Προς το περιεχόμενο

Official Anime, Manga/Manhwa/Manhua Topic.


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πφφφφ,πειτε ρε αλανια καμια καλη προταση για μανγκα σε δραση/ψιλοαντουλτ/ισως πολεμικες τεχνες/

 

 

να βοηθησω ,περα των mainstream κατι σε στυλ

 

 

psyren,tower of god,breaker,vagabond,zetman,noblesse,shamo,btoom,vinland saga,sun ken rock

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοντεύω να τελειώσω το berserk season 1 , έχει ή θα βγάλει 2ρη ? μετά με ποια σειρά να δω τις ταινίες? αξίζουν ?

Δεν έχει season 2 και λογικά δεν θα βγει σύντομα.Οι ταινίες ουσιαστικά περιγράφουν τα γεγονότα της σειράς με καλύτερο animation.Η σειρά που θα τις δεις(αν αξίζει να τις δεις) είναι και η χρονολογική σειρά που βγήκαν.

Από εκεί και πέρα σου μένει το manga το οποίο είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ.

 

Έχω δει κάμποσο πράμα από την καινούργια season(7-8 σειρές) και είμαι λίγο wtf. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν έχει να μου δείξει κάτι νέο θα τις αφήσω για περιόδους ξηρασίας , έχει πολύ πράμα να δούμε γενικότερα
:D 
πάω να το τελειώσω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μάνγκα του μπερσερκ θεωρείται από τα κορυφαία εβερ.Συγκριτικα με το ανιμε έχει πιο πολύ φαντασία. Υπάρχουν πολλά κεφάλαια αλλά δυστυχώς σταμάτησε στα μισά και όπως δήλωσε ο δημιουργός δεν έχει πλέον όρεξη να το συνεχίσει λόγω κορεσμου. (βγαίνει ένα τσαπτερ το 8μηνο και χειρότερα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν έχει να μου δείξει κάτι νέο θα τις αφήσω για περιόδους ξηρασίας , έχει πολύ πράμα να δούμε γενικότερα

:D 

πάω να το τελειώσω 

 

 

Το μάνγκα του μπερσερκ θεωρείται από τα κορυφαία εβερ.Συγκριτικα με το ανιμε έχει πιο πολύ φαντασία. Υπάρχουν πολλά κεφάλαια αλλά δυστυχώς σταμάτησε στα μισά και όπως δήλωσε ο δημιουργός δεν έχει πλέον όρεξη να το συνεχίσει λόγω κορεσμου. (βγαίνει ένα τσαπτερ το 8μηνο και χειρότερα)

 

 

μπορω να πω οτι φθονω το χερι του καλλιτεχνη...

 

jberserk_v007c009p202-203_copy.jpg?v=113

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πόσο για το πεος ηταν το τέλος του berserk , να υποθέσω οτι το αφήσανε στη μέση ?
θα ρίξω μια ματιά στο manga αν και ηταν ξενέρα οπότε το κόβω να ασχολούμαι με κάτι άλλο.  
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα και εγώ το DB super.

 

Για 1ο επεισόδιο έχω ουδέτερη γνώμη. Με χαλάει λίγο οτι ο Τoriyama δεν λαμβάνει υπόψη το DB GT, αλλά λογικό κιόλας γιατί δεν το έγραψε ο ίδιος. Επίσης στους χαρακτήρες δεν βλέπω τον majuub, είτε δεν τον έχουν μέσα είτε θα εμφανιστεί πιο μετά. Ο berrus και ο whis από το battle of gods θα έχουν σημαντικό ρόλο στην σειρά. Πέρα από naruto δεν βλέπω άλλα anime οπότε υποδέχομαι θετικά την νέα αυτή σειρά, προβλέπω η σειρά να κρατήσει για χρόνια και δεν θα είναι κάτι παροδικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για πρωτο επισοδειο ηταν αυτο που περιμενα,λιγο χιουμορ, γνωριμια με τους χαρακτηρες σιγα σιγα ,και αναφορα στο τυπο απο την ταινια που ισως να ειναι ο βασικος ανταγωνιστης του σονκοκου(προς στο τελος της ταινιας γινεται αναφορα οτι ο σον ειναι περιπου ο 10ος δυνατοτερος στο συμπαν-πιστευω προς τα εκει θα παει το στορι)

 

επισης με χαροποιησε ιδιαιτερα οτι το γραφει ο γνησιος δημιουργος του dragonball και οχι καποιος φιλεροτυπας για τους φαν οπως στο gt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

πόσο για το πεος ηταν το τέλος του berserk , να υποθέσω οτι το αφήσανε στη μέση ?

θα ρίξω μια ματιά στο manga αν και ηταν ξενέρα οπότε το κόβω να ασχολούμαι με κάτι άλλο.  

 

 

Ε και το παλιό anime και τα OVA τελειώνουν με τον Guts / Gattsu να "γίνεται" ο Black Swordsman. Αν και δεν δείχνουν πως απέκτησε ακριβώς το Dragonslayer.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...