Προς το περιεχόμενο

Klarna - Από σήμερα διαθέσιμη* και στην Ελλάδα


vagstef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 ώρες πριν, kormos είπε

Στο αναγράφει...

Υπάρχει όριο και το έχεις υπερβεί.

 

Υπάρχει νήμα που γίνονται αναφορές για το περιεχόμενο αυτό παρακάτω

 

Μφχ

Mα το θέμα είναι ότι δεν έχω κάνει ξανά παραγγελία μέσω αυτής της εφαρμογής. Προσπαθώ να αγοράσω ένα ηλεκτρικό πατίνι αξίας 899€ με 3 άτοκες δόσεις και όταν πατάω για πληρωμή εμφανίζεται αυτό

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 152
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, Matthewkats είπε

Mα το θέμα είναι ότι δεν έχω κάνει ξανά παραγγελία μέσω αυτής της εφαρμογής. Προσπαθώ να αγοράσω ένα ηλεκτρικό πατίνι αξίας 899€ με 3 άτοκες δόσεις και όταν πατάω για πληρωμή εμφανίζεται αυτό

 

Με βάση τους όρους θα έπρεπε, αφού αναφέρεις ότι είναι η πρώτη συναλλαγή.

https://cdn.klarna.com/1.0/shared/content/legal/terms/0/el_gr/paylaterin3

Αν θες επικοινώνησε μαζί τους μήπως και υπάρχει άλλη εκκρεμότητα ή κόλλημα από το παρελθόν στα οικονομικά στοιχεία σου.

https://www.klarna.com/gr/exipyretisi-pelatwn/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Matthewkats είπε

Mα το θέμα είναι ότι δεν έχω κάνει ξανά παραγγελία μέσω αυτής της εφαρμογής. Προσπαθώ να αγοράσω ένα ηλεκτρικό πατίνι αξίας 899€ με 3 άτοκες δόσεις και όταν πατάω για πληρωμή εμφανίζεται αυτό

 

πως πληρώνεις??τι κάρτα χρησιμοποιείς ?? τι όριο έχει η κάρτα σου ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είπα κι εγώ να δοκιμάσω από περιέργεια αλλά τζίφος.

πέρασα μια χρεωστική, μπαίνω και από την εφαρμογή στο eshop να κάνω μια αγορά αλλά πουθενά δε μπορούσα να προχωρήσω με την klarna. Κανονικά δεν έπρεπε να φωτίζεται το κουμπί Pay K. κάτω?

Δοκιμάζω να περάσω και μια πιστωτική αλλά τίποτα.

Τι διάολο κάνω λάθος; Έκανα αγορά χαμηλής αξίας ~20€. Μήπως γι αυτό; Αλλά και πάλι που ξέρει την αξία αφού δε μου δίνει καν τη δυνατότητα να πατήσω το κουμπί;

Έκανα και μια παραγγελία κατα λάθος με πληρωμή στο κατάστημα

Τα φώτα σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Bitbit είπε

είπα κι εγώ να δοκιμάσω από περιέργεια αλλά τζίφος.

πέρασα μια χρεωστική, μπαίνω και από την εφαρμογή στο eshop να κάνω μια αγορά αλλά πουθενά δε μπορούσα να προχωρήσω με την klarna. Κανονικά δεν έπρεπε να φωτίζεται το κουμπί Pay K. κάτω?

Δοκιμάζω να περάσω και μια πιστωτική αλλά τίποτα.

Τι διάολο κάνω λάθος; Έκανα αγορά χαμηλής αξίας ~20€. Μήπως γι αυτό; Αλλά και πάλι που ξέρει την αξία αφού δε μου δίνει καν τη δυνατότητα να πατήσω το κουμπί;

Έκανα και μια παραγγελία κατα λάθος με πληρωμή στο κατάστημα

Τα φώτα σας

Σε πιο E-shop προσπάθησες; 

Επίσης λειτουργεί για αγορές πάνω απο 30 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, asdfnikos είπε

Σε πιο E-shop προσπάθησες; 

Επίσης λειτουργεί για αγορές πάνω απο 30 ευρώ.

στο eshop.gr. Δοκίμασα και με 40€+. Δεν αλλάζει κάτι. Φτάνω κανονικά στο σημείο που πρέπει να εισάγω τα στοιχεία της κάρτας και.... απλά πρέπει να τα εισάγω. Δεν έπρεπε να μπορώ να πατήσω το  Pay K.  και να περαστούν τα στοιχεία αυτόματα ή γενικά να προχωρήσει....?

Δοκιμές κάνω να περαστεί μια αγορά, να δω πως γίνεται αλλά δε τα καταφέρνω. Κάτι δε πάει καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tα link που υπάρχουν στην εφαρμογή της Klarna ειναι για πληροφόρηση. Αυτή τη στιγμή integration και δυνατότητα δόσεων υπάρχει μονο με το Public. Εαν ενα κατάστημα / εταιρεία  υποστηρίζει πληρωμές με Klarna στην Ελλαδα θα το δειτε στην σελιδα του καταστήματος και θα κάνετε την αγορά από εκεί  και οχι στο app της Klarna (το οποίο θέλει πολύ δουλειά ακόμα ....)

 

Επεξ/σία από prometheas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, prometheas είπε

Tα link που υπάρχουν στην εφαρμογή της Klarna ειναι για πληροφόρηση. Αυτή τη στιγμή integration και δυνατότητα δόσεων υπάρχει μονο με το Public. Εαν ενα κατάστημα / εταιρεία  υποστηρίζει πληρωμές με Klarna στην Ελλαδα θα το δειτε στην σελιδα του καταστήματος και οχι στο app της Klarna (το οποίο θέλει πολύ δουλειά ακόμα ....)

 

Το αναφέρει και σε άλλα, πχ cosmos sports, γιατί μόνο Public?

https://www.spitishop.gr/content/146-klarna

https://www.cosmossport.gr/el/cms/324/klarna

https://www2.hm.com/el_gr/member/hm-x-klarna.html

https://zpharmacy.gr/oroi-proypotheseis#tropoiplhromhs

κ.α. ..

αν προσπάθησες να το κάνεις με όλα αυτά και δεν έγινε οκ

Update: ναι η εφαρμογή τα βγάζει όλα για κάποιο λόγο!

Αυτά που λειτουργούν είναι εδώ https://www.klarna.com/gr/katastimata-klarna/

Επεξ/σία από vagstef
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εκείνο που ισχύει (που εγραψα) ειναι οτι εαν στο site της επιχειρησης αναγράφεται η δυνατότητα πλγηρωμής μέσω Klarna,  τότε πρέπει να ισχύει αλλα με αγορά απευθείας από το site του πωλητή (Από το spitishop για παράδειγμα και όχι από το αpp της Klarna )

Προφανως δεν εχω δοκιμάσει να αγοράσω κάτι από αυτά τα καταστήματα μιας και δεν ενδιαφέρομαι. εαν προκύψει κάτι θα ενημερώσω

(διορθωσα και το ποστ μου παραπάνω..)

Επεξ/σία από prometheas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δοκίμασε από τα Public ( αν θες να αγοράσεις προϊόντα τεχνολογίας ).  Αν έχεις Πειραιώς να γνωρίζεις ότι δεν περνάνε τα yellows αλλά ούτε και οι πόντοι αν έχεις κάρτα My club.

Επεξ/σία από Brainmorf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, prometheas είπε

Tα link που υπάρχουν στην εφαρμογή της Klarna ειναι για πληροφόρηση. Αυτή τη στιγμή integration και δυνατότητα δόσεων υπάρχει μονο με το Public. Εαν ενα κατάστημα / εταιρεία  υποστηρίζει πληρωμές με Klarna στην Ελλαδα θα το δειτε στην σελιδα του καταστήματος και οχι στο app της Klarna (το οποίο θέλει πολύ δουλειά ακόμα ....)

 

καθίστε για να βγάλουμε άκρη. Δηλαδή η κλαρνα δουλεύει προς το παρόν με αυτά τα 15 καταστήματα; τρέχε γύρευε δηλαδή. Τζάμπα ασχολούμαι. Για το public βάζω και πιστωτική. Το θέμα είναι να περάσει σε καταστήματα όπως το eshop.gr που δεν έχει άτοκες δόσεις με πιστωτική.

Και όλα αυτά τα καταστήματα που έχει στο app τι ρόλο βαράνε; Κάποια στιγμή θα δουλέψει και σε αυτά;

Σε ένα ισπανικό κατάστημα πάντως είχε το Logo της klarna, οταν μπήκα με το account μου δε μου την έβγαζε, Προφανώς επειδή είχα περασμένα στοιχεία ελλάδας.

Συμπέρασμα, έχουμε δουλειά ακόμα να φτάσουμε σε σοβαρό επίπεδο. Με 15 καταστήματα δε πας πουθενά

Επεξ/σία από Bitbit
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σωστά , δεν χρησιμοποιώ το app. Η αγορά που έκανα με κατεύθυνε στο site τους ,  με εξυπηρετεί ο τρόπος πληρωμής. 

 

Επεξ/σία από Brainmorf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Bitbit είπε

καθίστε για να βγάλουμε άκρη. Δηλαδή η κλαρνα δουλεύει προς το παρόν με αυτά τα 15 καταστήματα; τρέχε γύρευε δηλαδή. Τζάμπα ασχολούμαι. Για το public βάζω και πιστωτική. Το θέμα είναι να περάσει σε καταστήματα όπως το eshop.gr που δεν έχει άτοκες δόσεις με πιστωτική.

Και όλα αυτά τα καταστήματα που έχει στο app το ρόλο βαράνε; Κάποια στιγμή θα δουλέψει και σε αυτά;

Σε ένα ισπανικό κατάστημα πάντως είχε το Logo της klarna, οταν μπήκα με το account μου δε μου την έβγαζε, Προφανώς επειδή είχα περασμένα στοιχεία ελλάδας.

Συμπέρασμα, έχουμε δουλειά ακόμα να φτάσουμε σε σοβαρό επίπεδο. Με 15 καταστήματα δε πας πουθενά

Λογικά ναι. Εναλλακτικό σενάριο να εχει φάει τόσα φέσια μεχρι τότε που να τα μαζέψει και να φύγει.

Προς το παρον δουλευει με λίγες επιχειρήσεις (ενδεχομενως θα  θελουν να δουν εαν και πόσο ώριμη είναι η αγορά στην Ελλαδα, τι περιθωρια κερδους υπάρχουν, ποσοστά ανεισπρακτων οφειλών σε καποιο βαθος χρονου κλπ). Υπαρχει κάμποσο ρίσκο στο εγχείρημα ... 

Επίσης το προιόν δεν απευθύνεται σε όσους εχουν πιστωτική.  Ειναι για αυτούς που δεν μπορούν να βγάλουν πιστωτική για τους λόγους που λιγο πολύ ολοι φανταζόμαστε... (ή δεν θελουν)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, prometheas είπε

Επίσης το προιόν δεν απευθύνεται σε όσους εχουν πιστωτική.  Ειναι για αυτούς που δεν μπορούν να βγάλουν πιστωτική για τους λόγους που λιγο πολύ ολοι φανταζόμαστε... (ή δεν θελουν)

Μη το λες, είναι πολλά καταστήματα που δε δέχονται άτοκες με πιστωτική. πχ το κατάστημα που ανέφερα πριν, τα jumbo ... και δεν είναι και μικρά καταστήματα. Αν μπουν και αυτά στο κόλπο θα είναι μεγάλο συν.

Προσωπικά πιστεύω όμως ότι έχει να πέσει τέτοιο φέσι που δεν έχουν δει ούτε στους εφιάλτες οι Σουηδοί.

Είχα δει τα 15 καταστήματα στο site και δεν ασχολήθηκα γιατί δεν άξιζε, μετά έβαλα την εφαρμογή που τα είχε όλα και θεώρησα ότι δουλεύει σε όλα. Τζάμπα κόπος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

Λογικά έχει ερωτηθεί/απαντηθεί πιστεύω.

Έστω ότι έχουμε ένα x ποσό προϊόντος.

Κατά την παραγγελία και επιλογή πληρωμής μέσω της υπηρεσίας και προσθέτωντας την χρεωστική κάρτα.

Γίνεται δέσμευση όλου του ποσού ή χρειάζεται να υπάρχει εκείνη την στιγμή η 1η δόση?

 

Μφχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...