Προς το περιεχόμενο

365shop.gr


Alexper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και σε εμένα το ίδιο. Παραγγελία 375€ για οθόνη.

1 ώρα πριν, giannaros69 είπε

ΜΠΕΣ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕ ΑΝΤ Gianni's chorafas Sto fb

ΜΠΕΣ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΤΟ FB κάνε αντ Gianni's chorafas

Βάλτε και εμένα στην ομάδα του φβ. Marios vestakis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 654
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα στο ίδιο έργο θεατές πάλι.

Όσοι εχετε κάνει παραγγελία με κάρτα άμεσα αμφισβήτηση στην Τράπεζα σας.

Οι υπόλοιπο καλά ξεμπερδέματα.

Επειδή είδα οτι αναφέρεστε σε στοιχεία αυτά που έχετε αναρτήσει είναι λάθος. Τα στοιχεία τα σωστά ειναι εδώ :

 

https://www.businessregistry.gr/publicity/show/150449748000

Μάλιστα θα δείτε οτι η εταιρεία αυτή αγοράστηκε στις 9/2 από τον τωρινό διαχειρηστή (κατεβάστε την τροποποίηση καταστατικού έχει μέχρι και τα στοιχεία του δημοαισευμένα) και στην συνέχεια απο την Κατερίνη μετακόμισε στον Αγιο Στέφανο Αθήνας. Ο δε νεος διαχειριστής που αγόρασε απο τον παλιό στην Κατερίνη είναι της γνωστής παρέας της Ελευσίνας.

Το πιο αστείο είναι οτι η αλλαγή των δεδομένων αυτών απο το Γεμή πήρε να δημοσιευθεί 1,5 μηνα σχεδόν οπότε και οι μηχανές αναζήτησης δεν κατάφεραν να πιασουν την αλλαγή μια και αυτή αναρτήθηκε στις 31/3/2022 όπως θα δείτε στο ΓΕΜΗ.

Είναι ξεκάθαρα το μοτίβο Απάτη. Γενικά απο εμπειρία αποφεύγετε μεγαζιά με έδρα Ελευσίνα και Αγιο Στέφανο ειδικά όταν η τιμή που λένε ειναι εξωφρενικά χαμηλή σε σχέση με τους άλλους. Επίσης να προτιμάτε καταστήματα με πολλά χρονια λειτουργίας και όχι με 1-2-3.

Οχι οτι αυτό θα μας σώσει , αλλα οσο πιο καλά ψαχνώμαστε για το ποιος ειναι αυτός που αγοράζουμε τόσο πιο πολυ θα προστατευτούμε. Επίσης αν το κατάστημα δεν το γνωρίζετε μόνο μόνο μόνο Κάρτα.

 

Αυτά.

 

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω και κάτι ακόμη; 

Εγώ έστειλα και αναφορά στον συνήγορο του καταναλωτή. Απο εκεί δεν μπορεί να βγει κάποια άκρη; Γνωρίζει κάποιος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, theavenger2 είπε

Καλησπέρα στο ίδιο έργο θεατές πάλι.

Όσοι εχετε κάνει παραγγελία με κάρτα άμεσα αμφισβήτηση στην Τράπεζα σας.

Οι υπόλοιπο καλά ξεμπερδέματα.

Επειδή είδα οτι αναφέρεστε σε στοιχεία αυτά που έχετε αναρτήσει είναι λάθος. Τα στοιχεία τα σωστά ειναι εδώ :

 

https://www.businessregistry.gr/publicity/show/150449748000

Μάλιστα θα δείτε οτι η εταιρεία αυτή αγοράστηκε στις 9/2 από τον τωρινό διαχειρηστή (κατεβάστε την τροποποίηση καταστατικού έχει μέχρι και τα στοιχεία του δημοαισευμένα) και στην συνέχεια απο την Κατερίνη μετακόμισε στον Αγιο Στέφανο Αθήνας. Ο δε νεος διαχειριστής που αγόρασε απο τον παλιό στην Κατερίνη είναι της γνωστής παρέας της Ελευσίνας.

Το πιο αστείο είναι οτι η αλλαγή των δεδομένων αυτών απο το Γεμή πήρε να δημοσιευθεί 1,5 μηνα σχεδόν οπότε και οι μηχανές αναζήτησης δεν κατάφεραν να πιασουν την αλλαγή μια και αυτή αναρτήθηκε στις 31/3/2022 όπως θα δείτε στο ΓΕΜΗ.

Είναι ξεκάθαρα το μοτίβο Απάτη. Γενικά απο εμπειρία αποφεύγετε μεγαζιά με έδρα Ελευσίνα και Αγιο Στέφανο ειδικά όταν η τιμή που λένε ειναι εξωφρενικά χαμηλή σε σχέση με τους άλλους. Επίσης να προτιμάτε καταστήματα με πολλά χρονια λειτουργίας και όχι με 1-2-3.

Οχι οτι αυτό θα μας σώσει , αλλα οσο πιο καλά ψαχνώμαστε για το ποιος ειναι αυτός που αγοράζουμε τόσο πιο πολυ θα προστατευτούμε. Επίσης αν το κατάστημα δεν το γνωρίζετε μόνο μόνο μόνο Κάρτα.

 

Αυτά.

 

 

Μιας και φαινεται να ξερεις καποια πραγματα, δηλαδη τωρα τι θα παιξει για αυτους που δεν μπορουν να κανουν αμφισβητηση;

Οκ θα προβουν σε μηνυση φανταζομαι. ΑΦΜ υπαρχει, ονομα υπαρχει αρα υπαρχει προσωπο να γινει. Αυτος (ο αυτοφορακιας) πως θα την σκαπουλαρει;

Ρωταω γιατι μου ακουγεται λιγο αυτοκτονικο το να κανεις τετοια απατη με τα στοιχεια σου φορα παρτιδα. Εκτος και αν μου διαφευγει κατι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα την πατήσαμε και εμείς! Έκανα αμφισβήτηση συναλλαγής. Μίλησα με Σκρουτζ, μου έδωσαν τα στοιχεία όνομα και ΑΦΜ, δεν συνεργάζονται άλλο μαζί τους.... επίσης μου είπαν τι άλλο να κάνω πχ καταγγελία στο ΑΤ ή στο συνήγορο του καταναλωτή...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, vste είπε

Μιας και φαινεται να ξερεις καποια πραγματα, δηλαδη τωρα τι θα παιξει για αυτους που δεν μπορουν να κανουν αμφισβητηση;

Οκ θα προβουν σε μηνυση φανταζομαι. ΑΦΜ υπαρχει, ονομα υπαρχει αρα υπαρχει προσωπο να γινει. Αυτος (ο αυτοφορακιας) πως θα την σκαπουλαρει;

Ρωταω γιατι μου ακουγεται λιγο αυτοκτονικο το να κανεις τετοια απατη με τα στοιχεια σου φορα παρτιδα. Εκτος και αν μου διαφευγει κατι.

Το Σκρουτζ μου έστειλε τα στοιχεία του, 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, georsouv είπε

Παιδιά να ρωτήσω και κάτι ακόμη; 

Εγώ έστειλα και αναφορά στον συνήγορο του καταναλωτή. Απο εκεί δεν μπορεί να βγει κάποια άκρη; Γνωρίζει κάποιος;

Όχι. Σπανίως. Στις ΗΠΑ, ίσως. Εδώ, απίθανο. Θα τους βάλει ένα πρόστιμο που θα το φάει η ΙΚΕ και η ΙΚΕ θα πτωχεύσει και το παραμύθι θα συνεχιστεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, vste είπε

Μιας και φαινεται να ξερεις καποια πραγματα, δηλαδη τωρα τι θα παιξει για αυτους που δεν μπορουν να κανουν αμφισβητηση;

Οκ θα προβουν σε μηνυση φανταζομαι. ΑΦΜ υπαρχει, ονομα υπαρχει αρα υπαρχει προσωπο να γινει. Αυτος (ο αυτοφορακιας) πως θα την σκαπουλαρει;

Ρωταω γιατι μου ακουγεται λιγο αυτοκτονικο το να κανεις τετοια απατη με τα στοιχεια σου φορα παρτιδα. Εκτος και αν μου διαφευγει κατι.

Τίποτα. Τα λεφτά τα χάνετε. Τι άλλο να γίνει; 

Όχι δεν είναι απάτη γιατί τα λεφτά τα βάζεις εσύ μόνος σου. Σαν δώρο/κατάθεση. 

Δεν γίνεται κάποια επίσημη συναλλαγή μέσω συναλλαγματικού φορέα, π.χ. 

Το χειρότερο που μπορεί να πάθει είναι κάποια στιγμή να του παγώσουν τους λογαριασμούς. 'Οταν γινει αυτό όμως θα πίνει Caipirinha στα Cayman. 

Επεξ/σία από insomniac01
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, theavenger2 είπε

ΑΑΑΑΑ.... Αν ψάξει κάποιος λίγο παραπάνω θα βρει και αυτό :

 

https://www.businessregistry.gr/publicity/show/161735003000

:-)

 

Πολλα "franchise" εχει ο κυριος οντως.. Και το shopin "Δεν υπαρχει πλεον στο Skroutz. Αλλα εχει μεινει η cache
image.png.c9df0a111d0431583cafa9e755da33ef.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Dimth είπε

Καλησπέρα,

 

μόλις επέστρεψα απο το αστυνομικό τμήμα, έχω κάνει καταγγελία, μίλησα με δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος,

φέρνει ευθήνη η σελίδα του σκρουτζ απο την στιγμή που το μαγαζί υπήρχε μέσα εκεί, είμαι διατεθειμένος να το τρέξω

όσο δε πάει, παρακαλώ στείλτε μου μήνυμα όσοι είστε θύματα απάτης με το εν λόγο κατάστημα ώστε να κινηθούμε όλοι μαζί.

Δυστυχώς προχθές έκανα και εγώ μια παραγγελία και εχθές το μεσημέρι καθώς ήμουν στην σελίδα του καταστήματος

ξαφνικά έπεσε και ζητούσε κωδικούς σύνδεσης. Το site δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή στο σκρουτζ.

Τι μπορούμε να κάνουμε, είμαι μέσα.... Να πιέσουμε το Σκρουτζ περισσότερο, συμφωνώ ότι φέρει ευθύνη...εγώ παραγγειλα επειδή ήξερα ότι έιναι συνεργαζόμενο κατάστημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, iosifidise είπε

Άρα τι μας λέτε να πάρουμε τον νόμο στα χέρια μας; Ξέρει κανείς που μένει αυτός;

Δεν το συνιστώ (προφανώς). Ο λόγος όμως δεν είναι μόνο ο προφανής. 

Είναι ότι αυτοί που κάνουν τα κανόνια είναι πλέον επαγγελματίες στις άπατες. Πρέπει να είναι η ίδια ομάδα που βαράει κανόνια εδώ και 5-7 χρόνια. Με λίγα λόγια, ξέρουν όλες τις διαδικασίες, κλπ.

Το πρόβλημα λοιπόν πέφτει στην κυβέρνηση και στην κάθε κυβέρνηση, που εδώ και 10-15 χρόνια δεν έχει ασχοληθεί ποτέ σοβαρά με αυτά τα κανόνια. 

Η χώρα είναι τύπου Σοβιετικής Ρουμανίας. Ο καθένας κάνει ότι θέλει, όποτε το θέλει. 

2 λεπτά πριν, Christsim είπε

Τι μπορούμε να κάνουμε, είμαι μέσα.... Να πιέσουμε το Σκρουτζ περισσότερο, συμφωνώ ότι φέρει ευθύνη...εγώ παραγγειλα επειδή ήξερα ότι έιναι συνεργαζόμενο κατάστημα.

Ίσως εφόσον το Skroutz πλέον έχει μεγαλώσει τόσο πολύ, πρέπει να αναλάβει και τις ευθύνες και των καταστημάτων.

Επεξ/σία από insomniac01
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βοηθουσε αραγε καταγγελια στην διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος? Απο οτι ειδα μπορεις να την κανεις ηλεκτρονικα

 

https://portal.astynomia.gr/webcenter/portal/eCrime/new-complaint?_afrLoop=191035920256254143#!%40%40%3F_afrLoop%3D191035920256254143%26centerWidth%3D66%25%26rightWidth%3D33%25%26showHeader%3Dtrue%26_adf.ctrl-state%3Dbimgphee0_29

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...