Προς το περιεχόμενο

Επιστροφη κινητού που έχει καταλήσει σε σιριαλ...Τα φώτα σας!


raven_g20

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, andreas443 είπε

Καλησπέρα εγώ νομίζω ότι η συσκευή δεν έχει κανένα θέμα απλά είναι παραεισαγωγης και κλειδωμένη σε κάποιο ξαίνω δίκτυο εγώ θα πρότεινα να βρείς έναν που ξέρει να σου αλλάξει την rom και να σου βάλει την ελληνική

Καμία σχέση.. Το γιατιί το αναφέρει πιο πίσω άλλος συμφορουμίτης.

6 ώρες πριν, jtkar είπε

Να ξέρεις ειναι θεμα software.Εχω την ιδια συσκευη και ενω με την παλια εκδοση android(11) είχα την δυνατοτητα επιλογής τωρα εχει εξαφανιστει. Και αναγκαστηκα εχει μόνιμα ενεργοποιημενο το Volte. 

Παντως εαν καιγεσαι να το απενεγοποιεις ή απλα να το βλεπεις Κατεβασε απο το playstore το samsung band selection . Aνοιξε το και πηγαινε more network settings. Εκεί στο εμφανιζει και το κάνεις οτι θελεις. 

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, DjTony είπε

Το διάβασα το αρχικό post. Δε χρειάζεται να γίνει τίποτα άλλο πέρα από μια αλλαγή CSC και κατά 99% θα δουλέψουν όλα ρολόι 

αν ειναι τοσο απλα τον λες και κωλόφαρδο αλλα μυρίζομαι custum rom παροχου φαση (θα φανει βεβαια να δουμε τι θα κανει ) απο μενα μακάρι να ειναι ενα CSC

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά επειδή το είχα το συγκεκριμένο και το έδωσα πριν καμιά βδομάδα η επιλογή για απενεργοποιηση του volte υπάρχει στην καρτέλα ρυθμίσεις - συνδέσεις - δίκτυα κινητής τηλεφωνίας... Όσο για το δακτυλικο δυστυχώς δεν είναι κ η καλύτερη υλοποίηση και μια πιάνει μια δεν πιάνει. Θέλει απαλό άγγιγμα στην οθονη και θα είναι πιο λειτουργικο, όχι πάτημα. Δεν είναι σαν τα realme παράδειγμα που πιάνει σχεδόν 100%. Όσο για την σμαρτεκ, οι τύποι είναι το καλύτερο σέρβις που υπάρχει και κανουν παραπάνω από όσα πρέπει, έχω πάει δεκάδες κινητά και με έχουν καλύψει και σε περίπτωση εκτός εγγύησης, δεν παίζει να έχουν κάνει πουθενά λάθος 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το VoLTE, είπε ότι το βλέπει πάνω δεξιά ενεργοποιημένο, απλά δεν το βλέπει στις ρυθμίσεις για να το απενεργοποιήσει. Είναι όπως είπαν δύο άτομα προηγουμένως, η επιλογή στις ρυθμίσεις αφαιρέθηκε σε κάποια αναβάθμιση και η επιλογή είναι από προεπιλογή μονίμως ενεργή. Με το "samsung band" που αναφέρθηκε, πάς στο κρυφό πλέον μενού για απενεργοποιήση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά επειδή και στο τωρινό μου κινητό την ίδια έκδοση έχω την 4.1 που έχει και το a52s την βλέπω κανονικά την ένδειξη στο μενού που ανέφερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, greekbusters είπε

Απλά επειδή και στο τωρινό μου κινητό την ίδια έκδοση έχω την 4.1 που έχει και το a52s την βλέπω κανονικά την ένδειξη στο μενού που ανέφερα 

Άλλο μοντέλο σημαίνει ότι μπορεί και όλα να είναι διαφορετικά, από hardware μέχρι software. Ακόμα και στο ίδιο μοντέλο, υπάρχουν υπο-μοντέλα με τελείως άλλο hardware. Συγκεκριμένα η Samsung, έβγαζε επί πολλά χρόνια τα ίδια μοντέλα ανα περιοχή (Αμερική, Ευρώπη, Ασία, Κίνα) με άλλο επεξεργαστή (σε άλλα με Snapdragon και σε άλλα με τον Exynos), ποσότητα μνήμης και χωρητικότητα.

 

Το ότι έχουν παρόμοιο όνομα και παρουσιαστικό, δεν σημαίνει ότι είναι και ίδια. Η Rom που τρέχουν μπορεί να έχει τελείως διαφορετικά μενού και χαρακτηριστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Xristaras12 είπε

Ίσως στην όλη σου ταλαιπωρία να ευθύνεται και ο τρόπος αγοράς. Εννοώ το κατάστημα που το πήρες. Πιθανότατα είναι εισαγωγή για άλλη χώρα και τρέχει την αντίστοιχη εκεί ενημέρωση. (Ναι πχ τα γερμανικά τηλέφωνα έχουν διαφορετική αναβάθμιση απο αυτά πχ που προορίζονται για Πολωνία η για Ιταλία) και στην αντίστοιχη χώρα να είναι κλειδωμένη η ρύθμιση αυτή. Το θέμα είναι οτι κανένα ΕΠΙΣΗΜΟ σέρβις δεν θα σου περάσει πχ Ελληνική rom ενω η συσκευή προορίζεται για Ιταλία. Σε όλα τα επίσημα επισκευαστικά η συσκευή πρέπει να φεύγει με την αναβάθμιση που έχει ο κατασκευαστής για τη χώρα που προορίζεται η συσκευή. Αν πχ εσύ του φορτώσεις ελληνική ρομ και χρειαστείς σέρβις θα δουν οτι εχεις αλλη αναβαθμιση και θα σου περάσουν αυτή που πρέπει. Δεν είναι λόξα του σέρβις, έτσι είναι η γενικότερη πολιτική.

Διάβασα μόλις και αυτό που γράφτηκε παραπάνω για τη SIΜ και όντως δεν το ειχα σκεφτεί σαν επιλογή. Εναλλακτικά δοκίμασε ενος συγγενή/φίλου κλπ για 2 λεπτά θα μπορέσεις να βγάλεις συμπέρασμα απο εκεί.

αυτή είναι η τεχνική απάντηση στο θέμα.

Τα άλλα μηνύματα ,απλά γεμίζουν σελίδες.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, vaggos231 είπε

γιατι εδωσες 400+ ευρω για το a52s?

Άλλο πράγμα ρωτάει ο ts.

19 ώρες πριν, EuphangeL είπε

Διαβάζοντας όλο το thread και βλέποντας την γραμματοσειρά στο screenshot από το link παραπάνω, ένας εξωτερικός παρατηρητής, τώρα ή στο μέλλον, μπορεί να καταλάβει πολλά για:

  1. Τους χρήστες Android
  2. Το Android οικοσύστημα γενικότερα

Εσύ σαν εξωτερικός ''παρατηρητής'', τι καταλαβαίνεις ακριβώς; Ποια τα συμπεράσματά σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Broli007 είπε

Άλλο μοντέλο σημαίνει ότι μπορεί και όλα να είναι διαφορετικά, από hardware μέχρι software. Ακόμα και στο ίδιο μοντέλο, υπάρχουν υπο-μοντέλα με τελείως άλλο hardware. Συγκεκριμένα η Samsung, έβγαζε επί πολλά χρόνια τα ίδια μοντέλα ανα περιοχή (Αμερική, Ευρώπη, Ασία, Κίνα) με άλλο επεξεργαστή (σε άλλα με Snapdragon και σε άλλα με τον Exynos), ποσότητα μνήμης και χωρητικότητα.

Ακομα το κανει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, N3M3SiS είπε

Ακομα το κανει. 

Δεν το γνώριζα, μιας και δεν έχω πλέον κινητό της εν λόγω εταιρείας εδώ και πάρα πολλά χρόνια. Ευχαριστώ για την πληροφορία όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε ΟΡ νομίζω ότι τρώγεσαι χωρίς να υπάρχει θέμα.

1) Το κινητό έχει εγγύηση στην Ελλάδα (βασικό)

2) Το VoLTE δουλεύει κανονικά.

'Άρα για ποιο λόγο να θέλεις να το κλείσεις; Πέρα από εσένα, δεν έχω δει άλλον άνθρωπο που να έχει αναρωτηθεί καν αν γινεται να κλείσει το συγκεκριμένο feature.

Το να τραβιέσαι έτσι, με το επιχείρημα ότι δεν μπορείς να απενεργοποιήσεις ένα feature που ετσι κι αλλιως δεν θα απενεργοποιουσες ποτέ, μου φαινεται εντελώς παραλογο.

Χαλάς ενέργεια χωρίς λόγο. Πάρε το κινητό σου και κοιτα να το χαρείς. Σύντομα θα το ξεχάσεις και δεν θα σε νοιάζει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...