Προς το περιεχόμενο

Klarna - Από σήμερα διαθέσιμη* και στην Ελλάδα


vagstef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδια.
Εγω χρησιμοποιω πληρωμη μεσω Klarna εδω και χρονια στη Γερμανία.
Είναι αμεσο, αξιοπιστο και πραγματικα δεν εχω να πω το παραμικρο αρνητικο.
Φυσικα δεν υποστηριζουν ολοι αυτη την επιλογη, αλλα οσο περνάνε τα χρόνια γινονται όλο και περισσότεροι.
Δεν εχω πληρωσει ποτέ προμήθεια, ισως εχει να κανει με την συμφωνια που κανει με την καθε τραπεζα και συνηθως ειναι 30 μερες το οριο για να κανεις την πληρωμη.


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 152
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αρκετα καλη εως πολυ καλη υπηρεσία της Klarna στην Ελλαδα μακαρι να επεκταθει σε περισσοτερα καταστηματα γιατι ειναι αρκετα βολικη. Ουτε παρα πολλες δοσεις κ εφοσον εξοφλουνται εντός προθεσμιων δεν εχει καποια επιβαρυνση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 21/12/2022 στις 5:45 ΜΜ, SER991 είπε

Έχω χρεωστική κάρτα με 1.000€ ημερήσιο όριο. Έκανα λογαριασμό στην Klarna χθες. Πήρα δώρο Χριστουγέννων και μαζί με τις οικονομίες μου είπα να κάνω δώρο στο εαυτό μου. Όλα καλά μέχρι εδώ.

Πάω μέσω Klarna, στο site του Public, με τις 3 δόσεις να αγοράσω ένα Ps5 bundle 730€, γιατί μόνο έτσι συμφέρει για όσους δεν έχουν ή δεν θέλουν να βγάλουν πιστωτική κάρτα, και μου βγάζει το παρακάτω. Μάλιστα δεν έχω κάνει μέχρι την παραμικρή αγορά και μου λέει να ξεχρεώσω παλιές συναλλαγές χωρίς να έχω αγοράσει τίποτα. Βάζω, για δοκιμή, ακουστικά Kaira 220€ και τα δεχόταν, δηλαδή μου ερχόταν ειδοποίηση από το e-banking για καταχώρηση της δόσης.... Πραγματικά δεν το καταλαβαίνω. Και άλλοι έχουν πολλά παράπονα με αυτό... Κρίμα έχω μείνει με την όρεξη... Τι να κάνω τώρα??? Έχει κανείς να προτείνει καμιά λύση???Screenshot_2022-12-21-17-27-04-86_7d7f2489553139212846caf77001ca3a.jpg.26e3c3fbd9c6ad5d102910f964c48b7a.jpg

Screenshot_2022-12-21-17-44-24-52_7d7f2489553139212846caf77001ca3a.jpg

Screenshot_2022-12-21-17-44-36-64_7d7f2489553139212846caf77001ca3a.jpg

Τελικά έβγαλες άκρη? Προσπάθησες μήπως να έρθεις σε επαφή με την υποστήριξη της Public ή της Klarna ή το εγκατέλειψες?

 

Μφχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ πάντως χωρίς ιστορικό αγόρασα από τα public το ps5 το Νοέμβριο και το πέρασε κανονικά.

 

image.png.af28b12542654e4e6f23d29017a4c227.png

Γενικά καλή υπηρεσία μου φαίνεται και αφού είναι και χωρίς τόκους γιατί όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, user2163 είπε

Εγώ πάντως χωρίς ιστορικό αγόρασα από τα public το ps5 το Νοέμβριο και το πέρασε κανονικά.

 

image.png.af28b12542654e4e6f23d29017a4c227.png

Γενικά καλή υπηρεσία μου φαίνεται και αφού είναι και χωρίς τόκους γιατί όχι.

έχουν ένα αστείο ποσό έξτρα και καλά για το συμβόλαιο αλλά θέλει πολύ προσοχή το εξής:

παράδειγμα με TBI bank και το μέχρι 300€ άτοκο (με χρέωση συμβολαίου) άμα καθυστερήσεις δόση/δεν έχεις να πληρώσεις πες μια δόση για ένα μήνα βγαίνει μεγάλο κοστούμι! είναι 2% της δοσης την ΗΜΕΡΑ άρα αν πάρεις κάτι με 250€ και η δόση βγαίνει 75€ αν θυμάμαι καλά αν καθυστερήσεις 10 μέρες είναι 15€ παραπάνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/1/2023 στις 9:01 ΜΜ, kormos είπε

Τελικά έβγαλες άκρη? Προσπάθησες μήπως να έρθεις σε επαφή με την υποστήριξη της Public ή της Klarna ή το εγκατέλειψες?

 

Μφχ

Συγνώμη για τη καθυστέρηση απάντησης φίλε μου. Το παράτησα και το αγόρασα τα Χριστούγεννα από Γερμανό με την payzy, τότε που είχε και την επιστροφή 25%.

Και άκου τώρα τι έπαθα. Σήμερα, 31/1/23, το παρέλαβα μες τη χαρά, το συνδέω, κάνει την τελευταία αναβάθμιση και δεν διάβαζε τα δισκάκια ούτε του Ps4 και ούτε του Ps5. Κάνω επανεκκίνηση τίποτα, κάνω rebuild database τίποτα, κάνω και επαναφορά ρυθμίσεων και πάλι τίποτα. Παίρνω τηλ Γερμανό, τους τα λέω όλα και μου λένε "όπως είσαι πήγαινε ΕΛΤΑ και στειλτω πίσω για αντικατάσταση". Δεν φαντάζεσαι τη στεναχώρια είχα εκείνη την στιγμή. Το περίμενα ένα μήνα εις γνώσης μου λόγω της διαθεσιμότητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SER991 είπε

Συγνώμη για τη καθυστέρηση απάντησης φίλε μου. Το παράτησα και το αγόρασα τα Χριστούγεννα από Γερμανό με την payzy, τότε που είχε και την επιστροφή 25%.

Και άκου τώρα τι έπαθα. Σήμερα, 31/1/23, το παρέλαβα μες τη χαρά, το συνδέω, κάνει την τελευταία αναβάθμιση και δεν διάβαζε τα δισκάκια ούτε του Ps4 και ούτε του Ps5. Κάνω επανεκκίνηση τίποτα, κάνω rebuild database τίποτα, κάνω και επαναφορά ρυθμίσεων και πάλι τίποτα. Παίρνω τηλ Γερμανό, τους τα λέω όλα και μου λένε "όπως είσαι πήγαινε ΕΛΤΑ και στειλτω πίσω για αντικατάσταση". Δεν φαντάζεσαι τη στεναχώρια είχα εκείνη την στιγμή. Το περίμενα ένα μήνα εις γνώσης μου λόγω της διαθεσιμότητας.

Χμμ κατάλαβα. Δεν ήταν εφικτό να το πας σε Κατάστημα μήπως γινόταν άμεσα η αλλαγή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, kormos είπε

Χμμ κατάλαβα. Δεν ήταν εφικτό να το πας σε Κατάστημα μήπως γινόταν άμεσα η αλλαγή?

Μένω Δράμα. Μου είπαν να το επιστρέψω κάτω στα κεντρικά για να το στείλουν σε τεχνικούς να το δουν. Κατά μεγάλη πιθανότητα έτσι όπως έγινε, έλαβα ελαττωματικό προϊόν. Τα δισκάκια μου τα δοκίμασα σε ένα Ps5 ενός φίλου και τα διάβαζε κανονικότητα χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Τι να πει κανείς..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, SER991 είπε

Μένω Δράμα. Μου είπαν να το επιστρέψω κάτω στα κεντρικά για να το στείλουν σε τεχνικούς να το δουν. Κατά μεγάλη πιθανότητα έτσι όπως έγινε, έλαβα ελαττωματικό προϊόν. Τα δισκάκια μου τα δοκίμασα σε ένα Ps5 ενός φίλου και τα διάβαζε κανονικότητα χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Τι να πει κανείς..!!

Συγνώμη να μπει στο Service για έλεγχο?

Δεν έχει DOA?🙄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 ώρες πριν, kormos είπε

Συγνώμη να μπει στο Service για έλεγχο?

Δεν έχει DOA?🙄

Για να διαπιστωθεί το doa πρέπει να μπει για έλεγχο πιο κομμάτι σου ακούγετε λάθος δηλαδή? Αν βασίζονταν σε ότι λέγαν οι πελάτες όλα κλειστά θα ήταν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Inuyasha είπε

Για να διαπιστωθεί το doa πρέπει να μπει για έλεγχο πιο κομμάτι σου ακούγετε λάθος δηλαδή? Αν βασίζονταν σε ότι λέγαν οι πελάτες όλα κλειστά θα ήταν

Υπάρχει τεχνικός μέσα σε κατάστημα. Οπότε μπορεί να γνωστοποιήσει άμεσα το θέμα...πριν περάσουν οι DOA προθεσμία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 λεπτά πριν, kormos είπε

Υπάρχει τεχνικός μέσα σε κατάστημα. Οπότε μπορεί να γνωστοποιήσει άμεσα το θέμα...πριν περάσουν οι DOA προθεσμία...

Όχι σε όλα τα καταστήματα και όχι όλες της ώρες, επίσης δεν έχουν όλα τα προϊόντα doa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Inuyasha είπε

Όχι σε όλα τα καταστήματα και όχι όλες της ώρες, επίσης δεν έχουν όλα τα προϊόντα doa

Που το αναγράφει αυτό ότι δεν έχουν όλα τα προϊόντα DOA?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι οτι δεν λειτουργεί (apu/gpu/motherboard etc) για να το βγάλουν DOA αλλά αφού δεν διαβάζει το δισκάκι μπορεί να θέλει ένα service η σιντιέρα! από το πιο απλό να μην έχει σύνδεση το "sata" μέχρι να έχει απλά καεί το λέιζερ κλπ τα οποία αντικαθιστούν απλά την σιντιερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, dreamerchris είπε

δεν είναι οτι δεν λειτουργεί (apu/gpu/motherboard etc) για να το βγάλουν DOA αλλά αφού δεν διαβάζει το δισκάκι μπορεί να θέλει ένα service η σιντιέρα! από το πιο απλό να μην έχει σύνδεση το "sata" μέχρι να έχει απλά καεί το λέιζερ κλπ τα οποία αντικαθιστούν απλά την σιντιερα

Αυτό που έχει αναφερθεί όμως είναι ότι του είπαν στο τηλέφωνο ότι θα γίνει αντικατάσταση...και όχι Service.

image.png.1d098276f6f3e30da17c2a1f6f0134ef.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...