Προς το περιεχόμενο

Σε τεράστιο πάρτι εγκαινίων ο Elon Musk αποκάλυψε πως το Cybertruck θα κυκλοφορήσει το 2023


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε αυτους που λενε οτι ειναι ασχημο και εγω οταν το ειχαν πρωτοδειξει το θεωρησα ολιγον τι γελοιο.  Οσο περναει ο καιρος τοσο περισσοτερο μου αρεσει.

Σχεδιαση βγαλμενη παντως απο ταινια επιστημονικης φαντασιας και μαγκια τους που το βγαζουν ετσι. Το στοιχημα το εχουν κερδισει ηδη αφου το περιμενουν πως και πως παρα πολλοι.  Αυτη ειναι η ομορφια του, η απλοτητα σχεδιασης του και η διαφορετικοτητα του. Σιγουρα παντως δεν σε αφηνει αδιαφορο οπως τοσα αλλα οχηματα.  Καθως επισης το τι μπορει να κανεις με vinyl wrapping μετα σε αυτες τις επιφανειες του νομιζω θα πεσουν σαγονια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οι πλούσιοι τεμπέληδες που τα βρήκανε όλα έτοιμα και θα γίνουν σε λίγο καιρό "αυτοδημιούργητοι" επιχειρηματίες και θα κονομάνε με τον ιδρώτα άλλων επειδή είναι "έξυπνοι και καινοτόμοι"; Τς, τς, τς, καμία πρόοδος δεν χωράει στο μυαλό σας, σας έχει πνίξει η κουμουνιστική αριστερίλα, που αν δεν αφανιστεί σύντομα και να μείνει μόνο ο μαγευτικός μας καπιταλιστικός κόσμος, που δίνει Ουγκάντες, Μεξικά, Γουατεμάλες, Μπαγκλαντές, Ιταλίες από Βενετία και κάτω, γκέτο Γαλλίας και Αγγλίας, φτώχεια, πείνα και ανεργία και πολέμους κάθε χρόνο στον πλανήτη, προκοπή δεν θα δούμε

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει βαρέσει λίγο μπιέλα τούτος ή είναι ιδέα μου;

Βέβαια με τόσα δις. στην άκρη ποιός δεν θα βάραγε αλλά τέλος πάντων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο εγώ τρομάζω ιδιαίτερα στην ασφάλεια του οχήματος και τον απεγκλωβισμό του.οδηγου σε περίπτωση ατυχήματος ? Χωρίς χερούλια ? Μεγάλο φάουλ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, jerry banana είπε

Μόνο εγώ τρομάζω ιδιαίτερα στην ασφάλεια του οχήματος και τον απεγκλωβισμό του.οδηγου σε περίπτωση ατυχήματος ? Χωρίς χερούλια ? Μεγάλο φάουλ.

Ναι μόνο εσύ. Σε δυο χρόνια θα κυκλοφορήσει, δεν είναι η τελική του μορφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε κάνει κεφάλι; 😅 

2 ώρες πριν, NiKoSmile είπε

Από το 1839 περιμένουμε αυτό το μέλλον. Ζήσαμε δύο παγκόσμιους πολέμους, πάμε για τον τρίτο και ακόμα τίποτα 🙄

Κάνεις δεν θέλει πραγματικά ένα μη κερδοφόρο μέλλον, ακόμα και αν αυτό σημαίνει ότι ίσως να μην υπάρξει μέλλον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, ideal09 είπε

Ναι μόνο εσύ. Σε δυο χρόνια θα κυκλοφορήσει, δεν είναι η τελική του μορφή.

Νομίζω λέει η τελική δεν θα έχει χερούλια . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικά για όποιους δεν καταλάβανε το σχήμα. δεν έχει να κάνει ακριβώς με την ομορφιά.

Θεωρητικά, αντί να σχεδιάσουν κάτι όμορφο και να το χρωματίσουν, αποφάσισαν να κάνουν κάτι που να μοιάζει φουτουριστικό, όχι γιατί αρέσει, αλλά γιατί είναι ευκολότερο να κατασκευαστεί. 

Όλη η φιλοσοφία του σχεδιασμού, είναι πως θα φτιάξουμε ένα αυτοκίνητο με τα λιγότερα δυνατά μέρη. Πως αντί να παράξουν 5000+ διαφορετικά μέρη να το περάσουν απο της μηχανές του εργοστασίου με λιγότερο απο 1000. Αποφεύγουν τις καμπύλες γιατί είναι δυσκολότερες, ακριβότερες και πιο αργές κατα την παραγωγή. Ακόμα και το χρώμα θα είναι τουλάχιστον στο βασικό μοντέλο, αυτό του κράματος του αυτοκινήτου, έτσι ακόμα και αν ξεφτίζει, διαφορά δεν θα φαίνεται.

Επίσης θεωρητικά είναι για αυτούς που θέλουν κάτι χρηστικό, ανθεκτικό και οικονομικό για επαγγελματικό. Οχι αναγκαστικά όμορφο. Φυσικά αυτό λέγανε και για το Hummer και γέμισαν οι γειτονιές των πλουσίων με μεγαλοστελέχη/αγρότες.

Θα δουμε αν θα του βγει. Δεν είναι η πρώτη τρελή ιδέα που είχε.

 

Επεξ/σία από merphi
.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, NiKoSmile είπε

Από το 1839 περιμένουμε αυτό το μέλλον. Ζήσαμε δύο παγκόσμιους πολέμους, πάμε για τον τρίτο και ακόμα τίποτα 🙄

Τι εννοεις; Ότι από το 1839 περιμένουμε το υδρογόνο ως καύσιμο; 

Οτιδήποτε χρονικη στιγμή μεταγενεστερη από τον χρόνο που μιλαμε τώρα θεωρείται ως μέλλον. Αυτό μπορεί να είναι καλό ή κακό. 

Το υδρογόνο θα έρθει σίγουρα πάντως, το πότε το θέμα, υπό ποιες ευκολίες και τιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, NiKoSmile είπε

Από το 1839 περιμένουμε αυτό το μέλλον. Ζήσαμε δύο παγκόσμιους πολέμους, πάμε για τον τρίτο και ακόμα τίποτα 🙄

Εγώ δεν το προλαβαίνω πάντως αυτό το μέλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...