Προς το περιεχόμενο

Klarna - Από σήμερα διαθέσιμη* και στην Ελλάδα


vagstef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια,επειδη τυχαια το ειδα στα public αν ακολουθησεις σωστα τα βηματα κ βγαλεις καλες φωτο διπλωμα στο εγκρινουν αυτοματα,εφυγε παραγγελια  a52s+ακουστικα κ αυριο παραλαμβανω! Και επειδη το εψαξα ειναι 100% legit !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 150
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 2/8/2022 στις 6:46 ΜΜ, dreamerchris είπε

Και εγώ προσπαθησα αλλά τα παρατησα, και μάλιστα λένε έχουν καλή υποστήριξη ενώ εγώ όταν πατάω υποστήριξη μου λέει οτι δεν είναι διαθέσιμη

Πέτυχα agent στο chat σήμερα (με επιλογή συνομιλίας Αγγλικά-Ελληνικά, μάλιστα). Η εφαρμογή δείχνει πολλά καταστήματα, λόγω της ενιαίας δομής που έχει σε όλα τα κράτη. Με Klarna μπορείς να ψωνίσεις μόνο σε αυτά που φαίνονται σε αυτή τη σελίδα και σε όσα σιγά - σιγά προστίθενται.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επιτέλους άνοιξε η υποστήριξη, για να δούμε...

 

μου είπε ότι στην ελλάδα μόνο με συνεργαζόμενα καταστήματα που έχουν την Klarna ως μέθοδο πληρωμής. άρα μόνο public για τεχνολογία και 3 άτοκες δόσεις

μου είπαν επίσης ότι πληρώνεις την πρώτη δόση κατά την αγορά για όποιον το είχε απορία

Επεξ/σία από dreamerchris
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dreamerchris είπε

επιτέλους άνοιξε η υποστήριξη, για να δούμε...

 

μου είπε ότι στην ελλάδα μόνο με συνεργαζόμενα καταστήματα που έχουν την Klarna ως μέθοδο πληρωμής. άρα μόνο public για τεχνολογία και 3 άτοκες δόσεις

μου είπαν επίσης ότι πληρώνεις την πρώτη δόση κατά την αγορά για όποιον το είχε απορία

Ετσι ακριβως ειναι μονο puplic cosmos sport και και 5 με 6 ακομα ειναι αρχη ακομα αλλα ειναι πολυ χρησιμη απο οσες καρτες δοκιμασα της πειραιως ειχε θεμα δεν την επερνε εκαν δουλιτσα με alpha bank

Επεξ/σία από aftermath
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά έχει δοκιμάσει κανένας αγορά σχετικά μεγάλη πχ 400-500 ευρώ και με χρήματα στον λογαριασμό του όχι πολλά. ; Είναι έως 100 ευρώ η άμεση έγκριση; Είναι παραπάνω; Πως γνωρίζουν που θα δανείσουν χρήματα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kανεις δεν ξέρει ακριβώς.  Δοκιμάζεις και βλέπεις..  Υποθέτω οτι μικρά ποσά θα εγκρίνονται πιο εύκολα  με δεδομένο οτι η πρώτη από τις τρεις δόσεις πληρώνεται άμεσα οπότε το όποιο credit risk ειναι καπως μειωμένο. 

Επεξ/σία από prometheas
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εξαιρετικά απλή και γρήγορη διαδικασία για αγορά από τα Public ( είχα φτιάξει λογαριασμό Klarna ) , ένα ΑΦΜ ζήτησε επιπλέον και τα στοιχεία χρεωστικής κάρτας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

απο οτι βλεπω στα public με αγορα μεσω klarna βαλανε οριο τα 1000 ευρω ? νομιζω δεν υπηρχε αυτο το οριο ? ή υπηρχε και δεν το ειχα δει , ας απαντησει καποιος που γνωριζει παρακαλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, lambgeo είπε

απο οτι βλεπω στα public με αγορα μεσω klarna βαλανε οριο τα 1000 ευρω ? νομιζω δεν υπηρχε αυτο το οριο ? ή υπηρχε και δεν το ειχα δει , ας απαντησει καποιος που γνωριζει παρακαλω

Δεν είναι συγκεκριμένα του Public ο περιορισμός αλλά από την Klarna

Από τους όρους και προϋποθέσεις: 

  • Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τη δυνατότητα Πληρωμής σε 3 δόσεις για αγορές με ανώτατο όριο 1.500 ΕΥΡΩ, γεγονός που συνεπάγεται ότι δεν θα σας χορηγήσουμε πίστωση για αγορές που πραγματοποιούνται με τη χρήση των υπηρεσιών που προβλέπονται στην παρούσα και οι οποίες υπερβαίνουν (συνολικά) το ποσό των 1.000 ΕΥΡΩ (υπολογιζόμενο ως το συνολικό ποσό που μας οφείλετε).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό... Προσπαθούν (και καλά κάνουν) να ελαχιστοποιήσουν τα φέσια...

 

Στις 10/8/2022 στις 9:40 ΜΜ, Degian είπε

Καλησπέρα παιδιά έχει δοκιμάσει κανένας αγορά σχετικά μεγάλη πχ 400-500 ευρώ και με χρήματα στον λογαριασμό του όχι πολλά. ; Είναι έως 100 ευρώ η άμεση έγκριση; Είναι παραπάνω; Πως γνωρίζουν που θα δανείσουν χρήματα; 

Συνάδελφος αγόρασε πρόσφατα  κινητό αξίας  500 ευρώ περίπου χωρις πρόβλημα με άμεση έγκριση και πληρωμή της πρώτης δόσης. Τώρα τι υπολοιπο ειχε δεν ξερω αλλά δεν νομιζω οτι εχει σημασία... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Κλάρνα, λόγω της εξαπλωσης της σε πολλές νέες αγορές, είχε ζημιες ρεκορ φέτος και ανακοίνωσε πως μειώνει προσωπικό και θα γίνει πιο φειδωλή με τη χρηματοδότηση αγορών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα 1/9 ειναι να πληρωθει η 2η δοση και ακομη δεν τραβηξαν τα χρηματα απο την καρτα (εννοειται υπαρχει διαθεσιμο υπολοιπο). Μιλησα μαζι τους του πρωι και μου ειπαν δεν ξερουν τι ωρα ακριβως θα γινει η χρεωση της 2ης δοσης. Ηδη πηγε 20:00 και μπηκα στην εφαρμογη να πληρωσω εγω την 2η δοση. Με κατευθεινει στο ebanking της Εθνικης δινω εγκριση συναλλαγης και οταν επιστρεφω στο app της klarna βγαζει error. Το δοκιμασα και απο chrome. Και φυσικα το ποσο δεν εχει χρεωθει στην καρτα το τσεκαρα. Τι μπορω να κανω αραγε; Δεν θελω να φανει οτι δεν πληρωσα σημερα γιατι καποια στιγμη μελλοντικα μπορει να την χρειαστω αυτη την υπηρεσια και δεν θελω να μπω black list για δικια τους μλκ. Το help desk δεν λειτουργει ειναι off line τετοια ωρα..

4 λεπτά πριν, greekparot είπε

Σημερα 1/9 ειναι να πληρωθει η 2η δοση και ακομη δεν τραβηξαν τα χρηματα απο την καρτα (εννοειται υπαρχει διαθεσιμο υπολοιπο). Μιλησα μαζι τους του πρωι και μου ειπαν δεν ξερουν τι ωρα ακριβως θα γινει η χρεωση της 2ης δοσης. Ηδη πηγε 20:00 και μπηκα στην εφαρμογη να πληρωσω εγω την 2η δοση. Με κατευθεινει στο ebanking της Εθνικης δινω εγκριση συναλλαγης και οταν επιστρεφω στο app της klarna βγαζει error. Το δοκιμασα και απο chrome. Και φυσικα το ποσο δεν εχει χρεωθει στην καρτα το τσεκαρα. Τι μπορω να κανω αραγε; Δεν θελω να φανει οτι δεν πληρωσα σημερα γιατι καποια στιγμη μελλοντικα μπορει να την χρειαστω αυτη την υπηρεσια και δεν θελω να μπω black list για δικια τους μλκ. Το help desk δεν λειτουργει ειναι off line τετοια ωρα..

EDIT: τελικα καταφερα να πληρωσω. Πως; Συνδεθηκα μεσω chrome αλλα οχι απο το κινητο αλλα απο το λαπτοπ. Εδωσα εγω εντολη να πληρωσω και εγινε η χρεωση αμεσα και ενημερωθηκε το υπολοιπο αμεσως. Πλεον εμφανιζεται μονο η 3η και τελευταια δοση 1/10. Το αφηνω εδω το ποστ μου γιατι μπορει να χρειαστει μελλοντικα σε καποιο μελος.

Καλο μηνα!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, greekparot είπε

Σημερα 1/9 ειναι να πληρωθει η 2η δοση και ακομη δεν τραβηξαν τα χρηματα απο την καρτα (εννοειται υπαρχει διαθεσιμο υπολοιπο). Μιλησα μαζι τους του πρωι και μου ειπαν δεν ξερουν τι ωρα ακριβως θα γινει η χρεωση της 2ης δοσης. Ηδη πηγε 20:00 και μπηκα στην εφαρμογη να πληρωσω εγω την 2η δοση. Με κατευθεινει στο ebanking της Εθνικης δινω εγκριση συναλλαγης και οταν επιστρεφω στο app της klarna βγαζει error. Το δοκιμασα και απο chrome. Και φυσικα το ποσο δεν εχει χρεωθει στην καρτα το τσεκαρα. Τι μπορω να κανω αραγε; Δεν θελω να φανει οτι δεν πληρωσα σημερα γιατι καποια στιγμη μελλοντικα μπορει να την χρειαστω αυτη την υπηρεσια και δεν θελω να μπω black list για δικια τους μλκ. Το help desk δεν λειτουργει ειναι off line τετοια ωρα..

EDIT: τελικα καταφερα να πληρωσω. Πως; Συνδεθηκα μεσω chrome αλλα οχι απο το κινητο αλλα απο το λαπτοπ. Εδωσα εγω εντολη να πληρωσω και εγινε η χρεωση αμεσα και ενημερωθηκε το υπολοιπο αμεσως. Πλεον εμφανιζεται μονο η 3η και τελευταια δοση 1/10. Το αφηνω εδω το ποστ μου γιατι μπορει να χρειαστει μελλοντικα σε καποιο μελος.

Καλο μηνα!

αρκει να μην την παρουν 2 φορες.....γιατι και σε μαγαζι οταν πας βγαζουν Ζ συνολα ημερας το βραδυ οποτε η χρεωση κτυπαει σε μας την επομενη και πολλες φορες τη μεθεπομενη...προσεξε το λοιπον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, kostasbm είπε

αρκει να μην την παρουν 2 φορες.....γιατι και σε μαγαζι οταν πας βγαζουν Ζ συνολα ημερας το βραδυ οποτε η χρεωση κτυπαει σε μας την επομενη και πολλες φορες τη μεθεπομενη...προσεξε το λοιπον

Οχι αυτο μου το ειχαν πει στο chat το μεσημερι, οτι αν πατησω εγω μεσα απο την εφαρμογη τους να πληρωσω τοτε αυτοματα ενημερωνεται το υπολοιπο και εμφανιζει μονο την επομενη χρεωση (δοση). Οπως και εγινε το τσεκαρα, μου εμφανιζει οτι πληρωσα σημερα και η τελευταια 3η δοση πληρωμης ειναι 1/10. Αν αλλαξει κατι θα ενημερωσω εδω αυριο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...