Προς το περιεχόμενο

365shop.gr


Alexper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε όσους υπάρχει ενδιαφέρον παραθέτω υα στοιχεία του καταστήματος (απάτη)

Επωνυμία : 365 SHOP GR ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ Ι Κ Ε
Δραστηριότητα: ΛΙΑΝΙΚΟ ΕΜΠΟΡΙΟ ΟΙΚΙΑΚΩΝ ΕΙΔΩΝ, ΜΕ ΑΛΛΗΛΟΓΡΑΦΙΑ Η ΜΕΣΩ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ
Διεύθυνση: Κολοκοτρώνη 11, Τ.Κ. 60100, Κατερίνη, Πιερία
ΑΦΜ: 801159278
ΔΟΥ: ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ [4711]
Διοίκηση: ΙΩΑΝΝΗΣ ΦΙΛΟΥΚΑΤΖΗΣ
https://www.businessregistry.gr/publicity/index?gemiNumber=150449748000

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 654
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, billardi είπε

Σε όσους υπάρχει ενδιαφέρον παραθέτω υα στοιχεία του καταστήματος (απάτη)

Επωνυμία : 365 SHOP GR ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ Ι Κ Ε
Δραστηριότητα: ΛΙΑΝΙΚΟ ΕΜΠΟΡΙΟ ΟΙΚΙΑΚΩΝ ΕΙΔΩΝ, ΜΕ ΑΛΛΗΛΟΓΡΑΦΙΑ Η ΜΕΣΩ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ
Διεύθυνση: Κολοκοτρώνη 11, Τ.Κ. 60100, Κατερίνη, Πιερία
ΑΦΜ: 801159278
ΔΟΥ: ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ [4711]
Διοίκηση: ΙΩΑΝΝΗΣ ΦΙΛΟΥΚΑΤΖΗΣ
https://www.businessregistry.gr/publicity/index?gemiNumber=150449748000

Φαίνεται ότι έχει πουλήσει το shop από .. πως θα έρθουμε σε επαφή εμείς που ενδιαφερόμαστε να κινηθούμε νομικά?έχω μιλήσει ήδη με δικηγόρο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, billardi είπε

Σε όσους υπάρχει ενδιαφέρον παραθέτω υα στοιχεία του καταστήματος (απάτη)

Επωνυμία : 365 SHOP GR ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ Ι Κ Ε
Δραστηριότητα: ΛΙΑΝΙΚΟ ΕΜΠΟΡΙΟ ΟΙΚΙΑΚΩΝ ΕΙΔΩΝ, ΜΕ ΑΛΛΗΛΟΓΡΑΦΙΑ Η ΜΕΣΩ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ
Διεύθυνση: Κολοκοτρώνη 11, Τ.Κ. 60100, Κατερίνη, Πιερία
ΑΦΜ: 801159278
ΔΟΥ: ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ [4711]
Διοίκηση: ΙΩΑΝΝΗΣ ΦΙΛΟΥΚΑΤΖΗΣ
https://www.businessregistry.gr/publicity/index?gemiNumber=150449748000

Διαβαστε λιγο αυτο παιδες: https://www.businessregistry.gr/downloadFile/index?key=assemblyDecision&elementId=2825584

https://www.businessregistry.gr/publicity/show/150449748000

Κατεβαστε το τελευταιο PDF αν δεν κατεβαινει με το λινκ που εβαλα. Εχει παρα πολλες πληροφοριες.

image.png.5a8f0b721aa9134a7b52e44cd9b8508d.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και εγώ έκανα παραγγελία στις 24/03 με κατάθεση για MacBook Air και σε τελευταία επικοινωνία μου είχαν πει ότι θα μου σταλεί κώδικος παρακολούθησης και αναμενόμενη ημερομηνία παραλαβής είναι Παρασκευή 01/04/22 και σήμερα προσπαθώ να πάρω τηλέφωνο και δεν πιάνω γραμμή.

Σχετικά με τα στοιχεία πληρωμής ειχα μιλήσει στο τηλέφωνο με μια κοπέλα, ήταν κινητό τηλέφωνο και τώρα δεν πιάνεις γραμμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα όπως φενεται είμαι τελικά και εγώ θύμα με ένα lego που περιμένω 35 μέρες τώρα . Από αγανάκτηση θα προβώ στο τμήμα να κάνω καταγγελία , πριν δέκα μέρες μια αναγωγή τύπισσα έκανε το λάθος και απάντησε στο κινητό που είχα σε email που μου έστειλαν και ζήτησε να τους προπληρώσει και το courier,. Κάτι που δεν έγινε. 

Έχω τα κινητά τους έχω τους τραπεζικούς λογαριασμούς , τουλάχιστον μήπως εντοπίσουν κάποιον 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να οργανωθούμε ώστε να μιλάμε επώνυμα και να δράσουμε συνεργικα.. φαίνεται ότι υπάρχει κατάστημα στις Σέρρες που δέχεται πληρωμές ακόμα και σήμερα.. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά

διάβασα το περιστατικό και έχω να πως τα εξής:

α. Συναλλαγές με υψηλά ποσά κάνουμε μόνο με ΠΙΣΤΩΤΙΚΕΣ ή PAYPAL καθώς είναι τα μόνα που δίνουν πραγματική προστασία με αμφισβήτηση συναλλαγής. Οι Χρεωστικές κάρτες ΔΕΝ σε καλύπτουν σίγουρα (εξαρτάται απο την τράπεζα εκδότη). Οι πιστωτικές έχουν την εγγύηση και των VISA, MASTERCARD αρα αν η τράπεζα ΔΕΝ σε καλύψει απευθύνεσαι στις VISA κλπ και σε καλύπτουν.

β. Κατάθεση σε τράπεζα κάνουμε ΜΟΝΟ όταν έχουμε ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ (δηλ. έχουμε ξανασυνεργαστεί ή το ποσό δεν μας πονάει). Δεν μπορούμε να έχουμε να έχουμε κάλυψη από τις τράπεζες καθώς είναι τέτοια η φύση της συναλλαγής που ΔΕΝ υπάρχει μεσεγγυητής. Η τράπεζα απλά εξυπηρετεί.

γ. Σχετικά με τα είδη των προϊόντων που ακούω ότι αγοράσατε έχω απορήσει. ΠΟΤΕ στη ζωή μου δεν αγόρασα από μικρό μαγαζί (και δεν εννοώ μόνο τα ηλεκτρονικά eshop) προϊόν αξίας άνω των 150 ευρώ και ειδικά προϊόν που είναι σημαντική η εγγύηση 2 ετών. Ο λόγος είναι ότι τα μικρά μαγαζιά από τη φύση τους κινδυνεύουν ανα πάσα στιγμή να κλείσουν καθώς είναι undercapitalized και δεν αντέχουν στις δύσκολες συνθήκες. Από ότι καταλαβαίνω ο 365shop ήταν ένα μαγαζί μικρό (μια ΙΚΕ) 2-3 χρόνων λειτουργίας που (αν είναι ακριβή όσα λέτε) λόγω κρίσης των τελευταίων 4-5 μηνών στην λιανική είδε ότι πήγαινε για κλείσιμο και σκέφτηκε να κάνει την αρπαχτή είτε για να οικονομήσει είτε για να πληρώσει υποχρεώσεις που ενδεχομένως ήταν πιο πιεστικές (πχ. ΦΠΑ, ΙΚΑ, προσωπικό κλπ).

δ. Θα ήθελα με το παρόν να προσθέσω μια παρατήρηση για όλους μας που έχουμε "φτιάξει" τις γνωστές πλατφόρμες (εστίαση, ecommerce). Τα μικρά και μεσαία καταστήματα όταν δεν είναι φτιαγμένα από απατεώνες (τα περισσότερα φτιάχτηκαν από ανθρώπους που ψάχνουν το μεροκάματο) κινδυνεύουν από πολλά πράγματα. Κάποια οφείλονται στην οικονομική κρίση (κόστη ενέργειας, πληθωρισμός, πτώση αγοραστικής δύναμης κοινού κλπ) κάποια όμως οφείλονται ΚΑΙ στις εξωφρενικές προμήθειες που χρεώνουν οι πλατφόρμες αυτές που σε συνδυασμό με τις πιέσεις από την πτώση τζίρου εξαφανίζουν το κέρδος των μαγαζιών και τα οδηγούν στην πτώχευση. Εμείς οι καταναλωτές πρέπει να αντιδράσουμε στις μεγάλες προμήθειες και να απαιτήσουμε μια λογική χρέωση από τους σχεδόν μονοπωλιακούς παίκτες των πλατφορμών. Αν δείτε τα κέρδη των πλατφορμών μέσα στην κρίση και στην πανδημία θα δείτε ότι ανάμεσα στους παραδοσιακούς μεγάλους ομίλους έχουν μπει πλέον και αυτοί με υπερκέρδη εις βάρος της κοινωνίας. Για να το πω απλά ΔΕΝ επιτρέπεται να χρεώνουν οι ενδιάμεσοι την εστίαση με προμήθειες πάνω από 5-6% τα eshop με πάνω από 2-3% και τις συναλλαγές με πιστωτικές με πάνω από 0,5-0,7%. Σήμερα οι προμήθειες είναι εστίαση πάνω από 15% τα eshop με πάνω από 7% και οι συναλλαγές με πιστωτικές  πάνω από 1,5%. Απαράδεκτα πράγματα που θα οδηγήσουν πολλούς στο κλείσιμο.

  • Like 20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο θέμα και εγώ. Παράγγειλα μια κάρτα γραφικών. Έκανα αμφισβήτιση αλλά ειναι χρεωστική οπότε δεν ξέρω κατα πόσο μπορεί να γίνει τίποτα.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απατεώνες την πατησα κι εγώ  με ένα πατίνι δυστυχώς θεώρησα ότι ήταν ασφαλές μέσω Σκρουτζ τι μπορούμε να κάνουμε για όλο αυτό? Παρέχει κάποια ασφάλεια το Σκρουτζ? Με κάποιο τρόπο μπορουμε να πάρουμε τα χρήματα μας πισω? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λες μέσω σκρουτζ εννοείς ότι παρήγγειλες με το καλάθι του skroutz; Αν ΝΑΙ δεν κινδυνεύεις. Θα σε καλύψει το skroutz. Αν απλά από το skroutz πήγες στο κατάστημα ΔΕΝ ψώνισες μέσω skroutz. Ψώνισες απο το κατάστημα που είδες στο skroutz

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, παθών κι εγώ. Υποτίθεται ότι αγόρασα μία τηλεόραση TCL στις 29/03. Στην περιγραφή της παραγγελίας έγγραφε παράδοση εντός 3-5 ημερών. Την Δευτέρα 04/04 αρχικά έπαιρνα τηλέφωνο στον αριθμό 2103007430 και ήμουν στην αναμονή. Μετά από 4-5 αποτυχημένες προσπάθειες έστειλα mail και μετά από λίγο απάντησαν ότι η παραγγελία συνεχίζεται κανονικά και πως στις 7-8/04 θα έχει ολοκληρωθεί η παραγγελία. Και σήμερα με περισσότερο ψάξιμο ανακάλυψα ότι και οι υπόλοιποι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είμαστε πολλοί μπορούμε να κάνουμε μια μήνυση εμένα μου έκλεψε 567 ευρώ. Έχω βρει το όνομα, αφμ, Αρ ταυτότητας, αφμ εταιρείαςνα κάνουμε όλοι μια ωραία μήνυση. Αυτό αν δεν σας εγκρίνουν μαζί και εμένα οι τράπεζες την αμφισβήτηση συναλλαγής. Κάντε add inst Gianni's.chorafas και αν σε μια εβδομάδα δεν έχει γίνει σε όλους έγκριση από τις τράπεζες επιστροφή του ποσού θα γίνει κανονικα δικαστήριο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mitsos_grante είπε

Καλημέρα, παθών κι εγώ. Υποτίθεται ότι αγόρασα μία τηλεόραση TCL στις 29/03. Στην περιγραφή της παραγγελίας έγγραφε παράδοση εντός 3-5 ημερών. Την Δευτέρα 04/04 αρχικά έπαιρνα τηλέφωνο στον αριθμό 2103007430 και ήμουν στην αναμονή. Μετά από 4-5 αποτυχημένες προσπάθειες έστειλα mail και μετά από λίγο απάντησαν ότι η παραγγελία συνεχίζεται κανονικά και πως στις 7-8/04 θα έχει ολοκληρωθεί η παραγγελία. Και σήμερα με περισσότερο ψάξιμο ανακάλυψα ότι και οι υπόλοιποι.

Καπου εδω θα μπει και ο καημενος ο ιδιοκτητης μικρου καταστηματος, που προσπαθει να βγαλει τιμια τα προς το ζην και απο την πλευρα του ο ανθρωπος θα μας πει να μην τους τσουβαλιαζουμε ολους.

Παιδια ειναι μια απο τις ελαχιστες φορες (3-4 μετρημενες) που κοιταξα μικρο σκρουτζομαγαζο για αγορα. Ηταν συνδιασμος τιμης και διαθεσιμοτητας. Μεχρι τωρα απο Ελλαδα κοιταγα ειτε αλυσιδες, ειτε καταξιωμενα τυπου Msystems. Αν λοιπον την 3-4 φορα μου ετυχε αυτο (και ξαναγραφω ελεγξα πριν παλαιοτητα καταστηματος, κλπ) τοτε αν δεν φροντισετε σαν κλαδος να φτιαξετε ενα πλαισιο προστασιας για καταναλωτες μια ζωη θα τα τρωνε τα Πλαισια, MediaMarkt, Eshop, κλπ.

Δεν ξερω αν θα γινει δεκτη η αμφισβητηση (λογο χρεωστικης) αλλα ανεξαρτητα απο αυτο προσωπικα δεν θα ξαναψωνισω απο μικρο Ελληνικο καταστημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, billardi είπε

Σε όσους υπάρχει ενδιαφέρον παραθέτω υα στοιχεία του καταστήματος (απάτη)

Επωνυμία : 365 SHOP GR ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ Ι Κ Ε
Δραστηριότητα: ΛΙΑΝΙΚΟ ΕΜΠΟΡΙΟ ΟΙΚΙΑΚΩΝ ΕΙΔΩΝ, ΜΕ ΑΛΛΗΛΟΓΡΑΦΙΑ Η ΜΕΣΩ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ
Διεύθυνση: Κολοκοτρώνη 11, Τ.Κ. 60100, Κατερίνη, Πιερία
ΑΦΜ: 801159278
ΔΟΥ: ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ [4711]
Διοίκηση: ΙΩΑΝΝΗΣ ΦΙΛΟΥΚΑΤΖΗΣ
https://www.businessregistry.gr/publicity/index?gemiNumber=150449748000

Φίλε όχι δεν είναι το όνομα του αυτό η εταιρεία πουλήθηκε 31/03/2022 στον Νίκο τσεσμερτζη!!! Διόρθωσε το μην το δουν και οι άλλοι μην γίνει λάθος καταγγελία και αν το ψάξεις πιο κάτω λέει και ακόμα και που γεννήθηκε και ανέβασε τα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...