Προς το περιεχόμενο

Klarna - Από σήμερα διαθέσιμη* και στην Ελλάδα


vagstef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρω ξέρω κάπου θα έχει αναφερθεί....

Υπάρχει κάποιο όριο συνολικών συναλλαγών /μήνα, /έτος?

Γνωρίζουμε?

 

Για την ώρα έκανα μια συναλλαγή με το πόσο των 120€ (Πιο πολύ για δοκιμή να πω εγώ αλήθεια, δεν το χρειαζόμουν άμεσα το προϊόν που πήρα).

Υπάρχει κάποια διαφορά αν κάνεις συναλλαγή μέσα από την εφαρμογή ή απ'ευθείας από τη σελίδα του καταστήματος?

 

Μφχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 152
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχει τύχει να δοκιμάσει καποιος απο εδώ αγορά με klarna , tbi bank κτλπ με καθαρό μητρώο στον τηρεσία και γενικά αλλα και ταυτόχρονα άνεργος και να του περάσει καποια μεγάλη αγορά ανω των 600 euro ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, SPANK είπε

Έχει τύχει να δοκιμάσει καποιος απο εδώ αγορά με klarna , tbi bank κτλπ με καθαρό μητρώο στον τηρεσία και γενικά αλλα και ταυτόχρονα άνεργος και να του περάσει καποια μεγάλη αγορά ανω των 600 euro ?

Δεν χανεις κατι να δοκιμάσεις! Ακόμα και μετα την έγκριση του δανείου μπορείς να αποχωρήσεις χωρίς να υπογράψεις

Επεξ/σία από asdfnikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, asdfnikos είπε

Δεν χανεις κατι να δοκιμάσεις! Ακόμα και μετα την έγκριση του δανείου μπορείς να αποχωρήσεις χωρίς να υπογράψεις

Πρώτα εγκρίνεται και μετά υπογράφεις ?

Αν θέλεις να πληρώσεις καποια στιγμή το υπολοιπόμενο ποσο για να το εξοφλήσεις γίνεται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, SPANK είπε

Πρώτα εγκρίνεται και μετά υπογράφεις ?

Αν θέλεις να πληρώσεις καποια στιγμή το υπολοιπόμενο ποσο για να το εξοφλήσεις γίνεται ?

Ναι, ενώ σου εμφανίζει τις προγραμματισμένες «δόσεις» μπορείς να το παρακάμψεις και να κάνεις «πληρωμή τώρα» (όπως το αναγράφει, στο πεδίο εκείνο).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 12/11/2022 στις 10:01 ΜΜ, prometheas είπε

 

Έχω χρεωστική κάρτα με 1.000€ ημερήσιο όριο. Έκανα λογαριασμό στην Klarna χθες. Πήρα δώρο Χριστουγέννων και μαζί με τις οικονομίες μου είπα να κάνω δώρο στο εαυτό μου. Όλα καλά μέχρι εδώ.

Πάω μέσω Klarna, στο site του Public, με τις 3 δόσεις να αγοράσω ένα Ps5 bundle 730€, γιατί μόνο έτσι συμφέρει για όσους δεν έχουν ή δεν θέλουν να βγάλουν πιστωτική κάρτα, και μου βγάζει το παρακάτω. Μάλιστα δεν έχω κάνει μέχρι την παραμικρή αγορά και μου λέει να ξεχρεώσω παλιές συναλλαγές χωρίς να έχω αγοράσει τίποτα. Βάζω, για δοκιμή, ακουστικά Kaira 220€ και τα δεχόταν, δηλαδή μου ερχόταν ειδοποίηση από το e-banking για καταχώρηση της δόσης.... Πραγματικά δεν το καταλαβαίνω. Και άλλοι έχουν πολλά παράπονα με αυτό... Κρίμα έχω μείνει με την όρεξη... Τι να κάνω τώρα??? Έχει κανείς να προτείνει καμιά λύση???Screenshot_2022-12-21-17-27-04-86_7d7f2489553139212846caf77001ca3a.jpg.26e3c3fbd9c6ad5d102910f964c48b7a.jpg

Screenshot_2022-12-21-17-44-24-52_7d7f2489553139212846caf77001ca3a.jpg

Screenshot_2022-12-21-17-44-36-64_7d7f2489553139212846caf77001ca3a.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κανένας ιδιοκτήτης e-shop που να έχει βάλει το checkout, να μας πει προμήθειες; Σκεφτόμαστε και εμείς να το προσθέσουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, SER991 είπε

Έχω χρεωστική κάρτα με 1.000€ ημερήσιο όριο. Έκανα λογαριασμό στην Klarna χθες. Πήρα δώρο Χριστουγέννων και μαζί με τις οικονομίες μου είπα να κάνω δώρο στο εαυτό μου. Όλα καλά μέχρι εδώ.

Πάω μέσω Klarna, στο site του Public, με τις 3 δόσεις να αγοράσω ένα Ps5 bundle 730€, γιατί μόνο έτσι συμφέρει για όσους δεν έχουν ή δεν θέλουν να βγάλουν πιστωτική κάρτα, και μου βγάζει το παρακάτω. Μάλιστα δεν έχω κάνει μέχρι την παραμικρή αγορά και μου λέει να ξεχρεώσω παλιές συναλλαγές χωρίς να έχω αγοράσει τίποτα. Βάζω, για δοκιμή, ακουστικά Kaira 220€ και τα δεχόταν, δηλαδή μου ερχόταν ειδοποίηση από το e-banking για καταχώρηση της δόσης.... Πραγματικά δεν το καταλαβαίνω. Και άλλοι έχουν πολλά παράπονα με αυτό... Κρίμα έχω μείνει με την όρεξη... Τι να κάνω τώρα??? Έχει κανείς να προτείνει καμιά λύση???Screenshot_2022-12-21-17-27-04-86_7d7f2489553139212846caf77001ca3a.jpg.26e3c3fbd9c6ad5d102910f964c48b7a.jpg

Screenshot_2022-12-21-17-44-24-52_7d7f2489553139212846caf77001ca3a.jpg

Screenshot_2022-12-21-17-44-36-64_7d7f2489553139212846caf77001ca3a.jpg

αν έχεις Πειραιως μπορείς να το κανείς με δόσεις με επιβάρυνση 0,30 τη δόση.....κοίταξε το

το ημερήσιο όριο ανάληψης από ΑΤΜ και το ημερήσιο όριο αγορών είναι άλλο ...κοίταξε το στο e banking σου μηπως πρεπει να το αλλαξεις π.χ απο 500 σε 800......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, kostasbm είπε

αν έχεις Πειραιως μπορείς να το κανείς με δόσεις με επιβάρυνση 0,30 τη δόση.....κοίταξε το

το ημερήσιο όριο ανάληψης από ΑΤΜ και το ημερήσιο όριο αγορών είναι άλλο ...κοίταξε το στο e banking σου μηπως πρεπει να το αλλαξεις π.χ απο 500 σε 800......

Καλημέρα και σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.
Η κάρτα είναι Πειραιώς. Μπήκα στο e-banking και το ημερήσιο όριο αγορών είναι 1000€. Για τις δόσεις, επειδή θα πάω για βόλτα και καφέ, θα περάσω από το Public και μακάρι να βγει άκρη.... Σήμερα το πρωί ξαναδοκίμασα για το bundle, γιατί με το δικό μου μυαλό μπορεί να είχε τεχνικό πρόβλημα η Klarna ή το Public κλπ, αλλά και πάλι τζίφος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SER991 είπε

Καλημέρα και σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.
Η κάρτα είναι Πειραιώς. Μπήκα στο e-banking και το ημερήσιο όριο αγορών είναι 1000€. Για τις δόσεις, επειδή θα πάω για βόλτα και καφέ, θα περάσω από το Public και μακάρι να βγει άκρη.... Σήμερα το πρωί ξαναδοκίμασα για το bundle, γιατί με το δικό μου μυαλό μπορεί να είχε τεχνικό πρόβλημα η Klarna ή το Public κλπ, αλλά και πάλι τζίφος...

Έχεις άλλα χρέη σε τράπεζες η τώρα η παλιότερα; 

Έτσι που είναι δομημένο το σύστημα που έχουν φτιάξει δεν αφήνει σε έναν καινούργιο πελάτη να δώσει μια τόσο μεγάλη πίστωση χωρίς πρώτα να σου εγκρίνει μικρότερες συναλλαγές για να δει αν της τηρείς 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostasbm είπε

αν έχεις Πειραιως μπορείς να το κανείς με δόσεις με επιβάρυνση 0,30 τη δόση.....κοίταξε το

το ημερήσιο όριο ανάληψης από ΑΤΜ και το ημερήσιο όριο αγορών είναι άλλο ...κοίταξε το στο e banking σου μηπως πρεπει να το αλλαξεις π.χ απο 500 σε 800......

Ξέχασα να σε ρωτήσω... Για τις δόσεις εννοείς με χρεωστική να φανταστώ έτσι???

1 λεπτό πριν, asdfnikos είπε

Έχεις άλλα χρέη σε τράπεζες η τώρα η παλιότερα; 

Έτσι που είναι δομημένο το σύστημα που έχουν φτιάξει δεν αφήνει σε έναν καινούργιο πελάτη να δώσει μια τόσο μεγάλη πίστωση χωρίς πρώτα να σου εγκρίνει μικρότερες συναλλαγές για να δει αν της τηρείς 

Κανένα χρέος δεν έχω πουθενά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SER991 είπε

Καλημέρα και σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.
Η κάρτα είναι Πειραιώς. Μπήκα στο e-banking και το ημερήσιο όριο αγορών είναι 1000€. Για τις δόσεις, επειδή θα πάω για βόλτα και καφέ, θα περάσω από το Public και μακάρι να βγει άκρη.... Σήμερα το πρωί ξαναδοκίμασα για το bundle, γιατί με το δικό μου μυαλό μπορεί να είχε τεχνικό πρόβλημα η Klarna ή το Public κλπ, αλλά και πάλι τζίφος...

παρτο με Πειραιώς και καντο σε δόσεις να πάρεις και το μπόνους 50 ευρώ....η μόνη επιβαρυνσηειναι τα0,30 τη δόση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/12/2022 στις 11:12 ΠΜ, SER991 είπε

Ξέχασα να σε ρωτήσω... Για τις δόσεις εννοείς με χρεωστική να φανταστώ έτσι???

Κανένα χρέος δεν έχω πουθενά

Δεν εχει σημασια. Η Klarna φτιαχνει δικό της credit score , δεν κοιτάζει τον Τειρεσία . Οπότε αν εισαι νέος πελάτης ενδέχεται να φας  πόρτα για πολύ μεγάλες αγορες (> 600-700 Ευρώ) μέχρι να δούν το πιστοληπτικό σου προφιλ στην πορεία και να διαπιστώσουν εαν είσαι συνεπής

Σε αντιθεση η TBI Bank που δουλευει με Skroutz / Shopflix κλπ , μιλάει με Τειρεσία για να δει το προφιλ του αιτούντος δανείου. Αν κάποιος έχει θεμα εκεί δεν θα του εγκριθεί  ούτε 50 Ευρώ αγορά....

 

Επεξ/σία από prometheas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 11/11/2022 στις 3:36 ΜΜ, SPANK είπε

Έχει τύχει να δοκιμάσει καποιος απο εδώ αγορά με klarna , tbi bank κτλπ με καθαρό μητρώο στον τηρεσία και γενικά αλλα και ταυτόχρονα άνεργος και να του περάσει καποια μεγάλη αγορά ανω των 600 euro ?

Πανω απο 300 δεν περναει Σε tbi bank.Μετα σε περναει σε προσωπικο δανειο με αλλα στανταρ κοιτανε τειρεσια,εισοδημα ,ποσα χρονια δουλευεις στην εργασια που εισαι,αν εισαι φιλοξενουμενος και και...Σε ποσα μεχρι 200 ευρω δεν ειχα θεμα ποτε και πληρωμες παντα στην ωρα τους.Στην δικια μου περιπτωση για ποσο 528.30 με καθαρο μητρωο, μισθο 970   εργασια 6 μηνες σε ξενοδοχειο σεζον και με καρτελα ανεργιας τωρα  γιατι δουλευουμε σεζον με κοψανε.Υπαρχει και ενα τριτο ονομα στην αγορα finloup δεν την αλλαζω με τιποτα  δεν σου παιρνει καμια προμηθεια οπως +2 ευρω σε καθε δοση (tbi bank)   και ειναι ποιο χαλαρη η φαση σε εγκρισεις +400 +500 και πανω εαν εισαι σωστος πελατης.Μονο μειονεκτημα συνεργαζονται με λιγοτερα καταστηματα.

 

Επεξ/σία από thleorasakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...