Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση rlink σε renault kadjar


logokrimenos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 173
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 26/2/2024 στις 10:01 ΠΜ, SaFiS είπε

Η αναβαθμιση δεν θα σου δωσει αυτοματα Android Auto. Aφου δεν ειναι ενεργο θα πρεπει να το ξεκλειδωσεις μεσω Developer Mode ή DD4ALL…

Φαντάζομαι ότι στην αντιπροσωπεία το κάνουν αυτό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, salpnik said:

Φαντάζομαι ότι στην αντιπροσωπεία το κάνουν αυτό 

Όχι θα το κάνεις μόνος σου, είναι πολύ απλή διαδικασία. Σημασία έχει να αναβαθμιστεί η συσκευή σε v7 και τα υπόλοιπα είναι παιχνιδάκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς την πάτησα.

Πήγα σήμερα το πρωί στης 8:00 στην αντιπροσωπεία στο Γέρακα με ραντεβού και πάλευαν με την αναβάθμιση μέχρι της 14:00.Δεν κατάφεραν να το ολοκληρώσουν , κόλλησε στο 51%. Αυτή την στιγμή η οθόνη ανάβει και βγάζει έναν συνεχόμενο ήχο από τα ηχεία αλλά δεν λειτουργεί τίποτα άλλο. Όταν με κατέβασαν να δω το πρόβλημα  παρατήρησα ότι ναι μεν έχει την έκδοση 7 ως τόσο στο μενού αντί να δείχνει το Renault Espace έδειχνε το talisman. Υποψιάζομαι ότι όλο το πρόβλημα είναι ότι το λογισμικό που μου πέρασε ο τεχνικός πρέπει να είναι από talisman. Μου είπαν να το αφήσω εκεί και από Δευτέρα θα επικοινωνήσουν με την Renault Γαλλίας.

IMG_20240301_175721.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Talisman στο Multi-Sense δεν εχει να κανει, και στο δικο μου ειχε εμφανιστει Scenic και το διορθωσα μετα απο το Developer Mode. Πες τους να ακολουθησουν την τεχνικη οδηγια 49605 που αναφερεται στο Actis. Το πρωτο σταδιο της αναβαθμισης γινεται μεσω του Clip και επειτα κατεβαζουν τα απαραιτητα αρχεια για να συνεχισουν με το στικακι. Αν ειναι Bose εκδοση, αφου τελειωσουν θα πρεπει να κανουν υποχρεωτικα αναβαθμιση και στον ενισχυτη…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμενα στην αρχη δεν πέτυχε, το πηρα δεν δούλευαν αισθητήρες κάμερα κα. Το ξαναπήγα Δευτέρα το αφησα εκεί και απόγευμα το ειχα έτοιμο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/3/2024 στις 8:42 ΜΜ, SaFiS είπε

To Talisman στο Multi-Sense δεν εχει να κανει, και στο δικο μου ειχε εμφανιστει Scenic και το διορθωσα μετα απο το Developer Mode. Πες τους να ακολουθησουν την τεχνικη οδηγια 49605 που αναφερεται στο Actis. Το πρωτο σταδιο της αναβαθμισης γινεται μεσω του Clip και επειτα κατεβαζουν τα απαραιτητα αρχεια για να συνεχισουν με το στικακι. Αν ειναι Bose εκδοση, αφου τελειωσουν θα πρεπει να κανουν υποχρεωτικα αναβαθμιση και στον ενισχυτη…

Σήμερα παρέλαβα το αμάξι και στον δρόμο διαπίστωσα ότι το hud δεν δουλεύει.Αυριο θα πάω εκεί για να δουν μήπως μπορούν να κάνουν τίποτα. 

Το δικό μου έχει bose ήχο.Απ ότι είδα ο ήχος παίζει κανονικά οπότε λογικά έχουν ολοκληρώσει την αναβάθμιση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βγάλανε άκρη με το HUD, το clip το βλέπει αλλά ο εγκέφαλος δεν το αναγνωρίζει και το HUD δεν δέχεται αναβάθμιση. Αρχές του άλλου μήνα μου είπαν να περάσω να το αφήσω για να μιλήσουν με την μαμά Renault μήπως και μας πούνε καμιά λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας, εχω ένα renault espace είχα την έκδοση 2.2.19.300 και πλέον με πήγαν στην 7.0.24.166 (αντιπροσωπεία)  ακολούθησα αυτόν τον οδηγό για να ενεργοποιήσω το android auto. Το θέμα μου είναι τα ενεργοποίησα όλα και το android auto δεν παίζει, επίσης στο βίντεο έχει μια επιλογή ethernet adb στην δικιά μου οθόνη ή επιλογή αυτή δεν υπάρχει, κάτι που δεν κατάφερα είναι να κάνω reboot την οθόνη όσο και να πάταω παρατεταμένο το off η μονάδα δεν κάνει reboot, μήπως έφταιγε που δεν έκανα reboot? Αλλά δεν κάνει η ρημάδα 😂

Βίντεο της μονάδας που δεν κάνει reboot rlink2 https://streamable.com/ugz9wd

Εδώ είναι μια φωτογραφία πως είναι πλέον :

https://ibb.co/XbtMWZn

 

Επεξ/σία από kagkouras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, kagkouras είπε

Καλησπέρα σας, εχω ένα renault espace είχα την έκδοση 2.2.19.300 και πλέον με πήγαν στην 7.0.24.166 (αντιπροσωπεία)  ακολούθησα αυτόν τον οδηγό για να ενεργοποιήσω το android auto. Το θέμα μου είναι τα ενεργοποίησα όλα και το android auto δεν παίζει, επίσης στο βίντεο έχει μια επιλογή ethernet adb στην δικιά μου οθόνη ή επιλογή αυτή δεν υπάρχει, κάτι που δεν κατάφερα είναι να κάνω reboot την οθόνη όσο και να πάταω παρατεταμένο το off η μονάδα δεν κάνει reboot, μήπως έφταιγε που δεν έκανα reboot? Αλλά δεν κάνει η ρημάδα 😂

Βίντεο της μονάδας που δεν κάνει reboot rlink2 https://streamable.com/ugz9wd

Εδώ είναι μια φωτογραφία πως είναι πλέον :

https://ibb.co/XbtMWZn

 

Φίλε μου κι εγώ έχω espace και η δικιά μου οθόνη δεν έκανε reboot από το power.Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να βγάλεις τους πόλους της μπαταρίας για δέκα λεπτά και μόλις η οθόνη σου κάνει reboot το android auto θα παίξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, salpnik είπε

Φίλε μου κι εγώ έχω espace και η δικιά μου οθόνη δεν έκανε reboot από το power.Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να βγάλεις τους πόλους της μπαταρίας για δέκα λεπτά και μόλις η οθόνη σου κάνει reboot το android auto θα παίξει.

Δεν είναι πολύ περίεργο όμως να μη κάνει reboot? Από όσο θυμάμαι από το παλιό μου αυτοκίνητο βγάζοντας τον πόλο της μπαταρίας θα χαθούν ότι ρυθμίσεις έχουν γίνει; η δεν υφίσταται πλέον κάτι τέτοιο στα καινούργια; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, kagkouras είπε

Δεν είναι πολύ περίεργο όμως να μη κάνει reboot? Από όσο θυμάμαι από το παλιό μου αυτοκίνητο βγάζοντας τον πόλο της μπαταρίας θα χαθούν ότι ρυθμίσεις έχουν γίνει; η δεν υφίσταται πλέον κάτι τέτοιο στα καινούργια; 

Ναι όντως είναι περίεργο αλλά ψάχνοντας στο διαδίκτυο αναφέρουν ότι αυτό δεν είναι ελαττωματική συσκευή απλώς κάποιες οθόνες δεν κάνουν reboot από το power.

Ναι όλες η ρύθμισης θα χαθούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, salpnik είπε

Ναι όντως είναι περίεργο αλλά ψάχνοντας στο διαδίκτυο αναφέρουν ότι αυτό δεν είναι ελαττωματική συσκευή απλώς κάποιες οθόνες δεν κάνουν reboot από το power.

Ναι όλες η ρύθμισης θα χαθούν.

και πχ αν εγω τωρα κανω καποια αλλαγη στο developer menu γιατι τοσες μερες που εκανα της αλλαγες και δεν εχω κανει reboot πρεπει να εχασε της επιλογες,οποτε θα πρεπει οποτε χρειαζεται να ειμαι βαλε βγαλε με την μπαταρια ,ειναι πολυ περιεργο αυτο και δεν ειναι η σωστη λυση.

14 λεπτά πριν, logokrimenos είπε

Δοκιμάστε και καλή ποιότητας καλώδιο, είχα θέμα με αυτό την πρώτη φορά που το ενεργοποίησα.

εννοειται δοκιμασα και καλαωδιο και αλλο κινητο επισης, το προβλημα ειναι γιατι εκανα της αλλαγες στο developer menu για το android auto και αν δεν γινει reboot η μοναδα δεν παιρνει στην ουσια της αλλαγες για να παιξει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...