότε παραδεχόμαστε όλοι ότι το παρόν στορυ ήτο ελλιπές και έδωσε ότι μπορούσε να δώσει.Ο πρωταγωνιστής είναι ίδιος ο "κοροςτεγιαρό" από το attack on titan.Ίδια κόμπλεξ,ίδιου επιπέδου διάλογοι που από ένα σημείο και ύστερα αρχίζουν να γίνονται κουραστικοί.Πολλοί One note characters αν εξαιρέσεις τους 2 βασικούς πρωταγωνιστές και την Shinoa.Αυτή την χρονιά είχαμε πολύ καλύτερες σειρές και ειδικά shonen. (πχ nanatsu no taizai.)  :-) 

 

Εγω προσωπικα του βαζω 8.5 γιατι αλλιως το περιμενα απο το πρωτο επεισοδιο και μετα(πιο βαρετο) και αλλιως ειδα να πηγαινει(με την καλη εννοια)απο το δευτερο και μετα. Μεγα αρνητικο για μενα ειναι που θεωρησα λιγο κουραστικο ειναι το ''δραμα'' μεταξυ του κεντρικου ηρωα,του παρελθοντος του αλλα και του ξανθου φιλου του,δηλαδη το τραβηξαν παραπανω απο οσο επρεπε και κουρασε(γνωμη μου παντα).

Δεν ειναι Tokyo Ghoul και D.gray man αλλα και παλι βλεπεται ανετα με εξαιρεση καποιους ενοχλητικους διαλογους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είδα τώρα τα 13 επ του yami-shibai βασικά επειδή το είχε σε ενα site με Ελληνικά subs να το δω online 
τι σκατά ρε γμτ? γιατί τα κόβουν έτσι απότομα τα επεισόδια? ......
υπάρχει κάτι καλό σε horror φάση ? λέω να δω το petshop of horrors , λέει τίποτα? ή να δω pupa ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...