Προς το περιεχόμενο

Official Anime, Manga/Manhwa/Manhua Topic.


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για οσους περιμενουν να τελειωσει πρωτα η καθε season και μετα να την δουν ολοκληρη,αυριο βγαινει το προτελευταιο επεισοδιο απο Overlord και την επομενη εβδομαδα τα τελευταια επεισοδια απο Grandblue/hanebado/Persona 5/Academia/Steins Gate που βλεπω.

Σημερα βγηκε και το 10ο επεισοδιο απο Attack.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

On 21/09/2018 at 16:48, Sanjuro said:

 Έχω κόψει τα anime εδώ και 4-5 χρόνια, το τελευταίο anime που έχω δει ήταν το Attack on Titan (1η σεζόν) και αυτό μόνο επειδή έχω έναν φίλο μποντιμπιλνταρα που γουστάρει να βλέπει δυνατά τέρατα κλπ και είπα να του το δείξω μπας και γουστάρει. Πριν απ'αυτό ήμουν έως και φανατικός των anime... είχα δει άπειρες σειρές, πήγα στην Ιαπωνία ταξίδι σε κάποια φάση κλπ κλπ.

Όπως και να'χει, ψάχνω να αρχίσω να βλέπω και λίγα anime ξανά. Έχουν περάσει αρκετά χρόνια κάτι καλό θα έχει βγει θέλω να πιστεύω. Τυπικά Shounen δεν το βλέπω να την παλεύω να δω. Θέλω να δω κάτι πραγματικά καλό που βγήκε τα τελευταία χρόνια. Μερικά πράγματα που μου άρεσαν: Nichijou, lucky star, Azumanga Daioh, Mawaru Penguindrum, Kaiba, Hajime no Ippo, mononoke, monster, Legend of galactic heroes, Paranoia Agent, Papurika, Usagi Drop, Karafuru, Eve no Jikan, Yamishibai, Ojii-san no lamp, Seirei no moribito, Ping-pong, Grave of the fireflies, Mononoke Hime.

Έχει κάποιος καμιά πρόταση;;

Κάνω μια ψιλο-τολμηρή πρόταση seinen με λίγα shonen στοιχεία: Ιnuyashiki

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση προς οσους αγοραζουν συχνα τα τελευταια χρονια manga απο Amazon Ευρωπης(φανταζομαι κυριως Αγγλιας).

Υπαρχει ενδεχομενο να δουμε εκπτωσεις τις γιορτες κοντα στο black Friday γενικα στην κατηγορια των anime πχ 20% κατω?

Το ρωταω με βαση τι γινοταν πιο παλια για να ξερω αν αξιζει να περιμενω μεχρι τοτε ή οχι,μην αγορασω τωρα τιποτα και μετα ξενερωσω(τουλαχιστον με βαση την προιστορια παντα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Fulgore είπε

Ερωτηση προς οσους αγοραζουν συχνα τα τελευταια χρονια manga απο Amazon Ευρωπης(φανταζομαι κυριως Αγγλιας).

Υπαρχει ενδεχομενο να δουμε εκπτωσεις τις γιορτες κοντα στο black Friday γενικα στην κατηγορια των anime πχ 20% κατω?

Το ρωταω με βαση τι γινοταν πιο παλια για να ξερω αν αξιζει να περιμενω μεχρι τοτε ή οχι,μην αγορασω τωρα τιποτα και μετα ξενερωσω(τουλαχιστον με βαση την προιστορια παντα).

Στο public πάντως σίγουρα θα έχει μπλακ σε φράιντει σε manga. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Edel είπε

Στο public πάντως σίγουρα θα έχει μπλακ σε φράιντει σε manga. 

Περυσι νομιζω ειχε 20% στα manga-comic περιμενω κατι παραπανω φετος να πω την αληθεια μπας και ολοκληρωσω τα 20th century boys που εχω αφησει,αλλιως απο εξωτερικο.

Επεξ/σία από W0zzAp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://myanimelist.net/anime/34542/Inuyashiki

Με αιχμαλώτισε απ'το πρώτο επεισόδιο περασμένο φθινόπωρο.

Πολύ συμπαθητικός MC, με τη σειρά να επικεντρώνεται σε ένα βαθμό στις υπαρξιακές ανυσηχίες του και σε ηθικά διλήμματα γενικότερα.

Στη συνέχεια εστοιάζει περισσότερο στο  κλασικό "Η ανάλογη δύναμη απαιτεί  την ανάλογη ευθήνη" αλα Spiderman.

Το art style του είναι ιδιαίτερο και προσωπικά μ'αρέσει αρκετά (Hiroya Oku/Gantz,etc.)

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο και αρκετα πρωτοτυπο το Inuyashiki.Πολυ θετικο οτι παρα τα 11 επεισοδια που εχει υπαρχει τελος στην ιστορια.Βεβαια δεν ειναι κατι το τρομερο σαν anime αλλα και εμενα οταν το ειδα μου ειχε αφησει καλες εντυπωσεις.

Για προτασεις που ειχε γραψει ενας συμφορουμιτης πριν καποια post αν ελεγα για seinen παρομοια με το inuyashiki σιγουρα θα ηταν πρωτη μου επιλογη το parasyte.Αρκετα καλυτερο απτο inuyashiki με τελιωμενο στορυ και παραπανω επεισοδια.Must see με λιγα λογια για οποιον του αρεσει τετοιου ειδους anime.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα οταν μου εχει 200ευρω το Claymore το Public(τυχαιο παραδειγμα)ακομα και με 30% παλι ειναι ακριβοτερο απο εξωτερικο με μεταφορικα αρα δωρο αδωρο :P

Γιαυτο ρωτησα κυριως απο εξωτερικο αν παιζει τιποτα γιατι απο Ελλαδα γενικα δεν υπαρχει και ποικιλια σε καταστηματα απο πλευρας διαθεσιμοτητας περαν του Public.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, W0zzAp said:

Ωραιο και αρκετα πρωτοτυπο το Inuyashiki.Πολυ θετικο οτι παρα τα 11 επεισοδια που εχει υπαρχει τελος στην ιστορια.Βεβαια δεν ειναι κατι το τρομερο σαν anime αλλα και εμενα οταν το ειδα μου ειχε αφησει καλες εντυπωσεις.

Για προτασεις που ειχε γραψει ενας συμφορουμιτης πριν καποια post αν ελεγα για seinen παρομοια με το inuyashiki σιγουρα θα ηταν πρωτη μου επιλογη το parasyte.Αρκετα καλυτερο απτο inuyashiki με τελιωμενο στορυ και παραπανω επεισοδια.Must see με λιγα λογια για οποιον του αρεσει τετοιου ειδους anime.

Θα το'χω υπ'όψην, κάνω marathon Boku no Hero Academia :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Καλα οταν μου εχει 200ευρω το Claymore το Public(τυχαιο παραδειγμα)ακομα και με 30% παλι ειναι ακριβοτερο απο εξωτερικο με μεταφορικα αρα δωρο αδωρο :P

Γιαυτο ρωτησα κυριως απο εξωτερικο αν παιζει τιποτα γιατι απο Ελλαδα γενικα δεν υπαρχει και ποικιλια σε καταστηματα απο πλευρας διαθεσιμοτητας περαν του Public.

δες και otaku-store. Εγω παντως απο amazon εχω παρει 1-2 φορες, εκπτωσεις δεν ειδα ποτε αν θυμαμαι καλα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το amazon πουλαει κυριως απο αλλους πωλητες.Ειδικα στα manga δεν πρεπει να εχει μεγαλη συλλογη στην "αποθηκη" του.Προσωπικα ουτε εγω θυμαμαι σε προηγουμενα BF να εβαζαν εκπτωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Fulgore είπε

Καλα οταν μου εχει 200ευρω το Claymore το Public(τυχαιο παραδειγμα)ακομα και με 30% παλι ειναι ακριβοτερο απο εξωτερικο με μεταφορικα αρα δωρο αδωρο :P

Γιαυτο ρωτησα κυριως απο εξωτερικο αν παιζει τιποτα γιατι απο Ελλαδα γενικα δεν υπαρχει και ποικιλια σε καταστηματα απο πλευρας διαθεσιμοτητας περαν του Public.

οχι, στο εξωτερικό εχω παραγγείλει  με μισές τιμές ... μάλιστα απο bookdepocitory με δωρεαν μεταφορικα .... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...